Aktualności z tematu - „Turystyka i sport”
Tematem przewodnim jesiennego spotkania Sieci Wymiany Doświadczeń – MIASTO PRZEDSIĘBIORCZE był produkt lokalny i współpraca z lokalnymi przedsiębiorcami na rzecz rozwoju turystyki w mieście.
W listopadzie przyszłego roku planowane jest zakończenie budowy wielofunkcyjnego, krytego lodowiska w Jeleniej Górze. Lodowisko będzie działań przez cały rok, ale latem jego użytkownicy zamienią łyżwy na rolki.
W Starachowicach odbyły się kolejne warsztaty diagnostyczne będące częścią przygotowań do opracowania „Planu działań Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Miasta Północy”.
O wspieraniu młodzieżowych i seniorskich klubów sportowych i etosie olimpijczyka rozmawiali 18-19 sierpnia br. w Toruniu członkowie Komisji Sportu Związku Miast Polskich
Władze Władysławowa zapraszają na historyczne wydarzenie. 6 sierpnia o godzinie 21.30 na parkingu pod Domem Rybaka rozpocznie się wielkie odliczanie, które zainicjuje uruchomienie oświetlenia na miejskim Ratuszu.
Nowy stadion piłkarsko-lekkoatletyczny ma być gotowy na 120-lecie CWKS Resovii, która będzie gospodarzem obiektu. Budowę nowego obiektu będą współfinansować resort sportu, który pokryje połowę kosztów oraz władze miasta i województwa,
Przy pełnych trybunach stadionu w Siedlikowie na zaproszenie burmistrza Ostrzeszowa Patryka Jędrowiaka reprezentacja piłkarska ZMP rozegrała w niedzielę 31 lipca dwa mecze.
Dobiegła końca kilkumiesięczna przebudowa i remont hali widowiskowo-sportowej oraz siłowni i sali fitness na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Strzegomiu.
20 lipca został otwarty basen letni. Dwa baseny rekreacyjne, basen sportowy, brodzik dla dzieci, wodny plac zabaw, zjeżdżalnie oraz liczne atrakcje towarzyszące przygotowano dla miłośników wodnej zabawy.
W czerwcu ogłoszono postępowanie przetargowe na budowę Międzypokoleniowego Centrum Aktywności i Innowacji w Bielsku-Białej. Projekt realizowany jest przez miejską Agencję Rozwoju Regionalnego, która w 2020 r. została właścicielem zabytkowego pałacyku
Pod koniec czerwca rozpoczęły się prace związane z montażem ponad 1700 stojaków rowerowych na wrocławskich osiedlach. Łącznie pojawią się w ponad 300 miejscach, które zostały wskazane przez mieszkańców.
W piątek, 8 lipca kadra prezydentów i burmistrzów w piłce nożnej pokonała 2-1 reprezentację dziennikarzy. Zawodnicy mecz rozegrali na murawie stadionu miejskiego klubu sportowego "Świt" w Nowym Dworze Mazowieckim.
Akcja wokół Pogorii III nawołuje użytkowników najpopularniejszej w mieście trasy rekreacyjnej do bezpiecznych zachowań oraz wzajemnego szacunku i uwzględniania innych osób, korzystających z uroków dąbrowskiego zbiornika.
W 4. edycji rywalizacji o miano najbardziej rowerowego miasta w Polsce nie miała sobie równych Biała Podlaska. Miasto Bydgoszcz, organizator imprezy, dziękuje za wspólną zabawę ponad 48 tys. rowerzystek i rowerzystów.
11 czerwca zakończono dwudniowe Mistrzostwa Polski Samorządowców na polu Karolinka Golf Park. W rozgrywkach wzięli udział radni, wójtowie oraz prezydenci miast z całej Polski.
Eksperci urzędów miejskich i lokalnych organizacji turystycznych największych polskich miast podpisali we Wrocławiu deklarację współpracy. To dokument, który wskazuje w jakich obszarach instytucje te mogą pogłębić dotychczasową współpracę.
Nie chodzi tylko o sposób i styl spędzania czasu, ani oszczędzanie na benzynie. Dziś korzystanie z roweru to dowód troski oraz odpowiedzialności za nasze zdrowie, nasze miasta i przyrodę wokół nas. Na tych aspektach skupi się akcja „Życia Regionów”.
1 czerwca rozpoczyna się walka o tytuł najbardziej rowerowego miasta w Polsce. W IV edycji Rowerowej Stolicy Polski udział zapowiedziało aż 56 miast. Bydgoszcz, organizator imprezy, powalczy o Puchar wspólnie z sąsiadami z Metropolii Bydgoszcz.
Trzynastokilometrowa trasa rowerowo-turystyczna połączy stolice dwóch gmin powiatu polkowickiego: Grębocic i Polkowic. W ten sposób mieszkańcy sołectw na terenie obu samorządów zyskają wygodny, bezpieczny i ekologiczny szlak komunikacyjny.
Już za trzy dni, 3 czerwca w Szczecinku rozpoczną się XVIII Mistrzostwa Polski Samorządowców w Tenisie Ziemnym. Rywalizacja samorządowców na kortach potrwa do 5 czerwca. ZMP obok samorządu Szczecinka jest współorganizatorem turnieju.
City Helpers – specjalnie przeszkoleni miejscy pomocnicy, w tym roku aż do 11 września będą udzielać informacji turystycznej i przypominać o zasadach obowiązujących w Krakowie. W weekendy będą pracować aż do godz. 23.00.
W Katowicach przedstawiciele 11 samorządów podpisali 20 maja porozumienia o rozpoczęciu budowy szybkich dróg rowerowych w GZM. Łącznie powstanie 8 velostrad o długości ok. 120 km. Podpisane porozumienia dotyczą pierwszych czterech.
W czerwcu zostanie otwarta tężnia solankowa w Parku Sobieskiego w Wałbrzychu. Będą z niej mogli skorzystać mieszkańcy cierpiący na chorobowe stany tarczycy, choroby górnych i dolnych dróg oddechowych oraz przewlekłe nieżyty nosa
50 gmin uzdrowiskowych w całej Polsce otrzyma bezzwrotne dofinansowanie w wysokości do 5 mln złotych ze środków pochodzących z czwartej edycji Programu Inwestycji Strategicznych – Polskie Uzdrowiska.

Dokumenty

Pobierz
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko Związku Miast Polskich w sprawie projektu ustawy o ochronie ludności oraz stanie klęski żywiołowej
Pobierz
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko Związku Miast Polskich w sprawie projektu ustawy o zmianie ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym oraz niektórych innych ustaw
Pobierz
stanowiska i uchwały ZMP
Opinia Związku Miast Polskich o rządowym projekcie nowelizacji ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków (UC 130)
Pobierz
stanowiska i uchwały ZMP
Załącznik do Stanowiska ZMP w sprawie pilnych działań w zakresie zaopatrzenia mieszkańców w wodę i odbioru ścieków na tle ogólnej sytuacji w gospodarce komunalnej

Multimedia

Kalendarz wydarzeń

Miasta
20
październik 2022

21
październik 2022

22
październik 2022

23
październik 2022

24
październik 2022

25
październik 2022

27
październik 2022

28
październik 2022

Październik 2022
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się do naszego newslettera wyraża Pani/Pan zgodę na posługiwanie się danymi osobowymi w celu wysyłania newslettera. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do jego wysyłania.

Więcej

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Związek Miast Polskich z siedzibą w Poznaniu, ul. Robocza 42 , 61-517 Poznań (dalej: my).

Wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych. Jest to osoba, z którą może się Pani/Pan kontaktować w sprawach związanych z posługiwaniem się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi, które nam Pani/Pan udziela oraz korzystania z praw, które w związku z tym przysługują. Z inspektorem można się kontaktować w następujący sposób:

 • listownie na adres: ul. Robocza 42, 61-517 Poznań
 • przez e-mail: rodo@zmp.poznan.pl

Związek Miast Polskich będzie posługiwać się Pani/Pana danymi osobowymi, w celu wysyłania newslettera na podstawie udzielonej zgody (zapisania się do newslettera).

Związek Miast Polskich będzie przechowywać podane dane osobowe do momentu odwołania udzielonej zgody.

Podane dane będą przekazywane do podmiotów z którymi Związek Miast Polskich współpracuje w celu wysyłania newslettera.

Dlatego, że posługujemy się Pani/Pana danymi osobowymi masz prawo:

 1. wycofania zgody na przetwarzanie danych,
 2. dostępu do danych osobowych,
 3. żądania sprostowania danych osobowych,
 4. żądania usunięcia danych osobowych,
 5. żądania ograniczenia przetwarzania danych osobowych,
 6. wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych ze względu na Pani/Pana szczególną sytuację – w przypadkach, kiedy posługujemy się danymi na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu,
 7. przenoszenia danych osobowych. Aby skorzystać z powyższych praw, skontaktuj się z nami lub z naszym inspektorem ochrony danych .

Pamiętaj też, że masz:

 • Prawo wycofania zgody

  W każdej chwili przysługuje Pani/Panu prawo do wycofania zgody na posługiwanie się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi. Jednak cofnięcie zgody nie będzie wpływać na to, że Związek Miast Polskich mógł posługiwać się podanymi danymi osobowymi przez cały okres obowiązywania zgody tj. na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej wycofaniem.

 • Prawo wniesienia skargi do organu

  Przysługuje Pani/Panu także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich przypadkowym czy umyślnym zniszczeniem, przypadkową utratą, zmianą, nieuprawnionym ujawnieniem, wykorzystaniem czy dostępem, zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi przepisami.

Mniej

Bądź na bieżąco. Dołącz do nas!