Aktualności z tematu - „Gospodarka komunalna”
Thumb 1 3 dsc 0074
Pińczów i Płońsk dowodzą siły partnerstwa i współpracy, pokazując, że doświadczenia nie można kupić, ale w Związku Miast Polskich można je wymieniać.
Thumb 1 3 ruda l ska fotowoltaika1
Największa instalacja fotowoltaiczna znajdująca się na miejskich obiektach w Rudzie Śląskiej produkuje już prąd. Rudzka spółka wodociągowa zaoszczędzi rocznie ok. 80 tys. zł na zakupie prądu.
Thumb 1 3 krosno spalarnia
Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej - Krośnieński Holding Komunalny wybuduje blok energetyczny, który jako paliwo będzie wykorzystywał pozostałości po sortowaniu odpadów komunalnych.
Thumb 1 3 komisja gospod komunalnej zaopatrzenie w wod pixa
Stanowisko w sprawie taryf dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę oraz zbiorowego odprowadzania ścieków było głównym tematem spotkania Komisji Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska ZMP.
Thumb 1 3 konin eciep ownia
W czerwcu, po latach oczekiwań w Koninie ma ruszyć budowa ciepłowni geotermalnej. Będzie to jedna z trzech, opartych na odnawialnych źródłach energii, instalacji dostarczających ciepło dla miasta.
Thumb 1 3 kielce mieci pixa
Trzy miesiące dają władze Kielc mieszkańcom na zweryfikowanie deklaracji śmieciowych. W tym czasie Straż Miejska będzie w sposób zdecydowanie bardziej wyrozumiały podchodzić do kontroli deklaracji.
Thumb 1 3 zielona g ra
Warszawska firma Budimex S.A. wybuduje w mieście wielopoziomowy parking na ponad 400 miejsc w miejscu obecnego parkingu u stóp Wzgórza Winnego .
Thumb 1 3 baner 1200x900
Pismo Samorządu Terytorialnego „Wspólnota” zaprasza na bezpłatną konferencje online „Modernizacja ciepłownictwa – wyzwania organizacyjne i finansowe dla samorządów terytorialnych” 19 maja br.
Thumb 1 3 ekotech konferencja klaster energia z odpadow fb 1200x1200px v4
Targi Kielce S.A. zapraszają m.in. na konferencję „Norma na altany odpadowe - zróbmy w końcu porządek! Pierwsza w kraju regulacja wspierająca budowę eko-altan” - 29 kwietnia w godz. 10.00-11.00.
Thumb 1 3 p ock z lotu ptaka fot. fotoznieba
Urząd Miasta Płocka chce jeszcze w tym roku przeprowadzić pierwszą z trzech planowanych mobilną fotorejestrację i skaning laserowy dróg i ulic.
Thumb 1 3 circular cities 1
Czy Kraków, Lublin i Gdańsk zostaną liderami gospodarki cyrkularnej? 19 kwietnia odbyła się oficjalna, europejska premiera raportów opracowanych przez IIiOR INNOWO i Fundację Metabolic.
Thumb 1 3 woda 2
Ponad 40 prezydentów, burmistrzów i wójtów wyraziło swój sprzeciw wobec planów Ministerstwa Infrastruktury zmierzającym do ujednolicenia stawek za wodę i ścieki.
Thumb 1 3 logo zmp 2
Dyrektor Biura ZMP odpowiada wiceministrowi klimatu na pismo w sprawie możliwości dopłacania przez gminy do systemu gospodarowania odpadami (art. 6r ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach)
Thumb 1 3 przemy l ciep o systemowe
Miasto podpisało wielostronne porozumienie w zakresie produkcji i dystrybucji ciepła systemowego na terenie Przemyśla. Jednym z jego celów jest zwiększenie bezpieczeństwa energetycznego miasta.
Thumb 1 3 zgorzelec gerlitz ekologiczne ciep o
Zgorzelec i Görlitz wspólnie realizują projekt „Neutralne klimatycznie ciepło systemowe dla całego Europa-Miasta Zgorzelec/Görlitz”. Wsparcia im udzieliły władze regionu Dolnego Śląska i Saksonii.
Thumb 1 3 ostr w wlkp fb
Ostrowski projekt - „Zielona energia w gniazdkach - pierwsza w Polsce miejska sieć ekologicznej energii” został wyróżnione w konkursie „Innowacje w Polityce 2020”.
Thumb 1 3 krak w zielona energia
Przez najbliższe 2 lata zielona energia napędzi krakowskie tramwaje i elektryczne autobusy, oświetli ulice i publiczne budynki. Instytucje miejskie będą kupować wyłącznie energię z odnawialnych źródeł
Thumb 1 3 d browa g ciep o z powietrza
Mieszkańcy Dąbrowy mają szansę na dofinansowanie zakupu i montażu pomp ciepła. Miasto przystąpiło do konkursu i może pozyskać środki zewnętrzne na sfinansowanie kolejnej inwestycji proekologicznej.
Thumb 1 3 frl sem17 1
Gospodarka odpadami będzie tematem najbliższego siedemnastego już seminarium Forum Rozwoju Lokalnego zorganizowanego przez Związek Miast Polskich. Zapraszamy do oglądania transmisji.
Thumb 1 3 frl sem17 1
Gospodarka odpadami będzie tematem najbliższego siedemnastego już seminarium Forum Rozwoju Lokalnego. Na spotkanie Związek Miast Polskich zaprasza 25 marca br.
Thumb 1 3 pozna opusci goap
Poznań wystąpi ze Związku Międzygminnego „Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej”. Miasto będzie mogło uszczelnić i uprościć system odbioru odpadów i powstrzymać wzrost opłat za wywóz śmieci.
Thumb 1 3 zabrze schronisko
W zabrzańskim Ratuszu podpisana została umowa na budowę nowego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Inwestycja kosztowała ponad 15 mln zł.
Thumb 1 3 roboty drogowe 3
1 marca na bezpłatną wideokonferencję „Uwarunkowania prawne, technologiczne, finansowe i środowiskowe w inwestycjach drogowych”.
Thumb 1 3 frl sem16 1
Jeszcze tylko dziś można zarejestrować swój udział w jutrzejszym seminarium online Forum Rozwoju Lokalnego. Rozmawiać będziemy o tym, czy samowystarczalność energetyczna gmin jest możliwa

Dokumenty

Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko Zarządu Związku Miast Polskich w sprawie wniosków o zmianę granic miast i o przyznanie praw miejskich w 2021 roku
Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko Zarządu ZMP w sprawie zmian w gminnych systemach gospodarowania odpadami komunalnymi wynikających z ustawy z dn. 8 lipca o zm. ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (...)
Pobierz Download icon@2x
publikacje
Report OECD - Better Governance, Planning and Services in Local Self‑Governments in Poland
Pobierz Download icon@2x
publikacje
Raport OECD - Lepsze zarządzanie, planowanie i dostarczanie usług w jednostkach samorządu lokalnego w Polsce

Multimedia

Kalendarz wydarzeń

Miasta
6
sierpień 2021

13
sierpień 2021

Sierpień 2021
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się do naszego newslettera wyraża Pani/Pan zgodę na posługiwanie się danymi osobowymi w celu wysyłania newslettera. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do jego wysyłania.

Więcej

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Związek Miast Polskich z siedzibą w Poznaniu, ul. Robocza 42 , 61-517 Poznań (dalej: my).

Wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych. Jest to osoba, z którą może się Pani/Pan kontaktować w sprawach związanych z posługiwaniem się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi, które nam Pani/Pan udziela oraz korzystania z praw, które w związku z tym przysługują. Z inspektorem można się kontaktować w następujący sposób:

 • listownie na adres: ul. Robocza 42, 61-517 Poznań
 • przez e-mail: rodo@zmp.poznan.pl

Związek Miast Polskich będzie posługiwać się Pani/Pana danymi osobowymi, w celu wysyłania newslettera na podstawie udzielonej zgody (zapisania się do newslettera).

Związek Miast Polskich będzie przechowywać podane dane osobowe do momentu odwołania udzielonej zgody.

Podane dane będą przekazywane do podmiotów z którymi Związek Miast Polskich współpracuje w celu wysyłania newslettera.

Dlatego, że posługujemy się Pani/Pana danymi osobowymi masz prawo:

 1. wycofania zgody na przetwarzanie danych,
 2. dostępu do danych osobowych,
 3. żądania sprostowania danych osobowych,
 4. żądania usunięcia danych osobowych,
 5. żądania ograniczenia przetwarzania danych osobowych,
 6. wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych ze względu na Pani/Pana szczególną sytuację – w przypadkach, kiedy posługujemy się danymi na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu,
 7. przenoszenia danych osobowych. Aby skorzystać z powyższych praw, skontaktuj się z nami lub z naszym inspektorem ochrony danych .

Pamiętaj też, że masz:

 • Prawo wycofania zgody

  W każdej chwili przysługuje Pani/Panu prawo do wycofania zgody na posługiwanie się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi. Jednak cofnięcie zgody nie będzie wpływać na to, że Związek Miast Polskich mógł posługiwać się podanymi danymi osobowymi przez cały okres obowiązywania zgody tj. na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej wycofaniem.

 • Prawo wniesienia skargi do organu

  Przysługuje Pani/Panu także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich przypadkowym czy umyślnym zniszczeniem, przypadkową utratą, zmianą, nieuprawnionym ujawnieniem, wykorzystaniem czy dostępem, zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi przepisami.

Mniej

Bądź na bieżąco. Dołącz do nas! Fb icon blue@2x