Aktualności z tematu - „Transport”
Thumb 1 3  d antywirusowa tkanina w mpk
Łódź jako pierwsze miasto na świecie wyposaży swoje autobusy w antywirusową tkaninę. Mowa o 17 elektrycznych autobusach Volvo, które w pierwszym kwartale 2022 r. zaczną kursować po Łodzi.
Thumb 1 3 polkowice foto zkm
Na polkowickie ulice wyjadą nowe autobusy elektryczne. Na zakup pojazdów gmina pozyskała ponad 14 milionów złotych dofinansowania. Rozwój elektromobilności jest jednym z priorytetów władz Polkowic.
Thumb 1 3 sanok s 19
Burmistrz Sanoka zainicjował działania na rzecz budowy 30-kilometrowego łącznika S19 z Sanokiem. Przygotowano petycję do ministra infrastruktury w sprawie budowy nowego odcinka drogi krajowej.
Thumb 1 3 gdynia dostwaczaki
Europejskie miasta postulują do Komisji Europejskiej, aby już w 2030 roku połowa nowych samochodów dostawczych była pojazdami elektrycznymi. Pod listem podpisali się prezydenci pięciu polskich miast.
Thumb 1 3 warszawa nowy most
Prezydent Rafał Trzaskowski ogłosił 11 marca br., że w Warszawie powstanie jeden z najdłuższych mostów pieszo-rowerowych na świecie. Most połączy Bulwary Wiślane z Pragą.
Thumb 1 3 gliwice autobusy hybrydowe
W tym roku po raz pierwszy na ulice Gliwic wyjadą nowoczesne autobusy z napędem hybrydowym. Będzie to 15 pojazdów. W przyszłym roku natomiast na ulice miasta wyjedzie 10 autobusów elektrycznych.
Thumb 1 3 hulajnogi blog bolt eu
200 aktywnych hulajnóg w mieście zapobiega emisji 85 ton dwutlenku węgla rocznie. Tej wiosny na ulice Opola wyjadą elektryczne hulajnogi, które przyjęły się już w innych miastach w Polsce.
Thumb 1 3 szczepionka
O szybsze przekazywanie gminom informacji ws. szczepień przez wojewodów, a także o opublikowanie mapy punktów szczepień, również mobilnych apelowali samorządowcy podczas spotkania on-line 12 lutego.
Thumb 1 3 roboty drogowe 3
1 marca na bezpłatną wideokonferencję „Uwarunkowania prawne, technologiczne, finansowe i środowiskowe w inwestycjach drogowych”.
Thumb 1 3 szczepienia covid 4
Podczas kolejnego spotkania online strony samorządowej KWRiST z przedstawicielami rządu 5 lutego br. rozmawiano na temat korekty zasad realizacji transportu mieszkańców na szczepienia przeciw COVID-19
Thumb 1 3 inowroc aw mpk
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza wystąpił do Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego z wnioskiem o objęcie rządową tarczą również komunikacji miejskiej.
Thumb 1 3 pozna autobusy wodorowe
Wniosek o dofinansowanie zakupu 84 autobusów wodorowych przesłało MPK Poznań do NFOŚiGW. Wierzymy, że wodór to przyszłość transportu publicznego - mówi prezes Zarządu MPK Poznań.
Thumb 1 3 pfron
To efekt postulatu zgłoszonego przez stronę samorządową KWRiST do Pawła Szefernakera, pełnomocnika rządu ds. współpracy z samorządem terytorialnym, który przekazał go do skutecznej realizacji.
Thumb 1 3 rowery
Fundacja Promocji Pojazdów Elektrycznych zaprasza do bezpłatnego udziału w Forum Innowacyjnego Transportu „Transport w miastach w czasach COVID” 9 lutego br. w godz. 11.00–12.30 (na platformie Zoom)
Thumb 1 3 starogard gd remonty
Prawie 11 mln zł będzie kosztowała kompleksowa przebudowa ulic w centrum miasta, w sąsiedztwie dawnych Młynów i kanału rzeki Wierzyca. Prace rozpoczną się na wiosnę i potrwają do końca 2023 roku.
Thumb 1 3 sopot zero emisji
Na Sopockich ulicach pojawi się więcej trolejbusów. Zastąpią one tradycyjne autobusy z silnikami spalinowymi. Trolejbusy nie zanieczyszczają powietrza i są ciche.
Thumb 1 3 szczepienia covid 1
Z inicjatywy ZMP 22 stycznia odbyło się kolejne spotkanie strony samorządowej KWRiST z ministrem Michałem Dworczykiem w sprawie organizacji szczepień. Spotkania takie będą się odbywać co tydzień
Thumb 1 3  d lotnisko na sprzeda
Łódź może być pierwszym miastem w Polsce, które sprzeda lotnisko. Na najbliższej sesji Rady Miejskiej radni będą proszeni o wyrażenie zgody na poszukiwanie inwestora.
Thumb 1 3 radom cie ki rowerowe
W Radomiu systematycznie przybywa udogodnień dla rowerzystów. Tylko w zeszłym roku powstały nowe drogi dla rowerów, przedłużono także bulwary nad Mleczną.
Thumb 1 3 szczepienia covid 3
Z inicjatywy ZMP trwają pilne, codzienne uzgodnienia samorządowców ze stroną rządową dotyczące organizacji szczepień przeciw COVID-19, zwłaszcza transportu osób do punktu szczepień
Thumb 1 3 mg 1753
Wydawca Pisma Samorządu Terytorialnego „Wspólnota” oraz Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. zapraszają JST na konferencję online AUTOBUS ELEKTRYCZNY W KAŻDEJ GMINIE 13 stycznia br. w godz. 11.00-13.30.
Thumb 1 3 d browa g rnicza stary dworzec pkp
Rozpoczął się kolejny etap prac, czyli wyburzenie starego, zniszczonego i nieużywanego od dawna budynku dworca kolejowego. W jego miejscu powstanie rondo i wjazd do tunelu pod torami.
Thumb 1 3 bydgoszcze nowe mosty
Bydgoszcz przygotowuje się do budowy nowych mostów nad Brdą. Wykonaniem prac budowlanych zainteresowanych jest 13 firm. Wyceniły one wartość zadania na kwoty od 153 do 186 mln zł.
Thumb 1 3 rzesz w pojazdy uprzywil pixa
Rzeszów – to pierwsze miasto w Polsce, które wdrożyło technologię priorytetu dla pojazdów uprzywilejowanych. Technologia zapewnia dla nich automatyczne zielone światło na każdym skrzyżowaniu.

Dokumenty

Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko Związku Miast Polskich w sprawie pilnej konieczności nowelizacji ustawy o działalności leczniczej
Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko Zarządu Związku Miast Polskich w sprawie bezpodstawnych zarzutów sztucznego zawyżania stawek opłat za wodę i ścieki
Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko Związku Miast Polskich w sprawie zapowiadanych zmian dotyczących opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi
Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko Zarządu Związku Miast Polskich w sprawie pilnej konieczności przeprowadzenia systemowej reformy podatku od nieruchomości

Multimedia

Kalendarz wydarzeń

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się do naszego newslettera wyraża Pani/Pan zgodę na posługiwanie się danymi osobowymi w celu wysyłania newslettera. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do jego wysyłania.

Więcej

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Związek Miast Polskich z siedzibą w Poznaniu, ul. Robocza 42 , 61-517 Poznań (dalej: my).

Wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych. Jest to osoba, z którą może się Pani/Pan kontaktować w sprawach związanych z posługiwaniem się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi, które nam Pani/Pan udziela oraz korzystania z praw, które w związku z tym przysługują. Z inspektorem można się kontaktować w następujący sposób:

 • listownie na adres: ul. Robocza 42, 61-517 Poznań
 • przez e-mail: rodo@zmp.poznan.pl

Związek Miast Polskich będzie posługiwać się Pani/Pana danymi osobowymi, w celu wysyłania newslettera na podstawie udzielonej zgody (zapisania się do newslettera).

Związek Miast Polskich będzie przechowywać podane dane osobowe do momentu odwołania udzielonej zgody.

Podane dane będą przekazywane do podmiotów z którymi Związek Miast Polskich współpracuje w celu wysyłania newslettera.

Dlatego, że posługujemy się Pani/Pana danymi osobowymi masz prawo:

 1. wycofania zgody na przetwarzanie danych,
 2. dostępu do danych osobowych,
 3. żądania sprostowania danych osobowych,
 4. żądania usunięcia danych osobowych,
 5. żądania ograniczenia przetwarzania danych osobowych,
 6. wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych ze względu na Pani/Pana szczególną sytuację – w przypadkach, kiedy posługujemy się danymi na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu,
 7. przenoszenia danych osobowych. Aby skorzystać z powyższych praw, skontaktuj się z nami lub z naszym inspektorem ochrony danych .

Pamiętaj też, że masz:

 • Prawo wycofania zgody

  W każdej chwili przysługuje Pani/Panu prawo do wycofania zgody na posługiwanie się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi. Jednak cofnięcie zgody nie będzie wpływać na to, że Związek Miast Polskich mógł posługiwać się podanymi danymi osobowymi przez cały okres obowiązywania zgody tj. na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej wycofaniem.

 • Prawo wniesienia skargi do organu

  Przysługuje Pani/Panu także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich przypadkowym czy umyślnym zniszczeniem, przypadkową utratą, zmianą, nieuprawnionym ujawnieniem, wykorzystaniem czy dostępem, zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi przepisami.

Mniej

Bądź na bieżąco. Dołącz do nas! Fb icon blue@2x