Informacje prasowe

Pobierz
O zrównoważonej mobilności miejskiej na FRL

Związek Miast Polskich w ramach Forum Rozwoju Lokalnego (FRL) organizuje kolejne seminarium z cyklu „Uruchomienie endogennych potencjałów warunkiem rozwoju małych i średnich miast w Polsce” pod tytułem „Zrównoważona mobilność miejska”. Spotkanie w formule online odbędzie się 26 stycznia 2023 r.

informacje prasowe

Pobierz
ZNACZENIE ŚRODKÓW Z KPO I FUNDUSZY UE DLA INWESTYCJI W MIASTACH

informacje prasowe

Pobierz
Samorządy postulują 5% VAT na energię

Samorządowcy ze Związku Miast Polskich zwracają się do premiera Mateusza Morawieckiego o zastosowanie obniżonej 5% stawki podatku VAT na energię elektryczną od 1 stycznia 2023 roku. Chcą też dialogu z rządem, aby wspólnie wypracować rozwiązania.

informacje prasowe

Pobierz
Jak reagować na kryzys klimatyczny i energetyczny w mieście na seminarium FRL

O komunikacji kryzysowej i modelach reagowania na kryzys klimatyczny i energetyczny w mieście mówić będziemy 13 grudnia podczas kolejnego seminarium online z cyklu Forum Rozwoju Lokalnego. W związku z rosnącym znaczeniem rozwoju lokalnych polityk energetycznych Związek Miast Polskich organizuje już kolejne seminarium poświęcone tej tematyce.

informacje prasowe

Pobierz
O samodzielności energetycznej gmin na seminarium FRL

W związku z rosnącym znaczeniem rozwoju lokalnych polityk energetycznych Związek Miast Polskich organizuje kolejne z cyklu seminariów Forum Rozwoju Lokalnego, poświęconych tej tematyce. Tym razem zapraszamy na spotkanie współorganizowane z firmą ABRYS. Nasze seminarium będzie częścią Konferencji online „Samodzielność Energetyczna Gmin”.

informacje prasowe

Pobierz
Złoty Lajk Samorządowy - nagroda dla samorządów

Zapraszamy miasta do udziału w głosowaniu (dostały za pośrednictwem newslettera link do głosowania) i wskazania 3 profili miast, które w ich opinii zasługują na wyróżnienie za aktywność w Internecie i mediach społecznościowych. Zwycięskie miasto zostanie wyróżnione Złotym Lajkiem Samorządowym – pierwszą i jedyną nagrodą przyznawaną przez samorządy innym samorządom za najlepszą i najciekawszą komunikację z mieszkańcami w Internecie i mediach społecznościowych. Statuetka zostanie wręczona na wieczornej Gali podczas I Samorządowego Kongres Internetu i Mediów Społecznościowych Local-SoMe’22, który odbędzie się 19-20 września w Mediatece w Tychach.

informacje prasowe

Pobierz
I Samorządowy Kongres Internetu i Mediów SpołecznościowycLocal-SoMe’22

I Samorządowy Kongres Internetu i Mediów SpołecznościowycLocal-SoMe’22 to pierwsze i zarazem jedyne w Polsce wydarzenie dedykowane skutecznej komunikacji samorządowej we wszystkich kanałach platform społecznościowych i Internetu. Kongres, który odbędzie się 19 i 20 września w Mediatece w Tychach, jest współorganizowany przez Związek Miast Polskich oraz Instytut Badań Internetu i Mediów Społecznościowych.

informacje prasowe

Pobierz
Zapraszamy na wydarzenia na stoisku polskich miast na WUF

W ramach Światowego Forum Miejskiego (WUF) od 26 do 30 czerwca w Katowicach organizacje samorządowe - Związek Miast Polskich, Unia Metropolii Polskich oraz Związek Miast Ukrainy - przygotowały wspólne stoisko dla miast z bogatym programem wydarzeń. Wspólna przestrzeń miast w strefie URBAN-EXPO, na wzór greckiej AGORY, ma być centrum, wokół którego toczyć się będzie konferencyjne życie miast.

informacje prasowe

Pobierz
ZMP apeluje o działania osłonowe i systemowe zmiany w energetyce

Nawet 5 mld zł mogą kosztować samorządy i sektor gospodarki komunalnej ostatnie podwyżki cen prądu – wynika z szacunków Związku Miast Polskich. Problemem są też ceny i dostępność węgla dla ciepłowni. Dlatego samorządowcy zwracają się do rządu o działania osłonowe oraz systemowe reformy w energetyce.

informacje prasowe

Pobierz
O zasobach miast i światowych celach zrównoważonego rozwoju na seminariach FRL

Zapraszamy na ostatnie już dwa seminaria Forum Rozwoju Lokalnego z cyklu spotkań przygotowujących do 11. Sesji Światowego Forum Miejskiego. Jedno będzie transmitowane z Wałbrzycha (9 czerwca) na temat ZASOBÓW MIAST. Gospodarzem tego seminarium będzie Wałbrzych, który jest modelowym przykładem przebudowy (w tym rewitalizacji) miasta, nastawionej na wykorzystywanie zasobów lokalnych w warunkach koniecznej restrukturyzacji. Drugie z Dzierżoniowa (10 czerwca). Proponujemy uczestnikom rozmowę na temat „WDRAŻANIE ŚWIATOWYCH CELÓW ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU NA POZIOMIE LOKALNYM”. Celem seminarium jest przybliżenie Światowych Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ oraz sposobów, w jakie są one wdrażane na poziomie lokalnym w miastach.

informacje prasowe

Dokumenty

Pobierz
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko Zarządu Związku Miast Polskich w sprawie projektu ustawy o zmianie ustawy - Kodeks Wyborczy
Pobierz
inne
Zaproszeni na spotkanie informacyjne 25 stycznia 2023 r.
Pobierz
inne
Program-FRL-32
Pobierz
inne
Zaproszenie - miasto NIE ZMP-2

Kalendarz wydarzeń

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się do naszego newslettera wyraża Pani/Pan zgodę na posługiwanie się danymi osobowymi w celu wysyłania newslettera. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do jego wysyłania.

Więcej

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Związek Miast Polskich z siedzibą w Poznaniu, ul. Robocza 42 , 61-517 Poznań (dalej: my).

Wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych. Jest to osoba, z którą może się Pani/Pan kontaktować w sprawach związanych z posługiwaniem się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi, które nam Pani/Pan udziela oraz korzystania z praw, które w związku z tym przysługują. Z inspektorem można się kontaktować w następujący sposób:

 • listownie na adres: ul. Robocza 42, 61-517 Poznań
 • przez e-mail: rodo@zmp.poznan.pl

Związek Miast Polskich będzie posługiwać się Pani/Pana danymi osobowymi, w celu wysyłania newslettera na podstawie udzielonej zgody (zapisania się do newslettera).

Związek Miast Polskich będzie przechowywać podane dane osobowe do momentu odwołania udzielonej zgody.

Podane dane będą przekazywane do podmiotów z którymi Związek Miast Polskich współpracuje w celu wysyłania newslettera.

Dlatego, że posługujemy się Pani/Pana danymi osobowymi masz prawo:

 1. wycofania zgody na przetwarzanie danych,
 2. dostępu do danych osobowych,
 3. żądania sprostowania danych osobowych,
 4. żądania usunięcia danych osobowych,
 5. żądania ograniczenia przetwarzania danych osobowych,
 6. wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych ze względu na Pani/Pana szczególną sytuację – w przypadkach, kiedy posługujemy się danymi na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu,
 7. przenoszenia danych osobowych. Aby skorzystać z powyższych praw, skontaktuj się z nami lub z naszym inspektorem ochrony danych .

Pamiętaj też, że masz:

 • Prawo wycofania zgody

  W każdej chwili przysługuje Pani/Panu prawo do wycofania zgody na posługiwanie się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi. Jednak cofnięcie zgody nie będzie wpływać na to, że Związek Miast Polskich mógł posługiwać się podanymi danymi osobowymi przez cały okres obowiązywania zgody tj. na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej wycofaniem.

 • Prawo wniesienia skargi do organu

  Przysługuje Pani/Panu także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich przypadkowym czy umyślnym zniszczeniem, przypadkową utratą, zmianą, nieuprawnionym ujawnieniem, wykorzystaniem czy dostępem, zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi przepisami.

Mniej