Aktualności z tematu - „Gospodarka komunalna”
Thumb 1 3 grafika 2
Poznań poprzez kampanię informacyjną „W Poznaniu porządek musi być”, informuje mieszkańców o zmianie operatora poznańskiego systemu gospodarowania odpadami. Miasto opuści GOAP w styczniu 2022.
Thumb 1 3 abrys 3
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zaprasza 30 listopada i 1 grudnia na bezpłatną Konferencję Doradztwo Energetyczne dla Gmin/Samodzielność Energetyczna Gmin
Thumb 1 3 woda 2
Jeszcze w 2021 r. 1714 gmin otrzyma 4 mld zł na inwestycje wodno-kanalizacyjne. 1 mld zł trafi na wodociągi i zaopatrzenie w wodę, a 3 mld zł na projekty związane z kanalizacją.
Thumb 1 3 w brze no woda pixa
Wspólnie zadbajmy o wodę i stwórzmy poradnik, w którym podzielimy się doświadczeniami w tym zakresie – apeluje do samorządowców inicjator akcji „Dbajmy o H2O”, burmistrz Wąbrzeźna Tomasz Zygnarowski.
Thumb 1 3 ump nowe
Konferencja odbędzie się we wtorek, 9 listopada, o godz. 10.00, na platformie Microsoft Teams. Chęć udziału należy zgłosić mailowo na adres biuro@metropolie.pl.
Thumb 1 3 pozna sars w ciekach
Dzięki platformie monitorującej mRNA wirusa SARS-CoV-2 w ściekach, W Poznaniu będzie można lepiej określić, ile mieszkańców i mieszkanek miasta jest chorych na COVID-19.
Thumb 1 3 zielona g ra schroniko
Mieszkańcy Zielonej Góry zadecydowali w głosowaniu, że schronisko zostaje w obecnej lokalizacji, ale zostanie kompletnie przebudowane, by mieszkające w nim psy i koty miały jak najlepsze warunki.
Thumb 1 3 otwock kl
Otwocki Zakład Energetyki Cieplnej, Otwockie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, a także Otwocka Spółdzielnia Mieszkaniowa powołały do życia klaster energetyczny.
Thumb 1 3 rzesz w zbiornik
Nowy zbiornik na wodę pitną zwiększy zapasy wody pitnej Rzeszowa do ponad 53 tysięcy metrów sześciennych. Będzie większy od niejednej sali gimnastycznej. Część jego sylwetki już góruje nad okolicą.
Thumb 1 3 krosno blok energetyczny
W Krośnie powstanie blok energetyczny, który będzie opalany pozostałościami z sortowania odpadów komunalnych z 28 samorządów. Inwestycja ta będzie finalizacją systemu gospodarki o obiegu zamkniętym.
Thumb 1 3 widok na zamek d. paciorek
Skutki „Polskiego Ładu” dla finansów JST i konieczne zmiany w polityce finansowej miast będą m.in. tematem najbliższego spotkania Komisji Małych Miast ZMP - 30 września i 1 października br.
Thumb 1 3 frl sem22
Po raz drugi już Związek zorganizował seminarium FRL na temat transformacji energetycznej. Obecnie bowiem przed miastami stoją ogromne wyzwania w zakresie energetyki, ochrony środowiska i klimatu.
Thumb 1 3 odpadyyy pixa
Związek wziął udział w zakończonych 6 września konsultacjach Komisji Europejskiej w sprawie wdrażania rozporządzenia wprowadzającego system klasyfikacji działań na rzecz zrównoważonego rozwoju.
Thumb 1 3 fmp
16-17 września Unia Miasteczek Polskich, nasza siostrzana organizacja, zaprasza na Forum Miasteczek Polskich, wydarzenie poświęcone problematyce wspólnoty samorządowej małych i średnich miast.
Thumb 1 3 ko o  geotermia
Poprawa jakości powietrza oraz wykorzystanie wód termalnych do celów rekreacji to główne oczekiwania związane z budową ciepłowni geotermalnej z jej podłączeniem do istniejącego systemu ciepłowniczego.
Thumb 1 3 konkurs spe
Ruszyła siódma edycja konkursu „Samorząd przyjazny energii”, który jest organizowany przez Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej. Zgłoszenia będą przyjmowane do 30 września br.
Thumb 1 3 dsc 0074
Pińczów i Płońsk dowodzą siły partnerstwa i współpracy, pokazując, że doświadczenia nie można kupić, ale w Związku Miast Polskich można je wymieniać.
Thumb 1 3 ruda l ska fotowoltaika1
Największa instalacja fotowoltaiczna znajdująca się na miejskich obiektach w Rudzie Śląskiej produkuje już prąd. Rudzka spółka wodociągowa zaoszczędzi rocznie ok. 80 tys. zł na zakupie prądu.
Thumb 1 3 krosno spalarnia
Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej - Krośnieński Holding Komunalny wybuduje blok energetyczny, który jako paliwo będzie wykorzystywał pozostałości po sortowaniu odpadów komunalnych.
Thumb 1 3 komisja gospod komunalnej zaopatrzenie w wod pixa
Stanowisko w sprawie taryf dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę oraz zbiorowego odprowadzania ścieków było głównym tematem spotkania Komisji Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska ZMP.
Thumb 1 3 konin eciep ownia
W czerwcu, po latach oczekiwań w Koninie ma ruszyć budowa ciepłowni geotermalnej. Będzie to jedna z trzech, opartych na odnawialnych źródłach energii, instalacji dostarczających ciepło dla miasta.
Thumb 1 3 kielce mieci pixa
Trzy miesiące dają władze Kielc mieszkańcom na zweryfikowanie deklaracji śmieciowych. W tym czasie Straż Miejska będzie w sposób zdecydowanie bardziej wyrozumiały podchodzić do kontroli deklaracji.
Thumb 1 3 zielona g ra
Warszawska firma Budimex S.A. wybuduje w mieście wielopoziomowy parking na ponad 400 miejsc w miejscu obecnego parkingu u stóp Wzgórza Winnego .
Thumb 1 3 baner 1200x900
Pismo Samorządu Terytorialnego „Wspólnota” zaprasza na bezpłatną konferencje online „Modernizacja ciepłownictwa – wyzwania organizacyjne i finansowe dla samorządów terytorialnych” 19 maja br.

Dokumenty

Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Uwagi Związku Miast Polskich do projektu aktualizacji Krajowej Polityki Miejskiej w zakresie wyzwań, rozwiązań oraz mechanizmów wdrożeniowych
Pobierz Download icon@2x
inne
Komunikat ZMP - Wyjaśnienie przyczyn i skutków rozporządzenia dot. zmian w klasyfikacji budżetowej dla porównywalności budżetów JST w roku 2022 z latami poprzednimi
Pobierz Download icon@2x
sprawozdania z działalności ZMP
INFORMACJA O DZIAŁANIACH W CIĄGU 10 MIESIĘCY 2021 ROKU - JESTESMY SILNI I SKUTECZNI, GDY JESTESMY RAZEM
Pobierz Download icon@2x
wnioski komisji ZMP
Stanowisko Komisji Edukacji ZMP

Multimedia

Kalendarz wydarzeń

Miasta
31
grudzień 2021

Grudzień 2021
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
ZMP
Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się do naszego newslettera wyraża Pani/Pan zgodę na posługiwanie się danymi osobowymi w celu wysyłania newslettera. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do jego wysyłania.

Więcej

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Związek Miast Polskich z siedzibą w Poznaniu, ul. Robocza 42 , 61-517 Poznań (dalej: my).

Wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych. Jest to osoba, z którą może się Pani/Pan kontaktować w sprawach związanych z posługiwaniem się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi, które nam Pani/Pan udziela oraz korzystania z praw, które w związku z tym przysługują. Z inspektorem można się kontaktować w następujący sposób:

 • listownie na adres: ul. Robocza 42, 61-517 Poznań
 • przez e-mail: rodo@zmp.poznan.pl

Związek Miast Polskich będzie posługiwać się Pani/Pana danymi osobowymi, w celu wysyłania newslettera na podstawie udzielonej zgody (zapisania się do newslettera).

Związek Miast Polskich będzie przechowywać podane dane osobowe do momentu odwołania udzielonej zgody.

Podane dane będą przekazywane do podmiotów z którymi Związek Miast Polskich współpracuje w celu wysyłania newslettera.

Dlatego, że posługujemy się Pani/Pana danymi osobowymi masz prawo:

 1. wycofania zgody na przetwarzanie danych,
 2. dostępu do danych osobowych,
 3. żądania sprostowania danych osobowych,
 4. żądania usunięcia danych osobowych,
 5. żądania ograniczenia przetwarzania danych osobowych,
 6. wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych ze względu na Pani/Pana szczególną sytuację – w przypadkach, kiedy posługujemy się danymi na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu,
 7. przenoszenia danych osobowych. Aby skorzystać z powyższych praw, skontaktuj się z nami lub z naszym inspektorem ochrony danych .

Pamiętaj też, że masz:

 • Prawo wycofania zgody

  W każdej chwili przysługuje Pani/Panu prawo do wycofania zgody na posługiwanie się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi. Jednak cofnięcie zgody nie będzie wpływać na to, że Związek Miast Polskich mógł posługiwać się podanymi danymi osobowymi przez cały okres obowiązywania zgody tj. na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej wycofaniem.

 • Prawo wniesienia skargi do organu

  Przysługuje Pani/Panu także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich przypadkowym czy umyślnym zniszczeniem, przypadkową utratą, zmianą, nieuprawnionym ujawnieniem, wykorzystaniem czy dostępem, zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi przepisami.

Mniej

Bądź na bieżąco. Dołącz do nas! Fb icon blue@2x