Aktualności z tematu - „Gospodarka i promocja”
Transformacja energetyczna to ogromne wyzwania i dla strony rządowej i dla samorządowej. To również temat premierowego odcinka podcastu ZMP i UMP. Posłuchajcie!
25 kwietnia 2023 r. w hali sportowej Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku odbyły się pierwsze Niżańskie Targi Kariery.
MSWiA, GUS, Związek Miast Polskich i Związek Powiatów Polskich zapraszają przedstawicieli jednostek administracji publicznej do udziału w konferencji o Systemie Monitorowania Usług Publicznych (SMUP) 16 maja br. w Krakowie.
Pleszew trafił na łamy brytyjskiego prestiżowego czasopisma „The Spectator”. Obok innych europejskich miast wymieniany jest jako przykład pierwszego w Polsce miasta 15-minutowego.
„Nordic Green Meeting Point” zorganizowany podczas tegorocznego Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach, będzie miejscem spotkań i inspiracji, wymiany wiedzy i dyskusji nad polsko-skandynawską współpracą miast i regionów.
Jak animować rozwój turystyki razem z przedsiębiorcami, jak ich włączać do promocji miasta i jak wykorzystywać dziedzictwo historyczne w tworzeniu planów promocji i rozwoju przedsiębiorczości – o tym rozmawiają doradcy sieci MIASTO PRZEDSIĘBIORCZE.
O aktualnych działaniach w poszczególnych obszarach metropolitalnych, losach projektów ustaw metropolitalnych, a także propozycjach ustroju i sposobie finansowania dyskutowali przedstawiciele obszarów metropolitalnych 1.02 we Wrocławiu
W Chełmie otwarte zostało Centrum Obsługi Inwestora (COI), czyli merytoryczna komórka Urzędu Miasta zajmująca się pozyskiwaniem, a także - co równie ważne - późniejszą obsługą przedsiębiorców.
W Gorzowie rozpoczęła się realizacja nowatorskiego programu wspierania przedsiębiorców prowadzących działalność w mieście. Dostaną oni do swojej dyspozycji pulę mieszkań, które po wyremontowaniu będą mogli przeznaczyć dla swoich pracowników.
W imieniu organizatorów zapraszamy samorządowców 19 stycznia br. (czwartek) do Rzeszowa na bezpłatną konferencję MEDIA INFO 2023 „Dezinformacja – bomba atomowa XXI wieku” na Uniwersytecie Rzeszowskim.
Kraków zimą wygląda najpiękniej – ocenia prestiżowy amerykański magazyn o architekturze i designie „Architectural Digest”. Miasto znalazło się na drugim miejscu w rankingu dziewięciu europejskich miast, które warto odwiedzić zimą.
W siedzibie Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego w Jasionce podpisano porozumienie w sprawie utworzenia rozproszonego inkubatora dla małych i średnich firm z Ukrainy.
Jeszcze kilka dni temu, w końcówce grudnia, mieliśmy taką przepiękną aurę pogodową. Wieliczka w zimowej szacie widziana z lotu ptaka naprawdę zachwyciła. Na portalu informacyjnym miasta można podziwiać te piękne widoki.
Warszawa ma nowy system identyfikacji wizualnej. Punktem wyjścia do stworzenia nowego znaku promocyjnego było nawiązanie do historii i tradycji miasta. Nowa Syrena jest poważniejsza i ma profil Marii Skłodowskiej-Curie.
..mówiono szeroko na spotkaniu online 1 grudnia zorganizowanym przez Mazowieckie Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera i kancelarię radców prawnych Grabowski i Wspólnicy w ramach szerszego projektu „Success Road”.
Jeśli samorządy nie otrzymają nowych unijnych środków na duże inwestycje, ucierpi cała gospodarka, a kryzys gospodarczy uderzy we wszystkich. W tym m.in. w lokalny rynek. Mowa o łącznie ponad 120 miliardach euro.
O wyzwaniach dla przedsiębiorców, samorządów i instytucji otoczenia biznesu związanych z sukcesją w firmach rodzinnych będzie mowa 1 grudnia podczas bezpłatnego spotkania online.
Pleszew od trzech lat wdraża ideę miasta 15-minutowego i kompaktowego. Wieść o działaniach małego wielkopolskiego miasta dotarła do twórcy kwadransowej koncepcji prof. Carlosa Moreno, a o Pleszewie pisze nawet paryska Sorbona.
Ulica Piotrkowska zostanie w tym roku ozdobiona na Święta zupełnie nową iluminacją - wyjątkową także dlatego, że energooszczędną.
Realizując swoją misję, ZMP zdobył w ostatnich latach olbrzymie doświadczenie w przygotowywaniu diagnoz i dokumentów strategicznych dla miast i partnerstw z ich udziałem. Teraz wykorzystuje je w działalności Fundacji Miasto.
Plac na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich będzie nosił nazwę Powszechnej Wystawy Krajowej - tzw. Pewuki. Taką decyzję podjęli radni miasta. Teraz plac będzie otwarty dla wszystkich, nie tylko gości targowych.
Gospodarka nowych wyzwań – taki jest temat tegorocznego Forum Gospodarczego, które odbędzie się już po raz czwarty 28 października br. w Gorzowie Wielkopolskim. Wydarzenie poświęcone jest wyzwaniom i szansom gospodarki w XXI wieku.
Olsztynowi kolejny raz nie została przyznana dotacja z Programu Inwestycji Strategicznych. Po raz kolejny zostaliśmy okradzeni i zignorowani. Pozbawiono nas pieniędzy, które mieliśmy wydać na wyjątkowo ważną inwestycję – pisze prezydent Olsztyna.
18 października zakończyło się w Poznaniu Europejskie Forum Samorządowe Local Trends. Swoje stoisko podczas tego wydarzenia miał Związek Miast Polskich, na którym prezentował Monitor Rozwoju Lokalnego (MRL).

Dokumenty

Pobierz
propozycje legislacyjne
Diagnozy i recepty na główne problemy SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO 2023
Pobierz
inne
Listy do dyrektorów szkół i rodziców
Pobierz
inne
Pismo do JST - ankieta
Pobierz
inne
Miasto dostępne dla wszystkich - agenda

Multimedia

Kalendarz wydarzeń

Maj 2023
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się do naszego newslettera wyraża Pani/Pan zgodę na posługiwanie się danymi osobowymi w celu wysyłania newslettera. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do jego wysyłania.

Więcej

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Związek Miast Polskich z siedzibą w Poznaniu, ul. Robocza 42 , 61-517 Poznań (dalej: my).

Wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych. Jest to osoba, z którą może się Pani/Pan kontaktować w sprawach związanych z posługiwaniem się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi, które nam Pani/Pan udziela oraz korzystania z praw, które w związku z tym przysługują. Z inspektorem można się kontaktować w następujący sposób:

 • listownie na adres: ul. Robocza 42, 61-517 Poznań
 • przez e-mail: rodo@zmp.poznan.pl

Związek Miast Polskich będzie posługiwać się Pani/Pana danymi osobowymi, w celu wysyłania newslettera na podstawie udzielonej zgody (zapisania się do newslettera).

Związek Miast Polskich będzie przechowywać podane dane osobowe do momentu odwołania udzielonej zgody.

Podane dane będą przekazywane do podmiotów z którymi Związek Miast Polskich współpracuje w celu wysyłania newslettera.

Dlatego, że posługujemy się Pani/Pana danymi osobowymi masz prawo:

 1. wycofania zgody na przetwarzanie danych,
 2. dostępu do danych osobowych,
 3. żądania sprostowania danych osobowych,
 4. żądania usunięcia danych osobowych,
 5. żądania ograniczenia przetwarzania danych osobowych,
 6. wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych ze względu na Pani/Pana szczególną sytuację – w przypadkach, kiedy posługujemy się danymi na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu,
 7. przenoszenia danych osobowych. Aby skorzystać z powyższych praw, skontaktuj się z nami lub z naszym inspektorem ochrony danych .

Pamiętaj też, że masz:

 • Prawo wycofania zgody

  W każdej chwili przysługuje Pani/Panu prawo do wycofania zgody na posługiwanie się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi. Jednak cofnięcie zgody nie będzie wpływać na to, że Związek Miast Polskich mógł posługiwać się podanymi danymi osobowymi przez cały okres obowiązywania zgody tj. na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej wycofaniem.

 • Prawo wniesienia skargi do organu

  Przysługuje Pani/Panu także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich przypadkowym czy umyślnym zniszczeniem, przypadkową utratą, zmianą, nieuprawnionym ujawnieniem, wykorzystaniem czy dostępem, zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi przepisami.

Mniej

Bądź na bieżąco. Dołącz do nas!