Aktualności z tematu - „Program „Rozwój lokalny"”
Thumb 1 3 microsoftteams image
Odbyły się już pierwsze spotkania Sieci Wymiany Doświadczeń EMPIRIE. To nowy projekt Związku Miast Polskich, który służy dzieleniu się doświadczeniem i wiedzą z udanych projektów rozwojowych realiz...
Thumb 1 3 www 7
Finansowanie rozwoju miast w warunkach destabilizacji będzie tematem kolejnego seminarium online Forum Rozwoju Lokalnego z cyklu przygotowującego nasze miasta do udziału w Światowym Forum Miejskim ...
Thumb 1 3 foto seminarium gdynia pl
Dialog i współzarządzanie w czasach wielu wyzwań – temu tematowi było poświęcone seminarium, które Związek Miast Polskich zorganizował dla miast w ramach przygotowań do tegorocznego Światowego Foru...
Thumb 1 3 plansza telebim v2
Projekt „E-Ostrów 2050 – Miasto Ekologiczne, Energetyczne, Ekonomiczne” otwarty zostanie konferencją, która odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 16 maja, o godzinie 11:00.
Thumb 1 3 www 4  1
Dziś o godz. 10 zapraszamy do oglądania transmisji seminarium online w ramach Forum Rozwoju Lokalnego – kolejnego z cyklu przygotowujących polskie miasta do 11. sesji Światowego Forum Miejskiego.
Thumb 1 3 www 4  1
Już jutro, 11 maja zapraszamy na seminarium online w ramach Forum Rozwoju Lokalnego – kolejne z cyklu przygotowujących polskie miasta do 11. sesji Światowego Forum Miejskiego. DO 10 MAJA TRWA REJES...
Thumb 1 3 jarocin festiwal
O nowej ścieżce rozwoju Jarocińskiego Festiwalu będzie w maju rozmawiał burmistrz Jarocina z mieszkańcami. Otwarty panel dyskusyjny dotyczący przyszłości jarocińskiego festiwalu i zaangażowania mie...
Thumb 1 3 www 4  1
Związek Miast Polskich zaprasza na drugie seminarium online organizowane w ramach cyklu Forum Rozwoju Lokalnego poświęconego przygotowaniu polskich miast do udziału w jedenastym Światowym Forum Mie...
Thumb 1 3 hajn wka doradcy w mie cie
Doradcy ZMP w ramach projektu „Hajnówka OdNowa – Zielona Transformacja” wspierają miasto w realizacji przedsięwzięć dotyczących Nowego Centrum Hajnówki, mieszkalnictwa i transportu publicznego.
Thumb 1 3 empirie baner www1 1
Dzieleniu się doświadczeniem i wiedzą z udanych projektów rozwojowych realizowanych przez miasta służyć będą powoływane właśnie do życia przez Związek Miast Polskich EMPIRIE - Sieci Wymiany Doświad...
Thumb 1 3 semiaria frl wuf grafika og lna
W związku z wojną w Ukrainie i zaangażowaniem polskich miast w pomoc uchodźcom, zmianie uległy terminy i miejsca części wiosennych seminariów przygotowujących polskie miasta do Światowego Forum Mie...
Thumb 1 3 w oc awek m odzi
Uczniowie szkół średnich i studenci uczący się w szkołach wyższych wypowiedzieli się w ankiecie na temat oferty kulturalno-rozrywkowej we Włocławku.
Thumb 1 3 zabrze 2
6 kwietnia w Sali Historycznej zabrzańskiego Ratusza odbyła się konferencja inaugurująca projekt „Zabrze – miasto przestrzenią rozwoju”, finansowany z programu „Rozwój Lokalny”.
Thumb 1 3 ostrowiec w miasto odnowa
Ostrowiec Świętokrzyski startuje z programem „Miasto OdNowa” — wielkim projektem, w którego konsultacjach udział wzięło około 1000 osób. W realizacji projektu pomoże blisko 16 milionów złotych pozy...
Thumb 1 3 hajn wka
W Hajnówce powstanie Akademia Przyrody, która ma przybliżać mieszkańcom i turystom wiedzę na temat Puszczy Białowieskiej. 22 marca odbyło się pierwsze spotkanie w tej sprawie.
Thumb 1 3 zabrze 1
W sali historycznej zabrzańskiego Ratusza 14 marca br. odbyło się spotkanie Zespołu Koordynującego projekt „Miasto Przestrzenią Rozwoju” dofinansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego.
Thumb 1 3 zabrze  nor5
18 lutego w Zabrzu odbyło się spotkanie online z Norweskim Związkiem Władz Lokalnych i Regionalnych (KS), ZMP, przedstawicielami MFiPR i miasta Zabrze w celu rozpoczęcia bliższej współpracy.
Thumb 1 3 nisko nor 5
W Nisku rozpoczęła się realizacja ponadczasowego projektu obejmującego swoim zakresem szeroką skalę działań w rozwoju społeczno – gospodarczym gminy. Wartość projektu opiewa na 16 milionów zł.
Thumb 1 3 foto seminarium hcz
Chcemy, by na głos Polski, jako gospodarza Światowego Forum Miejskiego (WUF) składały się doświadczenia polskich miast- powiedziała wiceminister Małgorzata Jarosińska-Jedynak podczas seminarium FRL.
Thumb 1 3 www 1
Dzisiaj o godz. 11 ZMP rozpoczyna nowy cykl seminariów w ramach Forum Rozwoju Lokalnego. Będą poświęcone przygotowaniu polskich miast do udziału w Światowym Forum Miejskim w Katowicach.
Thumb 1 3 www 1
ZMP rozpoczyna nowy cykl seminariów w ramach Forum Rozwoju Lokalnego. Będą poświęcone przygotowaniu polskich miast do udziału w jedenastym Światowym Forum Miejskim organizowanym pierwszy raz w Polsce.
Thumb 1 3 frl sem26 2 www
W jaki sposób miasta wykorzystują informacje z Monitora Rozwoju Lokalnego – narzędzia stworzonego przez ZMP? Samorządowcy dzielili się swoimi doświadczeniami podczas seminarium Forum Rozwoju Lokalnego
Thumb 1 3 narzedzie oecd www
Narzędzie samooceny dla jednostek samorządu lokalnego w Polsce: Wzmacnianie zarządzania na rzecz bardziej efektywnych strategii rozwoju to praktyczne narzędzie dla polskich gmin i powiatów.
Thumb 1 3 frl sem26 2 www
Zapraszamy na transmisję seminarium w ramach Forum Rozwoju Lokalnego. Tym razem będziemy mówić o sytuacji społeczno-ekonomicznej w miastach bazując na danych z Monitora Rozwoju Lokalnego.

Dokumenty

Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Apele ZMP - członkostwo Ukrainy w UE, przyspieszenie prac nad systemowymi rozwiązaniami w polityce migracyjnej, wykorzystanie funduszy unijnych na sfinansowanie wsparcia uchodźców z Ukrainy
Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko wobec propozycji rekompensaty utraconych dochodów z PIT w związku z propozycją kolejnych zmian w Polskim Ładzie (projektem ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i
Pobierz Download icon@2x
publikacje
Problemy, wyzwania, rozwiązania. Ukraińskie dzieci w polskim systemie edukacji. Podsumowanie spotkań tematycznych
Pobierz Download icon@2x
inne
Uzasadnienie do kompleksowej nowelizacji specustawy (projekt z 31 marca br.)

Multimedia

Kalendarz wydarzeń

Miasta
15
maj 2022

20
maj 2022

Maj 2022
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się do naszego newslettera wyraża Pani/Pan zgodę na posługiwanie się danymi osobowymi w celu wysyłania newslettera. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do jego wysyłania.

Więcej

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Związek Miast Polskich z siedzibą w Poznaniu, ul. Robocza 42 , 61-517 Poznań (dalej: my).

Wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych. Jest to osoba, z którą może się Pani/Pan kontaktować w sprawach związanych z posługiwaniem się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi, które nam Pani/Pan udziela oraz korzystania z praw, które w związku z tym przysługują. Z inspektorem można się kontaktować w następujący sposób:

 • listownie na adres: ul. Robocza 42, 61-517 Poznań
 • przez e-mail: rodo@zmp.poznan.pl

Związek Miast Polskich będzie posługiwać się Pani/Pana danymi osobowymi, w celu wysyłania newslettera na podstawie udzielonej zgody (zapisania się do newslettera).

Związek Miast Polskich będzie przechowywać podane dane osobowe do momentu odwołania udzielonej zgody.

Podane dane będą przekazywane do podmiotów z którymi Związek Miast Polskich współpracuje w celu wysyłania newslettera.

Dlatego, że posługujemy się Pani/Pana danymi osobowymi masz prawo:

 1. wycofania zgody na przetwarzanie danych,
 2. dostępu do danych osobowych,
 3. żądania sprostowania danych osobowych,
 4. żądania usunięcia danych osobowych,
 5. żądania ograniczenia przetwarzania danych osobowych,
 6. wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych ze względu na Pani/Pana szczególną sytuację – w przypadkach, kiedy posługujemy się danymi na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu,
 7. przenoszenia danych osobowych. Aby skorzystać z powyższych praw, skontaktuj się z nami lub z naszym inspektorem ochrony danych .

Pamiętaj też, że masz:

 • Prawo wycofania zgody

  W każdej chwili przysługuje Pani/Panu prawo do wycofania zgody na posługiwanie się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi. Jednak cofnięcie zgody nie będzie wpływać na to, że Związek Miast Polskich mógł posługiwać się podanymi danymi osobowymi przez cały okres obowiązywania zgody tj. na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej wycofaniem.

 • Prawo wniesienia skargi do organu

  Przysługuje Pani/Panu także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich przypadkowym czy umyślnym zniszczeniem, przypadkową utratą, zmianą, nieuprawnionym ujawnieniem, wykorzystaniem czy dostępem, zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi przepisami.

Mniej

Bądź na bieżąco. Dołącz do nas! Fb icon blue@2x