Aktualności z tematu - „Gospodarka i promocja”
Thumb 1 3 kmip
8-9 czerwca w Berlinie odbędzie się międzynarodowe wydarzenie, mające na celu wyeksponowanie potencjału polskich producentów, którzy mają istotny wpływ na kształt i rozwój polskiej gospodarki w ró...
Thumb 1 3 e k film
Jezioro, kolejka wąskotorowa, promenada, malownicze widoki – to tylko kilka ujęć z nowego filmu promocyjnego, który przedstawia najciekawsze miejsca i wybrane atrakcje w Ełku. Zobacz nagranie i kon...
Thumb 1 3 kielce strona
26 kwietnia br. w Kielcach odbędzie się konferencja pn. POZYTYWNA GOSPODARKA – CZYLI BIZNES NA DRODZE DO AGENDY 2030. Będzie oficjalnym wydarzeniem towarzyszącym 11. sesji Światowego Forum Miejskie...
Thumb 1 3 rzesz w dolina lotnicza
Umowa na kwotę 50 tysięcy złotych, zawarta przez Miasto Rzeszów i Stowarzyszenie Grupy Przedsiębiorców Przemysłu Lotniczego „Dolina Lotnicza” dotyczy promocji miasta.
Thumb 1 3 kielce na gie dzie
21 marca br. w obecności przedstawicieli Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie oraz Banku Pekao S.A odbyła się uroczystość pierwszego notowania obligacji Miasta Kielce.
Thumb 1 3 niepo omice
Niepołomice zapraszają wszystkie JST 8 marca o godz. 11.00 na webinar online, podczas którego będą poruszane prawne i podatkowe aspekty pomocy Ukrainie oraz zatrudniania obywateli Ukrainy.
Thumb 1 3 kielce dla przedsi biorc w
Prezydent Bogdan Wenta podpisał porozumienie z firmą CSR Consulting deklarujące przystąpienie do Kampanii 17 Celów oraz towarzyszącej jej inicjatywy edukacyjnej Dobre Cele.
Thumb 1 3 kartuzy zmp
Po trzech latach nieobecności Kartuzy ponownie przystąpiły do Związku Miast Polskich. Wcześniej przez 22 lata pozostawały aktywnym członkiem ZMP. Zarząd Związku podjął stosowną uchwałę 18 lutego br.
Thumb 1 3 inowroc aw 3
Po rocznej przerwie, spowodowanej pandemią, Inowrocław powraca z kampanią „Zaplanuj sobie Inowrocław”, w której promuje bogaty kalendarz inowrocławskich imprez.
Thumb 1 3 gda sk lotos
Eksperci, parlamentarzyści i radni mówili o katastrofalnych dla Gdańska, Pomorza i Polski skutkach sprzedaży majątku Lotosu na rzecz światowego giganta Saudi Aramco, czy węgierskiego MOL
Thumb 1 3 gliwice drony
Gliwice wezmą udział we wdrażaniu systemu koordynacji lotów dronów w polskiej przestrzeni powietrznej i tym samym będą uczestniczyć w budowaniu nowoczesnego rynku usług dronowych w Polsce.
Thumb 1 3 fot. maciej miarowskikprm
Ważne informacje dla samorządowców! Paweł Szefernaker informuje na Twitterze, że wydłużony będzie czas naboru do programu „Polski Ład”.
Thumb 1 3 stalowa wola biurowiec 2
W Stalowej Woli wbudowano akt erekcyjny pod budowę pierwszego w Polsce biurowca w ramach Programu „Fabryka” Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. To inwestycja niemal w całości dedykowana biznesowi.
Thumb 1 3 marki nowi mieszka cy
Podwarszawskie Marki przygotowały vademecum, które pomaga świeżo upieczonym obywatelom aklimatyzować się w nowym miejscu zamieszkania.
Thumb 1 3 zabrze 100 lecie
W odrestaurowanej Sali Witrażowej gmachu Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu zaprezentowane zostało nowe logo miasta zaprojektowane z okazji zbliżającego się stulecia praw miejskich.
Thumb 1 3 o wi cim kampania
Miasto zainicjowało kolejną kampanię promocyjną, która zachęca młodych ludzi do skorzystania z bogatej oferty mieszkaniowej i związania życia z miastem. Mówi też o walorach miasta.
Thumb 1 3 wroc aw inpost
Miasto Wrocław i firma InPost będą wspólnie uzgadniały to, gdzie zostaną postawione nowe paczkomaty oraz czy zmieni się lokalizacja tych, które już funkcjonują.
Thumb 1 3 sopot jeisenna kampania
Miasto prezentuje swoje posezonowe atuty i atrakcje. W ramach nowej, jesiennej kampanii promocyjnej pod hasłem „Spójrz na Sopot z innej perspektywy” zachęca do odwiedzin.
Thumb 1 3 kielce kobiety w biznesie
W ramach obchodów Światowego Dnia Przedsiębiorczości Kobiet, w Kielcach zorganizowane zostanie spotkanie dla studentek Uniwersytetu J. Kochanowskiego z kobietami sukcesu świętokrzyskiego rynku pracy.
Thumb 1 3 img 4227
Lublin to jedno z najatrakcyjniejszych miast dla biznesu w Polsce pod względem lokalizacji dla bezpośrednich inwestycji zagranicznych. To wnioski płynące z raportu „Potencjał inwestycyjny Lublina”.
Thumb 1 3 skar ysko kamienne forum banner vi mfi
Po raz szósty Skarżysko-Kamienna będzie gospodarzem Międzynarodowego Forum Inwestycyjnego. Wydarzenie, adresowane do przedsiębiorców, samorządowców i ekspertów, odbędzie się 25 listopada.
Thumb 1 3 wroc aw made in wroc aw
Czy i jak sztuczna inteligencja wpływa na różne aspekty funkcjonowania firm, miast i społeczeństw – o tym rozmawiano podczas Driven by intelligence, czyli Made in Wroclaw 2021.
Thumb 1 3 dzier oni w ma e miasto
300 godzin nauki zawodu, 18 000 zarobionych Dzierżoni i 100 zadowolonych uczniów – to bilans projektu Małe Miasto Dzierżoniów. Młodzież uczyła się zarządzać własnym budżetem.
Thumb 1 3 inowroc aw targi monachium
Miasto Inowrocław po raz kolejny promowało się na jednym z największych wydarzeń inwestycyjnych w Europie – targach Expo Real w Monachium.

Dokumenty

Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Apele ZMP - członkostwo Ukrainy w UE, przyspieszenie prac nad systemowymi rozwiązaniami w polityce migracyjnej, wykorzystanie funduszy unijnych na sfinansowanie wsparcia uchodźców z Ukrainy
Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko wobec propozycji rekompensaty utraconych dochodów z PIT w związku z propozycją kolejnych zmian w Polskim Ładzie (projektem ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i
Pobierz Download icon@2x
publikacje
Problemy, wyzwania, rozwiązania. Ukraińskie dzieci w polskim systemie edukacji. Podsumowanie spotkań tematycznych
Pobierz Download icon@2x
inne
Uzasadnienie do kompleksowej nowelizacji specustawy (projekt z 31 marca br.)

Multimedia

Kalendarz wydarzeń

Miasta
15
maj 2022

20
maj 2022

Maj 2022
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się do naszego newslettera wyraża Pani/Pan zgodę na posługiwanie się danymi osobowymi w celu wysyłania newslettera. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do jego wysyłania.

Więcej

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Związek Miast Polskich z siedzibą w Poznaniu, ul. Robocza 42 , 61-517 Poznań (dalej: my).

Wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych. Jest to osoba, z którą może się Pani/Pan kontaktować w sprawach związanych z posługiwaniem się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi, które nam Pani/Pan udziela oraz korzystania z praw, które w związku z tym przysługują. Z inspektorem można się kontaktować w następujący sposób:

 • listownie na adres: ul. Robocza 42, 61-517 Poznań
 • przez e-mail: rodo@zmp.poznan.pl

Związek Miast Polskich będzie posługiwać się Pani/Pana danymi osobowymi, w celu wysyłania newslettera na podstawie udzielonej zgody (zapisania się do newslettera).

Związek Miast Polskich będzie przechowywać podane dane osobowe do momentu odwołania udzielonej zgody.

Podane dane będą przekazywane do podmiotów z którymi Związek Miast Polskich współpracuje w celu wysyłania newslettera.

Dlatego, że posługujemy się Pani/Pana danymi osobowymi masz prawo:

 1. wycofania zgody na przetwarzanie danych,
 2. dostępu do danych osobowych,
 3. żądania sprostowania danych osobowych,
 4. żądania usunięcia danych osobowych,
 5. żądania ograniczenia przetwarzania danych osobowych,
 6. wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych ze względu na Pani/Pana szczególną sytuację – w przypadkach, kiedy posługujemy się danymi na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu,
 7. przenoszenia danych osobowych. Aby skorzystać z powyższych praw, skontaktuj się z nami lub z naszym inspektorem ochrony danych .

Pamiętaj też, że masz:

 • Prawo wycofania zgody

  W każdej chwili przysługuje Pani/Panu prawo do wycofania zgody na posługiwanie się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi. Jednak cofnięcie zgody nie będzie wpływać na to, że Związek Miast Polskich mógł posługiwać się podanymi danymi osobowymi przez cały okres obowiązywania zgody tj. na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej wycofaniem.

 • Prawo wniesienia skargi do organu

  Przysługuje Pani/Panu także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich przypadkowym czy umyślnym zniszczeniem, przypadkową utratą, zmianą, nieuprawnionym ujawnieniem, wykorzystaniem czy dostępem, zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi przepisami.

Mniej

Bądź na bieżąco. Dołącz do nas! Fb icon blue@2x