Aktualności z tematu - „Gospodarka i promocja”
Drugi dzień Kongresu był poświęcony praktyce, pozyskiwaniu konkretnej wiedzy, rozmowom z ekspertami, warsztatom, poznawaniu instrumentów i narzędzi skutecznej komunikacji oraz nowym wymiarom dialogu z mieszkańcami.
Miasta, które należą do Związku Miast Polskich mają większe zasięgi w mediach społecznościowych niż te, które są poza ZMP - dowiedzieliśmy się podczas panelu poświęconego skutecznej komunikacji w internecie
Podczas wieczornej Gali Kongresu Local-Some'22 zostały wręczone „Złote lajki” - nagrody dla profili miast, prezydentów i burmistrzów, a także profili z najbardziej aktywną i angażującą komunikacją w Internecie i mediach społecznościowych
Za nami Kongres, który odbył się 19 i 20 września w Mediatece w Tychach. Był on współorganizowany przez Związek Miast Polskich oraz Instytut Badań Internetu i Mediów Społecznościowych. Wzięło w nim udział ponad 300 uczestników.
Zapraszamy samorządowców i miejskich urzędników do głosowania w konkursie o Złoty Lajk Samorządowy - nagrodę dla samorządów za najlepszą i najciekawszą komunikację z mieszkańcami w Internecie i mediach społecznościowych
Częstochowa podpisała list intencyjny w sprawie Kodeksu Dobrych Praktyk ze Związkiem Przedsiębiorców i Pracodawców. Jest jednym z trzech polskich miast w projekcie wspierającym dialog społeczny z przedsiębiorcami.
Zarejestruj się na Kongres, jakiego jeszcze nie było. To pierwsze i zarazem jedyne w Polsce wydarzenie dedykowane skutecznej komunikacji samorządowej we wszystkich kanałach platform społecznościowych i Internetu.
Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia zaprasza 13 września do Katowic na konferencję poświęconą energetyce jądrowej i transformacji energetycznej regionów węglowych.
Ruszyła rejestracja na I Samorządowy Kongres Internetu i Mediów Społecznościowych Local-SoMe’22, który odbędzie się 19-20 września w Tychach.
33 trębaczy z całej Polski odegra hejnały z balkonu Trybunału Koronnego. 15 sierpnia na Rynku Starego Miasta odbędzie się Ogólnopolski Przegląd Hejnałów Miejskich w Lublinie. Tego dnia Lublin świętuje także 705. urodziny.
Zbliża się trzydniowe święto muzyki „M4Europe – Mińsk dla Europy – Europa dla Mińska”. W tym roku festiwal będzie miał charakter europejski i związany z wręczeniem miastu Honorowej Plakiety Rady Europy.
Ogłoszono „Strategię promocji Miasta Kielce 2030+”. Zawiera m.in. założenia Nowej Marki Kielc, zbudowanej w oparciu o unikalne walory miasta, takie jak bliskość przyrody, uwarunkowania geologiczne, osiągnięcia sportowe oraz potencjał Targów Kielce
Władze Władysławowa zapraszają na historyczne wydarzenie. 6 sierpnia o godzinie 21.30 na parkingu pod Domem Rybaka rozpocznie się wielkie odliczanie, które zainicjuje uruchomienie oświetlenia na miejskim Ratuszu.
Kongres, który odbędzie się 19 i 20 września br. w Sali Widowiskowo-Konferencyjnej Mediateka w Tychach, jest jedynym w Polsce wydarzeniem całkowicie dedykowanym skutecznej komunikacji samorządowej we wszystkich kanałach platform społecznościowych.
Zakończyła się szósta edycja konkursu „Zalogowani”, organizowanego przez świdnicki magistrat w ramach programu „Zostańcie z nami – Miasto i Powiat Świdnica”.
8-9 czerwca w Berlinie odbędzie się międzynarodowe wydarzenie, mające na celu wyeksponowanie potencjału polskich producentów, którzy mają istotny wpływ na kształt i rozwój polskiej gospodarki w różnych gałęziach przemysłu.
Jezioro, kolejka wąskotorowa, promenada, malownicze widoki – to tylko kilka ujęć z nowego filmu promocyjnego, który przedstawia najciekawsze miejsca i wybrane atrakcje w Ełku. Zobacz nagranie i koniecznie podaj dalej.
26 kwietnia br. w Kielcach odbędzie się konferencja pn. POZYTYWNA GOSPODARKA – CZYLI BIZNES NA DRODZE DO AGENDY 2030. Będzie oficjalnym wydarzeniem towarzyszącym 11. sesji Światowego Forum Miejskiego – WUF11”
Umowa na kwotę 50 tysięcy złotych, zawarta przez Miasto Rzeszów i Stowarzyszenie Grupy Przedsiębiorców Przemysłu Lotniczego „Dolina Lotnicza” dotyczy promocji miasta.
21 marca br. w obecności przedstawicieli Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie oraz Banku Pekao S.A odbyła się uroczystość pierwszego notowania obligacji Miasta Kielce.
Niepołomice zapraszają wszystkie JST 8 marca o godz. 11.00 na webinar online, podczas którego będą poruszane prawne i podatkowe aspekty pomocy Ukrainie oraz zatrudniania obywateli Ukrainy.
Prezydent Bogdan Wenta podpisał porozumienie z firmą CSR Consulting deklarujące przystąpienie do Kampanii 17 Celów oraz towarzyszącej jej inicjatywy edukacyjnej Dobre Cele.
Po trzech latach nieobecności Kartuzy ponownie przystąpiły do Związku Miast Polskich. Wcześniej przez 22 lata pozostawały aktywnym członkiem ZMP. Zarząd Związku podjął stosowną uchwałę 18 lutego br.
Po rocznej przerwie, spowodowanej pandemią, Inowrocław powraca z kampanią „Zaplanuj sobie Inowrocław”, w której promuje bogaty kalendarz inowrocławskich imprez.

Dokumenty

Pobierz
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko Związku Miast Polskich w sprawie projektu ustawy o ochronie ludności oraz stanie klęski żywiołowej
Pobierz
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko Związku Miast Polskich w sprawie projektu ustawy o zmianie ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym oraz niektórych innych ustaw
Pobierz
stanowiska i uchwały ZMP
Opinia Związku Miast Polskich o rządowym projekcie nowelizacji ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków (UC 130)
Pobierz
stanowiska i uchwały ZMP
Załącznik do Stanowiska ZMP w sprawie pilnych działań w zakresie zaopatrzenia mieszkańców w wodę i odbioru ścieków na tle ogólnej sytuacji w gospodarce komunalnej

Multimedia

Kalendarz wydarzeń

Miasta
20
październik 2022

21
październik 2022

22
październik 2022

23
październik 2022

24
październik 2022

25
październik 2022

27
październik 2022

28
październik 2022

Październik 2022
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się do naszego newslettera wyraża Pani/Pan zgodę na posługiwanie się danymi osobowymi w celu wysyłania newslettera. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do jego wysyłania.

Więcej

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Związek Miast Polskich z siedzibą w Poznaniu, ul. Robocza 42 , 61-517 Poznań (dalej: my).

Wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych. Jest to osoba, z którą może się Pani/Pan kontaktować w sprawach związanych z posługiwaniem się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi, które nam Pani/Pan udziela oraz korzystania z praw, które w związku z tym przysługują. Z inspektorem można się kontaktować w następujący sposób:

 • listownie na adres: ul. Robocza 42, 61-517 Poznań
 • przez e-mail: rodo@zmp.poznan.pl

Związek Miast Polskich będzie posługiwać się Pani/Pana danymi osobowymi, w celu wysyłania newslettera na podstawie udzielonej zgody (zapisania się do newslettera).

Związek Miast Polskich będzie przechowywać podane dane osobowe do momentu odwołania udzielonej zgody.

Podane dane będą przekazywane do podmiotów z którymi Związek Miast Polskich współpracuje w celu wysyłania newslettera.

Dlatego, że posługujemy się Pani/Pana danymi osobowymi masz prawo:

 1. wycofania zgody na przetwarzanie danych,
 2. dostępu do danych osobowych,
 3. żądania sprostowania danych osobowych,
 4. żądania usunięcia danych osobowych,
 5. żądania ograniczenia przetwarzania danych osobowych,
 6. wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych ze względu na Pani/Pana szczególną sytuację – w przypadkach, kiedy posługujemy się danymi na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu,
 7. przenoszenia danych osobowych. Aby skorzystać z powyższych praw, skontaktuj się z nami lub z naszym inspektorem ochrony danych .

Pamiętaj też, że masz:

 • Prawo wycofania zgody

  W każdej chwili przysługuje Pani/Panu prawo do wycofania zgody na posługiwanie się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi. Jednak cofnięcie zgody nie będzie wpływać na to, że Związek Miast Polskich mógł posługiwać się podanymi danymi osobowymi przez cały okres obowiązywania zgody tj. na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej wycofaniem.

 • Prawo wniesienia skargi do organu

  Przysługuje Pani/Panu także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich przypadkowym czy umyślnym zniszczeniem, przypadkową utratą, zmianą, nieuprawnionym ujawnieniem, wykorzystaniem czy dostępem, zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi przepisami.

Mniej

Bądź na bieżąco. Dołącz do nas!