Aktualności z tematu - „Turystyka i sport”
Thumb 1 3 miasta l skie velostrady
W Katowicach przedstawiciele 11 samorządów podpisali 20 maja porozumienia o rozpoczęciu budowy szybkich dróg rowerowych w GZM. Łącznie powstanie 8 velostrad o długości ok. 120 km. Podpisane porozum...
Thumb 1 3 wa brzych t nia
W czerwcu zostanie otwarta tężnia solankowa w Parku Sobieskiego w Wałbrzychu. Będą z niej mogli skorzystać mieszkańcy cierpiący na chorobowe stany tarczycy, choroby górnych i dolnych dróg oddechowy...
Thumb 1 3 siemianowice 1
50 gmin uzdrowiskowych w całej Polsce otrzyma bezzwrotne dofinansowanie w wysokości do 5 mln złotych ze środków pochodzących z czwartej edycji Programu Inwestycji Strategicznych – Polskie Uzdrowis...
Thumb 1 3 e k film
Jezioro, kolejka wąskotorowa, promenada, malownicze widoki – to tylko kilka ujęć z nowego filmu promocyjnego, który przedstawia najciekawsze miejsca i wybrane atrakcje w Ełku. Zobacz nagranie i kon...
Thumb 1 3 golf 3685616 1920
10-11 czerwca na Karolinka Golf Park w Kamieniu Śląskim (gmina Gogolin) odbędą Mistrzostwa Polski Samorządowców w golfie, którym będzie towarzyszyć konferencja dla jednostek samorządu terytorialneg...
Thumb 1 3  d zoo2
Największy słoń indyjski w Europie, zagrożone wyginięciem orangutany sumatrzańskie czy rekordowych rozmiarów krokodyle gawialowe. Łódzkie Orientarium 29 kwietnia otwiera swoje drzwi dla zwiedzających.
Thumb 1 3 www
W dniach 11 - 12 kwietnia 2021 r. w Katowicach i Zabrzu spotkali się przedstawiciele Komisji Sportu Związku Miast Polskich.
Thumb 1 3 krak w 1
28 marca w Centrum Kongresowym ICE Kraków odbyła się III edycja międzynarodowej konferencji Miasta Historyczne 3.0. Tytuł tegorocznej konferencji to „Miasta przyjazne turystyce – w poszukiwaniu now...
Thumb 1 3 1
2 kwietnia br. w trudnych warunkach pogodowych reprezentacja burmistrzów i prezydentów Związku Miast Polskich w piłce nożnej rozegrała wyjazdowy mecz towarzyski z samorządowcami z Niemiec w Jessen ...
Thumb 1 3 hajn wka
W Hajnówce powstanie Akademia Przyrody, która ma przybliżać mieszkańcom i turystom wiedzę na temat Puszczy Białowieskiej. 22 marca odbyło się pierwsze spotkanie w tej sprawie.
Thumb 1 3 miasto bedzin 14
Konkurs ma m.in. na celu uhonorowanie gmin, które w swoich działaniach uwzględniają potrzeby rowerzystów i promują aktywny wypoczynek na rowerach - termin zgłaszania upływa 30 kwietnia br.
Thumb 1 3 bs kr pl 20160831 img 8798
UM Krakowa organizuje już kolejną edycję tej konferencji, tym razem pod tytułem „Miasta przyjazne turystyce - w poszukiwaniu nowego modelu atrakcyjności” online 28 marca - link do rejestracji.
Thumb 1 3 sport
Już 15 marca 2022 r. w Warszawie w jednym miejscu spotka się ponad 600 przedstawicieli branży na kongresie organizowanym przez Stowarzyszenie Sport Biznes Polska, do którego zapraszamy JST.
Thumb 1 3 zielona g ra boisko
Podobnymi obiektami sportowymi mogą się pochwalić Wisła Płock, Lech Poznań czy Legia Warszawa. Halę pneumatyczną z pełnowymiarowym boiskiem piłkarskim będziemy mieli jako jedyni w województwie.
Thumb 1 3 bytom szyb po udnowy
Zgodnie z podpisaną umową ze Spółką Restrukturyzacji Kopalń SA gmina Bytom przejęła w drodze umowy darowizny prawo użytkowania wieczystego 4 działek o łącznej powierzchni 2,3 hektara.
Thumb 1 3 sosnowiec teatr
1 grudnia br. w Sosnowcu zapoczątkowano akcję z myślą o mieszkańcach, którzy okażą paszport covidowy w instytucjach kultury i obiektach MOSiR. Po okazaniu otrzymają specjalnie przygotowane rabaty.
Thumb 1 3 luba ppp
30 listopada br. Gmina Miejska Lubań i spółka IZIM podpisały umowę na gruntowną modernizację hali sportowej oraz sąsiadującej z nią krytej pływalni „Laguna”. Wartość zamówienia to prawie 20 mln zł.
Thumb 1 3 kielce tour
Do Kielc, po ośmiu latach przerwy, powróci Tour de Pologne UCI World Tour - wieloetapowy wyścig kolarski, będący jedną z najbardziej prestiżowych międzynarodowych imprez sportowych.
Thumb 1 3 20211105 141731
Po dłuższej przerwie spowodowanej pandemią, drużyna burmistrzów i prezydentów Związku Miast Polskich w piłce nożnej rozegrała 5 listopada br. Sieradzu mecz towarzyski z lokalnymi piłkarzami.
Thumb 1 3 starogard gd muzeum deyny
W 2022 roku przypada 75. rocznica urodzin Kazimierza Deyny, który urodził się w Starogardzie Gdańskim. Miasto zamierza w sposób szczególny upamiętnić postać legendarnego piłkarza.
Thumb 1 3 2
Powstała Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemi Radomskiej. Ma wspierać i aktywizować rozwój turystyki w Radomiu i regionie, upowszechniać jego wizerunek jako „atrakcyjnego turystycznie”.
Thumb 1 3 komisja sportu 28 wrze nia
28 września odbyło się posiedzenie Komisji Sportu Związku Miast Polskich. Spotkanie tym razem towarzyszyło Kongresowi Sport Biznes, który tego samego dnia odbywał się w Warszawie.
Thumb 1 3 specifica baner 1920x1005
Konferencja odbędzie się 7 października od godz. 9.00 do 12.45. Do wspólnego wirtualnego stołu zapraszamy samorządy lokalne, instytucje kultury, organizacje turystyczne. Udział bezpłatny.
Thumb 1 3 kieleckie wi to rowerzysty 4
W niedzielę 19 września odbędzie się po raz kolejny Kieleckie Święto Rowerzysty - największe wydarzenie rowerowe w Kielcach, już drugie takie w historii miasta.

Dokumenty

Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Apele ZMP - członkostwo Ukrainy w UE, przyspieszenie prac nad systemowymi rozwiązaniami w polityce migracyjnej, wykorzystanie funduszy unijnych na sfinansowanie wsparcia uchodźców z Ukrainy
Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko wobec propozycji rekompensaty utraconych dochodów z PIT w związku z propozycją kolejnych zmian w Polskim Ładzie (projektem ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i
Pobierz Download icon@2x
publikacje
Problemy, wyzwania, rozwiązania. Ukraińskie dzieci w polskim systemie edukacji. Podsumowanie spotkań tematycznych
Pobierz Download icon@2x
inne
Uzasadnienie do kompleksowej nowelizacji specustawy (projekt z 31 marca br.)

Multimedia

Kalendarz wydarzeń

Miasta
15
maj 2022

20
maj 2022

Maj 2022
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się do naszego newslettera wyraża Pani/Pan zgodę na posługiwanie się danymi osobowymi w celu wysyłania newslettera. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do jego wysyłania.

Więcej

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Związek Miast Polskich z siedzibą w Poznaniu, ul. Robocza 42 , 61-517 Poznań (dalej: my).

Wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych. Jest to osoba, z którą może się Pani/Pan kontaktować w sprawach związanych z posługiwaniem się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi, które nam Pani/Pan udziela oraz korzystania z praw, które w związku z tym przysługują. Z inspektorem można się kontaktować w następujący sposób:

 • listownie na adres: ul. Robocza 42, 61-517 Poznań
 • przez e-mail: rodo@zmp.poznan.pl

Związek Miast Polskich będzie posługiwać się Pani/Pana danymi osobowymi, w celu wysyłania newslettera na podstawie udzielonej zgody (zapisania się do newslettera).

Związek Miast Polskich będzie przechowywać podane dane osobowe do momentu odwołania udzielonej zgody.

Podane dane będą przekazywane do podmiotów z którymi Związek Miast Polskich współpracuje w celu wysyłania newslettera.

Dlatego, że posługujemy się Pani/Pana danymi osobowymi masz prawo:

 1. wycofania zgody na przetwarzanie danych,
 2. dostępu do danych osobowych,
 3. żądania sprostowania danych osobowych,
 4. żądania usunięcia danych osobowych,
 5. żądania ograniczenia przetwarzania danych osobowych,
 6. wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych ze względu na Pani/Pana szczególną sytuację – w przypadkach, kiedy posługujemy się danymi na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu,
 7. przenoszenia danych osobowych. Aby skorzystać z powyższych praw, skontaktuj się z nami lub z naszym inspektorem ochrony danych .

Pamiętaj też, że masz:

 • Prawo wycofania zgody

  W każdej chwili przysługuje Pani/Panu prawo do wycofania zgody na posługiwanie się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi. Jednak cofnięcie zgody nie będzie wpływać na to, że Związek Miast Polskich mógł posługiwać się podanymi danymi osobowymi przez cały okres obowiązywania zgody tj. na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej wycofaniem.

 • Prawo wniesienia skargi do organu

  Przysługuje Pani/Panu także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich przypadkowym czy umyślnym zniszczeniem, przypadkową utratą, zmianą, nieuprawnionym ujawnieniem, wykorzystaniem czy dostępem, zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi przepisami.

Mniej

Bądź na bieżąco. Dołącz do nas! Fb icon blue@2x