Aktualności z tematu - „Transport”
Thumb 1 3 auta elektryczne 2
Jak rozwijać miejską sieć ładowania pojazdów elektrycznych? O tym będzie mowa na Forum Innowacyjnego Transportu, które odbędzie się na platformie Zoom 3 czerwca br.
Thumb 1 3 miasta l skie velostrady
W Katowicach przedstawiciele 11 samorządów podpisali 20 maja porozumienia o rozpoczęciu budowy szybkich dróg rowerowych w GZM. Łącznie powstanie 8 velostrad o długości ok. 120 km. Podpisane porozum...
Thumb 1 3 opole autobusy
Do Opola przyjechały autobusy elektryczne. Pierwsze 3 pojazdy marki Solaris są już w zajezdni MZK, kolejne 2 przyjadą w najbliższych dniach.
Thumb 1 3 starachowice bezp atna komunikacjaaaa
Od 1 kwietnia mieszkańcy Starachowic oraz osoby opłacające w mieście podatki, mogą korzystać z bezpłatnej komunikacji publicznej. Już po dwóch tygodniach widać, że znacznie zwiększyła się liczba pa...
Thumb 1 3 foto. a. wis niewski . urzad miasta katowice  2
Działania „smart" wdrażane są w Katowicach w wielu obszarach. Jednymi z istotniejszych elementów są ekologia, walka z niską emisją, transport i nowe technologie. Miasto stawia na rozwój pod znakiem...
Thumb 1 3 tychy trolejbusy
Miasto Tychy będzie dysponowało najnowocześniejszymi trolejbusami w Polsce. To tak naprawdę elektrobusy. Wszystko dzięki „Gepardom”, których dostawy właśnie się rozpoczynają..
Thumb 1 3 katowice rower miejski
Budowa dwóch velostrad łączących Katowice z Mysłowicami i Sosnowcem coraz bliżej. W zamyśle władz Katowice, rower ma się stać powszechną alternatywą dla komunikacji miejskiej czy samochodów.
Thumb 1 3 warszawa  tramwaj 2
To najważniejsza inwestycja tramwajowa w stolicy. Będzie sfinansowana ze środków UE. Za około 2 lata będzie można pokonać trasę z Wilanowa do Śródmieścia w niecałe pół godziny.
Thumb 1 3 starachowice  autobusy
Mieszkańcy miasta będą mogli korzystać z bezpłatnej komunikacji miejskiej - bez obowiązku kupowania biletów. Dodatkowo już wkrótce na ulice miasta wyjedzie 20 nowoczesnych autobusów.
Thumb 1 3 zmp ukr2
Apelujemy do samorządów o organizowanie SKOORDYNOWANEJ POMOCY W TRANSPORCIE I ROZLOKOWANIU PRZYBYSZÓW Z UKRAINY.
Thumb 1 3 starachowice dworzec fb
Jest to inwestycja, która diametralnie odmieni oblicze zaniedbanych przez wiele lat Starachowic Dolnych – mówi prezydent miasta. 12 miesięcy będzie trwała przebudowa okolic dworca w Starachowicach.
Thumb 1 3 mi dzyzdroje transport na yczenia
Projekt ,,Transport na Życzenie”, to pilotażowe działanie, które rozpoczyna budowę systemu transportu publicznego na obszarach wykluczonych komunikacyjnie. Program zrealizują m.in. Międzyzdroje.
Thumb 1 3 suwa ki  inwestycje
Miasto Suwałki rozpoczyna realizację pierwszych zadań inwestycyjnych zaplanowanych na ten rok. To przede wszystkim inwestycje drogowe oraz nowe parkingi.
Thumb 1 3 starachowice bezp atna komunikacja 2
W Starachowicach wiosną mieszkańcy będą korzystać z nowych ekologicznych autobusów MAN i do tego za darmo. Początek 2022 roku ma być początkiem nowej epoki w dziejach komunikacji miejskiej.
Thumb 1 3 lublin auto elektryczne
Samochód elektryczny do jazdy testowej to nagroda specjalna dla Lublina w ogólnopolskim konkursie Eco-Miasto. W 8. edycji tego wydarzenia miasto nagrodzono w kategorii „Zrównoważony transport”.
Thumb 1 3 krak w metro
Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie podpisał umowę na przygotowanie dokumentów potrzebnych do uzyskania decyzji środowiskowej dla pierwszego etapu krakowskiego premetra.
Thumb 1 3 zabrze centrum przesiadkowe 1 2 870x440
Do kwietnia 2023 roku w Zabrzu powstanie nowoczesne Centrum Przesiadkowe wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Wartość umowy to ponad 54 miliony złotych brutto.
Thumb 1 3 krak w pomiar emisji spalin
W Krakowie ponownie wykonywane są pomiary rzeczywistej emisji spalin samochodowych metodą zdalnego pomiaru. Badania pozwolą określić, jakie rodzaje samochodów emitują najwięcej zanieczyszczeń.
Thumb 1 3 rem k adka
Mieszkańcy gminy Śrem mogą już korzystać z infrastruktury powstałej w ramach projektu „Budowa kładki pieszo-rowerowej nad kanałem ulgi rz. Warty wraz ze ścieżką pieszo-rowerową”.
Thumb 1 3 marki arterie
Sąsiadujące ze stolicą miasto chce kompleksowo zmodernizować cztery arterie komunikacyjne. W biuletynie Unii Europejskiej ukazało się ogłoszenie o najnowszym postępowaniu mareckiego samorządu.
Thumb 1 3 zgierz tramwaj
20 grudnia pojedziemy ponownie tramwajem ze Zgierza do Łodzi. Prezydenci obu miast podpisali porozumienie dotyczące funkcjonowania komunikacji miejskiej.
Thumb 1 3 katowice transport fb
Katowice będą miały system zarządzania transportem. Powstanie Inteligentnego Systemu Transportowego będzie kolejnym krokiem w zakresie komunikacyjnej rewolucji w Katowicach.
Thumb 1 3 ciechan w przy dworcu pkp
Miasto zrealizuje kolejną inwestycję w obszarze dworca kolejowego. Tym razem wzdłuż linii kolejowej utworzonych będzie blisko 100 miejsc parkingowych.
Thumb 1 3 gdynia czyste powietrze
Miasto uhonorowano europejską nagrodą „CIVITAS Legacy” podczas CIVITAS Forum, które odbyło się w Akwizgranie. Doceniono wieloletnie działania i inwestycje Gdyni na rzecz zrównoważonego transportu.

Dokumenty

Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Apele ZMP - członkostwo Ukrainy w UE, przyspieszenie prac nad systemowymi rozwiązaniami w polityce migracyjnej, wykorzystanie funduszy unijnych na sfinansowanie wsparcia uchodźców z Ukrainy
Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko wobec propozycji rekompensaty utraconych dochodów z PIT w związku z propozycją kolejnych zmian w Polskim Ładzie (projektem ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i
Pobierz Download icon@2x
publikacje
Problemy, wyzwania, rozwiązania. Ukraińskie dzieci w polskim systemie edukacji. Podsumowanie spotkań tematycznych
Pobierz Download icon@2x
inne
Uzasadnienie do kompleksowej nowelizacji specustawy (projekt z 31 marca br.)

Multimedia

Kalendarz wydarzeń

Miasta
15
maj 2022

20
maj 2022

Maj 2022
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się do naszego newslettera wyraża Pani/Pan zgodę na posługiwanie się danymi osobowymi w celu wysyłania newslettera. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do jego wysyłania.

Więcej

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Związek Miast Polskich z siedzibą w Poznaniu, ul. Robocza 42 , 61-517 Poznań (dalej: my).

Wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych. Jest to osoba, z którą może się Pani/Pan kontaktować w sprawach związanych z posługiwaniem się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi, które nam Pani/Pan udziela oraz korzystania z praw, które w związku z tym przysługują. Z inspektorem można się kontaktować w następujący sposób:

 • listownie na adres: ul. Robocza 42, 61-517 Poznań
 • przez e-mail: rodo@zmp.poznan.pl

Związek Miast Polskich będzie posługiwać się Pani/Pana danymi osobowymi, w celu wysyłania newslettera na podstawie udzielonej zgody (zapisania się do newslettera).

Związek Miast Polskich będzie przechowywać podane dane osobowe do momentu odwołania udzielonej zgody.

Podane dane będą przekazywane do podmiotów z którymi Związek Miast Polskich współpracuje w celu wysyłania newslettera.

Dlatego, że posługujemy się Pani/Pana danymi osobowymi masz prawo:

 1. wycofania zgody na przetwarzanie danych,
 2. dostępu do danych osobowych,
 3. żądania sprostowania danych osobowych,
 4. żądania usunięcia danych osobowych,
 5. żądania ograniczenia przetwarzania danych osobowych,
 6. wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych ze względu na Pani/Pana szczególną sytuację – w przypadkach, kiedy posługujemy się danymi na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu,
 7. przenoszenia danych osobowych. Aby skorzystać z powyższych praw, skontaktuj się z nami lub z naszym inspektorem ochrony danych .

Pamiętaj też, że masz:

 • Prawo wycofania zgody

  W każdej chwili przysługuje Pani/Panu prawo do wycofania zgody na posługiwanie się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi. Jednak cofnięcie zgody nie będzie wpływać na to, że Związek Miast Polskich mógł posługiwać się podanymi danymi osobowymi przez cały okres obowiązywania zgody tj. na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej wycofaniem.

 • Prawo wniesienia skargi do organu

  Przysługuje Pani/Panu także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich przypadkowym czy umyślnym zniszczeniem, przypadkową utratą, zmianą, nieuprawnionym ujawnieniem, wykorzystaniem czy dostępem, zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi przepisami.

Mniej

Bądź na bieżąco. Dołącz do nas! Fb icon blue@2x