Aktualności z tematu - „Turystyka i sport”
Thumb 1 3 k dzierzyn ko le p maraton
Może właśnie Wasza Gmina zatrudnia najszybszego pracownika samorządowego… 10 października Kędzierzyn-Koźle stanie się areną Festiwalu Biegowego pn. „Dzień Dobry Kędzierzyn-Koźle – Półmaraton Leśny”.
Thumb 1 3 pozna stary rynek renowacja
Wizytówkę Poznania czekają duże zmiany za sprawą rewaloryzacji płyty Starego Rynku oraz przekształcenia ulicy Jana Baptysty Quadro w pasaż kultury.
Thumb 1 3 przemy l filmowy szlak
Aby przybliżyć mieszkańcom i turystom uroki filmowego Przemyśla, 10 i 11 lipca oficjalnie otwarto Podkarpacki Szlak Filmowy w Przemyślu i po raz pierwszy miasto zaprosiło do wyruszenia jego trasą.
Thumb 1 3 wladyslawowo
Z początkiem wakacji Gmina Władysławowo rozpoczęła kampanię informacyjną dotyczącą pobierania Opłaty Miejscowej. Akcja ma na celu uświadamianie i przekonywanie właścicieli obiektów noclegowych.
Thumb 1 3 rowerowa stolica 2021 aktywne miasta pl
Mamy go - mówi Prezydent Jacek Milewski. Puchar zostaje na stałe w Nowej Soli! Zakończyła się 3. edycja rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski - trzeciej i zarazem największej odsłony zmagań.
Thumb 1 3 szczecinek  tenis
Od 3 do 6 czerwca w Szczecinku odbywały się XVII Mistrzostwa Polski Samorządowców w tenisie ziemnym. Udział w zawodach wzięło 50 osób: radni, wójtowie, burmistrzowie, prezydenci miast i urzędnicy.
Thumb 1 3 beskid niski
Partnerstwo Zagłębia Ambitnej Turystyki zorganizowało 28 maja konferencję, której zwieńczeniem była promocja filmu, stanowiącego kompendium 12-odcinkowego cyklu poświęconych każdej z gmin partnerstwa
Thumb 1 3 jezioro jele w bytowie
Ten ogólnopolski projekt społeczny zachęca Polaków nie tylko do aktywnego bezpiecznego wypoczynku, zdrowego odżywiania i codziennego ruchu, ale także pomaga miastom turystycznym.
Thumb 1 3 jedlina zdroj 46
Fundacje V4Sport i Veolia Polska zapraszają na bezpłatną konferencję 8 i 9 czerwca władze i pracowników samorządowych, działaczy i ekspertów miejskich, którym zależy na zrównoważonym rozwoju miast.
Thumb 1 3 golf 3685616 1920
Wydarzenie odbędzie się 11 i 12 czerwca br. (piątek-sobota) na polu golfowym Karolinka Golf Park w Kamieniu Śląskim, na terenie gminy Gogolin w województwie opolskim.
Thumb 1 3 tennis 178696 1920
Organizatorzy Mistrzostw - Stowarzyszenie Turystyczno-Sportowe „POMERANIA”, Urząd Gminy i Urząd Miasta w Szczecinku oraz ZMP - zapraszają 3-6 czerwca samorządowców grających w tenisa do Szczecinka.
Thumb 1 3 poczuj krak w 4
W programie akcji nie zabraknie niespodzianek, uwielbianych przez tropicieli miejskich tajemnic spacerów z przewodnikami, rowerowych akcji i przejażdżek jednośladami.
Thumb 1 3 jelenia g ra trasy rowerowe
Przedstawiony przez Marszałka Województwa Dolnośląskiego projekt Cyklostrady Dolnośląskiej całkowicie pomija południową część województwa – niepokoją się samorządowcy z regionu jeleniogórskiego.
Thumb 1 3 bydgoszcz rowerowa strolica polski
Po raz trzeci Bydgoszcz organizuje rowerową rywalizację miast. Pierwszego dnia wiosny ruszył oficjalny trening miast. To rozgrzewka przed czerwcowymi zmaganiami cyklistów z całej Polski
Thumb 1 3 racib rz i prudnik
Racibórz i Prudnik mogą stanowić ciekawe punkty turystyczne na mapie wycieczek odwiedzających Śląsk i Morawy. Samorządy obu miast łączy przekonanie o konieczności rozwijania turystyki.
Thumb 1 3 gdynia wiceprezydent w radzie turystyki
Katarzyna Gruszecka-Spychała znalazła się w 20-osobowym składzie powołanej przez J. Gowina Rady Ekspertów do spraw Turystyki, mającej zajmować się m.in. odbudową branży turystycznej po pandemii.
Thumb 1 3 stiap  28.01.21
Senacka Komisja Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej apeluje do rządu o otwarcie branży turystycznej od 15 lutego 2021 r. i rewizję kryteriów pomocy dla niej.
Thumb 1 3 koalicja nadmorska covid
Z niemal wszystkich samorządów leżących nad Bałtykiem płynie ten sam apel do rządu: o objęcie ich tarczą dla ratowania turystyki. Podpisało się pod nim 26 wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.
Thumb 1 3 ko obrzeg eu
W związku z doniesieniami medialnymi o planowanym przez rząd wsparciu gmin turystycznych z południa Polski, prezydenci Kołobrzegu i Sopotu wystosowali w tej sprawie pismo do Jarosława Gowina.
Thumb 1 3 e k wie a
Prawie 19 metrowa wieża widokowa na osiedlu Bogdanowicza w Ełku powstała w ramach projektu dofinansowanego ze środków UE. Na realizację projektu miasto pozyskało ponad 1,4 mln zł dofinansowania.
Thumb 1 3 toru prezydent
Prezydent Torunia Michał Zaleski skierował 30 grudnia 2020 r. do premiera RP Mateusza Morawieckiego apel o wsparcie ośrodków turystycznych w całej Polsce, w tym Torunia.
Thumb 1 3 tychy arena lekkoatletyczna
Prace przy budowie areny zostały zakończone. Do dyspozycji lekkoatletów będzie m.in. bieżnia o długości 400 metrów z sześcioma torami, rów z wodą do biegów z przeszkodami, skocznie do skoku w dal.
Thumb 1 3 katowice stadion miejski
Kompleks sportowy z obiektem piłkarskim, halą do siatkówki, koszykówki i piłki ręcznej oraz treningowymi boiskami piłkarskimi będzie największą inwestycją sportową realizowaną w Katowicach.
Thumb 1 3 lodowisko
Samorządowcy spotkali się 18 grudnia br. w sprawie funkcjonowania obiektów sportowych z Izabelą Kucharską, zastępcą Głównego Inspektora Sanitarnego oraz dyrektorem Dariuszem Guzą z Ministerstwa Sportu

Dokumenty

Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko Zarządu Związku Miast Polskich w sprawie wniosków o zmianę granic miast i o przyznanie praw miejskich w 2021 roku
Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko Zarządu ZMP w sprawie zmian w gminnych systemach gospodarowania odpadami komunalnymi wynikających z ustawy z dn. 8 lipca o zm. ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (...)
Pobierz Download icon@2x
publikacje
Report OECD - Better Governance, Planning and Services in Local Self‑Governments in Poland
Pobierz Download icon@2x
publikacje
Raport OECD - Lepsze zarządzanie, planowanie i dostarczanie usług w jednostkach samorządu lokalnego w Polsce

Multimedia

Kalendarz wydarzeń

Miasta
6
sierpień 2021

13
sierpień 2021

Sierpień 2021
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się do naszego newslettera wyraża Pani/Pan zgodę na posługiwanie się danymi osobowymi w celu wysyłania newslettera. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do jego wysyłania.

Więcej

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Związek Miast Polskich z siedzibą w Poznaniu, ul. Robocza 42 , 61-517 Poznań (dalej: my).

Wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych. Jest to osoba, z którą może się Pani/Pan kontaktować w sprawach związanych z posługiwaniem się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi, które nam Pani/Pan udziela oraz korzystania z praw, które w związku z tym przysługują. Z inspektorem można się kontaktować w następujący sposób:

 • listownie na adres: ul. Robocza 42, 61-517 Poznań
 • przez e-mail: rodo@zmp.poznan.pl

Związek Miast Polskich będzie posługiwać się Pani/Pana danymi osobowymi, w celu wysyłania newslettera na podstawie udzielonej zgody (zapisania się do newslettera).

Związek Miast Polskich będzie przechowywać podane dane osobowe do momentu odwołania udzielonej zgody.

Podane dane będą przekazywane do podmiotów z którymi Związek Miast Polskich współpracuje w celu wysyłania newslettera.

Dlatego, że posługujemy się Pani/Pana danymi osobowymi masz prawo:

 1. wycofania zgody na przetwarzanie danych,
 2. dostępu do danych osobowych,
 3. żądania sprostowania danych osobowych,
 4. żądania usunięcia danych osobowych,
 5. żądania ograniczenia przetwarzania danych osobowych,
 6. wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych ze względu na Pani/Pana szczególną sytuację – w przypadkach, kiedy posługujemy się danymi na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu,
 7. przenoszenia danych osobowych. Aby skorzystać z powyższych praw, skontaktuj się z nami lub z naszym inspektorem ochrony danych .

Pamiętaj też, że masz:

 • Prawo wycofania zgody

  W każdej chwili przysługuje Pani/Panu prawo do wycofania zgody na posługiwanie się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi. Jednak cofnięcie zgody nie będzie wpływać na to, że Związek Miast Polskich mógł posługiwać się podanymi danymi osobowymi przez cały okres obowiązywania zgody tj. na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej wycofaniem.

 • Prawo wniesienia skargi do organu

  Przysługuje Pani/Panu także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich przypadkowym czy umyślnym zniszczeniem, przypadkową utratą, zmianą, nieuprawnionym ujawnieniem, wykorzystaniem czy dostępem, zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi przepisami.

Mniej

Bądź na bieżąco. Dołącz do nas! Fb icon blue@2x