Aktualności z tematu - „Gospodarka komunalna”
Thumb 1 3 infrastruktura 22 05 19pzp
Zmianę przepisów prawa zamówień publicznych, ułatwiających spółkom komunalnym prowadzenie działalności gospodarczej omawiano na Zespole ds. Infrastruktury 19 maja
Thumb 1 3 konferencja energetyka obywatelska
O energetyce obywatelskiej będzie mowa podczas konferencji pt. „Siła wspólnoty, czyli demokracja energetyczna w czasach kryzysu”, którą 2 czerwca organizuje Związek Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć.
Thumb 1 3 konin farma
Największa w Koninie farma fotowoltaiczna została oddana do użytku. Ma moc 2,2 MW i składa się z 6.615 paneli. Od momentu uruchomienia konińska elektrownia słoneczna wyprodukowała już około 500 MWh...
Thumb 1 3 banner poziomy 002
Konkurs ma na celu promowanie i propagowanie aktywności inwestycyjnej w zakresie oświetlenia zarówno w dużych, jak i w małych społecznościach lokalnych oraz przyznanie nagród najlepszym.
Thumb 1 3 woda 1
Zakończyły się wszelkie formalności związane z zakupem przez miasto akcji w spółce SNG. Jesienią zgodę na zakup wyraziła Rada Miasta Gdańska. Teraz miasto otrzymało akceptację prezesa Urzędu Ochron...
Thumb 1 3 energetyczny certyfikat
Trzy polskie miasta członkowskie ZMP otrzymały Certyfikat European Energy Award (EEA), przyznawany europejskim JST zaangażowanym w tworzenie i wdrażanie lokalnych polityk energetycznych, klimatyczn...
Thumb 1 3 miasta w obliczu kryzysu energetycznego
Forum Energii zaprasza na bezpłatną konferencję online „Miasta w obliczu kryzysu energetycznego i klimatycznego. LeadAir w poszukiwaniu odpowiedzi na nowe wyzwania”.
Thumb 1 3 ciep ownictwo 1
Dyrektor Departamentu Ciepłownictwa odpowiedział na apel ZMP o przeznaczenie środków uzyskanych ze sprzedaży uprawnień do emisji CO2 na modernizację i rozwój polskiego ciepłownictwa systemowego.
Thumb 1 3 grafika o wiadczenia  ma e
Biuro Związku Miast Polskich przypomina, że we wtorek, 15 marca, mija termin zgłoszenia do swojego dostawcy gazu wniosku o objęcie od 1 stycznia 2022 r. ochroną taryfową instytucji wrażliwej.
Thumb 1 3 odpady pixa 2
Tematem spotkania Komisji Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska ZMP 16 lutego br. były kluczowe założenia projektu ustawy o zmianie ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi.
Thumb 1 3 castorama
Fundacja Castorama zaprasza samorządy do wnioskowania o wsparcie w dostosowaniu mieszkań komunalnych i noclegowni dla ukraińskich uchodźców wojennych.
Thumb 1 3 hsc7642
Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH odbywają się w dniach 23-24 lutego 2022 roku na Targach Kielce. Wydarzenie od lat gromadzi przedstawicieli branży komunalnej w Polsce.
Thumb 1 3 entrain cmyk
Dla przedstawicieli gmin i podmiotów zajmujących się ciepłownictwem organizowane jest szkolenie z zakresu optymalizacji i rozwoju małych sieci ciepłowniczych wykorzystujących odnawialne źródła energii
Thumb 1 3 fot. maciej miarowskikprm
Zygmunt Frankiewicz w imieniu Zarządu ZMP apeluje o przeznaczenie środków uzyskanych ze sprzedaży uprawnień do emisji CO2 na modernizację i rozwój polskiego ciepłownictwa systemowego.
Thumb 1 3 p ock
Obieg zamknięty. Innowacyjne rozwiązanie na rzecz ekologii - miasto będzie pompować ścieki rurociągiem do zakładu PKN Orlen, gdzie po oczyszczeniu zostaną wykorzystane jako woda technologiczna.
Thumb 1 3 logo kwrist
Dzisiaj odbyły się dwa ważne spotkania online - w sprawie dodatku osłonowego o godz. 11.00 oraz w sprawie ograniczania skutków podwyżek cen energii elektrycznej i gazu o godz. 12.30.
Thumb 1 3 bytom klaster energii
Zielona energia czerpana m.in. z terenów poprzemysłowych i dążenia do energetycznej samowystarczalności? To tylko część korzyści, jakie niesie dla Bytomia stworzenie klastra energii.
Thumb 1 3 ruda l panorama
Niemal 3,5 mln zł pozyskały władze Rudy Śląskiej na modernizację energetyczną i wymianę źródeł ogrzewania kolejnych siedmiu wielorodzinnych budynków mieszkalnych.
Thumb 1 3 o wi cim karta 2
Miasto uszczelnia system gospodarowania odpadami komunalnymi. Jednym z jego istotnych elementów jest aplikacja, która sprawdzi kto nie płaci za śmieci. Kolejnym jest specjalna karta dla mieszkańców.
Thumb 1 3 krak w ceny gazu
Miasto Kraków kupuje gaz ziemny po cenach z 2018 roku, które obowiązują jednostki i spółki miejskie aż do końca 2022 roku. To efekt działania Krakowskiej Grupy Zakupowej Gazu.
Thumb 1 3 ump zmp nowe
ZMP i UMP apelują, żeby działania osłonowe, proponowane przez rząd, dotyczyły wszystkich podmiotów komunalnych, świadczących powszechnie dostępne, lokalne usługi publiczne.
Thumb 1 3 krak w fusy
Dzięki posypywaniu w okresie zimy alejek i chodników fusami od kawy, zminimalizowane zostanie w Krakowie użycie soli, a miejskie parki zostaną dodatkowo nawiezione naturalnym nawozem.
Thumb 1 3 money1
ZMP planuje skierowanie wspólnie z innymi korporacjami samorządowymi apelu do rządu o objęcie pakietem osłonowym przedsiębiorstw komunalnych świadczących podstawowe usługi życiowe na rzecz mieszkańców
Thumb 1 3 o wi cim aplikacja na mieci
Oświęcim uruchomi system weryfikacji osób, które nie płacą za śmieci. Od stycznia przyszłego roku specjalna aplikacja wychwyci tych mieszkańców, którzy nie są ujęci w deklaracjach śmieciowych.

Dokumenty

Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Apele ZMP - członkostwo Ukrainy w UE, przyspieszenie prac nad systemowymi rozwiązaniami w polityce migracyjnej, wykorzystanie funduszy unijnych na sfinansowanie wsparcia uchodźców z Ukrainy
Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko wobec propozycji rekompensaty utraconych dochodów z PIT w związku z propozycją kolejnych zmian w Polskim Ładzie (projektem ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i
Pobierz Download icon@2x
publikacje
Problemy, wyzwania, rozwiązania. Ukraińskie dzieci w polskim systemie edukacji. Podsumowanie spotkań tematycznych
Pobierz Download icon@2x
inne
Uzasadnienie do kompleksowej nowelizacji specustawy (projekt z 31 marca br.)

Multimedia

Kalendarz wydarzeń

Miasta
15
maj 2022

20
maj 2022

Maj 2022
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się do naszego newslettera wyraża Pani/Pan zgodę na posługiwanie się danymi osobowymi w celu wysyłania newslettera. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do jego wysyłania.

Więcej

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Związek Miast Polskich z siedzibą w Poznaniu, ul. Robocza 42 , 61-517 Poznań (dalej: my).

Wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych. Jest to osoba, z którą może się Pani/Pan kontaktować w sprawach związanych z posługiwaniem się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi, które nam Pani/Pan udziela oraz korzystania z praw, które w związku z tym przysługują. Z inspektorem można się kontaktować w następujący sposób:

 • listownie na adres: ul. Robocza 42, 61-517 Poznań
 • przez e-mail: rodo@zmp.poznan.pl

Związek Miast Polskich będzie posługiwać się Pani/Pana danymi osobowymi, w celu wysyłania newslettera na podstawie udzielonej zgody (zapisania się do newslettera).

Związek Miast Polskich będzie przechowywać podane dane osobowe do momentu odwołania udzielonej zgody.

Podane dane będą przekazywane do podmiotów z którymi Związek Miast Polskich współpracuje w celu wysyłania newslettera.

Dlatego, że posługujemy się Pani/Pana danymi osobowymi masz prawo:

 1. wycofania zgody na przetwarzanie danych,
 2. dostępu do danych osobowych,
 3. żądania sprostowania danych osobowych,
 4. żądania usunięcia danych osobowych,
 5. żądania ograniczenia przetwarzania danych osobowych,
 6. wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych ze względu na Pani/Pana szczególną sytuację – w przypadkach, kiedy posługujemy się danymi na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu,
 7. przenoszenia danych osobowych. Aby skorzystać z powyższych praw, skontaktuj się z nami lub z naszym inspektorem ochrony danych .

Pamiętaj też, że masz:

 • Prawo wycofania zgody

  W każdej chwili przysługuje Pani/Panu prawo do wycofania zgody na posługiwanie się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi. Jednak cofnięcie zgody nie będzie wpływać na to, że Związek Miast Polskich mógł posługiwać się podanymi danymi osobowymi przez cały okres obowiązywania zgody tj. na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej wycofaniem.

 • Prawo wniesienia skargi do organu

  Przysługuje Pani/Panu także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich przypadkowym czy umyślnym zniszczeniem, przypadkową utratą, zmianą, nieuprawnionym ujawnieniem, wykorzystaniem czy dostępem, zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi przepisami.

Mniej

Bądź na bieżąco. Dołącz do nas! Fb icon blue@2x