Aktualności z tematu - „Transport”
Thumb 1 3 ustrzyki dolne
Komunikacja bezemisyjna to nasza przyszłość – mówi o nowych możliwościach burmistrz Ustrzyk Dolnych – autobusy elektryczne pozwoliłyby zachować nam przyrodę w Ustrzykach Dolnych w niezmienionym stanie
Thumb 1 3 ministerstwo infrastruktury drogi
Rusza nabór wniosków o środki z rezerwy subwencji ogólnej na dofinansowanie dróg samorządowych w 2022 roku. Wnioski o dofinansowanie zadań samorządy mogą składać do 11 lutego 2022 r.
Thumb 1 3 toru nowy tramwaj
Historyczna chwila dla toruńskiej komunikacji miejskiej. 30 sierpnia 2021 r. miasto, za pośrednictwem Miejskiego Zakładu Komunikacji, podpisało umowy na budowę ponad 5,5 km nowej linii tramwajowej
Thumb 1 3 kom transportu 3
Ponieważ trwa procedura opiniowania kolejnej wersji projektu ustawy o zmianie ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych, swoje stanowisko wypracowała Komisja Transportu ZMP.
Thumb 1 3 zabrze centrum przesiadkowe
23 sierpnia br. nastąpiło rozstrzygnięcie przetargów na budowę dwóch nowoczesnych centrów przesiadkowych w Zabrzu. Efektem inwestycji będzie m.in. redukcja emisji zanieczyszczeń powietrza.
Thumb 1 3 cz stochowa  remont tramwaj
Największa inwestycja w dziejach tramwajów w tym mieście – element programu „Lepsza Komunikacja w Częstochowie” – niebawem ma być gotowa.
Thumb 1 3 malbork ziele
W tym roku Malbork zazielenił się i ubarwił kwietnymi łąkami. W mieście pojawiły się też nowe nasadzenia, dzięki którym podczas spacerów mieszkańcy i turyści są bliżej natury.
Thumb 1 3 gniezno rower i centrum przesiadkowe
Zakończyły się wszystkie prace związane z budową Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego w Gnieźnie. W Pierwszej Stolicy Polski rozpoczął także działalność Gnieźnieński Rower Miejski.
Thumb 1 3 tarn w zielona wiata zuch w 1
Trzy „zielone” przystanki autobusowe staną w Tarnowie już we wrześniu. Zarząd Dróg i Komunikacji wybrał już wykonawców, którzy zamontują i zazielenią przystanki.
Thumb 1 3 toru z autostrad
Toruń zyska połączenie z autostradą A1 i drogą ekspresową S10. Gwarantuje to miastu porozumienie, jakie Michał Zaleski, prezydent miasta podpisał z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad.
Thumb 1 3 widok miasta drogi transportbe chat w
Sosnowiec jako pierwsze miasto Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii rozpoczyna pilotaż nowej organizacji nocnej komunikacji miejskiej. Po mieście jeździć będzie specjalny bus, który można zamówić.
Thumb 1 3 rybnik autobusy dla senior w
Rybnik uruchomił autobusową linię dla seniorów. Na razie ma to być pilotaż, ale jeśli pomysł się sprawdzi, to być może wejdzie na stałe do rozkładu jazdy.
Thumb 1 3 zielona g ra elektromobil pixa
30 czerwca 2021 r., zainaugurowany zostanie projekt stworzenia Europejskiego Centrum Elektromobilności w Zielonej Górze. Miasto i partnerzy zapraszają na Europejski Kongres Elektromobilności.
Thumb 1 3 samochody
Zwycięzcami tegorocznej edycji rankingu miast przyjaznych kierowcom serwisu Oponeo.pl zostały Lublin (w kategorii powyżej 300 tys. mieszkańców) i Częstochowa (od 180 do 300 tys.).
Thumb 1 3 lublin wodorowy autobus
Miasto Lublin planuje zakupić autobus zasilany wodorem wraz z instalacją do tankowania. To pierwszy, niezbędny krok poprzedzający ogłoszenie procedury przetargowej na zakup tego rodzaju pojazdu.
Thumb 1 3 cz stochowa beton antysmogowy
Innowacyjna ekologiczna technologia jest wykorzystywana przy przebudowie linii tramwajowej w centrum Częstochowy. Po raz pierwszy przy budowie torowiska zastosowano fotokatalityczną powierzchnię.
Thumb 1 3 mys owice pl
Dwutorowa linia tramwajowa w miejsce linii jednotorowej i rondo zamiast problematycznego skrzyżowania – to dwa najważniejsze elementy rewolucji torowo-drogowej w centrum Mysłowic.
Thumb 1 3 sosnowiec komunikacja nocna
Spora rewolucja w nocnej komunikacji publicznej szykuje się od lipca na terenie Sosnowca. Zamiast nocnych kursów linii tramwajowej nr 27 po mieście jeździć będzie specjalny bus.
Thumb 1 3 tychy r owe miejsca do parkowania
Przed Urzędem Miasta, przy budynku MOPS oraz przy Ośrodku Wypoczynkowym Paprocany pojawiły się specjalne, różowe miejsca do parkowania. To ukłon w stronę kobiet w ciąży oraz rodziców małych dzieci.
Thumb 1 3 tarnobrzeg obwodnica
Blisko 12 milionów złotych dofinansowania otrzymał Tarnobrzeg na budowę obwodnicy. Pieniądze będą pochodzić z rezerwy subwencji ogólnej.
Thumb 1 3 dworzec roku  facebook 2021 01
Wągrowiec, Ruda Śląska, Przemyśl i… który obiekt znajdzie się w gronie laureatów tego konkursu? Dołącz do ponad 20 tys. internautów i wskaż najbardziej przyjazną stację kolejową.
Thumb 1 3 zielona g ra
Warszawska firma Budimex S.A. wybuduje w mieście wielopoziomowy parking na ponad 400 miejsc w miejscu obecnego parkingu u stóp Wzgórza Winnego .
Thumb 1 3 p ock z lotu ptaka fot. fotoznieba
Urząd Miasta Płocka chce jeszcze w tym roku przeprowadzić pierwszą z trzech planowanych mobilną fotorejestrację i skaning laserowy dróg i ulic.
Thumb 1 3 droga swarzedz
Prezes Rady Ministrów zatwierdził wreszcie listy zadań do dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w ramach naboru wniosków na 2021 rok.

Dokumenty

Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Opinia Zarządu ZMP o ustawie z dnia 17 września 2021 o zmianie ustawy Prawo budowlane i ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym
Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko Zarządu ZMP w sprawie ustawy z dnia 17 września 2021 r. o zmianie ustawy o dochodach JST oraz niektórych innych ustaw
Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko Zarządu ZMP w sprawie projektu ustawy o zasadach realizacji zadań finansowanych ze środków europejskich w perspektywie finansowej 2021-2027
Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko Zarządu ZMP w sprawie kryzysu uchodźczego na granicy polsko-białoruskiej

Multimedia

Kalendarz wydarzeń

Miasta
4
październik 2021

24
październik 2021

27
październik 2021

28
październik 2021

29
październik 2021

30
październik 2021

Październik 2021
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się do naszego newslettera wyraża Pani/Pan zgodę na posługiwanie się danymi osobowymi w celu wysyłania newslettera. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do jego wysyłania.

Więcej

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Związek Miast Polskich z siedzibą w Poznaniu, ul. Robocza 42 , 61-517 Poznań (dalej: my).

Wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych. Jest to osoba, z którą może się Pani/Pan kontaktować w sprawach związanych z posługiwaniem się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi, które nam Pani/Pan udziela oraz korzystania z praw, które w związku z tym przysługują. Z inspektorem można się kontaktować w następujący sposób:

 • listownie na adres: ul. Robocza 42, 61-517 Poznań
 • przez e-mail: rodo@zmp.poznan.pl

Związek Miast Polskich będzie posługiwać się Pani/Pana danymi osobowymi, w celu wysyłania newslettera na podstawie udzielonej zgody (zapisania się do newslettera).

Związek Miast Polskich będzie przechowywać podane dane osobowe do momentu odwołania udzielonej zgody.

Podane dane będą przekazywane do podmiotów z którymi Związek Miast Polskich współpracuje w celu wysyłania newslettera.

Dlatego, że posługujemy się Pani/Pana danymi osobowymi masz prawo:

 1. wycofania zgody na przetwarzanie danych,
 2. dostępu do danych osobowych,
 3. żądania sprostowania danych osobowych,
 4. żądania usunięcia danych osobowych,
 5. żądania ograniczenia przetwarzania danych osobowych,
 6. wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych ze względu na Pani/Pana szczególną sytuację – w przypadkach, kiedy posługujemy się danymi na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu,
 7. przenoszenia danych osobowych. Aby skorzystać z powyższych praw, skontaktuj się z nami lub z naszym inspektorem ochrony danych .

Pamiętaj też, że masz:

 • Prawo wycofania zgody

  W każdej chwili przysługuje Pani/Panu prawo do wycofania zgody na posługiwanie się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi. Jednak cofnięcie zgody nie będzie wpływać na to, że Związek Miast Polskich mógł posługiwać się podanymi danymi osobowymi przez cały okres obowiązywania zgody tj. na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej wycofaniem.

 • Prawo wniesienia skargi do organu

  Przysługuje Pani/Panu także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich przypadkowym czy umyślnym zniszczeniem, przypadkową utratą, zmianą, nieuprawnionym ujawnieniem, wykorzystaniem czy dostępem, zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi przepisami.

Mniej

Bądź na bieżąco. Dołącz do nas! Fb icon blue@2x