Aktualności z tematu - „Seniorzy i opieka nad dziećmi”
Thumb 1 3 brusy rada senior w
Od 7 do 12 członków będzie liczyła nowo powoływana Rada Seniorów w Brusach. Prace związane z ukonstytuowaniem takiego organu już trwają. Przyjmowane są właśnie zgłoszenia kandydatów.
Thumb 1 3 rybnik mieszkanie dla seniorek
Cztery samotne seniorki 60+ będą mogły zamieszkać w dostosowanym do ich potrzeb mieszkaniu chronionym, w zmodernizowanej kamienicy w Rybniku. To pierwsze tego typu rozwiązanie w regionie.
Thumb 1 3 wiecie mieszkania chronione pazdziernik 4
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło nabór do konkursu na wybór partnerów strategicznych do współpracy publiczno-publicznej przy projekcie „Budownictwo efektywne energetycznie i procesowo”.
Thumb 1 3 gliwice z ota r czka
W trwającym od sierpnia pilotażowym miejskim projekcie „Złota raczka dla seniora” z usług fachowców oferujących drobne naprawy gliwiccy seniorzy skorzystali 269 razy.
Thumb 1 3 ostr w wlkp  seniorzy
Nowe miejsce dla ostrowskich seniorów jest już gotowe. Dzienny Dom „Senior+" został oficjalnie otwarty. To pierwsza z inwestycji w ramach Ostrowskiego Ekspresu Inwestycyjnego.
Thumb 1 3 senior
Do 11 stycznia 2022 r. można składać oferty w ramach rządowego programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej „Senior+” edycja 2022. MRiPS opublikowało właśnie przewodnik po programie.
Thumb 1 3 wroclaw aweczka mieszka ca
Trwa montaż 60 ławeczek mieszkańca we Wrocławiu. Lokalizacje, w których najbardziej brakuje ławek, zgłaszali wrocławianie. Pojawiają się w różnych częściach miasta, m.in. przy terenach zielonych.
Thumb 1 3 senior plus 2022
Od 7 grudnia samorządy mogą składać oferty w konkursie w ramach Programu Senior + w edycji na 2022 rok. Wsparcie otrzymają m.in. Dzienne Domy Senior + i Kluby Senior + oraz już istniejące ośrodki.
Thumb 1 3 milan wek seniorzy
Samorząd Milanówka przygotował dla seniorów nową ciekawą ofertę. To Centrum Ruchu Seniora, które zostało w mieście uroczyste otwarte 15 października br.
Thumb 1 3 wiecie mieszkania chronione pazdziernik 4
W szybkim tempie postępuje budowa mieszkań chronionych i wspomaganych dla starszych osób. W przyszłym roku znajdzie tu bezpieczną przystań około 50 seniorów.
Thumb 1 3 sopot  senior
Ruszył nabór 100 seniorów – mieszkańców Sopotu, którzy będą mogli skorzystać z nowoczesnego systemu teleopieki nad najstarszymi mieszkańcami miasta.
Thumb 1 3 warszawa centrum miedzypokoleniowe
Umowa na projekt i budowę Centrum Aktywności Międzypokoleniowej na Białołęce podpisana. Będzie to placówka łącząca pokolenia i odpowiadająca na potrzeby lokalnej społeczności.
Thumb 1 3 krak w kampania
W Krakowie rozpoczęła się kampania społeczna na rzecz osób, którym zagraża wykluczenie społeczne, w tym osób w kryzysie bezdomności, osób z niepełnosprawnościami czy też osób starszych.
Thumb 1 3 rybnik autobusy dla senior w
Rybnik uruchomił autobusową linię dla seniorów. Na razie ma to być pilotaż, ale jeśli pomysł się sprawdzi, to być może wejdzie na stałe do rozkładu jazdy.
Thumb 1 3 teleopieka  grafika
16 i 17 czerwca, czyli w najbliższą środę i czwartek, odbędzie się bezpłatna i w pełni zdalna konferencja online – System teleopieki jako wsparcie w obszarze opieki pacjenckiej oraz senioralnej.
Thumb 1 3 gdynia blok komunalny bez barier
Będzie miał pięć kondygnacji i zostanie dostosowany do potrzeb osób z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Powstanie kolejny gdyński budynek komunalny bez barier.
Thumb 1 3 myslenice opieka spo eczna pixa
Centrum Usług Społecznych w Żyrardowie, będzie jednostką innowacyjną w swoim działaniu. Będzie to miejsce tętniące życiem, otwarte na każdego mieszkańca – mówi prezydent miasta.
Thumb 1 3 seniorzy2
Podczas bezpłatnego webinaru 27 kwietnia br. „Jak wdrożyć teleopiekę do samorządu” przedstawicielki SiDLY opowiedzą o teleopiece w kontekście realizacji polityki senioralnej przez gminy i miasta.
Thumb 1 3 grafika
W imieniu PCG Polska oraz Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę” informujemy o II naborze na nowatorskie rozwiązania na rzecz osób starszych w ramach projektu Generator Innowacji. Sieci Wsparcia 2.
Thumb 1 3 wroc aw posi ki od mpk
Wrocławskie MPK będzie dostarczać obiady dla emerytowanych pracowników spółki oraz medyków, którzy walczą z pandemią COVID-19. Potrawy przygotują osoby niepełnosprawne intelektualnie.
Thumb 1 3 szczepienia covid 1
O przedłużeniu zapisów na szczepienia strażników gminnych, przekazaniu listy punktów mobilnych czy rozliczaniu dotacji na transport rozmawiali przedstawiciele strony samorządowej z min. M. Dworczykiem
Thumb 1 3 senior plus
Rusza konkurs ofert do tegorocznej edycji programu „Senior+”. Będzie on kontynuowany w nowej odsłonie jako program wieloletni „Senior+” na lata 2021–2025. JST mogą zgłaszać oferty do 24 marca.
Thumb 1 3 zabrze cus
W zrewitalizowanym budynku z drugiej połowy XIX wieku otwarto w Zabrzu Centrum Usług Społecznych, realizujące inicjatywy społeczne dedykowane m.in. seniorom i dzieciom w pieczy zastępczej.
Thumb 1 3 gdynia  senior
Kawiarenka dla seniorów, sala z miejscem do tańca, pomieszczenie z aneksem kuchennym do zajęć praktycznych, kawiarenka internetowa to m.in. znajdzie się w powstającym Centrum Nowoczesnego Seniora.

Dokumenty

Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Apele ZMP - członkostwo Ukrainy w UE, przyspieszenie prac nad systemowymi rozwiązaniami w polityce migracyjnej, wykorzystanie funduszy unijnych na sfinansowanie wsparcia uchodźców z Ukrainy
Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko wobec propozycji rekompensaty utraconych dochodów z PIT w związku z propozycją kolejnych zmian w Polskim Ładzie (projektem ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i
Pobierz Download icon@2x
publikacje
Problemy, wyzwania, rozwiązania. Ukraińskie dzieci w polskim systemie edukacji. Podsumowanie spotkań tematycznych
Pobierz Download icon@2x
inne
Uzasadnienie do kompleksowej nowelizacji specustawy (projekt z 31 marca br.)

Multimedia

Kalendarz wydarzeń

Miasta
15
maj 2022

20
maj 2022

Maj 2022
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się do naszego newslettera wyraża Pani/Pan zgodę na posługiwanie się danymi osobowymi w celu wysyłania newslettera. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do jego wysyłania.

Więcej

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Związek Miast Polskich z siedzibą w Poznaniu, ul. Robocza 42 , 61-517 Poznań (dalej: my).

Wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych. Jest to osoba, z którą może się Pani/Pan kontaktować w sprawach związanych z posługiwaniem się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi, które nam Pani/Pan udziela oraz korzystania z praw, które w związku z tym przysługują. Z inspektorem można się kontaktować w następujący sposób:

 • listownie na adres: ul. Robocza 42, 61-517 Poznań
 • przez e-mail: rodo@zmp.poznan.pl

Związek Miast Polskich będzie posługiwać się Pani/Pana danymi osobowymi, w celu wysyłania newslettera na podstawie udzielonej zgody (zapisania się do newslettera).

Związek Miast Polskich będzie przechowywać podane dane osobowe do momentu odwołania udzielonej zgody.

Podane dane będą przekazywane do podmiotów z którymi Związek Miast Polskich współpracuje w celu wysyłania newslettera.

Dlatego, że posługujemy się Pani/Pana danymi osobowymi masz prawo:

 1. wycofania zgody na przetwarzanie danych,
 2. dostępu do danych osobowych,
 3. żądania sprostowania danych osobowych,
 4. żądania usunięcia danych osobowych,
 5. żądania ograniczenia przetwarzania danych osobowych,
 6. wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych ze względu na Pani/Pana szczególną sytuację – w przypadkach, kiedy posługujemy się danymi na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu,
 7. przenoszenia danych osobowych. Aby skorzystać z powyższych praw, skontaktuj się z nami lub z naszym inspektorem ochrony danych .

Pamiętaj też, że masz:

 • Prawo wycofania zgody

  W każdej chwili przysługuje Pani/Panu prawo do wycofania zgody na posługiwanie się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi. Jednak cofnięcie zgody nie będzie wpływać na to, że Związek Miast Polskich mógł posługiwać się podanymi danymi osobowymi przez cały okres obowiązywania zgody tj. na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej wycofaniem.

 • Prawo wniesienia skargi do organu

  Przysługuje Pani/Panu także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich przypadkowym czy umyślnym zniszczeniem, przypadkową utratą, zmianą, nieuprawnionym ujawnieniem, wykorzystaniem czy dostępem, zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi przepisami.

Mniej

Bądź na bieżąco. Dołącz do nas! Fb icon blue@2x