Aktualności
Thumb 1 3 fot. maciej miarowskikprm
Komisja ds. „Polskiego Ładu” zakończyła już ocenę wniosków składanych przez samorządy - w poniedziałek, 25 października br. premier Mateusz Morawiecki ogłosi wyniki naboru.
Thumb 1 3 gdz logo
4 listopada Serwis Samorządowy PAP ogłosi wyniki Rankingu „Gmina dobra do życia”, opracowanego przez prof. Przemysława Śleszyńskiego. Zestawienie obejmujące wszystkie gminy oparto na 48 wskaźnikach.
Thumb 1 3 mocniejsze ngo sy graika ok.jpg
Seminarium „Wspólnie dla edukacji i aktywności obywatelskiej młodych. O korzyściach z partnerstw samorządów terytorialnych i organizacji społecznych” – zaproszenie dla miast z województwa podlaskiego.
Thumb 1 3 konkretnie. o europie
W imieniu posła do PE, zapraszamy do udziału w webinarium „Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego - podstawy prawne i wdrażanie”, które odbędzie się 29 października w godzinach od 9.00 do 11.00.
Thumb 1 3 wroc aw made in wroc aw
Czy i jak sztuczna inteligencja wpływa na różne aspekty funkcjonowania firm, miast i społeczeństw – o tym rozmawiano podczas Driven by intelligence, czyli Made in Wroclaw 2021.
Thumb 1 3 krak w konferencja smart city
Dzisiaj w Krakowie odbywa się konferencja pt. „Smart City dla mieszkańców i środowiska” organizowana przez Wyższą Szkołę Ekonomii i Informatyki oraz Miasto Kraków. Zachęcamy do udziału online.
Thumb 1 3 dsc00171
Tematem pierwszej konferencji strategicznej zorganizowanej przez ZMP i miasto Grudziądz, która odbyła się 19 października, były „Finanse Jednostek Samorządu Terytorialnego. Wyzwania na trudne czasy”.
Thumb 1 3 niepodleg a teatr historii
Ponad 8,6 tysiąca gości odwiedziło tego lata mobilną wystawę. Mobilne centrum edukacyjne, przygotowane na naczepie samochodu ciężarowego, odwiedziło 20 polskich miejscowości.
Thumb 1 3 dzier oni w ma e miasto
300 godzin nauki zawodu, 18 000 zarobionych Dzierżoni i 100 zadowolonych uczniów – to bilans projektu Małe Miasto Dzierżoniów. Młodzież uczyła się zarządzać własnym budżetem.
Thumb 1 3 inowroc aw targi monachium
Miasto Inowrocław po raz kolejny promowało się na jednym z największych wydarzeń inwestycyjnych w Europie – targach Expo Real w Monachium.
Thumb 1 3 bydgoszcz polski ad
„Polski Ład” i galopująca inflacja zabierze bydgoszczanom w przyszłym roku ponad 110 mln złotych. Wpłynie to na ceny komunikacji miejskiej i opłat za parkowanie, ograniczy możliwości inwestycyjne.
Thumb 1 3 klimaton dla miast praca 1
Jak wspólnie przeciwdziałać zmianom klimatycznym i sprawić, aby lokalnym społecznościom żyło się lepiej? Ruszył nabór do Klimatonu dla Miast – 48-godzinnego maratonu programowania.
Thumb 1 3 kongres ewaluacji
Kongres organizowany przez Polskie Towarzystwo Ewaluacyjne (PTE) i Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej odbędzie się 22 października br. w godz. 9.00 – 16.00 w formule online na platformie ZOOM.
Thumb 1 3 pozna sars w ciekach
Dzięki platformie monitorującej mRNA wirusa SARS-CoV-2 w ściekach, W Poznaniu będzie można lepiej określić, ile mieszkańców i mieszkanek miasta jest chorych na COVID-19.
Thumb 1 3 milan wek seniorzy
Samorząd Milanówka przygotował dla seniorów nową ciekawą ofertę. To Centrum Ruchu Seniora, które zostało w mieście uroczyste otwarte 15 października br.
Thumb 1 3 urbact
Otwarta jest już rejestracja na Pomorskie webinarium programu URBACT 2021-2027, które odbędzie się w dniu 20 października 2021r. o godz. 11.00.
Thumb 1 3 europeancityfacility logo  rectangle
European City Facility (EUCF) - Europejski Instrument Miejski wspiera samorządy w przygotowaniu i realizacji ambitnych projektów, wpisujących się w nowe cele energetyczno-klimatyczne.
Thumb 1 3 frl sem24 2 www
Tematowi zrównoważonej mobilności miejskiej oraz wyzwaniom, jakie stoją przed miastami w dziedzinie organizowania transportu poświęcone będzie najbliższe seminarium Forum Rozwoju Lokalnego.
Thumb 1 3 bia ogard 2
W formule hybrydowej 22 października w Białogardzie odbędzie się kolejne posiedzenie Zarządu ZMP, podczas którego zostaną zaopiniowane m.in. zasady realizacji zadań finansowanych ze środków UE.
Thumb 1 3 wa brzych karta r wno ci
W Wałbrzychu rozpoczynają się właśnie prace nad opracowaniem Równościowego Planu Działania. To efekt podpisania w ubiegłym tygodniu Europejska Karta Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym.
Thumb 1 3 piotrk w mof
Samorządy Piotrkowa Trybunalskiego, Bełchatowa i Radomska podjęły już uchwały o przystąpieniu do Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego. Teraz czas na wypracowanie planu działań i strategii obszaru.

Dokumenty

Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Opinia Zarządu ZMP o ustawie z dnia 17 września 2021 o zmianie ustawy Prawo budowlane i ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym
Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko Zarządu ZMP w sprawie ustawy z dnia 17 września 2021 r. o zmianie ustawy o dochodach JST oraz niektórych innych ustaw
Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko Zarządu ZMP w sprawie projektu ustawy o zasadach realizacji zadań finansowanych ze środków europejskich w perspektywie finansowej 2021-2027
Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko Zarządu ZMP w sprawie kryzysu uchodźczego na granicy polsko-białoruskiej

Multimedia

Kalendarz wydarzeń

Miasta
4
październik 2021

24
październik 2021

27
październik 2021

28
październik 2021

29
październik 2021

30
październik 2021

Październik 2021
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się do naszego newslettera wyraża Pani/Pan zgodę na posługiwanie się danymi osobowymi w celu wysyłania newslettera. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do jego wysyłania.

Więcej

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Związek Miast Polskich z siedzibą w Poznaniu, ul. Robocza 42 , 61-517 Poznań (dalej: my).

Wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych. Jest to osoba, z którą może się Pani/Pan kontaktować w sprawach związanych z posługiwaniem się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi, które nam Pani/Pan udziela oraz korzystania z praw, które w związku z tym przysługują. Z inspektorem można się kontaktować w następujący sposób:

 • listownie na adres: ul. Robocza 42, 61-517 Poznań
 • przez e-mail: rodo@zmp.poznan.pl

Związek Miast Polskich będzie posługiwać się Pani/Pana danymi osobowymi, w celu wysyłania newslettera na podstawie udzielonej zgody (zapisania się do newslettera).

Związek Miast Polskich będzie przechowywać podane dane osobowe do momentu odwołania udzielonej zgody.

Podane dane będą przekazywane do podmiotów z którymi Związek Miast Polskich współpracuje w celu wysyłania newslettera.

Dlatego, że posługujemy się Pani/Pana danymi osobowymi masz prawo:

 1. wycofania zgody na przetwarzanie danych,
 2. dostępu do danych osobowych,
 3. żądania sprostowania danych osobowych,
 4. żądania usunięcia danych osobowych,
 5. żądania ograniczenia przetwarzania danych osobowych,
 6. wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych ze względu na Pani/Pana szczególną sytuację – w przypadkach, kiedy posługujemy się danymi na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu,
 7. przenoszenia danych osobowych. Aby skorzystać z powyższych praw, skontaktuj się z nami lub z naszym inspektorem ochrony danych .

Pamiętaj też, że masz:

 • Prawo wycofania zgody

  W każdej chwili przysługuje Pani/Panu prawo do wycofania zgody na posługiwanie się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi. Jednak cofnięcie zgody nie będzie wpływać na to, że Związek Miast Polskich mógł posługiwać się podanymi danymi osobowymi przez cały okres obowiązywania zgody tj. na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej wycofaniem.

 • Prawo wniesienia skargi do organu

  Przysługuje Pani/Panu także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich przypadkowym czy umyślnym zniszczeniem, przypadkową utratą, zmianą, nieuprawnionym ujawnieniem, wykorzystaniem czy dostępem, zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi przepisami.

Mniej

Bądź na bieżąco. Dołącz do nas! Fb icon blue@2x