Aktualności z tematu - „Turystyka i sport”
W minioną sobotę, 13 maja br., w Pajęcznie odbył się towarzyski mecz reprezentacji ZMP w piłce nożnej z polskimi artystami.
Miasto przystępuje do prac koncepcyjnych dla drugiej części terenu parku kolejowego, gdzie ma powstać pierwsza na Mazowszu kolej lilipucia. O planach rozmawiano z przedstawicielami samorządowych władz Mazowsza i powiatu oraz organizacji turystycznych
Szczecinecka Akademia Tenisa, UM Szczecinek, UG w Grzmiącej zapraszają 9-11 czerwca br. do Szczecinka. W Mistrzostwach mogą wziąć udział wszyscy pracownicy samorządowi, radni, kierownicy jednostek i spółek organizacyjnych podległych JST.
MSWiA, GUS, Związek Miast Polskich i Związek Powiatów Polskich zapraszają przedstawicieli jednostek administracji publicznej do udziału w konferencji o Systemie Monitorowania Usług Publicznych (SMUP) 16 maja br. w Krakowie.
Jubileuszowa edycja konferencji, Gala podsumowująca rok w branży, znamienici prelegenci i reprezentanci środowiska z całej Polski, merytoryczne dyskusje - to wszystko podczas Kongresu Sport Biznes Polska, który odbędzie się już 21 marca br.
Pan Mikołaj Kwiatkowski z podwrocławskich Siechnic zagra wiosną w kadrze prezydentów i burmistrzów dzięki udziałowi w aukcji zorganizowanej przez ZMP dla WOŚP. „Zawsze marzyłem, by zagrać w reprezentacji Polski i w pewien sposób spełnię marzenie”.
142 tys. głosów dały Warszawie zwycięstwo w konkursie „European Best Destination 2023”. Głosy na stolicę Polski oddali internauci z ponad 130 krajów. W trwającej trzy tygodnie rywalizacji uczestniczyło 21 europejskich miast.
753 tys. przyjezdnych z Polski odwiedziło Lublin w 2022 roku, a cały Lubelski Obszar Metropolitalny ponad 1 mln osób. To dwukrotnie więcej turystów i odwiedzających krajowych niż rok wcześniej. Miniony rok okazał się rekordowy dla Lublina.
3 lutego br. w Muzeum Miasta Malborka odbyły się warsztaty dotyczące budowania spójnego produktu turystycznego dla Żuław. Warsztat zrealizowano w ramach projektu Centrum Wsparcia Doradczego Plus we współpracy z ekspertami Związku Miast Polskich.
My także chcemy wygrać z sepsą! Do 7 lutego można jeszcze wziąć udział w naszej aukcji Allegro dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i dzięki temu zagrać w meczu piłki nożnej w barwach reprezentacji Związku Miast Polskich.
My także chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych! Zdecydowaliśmy, że na aukcję Allegro dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wystawimy możliwość zagrania meczu w barwach reprezentacji Związku Miast Polskich.
To ogólnopolski projekt, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Bydgoszcz. Polega na organizacji rywalizacji rowerowej między miastami prezydenckimi w oparciu o dedykowaną akcji bezpłatną aplikację mobilną, stworzoną z inicjatywy miasta.
8 grudnia 2022 r. w Krakowie odbyło się posiedzenie Komisji Turystyki ZMP. Spotkanie poświęcone było m.in. krótkiemu podsumowaniu pracy komisji.
8 grudnia, w samo południe, zakończyło się głosowanie w konkursie na najlepszy jarmark świąteczny w Europie, organizowanym przez prestiżowy portal European Best Destinations. Kilka godzin później podano wyniki: gdański jarmark zajął II miejsce.
W pierwszych dniach grudnia Toruń świętował 25. rocznicę swojej obecności na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Odbyła się m.in. konferencja i widowiska na Rynku Staromiejskim i Zamku Krzyżackim.
Od 2023 roku, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców i samorządowców, Bydgoszcz umożliwi korzystanie z aplikacji Aktywne Miasta wszystkim gminom. Na zgłoszenia czeka do 15 stycznia 2023 r.
8 tys. karnetów i ponad 21 tys. naklejek rozdysponowali partnerzy akcji Sezon Lublin 2022. Mieszkańcy i turyści mogli skorzystać z 65 propozycji spędzania wolnego czasu przygotowanych przez 51 partnerów akcji.
Ponad 900 przedstawicieli sportu, samorządów oraz biznesu po raz kolejny spotkało się 15 i 16 listopada w Warszawie na Kongresie Sport Biznes Polska. Rozmawiano o przyszłości branży, sposobach na kryzys i możliwościach wspierania sportu przez JST.
Największe spotkanie przedstawicieli samorządów w obszarze zarządzania i finansowania sportu już 15-16 listopada w Warszawie! 5 bloków tematycznych, 30 wystąpień, 6 warsztatów, ponad 90 ekspertów i 900 uczestników, a także – plebiscyt liderów branży
W dniach 5-6 października w sali konferencyjnej Orientarium ZOO w Łodzi odbyło się kolejne w tym roku spotkanie Komisji Sportu Związku Miast Polskich.
Tematem przewodnim jesiennego spotkania Sieci Wymiany Doświadczeń – MIASTO PRZEDSIĘBIORCZE był produkt lokalny i współpraca z lokalnymi przedsiębiorcami na rzecz rozwoju turystyki w mieście.
W listopadzie przyszłego roku planowane jest zakończenie budowy wielofunkcyjnego, krytego lodowiska w Jeleniej Górze. Lodowisko będzie działań przez cały rok, ale latem jego użytkownicy zamienią łyżwy na rolki.
W Starachowicach odbyły się kolejne warsztaty diagnostyczne będące częścią przygotowań do opracowania „Planu działań Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Miasta Północy”.
O wspieraniu młodzieżowych i seniorskich klubów sportowych i etosie olimpijczyka rozmawiali 18-19 sierpnia br. w Toruniu członkowie Komisji Sportu Związku Miast Polskich

Dokumenty

Pobierz
propozycje legislacyjne
Diagnozy i recepty na główne problemy SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO 2023
Pobierz
inne
Listy do dyrektorów szkół i rodziców
Pobierz
inne
Pismo do JST - ankieta
Pobierz
inne
Miasto dostępne dla wszystkich - agenda

Multimedia

Kalendarz wydarzeń

Maj 2023
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się do naszego newslettera wyraża Pani/Pan zgodę na posługiwanie się danymi osobowymi w celu wysyłania newslettera. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do jego wysyłania.

Więcej

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Związek Miast Polskich z siedzibą w Poznaniu, ul. Robocza 42 , 61-517 Poznań (dalej: my).

Wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych. Jest to osoba, z którą może się Pani/Pan kontaktować w sprawach związanych z posługiwaniem się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi, które nam Pani/Pan udziela oraz korzystania z praw, które w związku z tym przysługują. Z inspektorem można się kontaktować w następujący sposób:

 • listownie na adres: ul. Robocza 42, 61-517 Poznań
 • przez e-mail: rodo@zmp.poznan.pl

Związek Miast Polskich będzie posługiwać się Pani/Pana danymi osobowymi, w celu wysyłania newslettera na podstawie udzielonej zgody (zapisania się do newslettera).

Związek Miast Polskich będzie przechowywać podane dane osobowe do momentu odwołania udzielonej zgody.

Podane dane będą przekazywane do podmiotów z którymi Związek Miast Polskich współpracuje w celu wysyłania newslettera.

Dlatego, że posługujemy się Pani/Pana danymi osobowymi masz prawo:

 1. wycofania zgody na przetwarzanie danych,
 2. dostępu do danych osobowych,
 3. żądania sprostowania danych osobowych,
 4. żądania usunięcia danych osobowych,
 5. żądania ograniczenia przetwarzania danych osobowych,
 6. wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych ze względu na Pani/Pana szczególną sytuację – w przypadkach, kiedy posługujemy się danymi na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu,
 7. przenoszenia danych osobowych. Aby skorzystać z powyższych praw, skontaktuj się z nami lub z naszym inspektorem ochrony danych .

Pamiętaj też, że masz:

 • Prawo wycofania zgody

  W każdej chwili przysługuje Pani/Panu prawo do wycofania zgody na posługiwanie się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi. Jednak cofnięcie zgody nie będzie wpływać na to, że Związek Miast Polskich mógł posługiwać się podanymi danymi osobowymi przez cały okres obowiązywania zgody tj. na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej wycofaniem.

 • Prawo wniesienia skargi do organu

  Przysługuje Pani/Panu także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich przypadkowym czy umyślnym zniszczeniem, przypadkową utratą, zmianą, nieuprawnionym ujawnieniem, wykorzystaniem czy dostępem, zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi przepisami.

Mniej

Bądź na bieżąco. Dołącz do nas!