Aktualności z tematu - „Gospodarka i promocja”
Thumb 1 3 wroc aw made in wroc aw
Czy i jak sztuczna inteligencja wpływa na różne aspekty funkcjonowania firm, miast i społeczeństw – o tym rozmawiano podczas Driven by intelligence, czyli Made in Wroclaw 2021.
Thumb 1 3 dzier oni w ma e miasto
300 godzin nauki zawodu, 18 000 zarobionych Dzierżoni i 100 zadowolonych uczniów – to bilans projektu Małe Miasto Dzierżoniów. Młodzież uczyła się zarządzać własnym budżetem.
Thumb 1 3 inowroc aw targi monachium
Miasto Inowrocław po raz kolejny promowało się na jednym z największych wydarzeń inwestycyjnych w Europie – targach Expo Real w Monachium.
Thumb 1 3 local trends debata lider w poznan pl
Jakie są największe wyzwania stojące przed JST i jak poradzić sobie z nimi przy braku stabilizacji - o tym dyskutowali samorządowcy podczas debaty liderów, która odbyła się podczas Local Trends.
Thumb 1 3 suwa ki forum pogranicza
Po rocznej przerwie powraca Forum Biznesowe Pogranicza – najważniejsza gospodarcza impreza Polski północno-wschodniej. Tym razem pod hasłem „Nowa rzeczywistość. Nowe wyzwania”.
Thumb 1 3 pleszew powietrze
W pleszewskiej szkole zamontowano rewolucyjne na skalę światową urządzenie do oczyszczania powietrza. To pilotaż jednej z lokalnych film, która opatentowała swój pomysł już w kilku krajach świata.
Thumb 1 3 zabrze aplikacja
Aplikacja mobilna „Zabrze w sercu Śląska” otrzymała wyróżnienie w konkursie „Róża Regionów 2021”. To bezpłatny przewodnik dla turystów i mieszkańców poszukujących informacji o mieście.
Thumb 1 3 rybnik kopalnia
Uchwała blokująca powstanie kopalni w Rybniku ważna! NSA odrzucił skargę kasacyjną wojewody śląskiego na uchwałę Rady Miasta w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.
Thumb 1 3 kielce mapa rzemie lnik w
Kielecka Mapa Rzemieślników to interaktywne narzędzie, opracowane przez Urząd Miasta Kielce, ułatwi mieszkańcom znalezienie adresów zakładów rzemieślniczych działających w mieście.
Thumb 1 3 spis powszechny foto do zajawki
Do 30 września każdy z nas może się jeszcze dobrze spisać! Wystarczy, że weźmie udział w Spisie Powszechnym. Dlaczego to takie ważne?
Thumb 1 3 spis powszechny konkurs
GUS zachęca do samospisu i ogłasza konkurs na najbardziej cyfrową gminę Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021. „Spisz się przez Internet i pomóż swojej gminie wygrać” – to hasło konkursu.
Thumb 1 3 ruda l ska porozumienie
Miasto Ruda Śląska, Spółka Restrukturyzacji Kopalń oraz Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna będą wspólnie promować tereny pogórnicze. W ten sposób chcą stworzyć nowe miejsca pracy.
Thumb 1 3 qgwmpquqz74
Igrzyska Olimpijskie dobiegają końca, ale każdy z nas może się jeszcze spisać na medal! Wystarczy, że weźmie udział w Spisie Powszechnym. Dlaczego to takie ważne?
Thumb 1 3 tarn w
Tarnowscy przedsiębiorcy wspólnie z miastem aktywnie włączają się w promocję swoich produktów i usług w ramach kampanii informacyjnej #MiastazPrzedsiębiorcami.
Thumb 1 3  d bia oru
W Łodzi otwarto punkt kontaktowy, którego celem jest niesienie kompleksowej pomocy organizacyjnej dla Białorusinów, zainteresowanych inwestycjami w Polsce, w tym tymczasową relokacją biznesu.
Thumb 1 3 fps 2
Urząd Miasta Tarnowa zaprasza na VI Forum Gospodarcze Polonii Świata, które odbędzie się 27-28 sierpnia br. w formule hybrydowej, pod patronatem m.in. Związku Miast Polskich.
Thumb 1 3 gorz w we frankfurcie
Gorzów prezentował się w Niemczech w ramach kampanii „Gorzów, wie bist du?”. Wśród Niemców największą popularnością podczas Święta Hanzy we Frankfurcie nad Odrą cieszyły się lokalne przysmaki.
Thumb 1 3 wod r wielkopolska
Deklarację o woli powołania Wielkopolskiej Doliny Wodorowej podpisali w Poznaniu przedstawiciele samorządów, poznańskich uczelni oraz reprezentanci świata biznesu.
Thumb 1 3 www2
Samorządy wspólnie z przedsiębiorcami prowadzą ogólnopolską kampanię informacyjną #MiastazPrzedsiębiorcami. Pokazują m.in. jaki wkład w dobrobyt i rozwój społeczności lokalnych wnoszą przedsiębiorcy.
Thumb 1 3 dzia aj lojalnie screen
Miasta aktywnie włączają się w promocję swoich produktów i usług w ramach kampanii informacyjnej „Działaj lojalnie: kupuj lokalnie”.
Thumb 1 3 grafika film
Kieleccy przedsiębiorcy wspólnie z Miastem Kielce aktywnie włączają się w promocję swoich produktów i usług w ramach kampanii informacyjnej #MiastazPrzedsiębiorcami.
Thumb 1 3 qqq
W tak trudnych dla biznesu i samorządów czasach, IFR i ZMP w kampanii #MiastazPrzedsiębiorcami wspólnie postawili docenić rodzimych przedsiębiorców i wsparcie władz lokalnych.
Thumb 1 3 www2
Stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych i Związek Miast Polskich wspólnie z blisko 100 samorządami organizują ogólnopolską kampanię informacyjną #MiastazPrzedsiębiorcami
Thumb 1 3 krak w akt lokacji
Od 1 do 6 czerwca mieszkańcy Krakowa obchodzą Święto Miasta Krakowa, które zostało ustanowione przez Radę Miasta Krakowa jako upamiętnienie otrzymania przywileju lokacyjnego przez Kraków w 1257 r.

Dokumenty

Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Opinia Zarządu ZMP o ustawie z dnia 17 września 2021 o zmianie ustawy Prawo budowlane i ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym
Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko Zarządu ZMP w sprawie ustawy z dnia 17 września 2021 r. o zmianie ustawy o dochodach JST oraz niektórych innych ustaw
Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko Zarządu ZMP w sprawie projektu ustawy o zasadach realizacji zadań finansowanych ze środków europejskich w perspektywie finansowej 2021-2027
Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko Zarządu ZMP w sprawie kryzysu uchodźczego na granicy polsko-białoruskiej

Multimedia

Kalendarz wydarzeń

Miasta
4
październik 2021

24
październik 2021

27
październik 2021

28
październik 2021

29
październik 2021

30
październik 2021

Październik 2021
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się do naszego newslettera wyraża Pani/Pan zgodę na posługiwanie się danymi osobowymi w celu wysyłania newslettera. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do jego wysyłania.

Więcej

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Związek Miast Polskich z siedzibą w Poznaniu, ul. Robocza 42 , 61-517 Poznań (dalej: my).

Wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych. Jest to osoba, z którą może się Pani/Pan kontaktować w sprawach związanych z posługiwaniem się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi, które nam Pani/Pan udziela oraz korzystania z praw, które w związku z tym przysługują. Z inspektorem można się kontaktować w następujący sposób:

 • listownie na adres: ul. Robocza 42, 61-517 Poznań
 • przez e-mail: rodo@zmp.poznan.pl

Związek Miast Polskich będzie posługiwać się Pani/Pana danymi osobowymi, w celu wysyłania newslettera na podstawie udzielonej zgody (zapisania się do newslettera).

Związek Miast Polskich będzie przechowywać podane dane osobowe do momentu odwołania udzielonej zgody.

Podane dane będą przekazywane do podmiotów z którymi Związek Miast Polskich współpracuje w celu wysyłania newslettera.

Dlatego, że posługujemy się Pani/Pana danymi osobowymi masz prawo:

 1. wycofania zgody na przetwarzanie danych,
 2. dostępu do danych osobowych,
 3. żądania sprostowania danych osobowych,
 4. żądania usunięcia danych osobowych,
 5. żądania ograniczenia przetwarzania danych osobowych,
 6. wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych ze względu na Pani/Pana szczególną sytuację – w przypadkach, kiedy posługujemy się danymi na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu,
 7. przenoszenia danych osobowych. Aby skorzystać z powyższych praw, skontaktuj się z nami lub z naszym inspektorem ochrony danych .

Pamiętaj też, że masz:

 • Prawo wycofania zgody

  W każdej chwili przysługuje Pani/Panu prawo do wycofania zgody na posługiwanie się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi. Jednak cofnięcie zgody nie będzie wpływać na to, że Związek Miast Polskich mógł posługiwać się podanymi danymi osobowymi przez cały okres obowiązywania zgody tj. na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej wycofaniem.

 • Prawo wniesienia skargi do organu

  Przysługuje Pani/Panu także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich przypadkowym czy umyślnym zniszczeniem, przypadkową utratą, zmianą, nieuprawnionym ujawnieniem, wykorzystaniem czy dostępem, zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi przepisami.

Mniej

Bądź na bieżąco. Dołącz do nas! Fb icon blue@2x