Aktualności z tematu - „Ochrona środowiska”
Thumb 1 3 logo ke
17 maja br. Komisja UE oficjalnie uruchomiła nowy nabór w ramach programu LIFE. W tym roku jest aż 598 milionów euro na wsparcie projektów związanych z ochroną przyrody, ochroną środowiska, działan...
Thumb 1 3 opole autobusy
Do Opola przyjechały autobusy elektryczne. Pierwsze 3 pojazdy marki Solaris są już w zajezdni MZK, kolejne 2 przyjadą w najbliższych dniach.
Thumb 1 3 koby ka ogr d sferyczny
Mieszkańcy Kobyłki wspólnie z urzędnikami miejskimi i panią burmistrz Edytą Zbieć stworzyli sferyczny ogród, obsadzając roślinami jadalnymi specjalnie do tego celu przeznaczoną konstrukcję w kształ...
Thumb 1 3 ei3 copy
Zaplanowane na 24 maja 2022 Forum połączy polskie i irlandzkie miasta zainteresowane pozyskiwaniem funduszy i wdrażaniem technologii z obszarów zrównoważonego rozwoju i smart city. Zapraszamy do ud...
Thumb 1 3 konferencja energetyka obywatelska
O energetyce obywatelskiej będzie mowa podczas konferencji pt. „Siła wspólnoty, czyli demokracja energetyczna w czasach kryzysu”, którą 2 czerwca organizuje Związek Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć.
Thumb 1 3 konkurs
Celem konkursu jest uhonorowanie i wspieranie inspirujących projektów transformacyjnych ukierunkowanych lokalnie realizowanych przez jednostki samorządu terytorialnego.
Thumb 1 3 eco miasto
Trwa 9 edycja ogólnopolskiego projektu Eco-Miasto, którego celem jest popularyzowanie idei zrównoważonego rozwoju miast. Termin przyjmowania zgłoszeń do konkursu tegorocznej edycji został przedłużo...
Thumb 1 3 konin farma
Największa w Koninie farma fotowoltaiczna została oddana do użytku. Ma moc 2,2 MW i składa się z 6.615 paneli. Od momentu uruchomienia konińska elektrownia słoneczna wyprodukowała już około 500 MWh...
Thumb 1 3 ecomiasto 2022 newsletter 02 03
Trwa 9. edycja Konkursu Eco-Miasto dla miast wdrażających pro-środowiskowe strategie. Termin przyjmowania aplikacji upływa 15 maja 2022.
Thumb 1 3 golf 3685616 1920
10-11 czerwca na Karolinka Golf Park w Kamieniu Śląskim (gmina Gogolin) odbędą Mistrzostwa Polski Samorządowców w golfie, którym będzie towarzyszyć konferencja dla jednostek samorządu terytorialneg...
Thumb 1 3 lublin tereny zielone pod ochron
Miasto Lublin i Ambasada Królestwa Danii w Polsce, podpisały list intencyjny w sprawie współpracy na rzecz zielonej i cyfrowej transformacji w ramach międzynarodowego projektu „Twin Transition of C...
Thumb 1 3 misja miasta
Kraków, Łódź, Rzeszów, Warszawa, Wrocław – to polskie miasta, które znalazły się na liście 100 ośrodków miejskich uczestniczących w projekcie neutralności klimatycznej. Aż 377 europejskich miast by...
Thumb 1 3 webinar drzewa
Jakie wyzwania stoją przed miastami? I jak w ich rozwiązaniu mogą pomóc drzewa? O tym mowa będzie podczas webianrium organizowanego w ramach Projektu „Od drzewa do miasta – laboratorium wiedzy o zi...
Thumb 1 3 p ock nowe zycie drzew
Trwa zielona rewitalizacja Płocka, która odmienia miejską przestrzeń i wprowadza szereg rozwiązań przyjaznych dla środowiska. Po Pasażu Paderewskiego zmiany czekają następne ulice.
Thumb 1 3 tychy trolejbusy
Miasto Tychy będzie dysponowało najnowocześniejszymi trolejbusami w Polsce. To tak naprawdę elektrobusy. Wszystko dzięki „Gepardom”, których dostawy właśnie się rozpoczynają..
Thumb 1 3 energetyczny certyfikat
Trzy polskie miasta członkowskie ZMP otrzymały Certyfikat European Energy Award (EEA), przyznawany europejskim JST zaangażowanym w tworzenie i wdrażanie lokalnych polityk energetycznych, klimatyczn...
Thumb 1 3 hajn wka
W Hajnówce powstanie Akademia Przyrody, która ma przybliżać mieszkańcom i turystom wiedzę na temat Puszczy Białowieskiej. 22 marca odbyło się pierwsze spotkanie w tej sprawie.
Thumb 1 3 miasta w obliczu kryzysu energetycznego
Forum Energii zaprasza na bezpłatną konferencję online „Miasta w obliczu kryzysu energetycznego i klimatycznego. LeadAir w poszukiwaniu odpowiedzi na nowe wyzwania”.
Thumb 1 3 ciep ownictwo 1
Dyrektor Departamentu Ciepłownictwa odpowiedział na apel ZMP o przeznaczenie środków uzyskanych ze sprzedaży uprawnień do emisji CO2 na modernizację i rozwój polskiego ciepłownictwa systemowego.
Thumb 1 3 ruda l zielona akupunktura
Ruda Śląska, Chorzów i Świętochłowice, tworzące Miejski Obszar Funkcjonalny, chcą razem rozwijać zieloną infrastrukturę w oparciu o punktowe działania w wybranych miejscach.
Thumb 1 3 eco miasto
Rozpoczęła się dziewiąta edycja programu Eco-Miasto, a wraz z nią po raz kolejny ruszył konkurs dla miast i gmin miejskich w Polsce. Termin przyjmowania aplikacji upływa 15 maja 2022.
Thumb 1 3 webinarium program life
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Związek Miast Polskich zapraszają na webinarium: „Program LIFE dla samorządów”, które odbędzie się 3 marca br. (czwartek), o godz. 10:00.
Thumb 1 3 ciechan w spo eczno ci nie marnuj
Bank Żywności w Ciechanowie przy wsparciu miasta zaangażuje mieszkańców w wypracowanie rozwiązań ograniczających skalę marnowania żywności i poszukiwania dobrych praktyk „Zero waste”.
Thumb 1 3 entrain cmyk
Dla przedstawicieli gmin i podmiotów zajmujących się ciepłownictwem organizowane jest szkolenie z zakresu optymalizacji i rozwoju małych sieci ciepłowniczych wykorzystujących odnawialne źródła energii

Dokumenty

Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Apele ZMP - członkostwo Ukrainy w UE, przyspieszenie prac nad systemowymi rozwiązaniami w polityce migracyjnej, wykorzystanie funduszy unijnych na sfinansowanie wsparcia uchodźców z Ukrainy
Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko wobec propozycji rekompensaty utraconych dochodów z PIT w związku z propozycją kolejnych zmian w Polskim Ładzie (projektem ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i
Pobierz Download icon@2x
publikacje
Problemy, wyzwania, rozwiązania. Ukraińskie dzieci w polskim systemie edukacji. Podsumowanie spotkań tematycznych
Pobierz Download icon@2x
inne
Uzasadnienie do kompleksowej nowelizacji specustawy (projekt z 31 marca br.)

Multimedia

Kalendarz wydarzeń

Miasta
15
maj 2022

20
maj 2022

Maj 2022
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się do naszego newslettera wyraża Pani/Pan zgodę na posługiwanie się danymi osobowymi w celu wysyłania newslettera. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do jego wysyłania.

Więcej

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Związek Miast Polskich z siedzibą w Poznaniu, ul. Robocza 42 , 61-517 Poznań (dalej: my).

Wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych. Jest to osoba, z którą może się Pani/Pan kontaktować w sprawach związanych z posługiwaniem się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi, które nam Pani/Pan udziela oraz korzystania z praw, które w związku z tym przysługują. Z inspektorem można się kontaktować w następujący sposób:

 • listownie na adres: ul. Robocza 42, 61-517 Poznań
 • przez e-mail: rodo@zmp.poznan.pl

Związek Miast Polskich będzie posługiwać się Pani/Pana danymi osobowymi, w celu wysyłania newslettera na podstawie udzielonej zgody (zapisania się do newslettera).

Związek Miast Polskich będzie przechowywać podane dane osobowe do momentu odwołania udzielonej zgody.

Podane dane będą przekazywane do podmiotów z którymi Związek Miast Polskich współpracuje w celu wysyłania newslettera.

Dlatego, że posługujemy się Pani/Pana danymi osobowymi masz prawo:

 1. wycofania zgody na przetwarzanie danych,
 2. dostępu do danych osobowych,
 3. żądania sprostowania danych osobowych,
 4. żądania usunięcia danych osobowych,
 5. żądania ograniczenia przetwarzania danych osobowych,
 6. wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych ze względu na Pani/Pana szczególną sytuację – w przypadkach, kiedy posługujemy się danymi na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu,
 7. przenoszenia danych osobowych. Aby skorzystać z powyższych praw, skontaktuj się z nami lub z naszym inspektorem ochrony danych .

Pamiętaj też, że masz:

 • Prawo wycofania zgody

  W każdej chwili przysługuje Pani/Panu prawo do wycofania zgody na posługiwanie się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi. Jednak cofnięcie zgody nie będzie wpływać na to, że Związek Miast Polskich mógł posługiwać się podanymi danymi osobowymi przez cały okres obowiązywania zgody tj. na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej wycofaniem.

 • Prawo wniesienia skargi do organu

  Przysługuje Pani/Panu także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich przypadkowym czy umyślnym zniszczeniem, przypadkową utratą, zmianą, nieuprawnionym ujawnieniem, wykorzystaniem czy dostępem, zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi przepisami.

Mniej

Bądź na bieżąco. Dołącz do nas! Fb icon blue@2x