Aktualności z tematu - „Gospodarka i promocja”
Thumb 1 3  czyca nowe miasto strona
Amerykański dziennikarz Ryan Socash prowadzący na YouTube kanał „Poland In”, swój najnowszy materiał poświęcił Łęczycy, jej bogatej historii i dziejom regionu.
Thumb 1 3 gorz w pocz tki polskiego miasta
28 marca, w rocznicę ustanowienia w Gorzowie polskiej administracji, miasto świętowało Dzień Pioniera. Ten dzień w 1945 roku był symbolicznym początkiem polskiego Gorzowa.
Thumb 1 3 zgierz umowa
30 marca to 200. rocznica podpisania Umowy Zgierskiej. To dokument, który zapoczątkował gospodarczy rozwój nie tylko „miasta tkaczy”, ale również całego regionu jako ośrodka przemysłu włókienniczego.
Thumb 1 3 fundacja rodzinna konsultacje
Do konsultacji trafił projekt ustawy o fundacji rodzinnej. Zapraszamy na dwa webinaria, podczas których będzie można zapoznać się z zaproponowanymi przez resort rozwoju i pracy rozwiązaniami.
Thumb 1 3 polkowice  pomoc dla przedsi biorc w
Zwolnienia z podatku od nieruchomości i Regionalna Pomoc Inwestycyjna dla podmiotów chcących rozwijać swoją działalność gospodarczą – to niektóre z propozycji Polkowickiego Pakietu Gospodarczego 2.0.
Thumb 1 3 leszno poznaj sie na mie cie
W Lesznie kończy się pierwszy etap kampanii „POZNAJ się NA MIEŚCIE”. Władze miasta chciały pokazać, jaki jest potencjał Starówki, aby zmienić stereotypową opinię mieszkańców, że w centrum nic się nie
Thumb 1 3 olsztyn piotr grzymowicz
Piotr Grzymowicz, zaniepokojony możliwymi opóźnieniami w inwestycjach wynikającymi ze znowelizowanej ustawy Prawo Zamówień Publicznych, zwrócił się do Premiera o czasową zmianę tych przepisów.
Thumb 1 3 gminy g rcznicze transformacja
Gminy górnicze oraz branża okołogórnicza chcą powołania „śląskiego okrągłego stołu” dotyczącego transformacji górniczej i energetycznej. Apel do Premiera i rządu wystosowali samorządowcy.
Thumb 1 3 bielsko bia a obchody 70lecia po czenia
W 2021 roku bielszczanie świętują 70. rocznicę połączenia Bielska i Białej. Obchody – z powodu pandemii - będą się odbywały głównie w instytucjach kultury i miejskich placówkach oświatowych.
Thumb 1 3 gdynia kubki za kaucj
Gdynia wspiera proekologiczne innowacje i zrodzone lokalnie pomysły. Miasto idzie za potrzebami, które sygnalizuje nasza planeta. Objęło patronatem projekt kubków miejskich wielokrotnego użytku.
Thumb 1 3 img 4178
Miejski Urząd Pracy w Lublinie w porozumieniu z partnerami lokalnego rynku pracy oraz jego odbiorcami przygotował Program Promocji Zatrudnienia i Aktywizacji Rynku Pracy Miasta Lublin na lata 2021-27.
Thumb 1 3 tychy mopoc dla restaurator w
Radni Tychów, podobnie jak Bytomia i Chorzowa, przyjęli uchwały zwalniające restauratorów z części opłat za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych.
Thumb 1 3 tarn w winnica
Na siedmiu hektarach zasadzonych zostanie 31,5 tysiąca krzewów winorośli, co oznacza, że miejska winnica w Tarnowie - jedyna tego rodzaju w kraju - będzie jedną z największych winnic w Małopolsce.
Thumb 1 3 wroc aw 75 lat po wojnie
„Nie świętujemy 75 lat Wrocławia. Nasze miasto jest dużo starsze. Świętujemy 75 lat od końca wojny. 75 lat powojennego miasta”– mówił Jacek Sutryk, Prezydent Wrocławia przy okazji inauguracji obchodów
Thumb 1 3  d lotnisko na sprzeda
Łódź może być pierwszym miastem w Polsce, które sprzeda lotnisko. Na najbliższej sesji Rady Miejskiej radni będą proszeni o wyrażenie zgody na poszukiwanie inwestora.
Thumb 1 3 img 4981
W Wałbrzychu trwa kampania pod hasłem „Kupuj nasze wałbrzyskie, wspieraj swoje miasto”. Ma uświadomić mieszkańcom, że pieniądze „zostawiane” w Wałbrzychu wzmacniają gospodarkę ich miasta.
Thumb 1 3 boles awiec projekt ceramika
Ponad 15 mln zł otrzyma Bolesławiec na realizacje projektu „Polska i Norwegia na Europejskim Szlaku Ceramiki”. Miasto przyłączy się do międzynarodowej sieci miast o tradycjach ceramicznych
Thumb 1 3 krak w wi ta
Miasto Kraków przygotowało kolejną inicjatywę, która ma pomóc lokalnym przedsiębiorcom stawić czoła skutkom pandemii i ograniczeniom. Jest to interaktywna mapa z ofertą świąteczną.
Thumb 1 3 podstrefa ostrzeszow kompleks 2
Dzięki sprzedaży 8,5 ha działek w kompleksie II Specjalnej Strefy Ekonomicznej firmie POPRAVA za łączną kwotę 5,7 mln zł brutto, inwestor ten zainwestuje w Ostrzeszowie prawie 70 milionów złotych.
Thumb 1 3 dzier oni w inwestycje
Jeszcze nigdy w historii miasta nie było tak wielu inwestycji gospodarczych realizowanych w jednym czasie. Miasto informuje o inwestycjach realizowanych na terenie dzierżoniowskiej podstrefy.
Thumb 1 3 kielce fabryka felg
W Kielcach powstanie największa, powstająca od podstaw, zagraniczna inwestycja produkcyjna w historii miasta - fabryka włoskiej firmy Cromodora Wheels, zajmującej się produkcją felg aluminiowych.
Thumb 1 3 foto. s. rybok. urz u d miasta katowice  5
Najbardziej znana katowicka ikona – hala Spodek - przyciągająca co roku do stolicy metropolii tysiące ludzi, w przyszłym roku będzie obchodziła jubileusz 50-lecia swojego istnienia.
Thumb 1 3 frm
O przyjaznym mieście z bezpiecznymi ulicami i przestrzenią do wspólnego spędzania czasu, nowoczesnej edukacji oraz kompetencjach przyszłości będzie mowa na bezpłatnym FRM 4 i 5 listopada br.
Thumb 1 3 skarzysko  banner.jpg
Miasto zaprasza 6 listopada br. na Międzynarodowe Forum Inwestycyjne, które będzie poświęcone przede wszystkim warunkom prowadzenia działalności gospodarczej w czasie pandemii COVID-19.

Dokumenty

Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko Związku Miast Polskich w sprawie pilnej konieczności nowelizacji ustawy o działalności leczniczej
Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko Zarządu Związku Miast Polskich w sprawie bezpodstawnych zarzutów sztucznego zawyżania stawek opłat za wodę i ścieki
Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko Związku Miast Polskich w sprawie zapowiadanych zmian dotyczących opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi
Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko Zarządu Związku Miast Polskich w sprawie pilnej konieczności przeprowadzenia systemowej reformy podatku od nieruchomości

Multimedia

Kalendarz wydarzeń

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się do naszego newslettera wyraża Pani/Pan zgodę na posługiwanie się danymi osobowymi w celu wysyłania newslettera. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do jego wysyłania.

Więcej

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Związek Miast Polskich z siedzibą w Poznaniu, ul. Robocza 42 , 61-517 Poznań (dalej: my).

Wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych. Jest to osoba, z którą może się Pani/Pan kontaktować w sprawach związanych z posługiwaniem się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi, które nam Pani/Pan udziela oraz korzystania z praw, które w związku z tym przysługują. Z inspektorem można się kontaktować w następujący sposób:

 • listownie na adres: ul. Robocza 42, 61-517 Poznań
 • przez e-mail: rodo@zmp.poznan.pl

Związek Miast Polskich będzie posługiwać się Pani/Pana danymi osobowymi, w celu wysyłania newslettera na podstawie udzielonej zgody (zapisania się do newslettera).

Związek Miast Polskich będzie przechowywać podane dane osobowe do momentu odwołania udzielonej zgody.

Podane dane będą przekazywane do podmiotów z którymi Związek Miast Polskich współpracuje w celu wysyłania newslettera.

Dlatego, że posługujemy się Pani/Pana danymi osobowymi masz prawo:

 1. wycofania zgody na przetwarzanie danych,
 2. dostępu do danych osobowych,
 3. żądania sprostowania danych osobowych,
 4. żądania usunięcia danych osobowych,
 5. żądania ograniczenia przetwarzania danych osobowych,
 6. wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych ze względu na Pani/Pana szczególną sytuację – w przypadkach, kiedy posługujemy się danymi na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu,
 7. przenoszenia danych osobowych. Aby skorzystać z powyższych praw, skontaktuj się z nami lub z naszym inspektorem ochrony danych .

Pamiętaj też, że masz:

 • Prawo wycofania zgody

  W każdej chwili przysługuje Pani/Panu prawo do wycofania zgody na posługiwanie się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi. Jednak cofnięcie zgody nie będzie wpływać na to, że Związek Miast Polskich mógł posługiwać się podanymi danymi osobowymi przez cały okres obowiązywania zgody tj. na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej wycofaniem.

 • Prawo wniesienia skargi do organu

  Przysługuje Pani/Panu także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich przypadkowym czy umyślnym zniszczeniem, przypadkową utratą, zmianą, nieuprawnionym ujawnieniem, wykorzystaniem czy dostępem, zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi przepisami.

Mniej

Bądź na bieżąco. Dołącz do nas! Fb icon blue@2x