Aktualności z tematu - „Rewitalizacja, polityka miejska i rozwój”
Thumb 1 3 ril  logo
To pionierskie samorządowe narzędzie łączące sfery partycypacji, rewitalizacji i pożytku publicznego – zaprojektowało miasto Sejny. Projekt uchwały w tej sprawie jako pierwszy w Polsce przedstawił ...
Thumb 1 3 ei3 copy
Zaplanowane na 24 maja 2022 Forum połączy polskie i irlandzkie miasta zainteresowane pozyskiwaniem funduszy i wdrażaniem technologii z obszarów zrównoważonego rozwoju i smart city. Zapraszamy do ud...
Thumb 1 3 konkurs
Celem konkursu jest uhonorowanie i wspieranie inspirujących projektów transformacyjnych ukierunkowanych lokalnie realizowanych przez jednostki samorządu terytorialnego.
Thumb 1 3  d fabryka wagnera
Warsztaty plastyczne, kulinarne, dla dzieci i dorosłych, wystawa prac artystów z łódzkiej ASP, oprowadzanie po fabryce przez samego fabrykanta Henryka Wagnera i wiele innych atrakcji zaplanowano na...
Thumb 1 3  d rondo
W poniedziałek, 25 kwietnia rozpocznie się generalna przebudowa placu Wolności, która diametralnie zmieni jego wizerunek. Zniknie rondo istniejące w tym miejscu od 1925 r.
Thumb 1 3 kalisz strona
Miasto Kalisz zawarło umowę z wykonawcą na przebudowę Głównego Rynku wraz z ul. Kanonicką. To kolejny – po zmianach na Śródmiejskiej, Zamkowej i Piskorzewskiej – etap rewitalizacji starówki.
Thumb 1 3 grudzi dz wsp praca
Miasto, starostwo oraz sąsiednie gminy podpisały 13 kwietnia deklarację przystąpienia do Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Wszystko w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Grudziądza.
Thumb 1 3 gdynia  rewitalizacja
Sześć podobszarów, pięć dzielnic, siedemdziesiąt pięć przedsięwzięć i ponad sto milionów złotych – oto gdyńska rewitalizacja w pigułce. Działania właśnie osiągnęły półmetek.
Thumb 1 3 starachowice dworzec fb
Jest to inwestycja, która diametralnie odmieni oblicze zaniedbanych przez wiele lat Starachowic Dolnych – mówi prezydent miasta. 12 miesięcy będzie trwała przebudowa okolic dworca w Starachowicach.
Thumb 1 3 bytom szyb po udnowy
Zgodnie z podpisaną umową ze Spółką Restrukturyzacji Kopalń SA gmina Bytom przejęła w drodze umowy darowizny prawo użytkowania wieczystego 4 działek o łącznej powierzchni 2,3 hektara.
Thumb 1 3 swidnica nagroda w konkursie tup
W 2021 roku miała miejsce XV jubileuszowa edycja Konkursu Towarzystwa Urbanistów Polskich na najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną. Kapituła Konkursu przyznała nagrody w czterech kategoriach.
Thumb 1 3 black photography portfolio website
Ważne informacje dla miast: Rejestracja na 11. sesję Światowego Forum Miejskiego została otwarta. Ruszyła również inicjatywa „WUF w Twoim mieście”.
Thumb 1 3 kpm
Do 31 stycznia można zgłaszać uwagi do projektu Krajowej Polityki Miejskiej 2030 w ramach konsultacji ogłoszonych przez ministerstwo. 14 stycznia ZMP zorganizował spotkanie z miastami w tej sprawie.
Thumb 1 3 urban in miasto dla ka dego
Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej ogłosiło nabór do konkursu „Urban_In. Miasto dla każdego”. Jest on wydarzeniem towarzyszącym Światowemu Forum Miejskiemu organizowanemu w Katowicach.
Thumb 1 3 radomsko mof
Radomsko z Piotrkowem Trybunalskim, Bełchatowem oraz gminami województwa łódzkiego stworzyły Miejski Obszar Funkcjonalny. Dzięki niemu będą mogły wspólnie starać się o zewnętrzne środki finansowe.
Thumb 1 3 zaproszenie kpm grafika
ZMP zaprasza miasta do dyskusji nad projektem Krajowej Polityki Miejskiej podczas spotkania konsultacyjnego FRL oraz do nadsyłania uwag i opinii dotyczących projektu.
Thumb 1 3 wiatowe forum miejskie grafa
Jedenasta edycja Światowego Forum Miejskiego odbędzie się od 26 do 30 czerwca 2022 roku w Katowicach. Rozpoczęła się rejestracja uczestników. Znamy też logo wydarzenia.
Thumb 1 3 kpm 2030 prezentacja projektu
W trakcie Krajowego Forum Miejskiego Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej przedstawiło projekt Krajowej Polityki Miejskiej 2030. Od środy 22 grudnia rozpoczynają się konsultacje dokumentu.
Thumb 1 3 kpm21 2
Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej zaprasza do udziału w IV Krajowym Forum Miejskim. Forum odbędzie się online 21 grudnia 2021 r. Jego motto to „Polityka miejska jako przestrzeń współpracy”.
Thumb 1 3 zabrze 100 lecie
W odrestaurowanej Sali Witrażowej gmachu Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu zaprezentowane zostało nowe logo miasta zaprojektowane z okazji zbliżającego się stulecia praw miejskich.
Thumb 1 3 logo zmp 2
Zarząd ZMP zwraca uwagę, że przedstawiony projekt właściwie określa istotę Krajowej Polityki Miejskiej i jest to oczekiwany przez miasta kierunek zmian polityki przyjętej w roku 2015.
Thumb 1 3 innowacje
Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego zaprasza JST z całej Polski do udziału w projekcie „GovTech_InnoLab”, który ma na celu wsparcie w procesie wdrażania innowacji na rzecz społeczności lokalnych.
Thumb 1 3 ruda l panorama
140 mln zł przeznaczonych na realizację ponad 60 projektów rewitalizacyjnych i społecznych - to bilans trzech ostatnich lat funkcjonowania w Rudzie Śląskiej Gminnego Programu Rewitalizacji.
Thumb 1 3 wloclawek 02m
Interaktywne Centrum Fajansu, które powstanie w ciągu najbliższych 12 miesięcy, będzie nowoczesną placówką zajmującą się promocją lokalnych tradycji, historii i sztuki.

Dokumenty

Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Apele ZMP - członkostwo Ukrainy w UE, przyspieszenie prac nad systemowymi rozwiązaniami w polityce migracyjnej, wykorzystanie funduszy unijnych na sfinansowanie wsparcia uchodźców z Ukrainy
Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko wobec propozycji rekompensaty utraconych dochodów z PIT w związku z propozycją kolejnych zmian w Polskim Ładzie (projektem ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i
Pobierz Download icon@2x
publikacje
Problemy, wyzwania, rozwiązania. Ukraińskie dzieci w polskim systemie edukacji. Podsumowanie spotkań tematycznych
Pobierz Download icon@2x
inne
Uzasadnienie do kompleksowej nowelizacji specustawy (projekt z 31 marca br.)

Multimedia

Kalendarz wydarzeń

Miasta
15
maj 2022

20
maj 2022

Maj 2022
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się do naszego newslettera wyraża Pani/Pan zgodę na posługiwanie się danymi osobowymi w celu wysyłania newslettera. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do jego wysyłania.

Więcej

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Związek Miast Polskich z siedzibą w Poznaniu, ul. Robocza 42 , 61-517 Poznań (dalej: my).

Wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych. Jest to osoba, z którą może się Pani/Pan kontaktować w sprawach związanych z posługiwaniem się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi, które nam Pani/Pan udziela oraz korzystania z praw, które w związku z tym przysługują. Z inspektorem można się kontaktować w następujący sposób:

 • listownie na adres: ul. Robocza 42, 61-517 Poznań
 • przez e-mail: rodo@zmp.poznan.pl

Związek Miast Polskich będzie posługiwać się Pani/Pana danymi osobowymi, w celu wysyłania newslettera na podstawie udzielonej zgody (zapisania się do newslettera).

Związek Miast Polskich będzie przechowywać podane dane osobowe do momentu odwołania udzielonej zgody.

Podane dane będą przekazywane do podmiotów z którymi Związek Miast Polskich współpracuje w celu wysyłania newslettera.

Dlatego, że posługujemy się Pani/Pana danymi osobowymi masz prawo:

 1. wycofania zgody na przetwarzanie danych,
 2. dostępu do danych osobowych,
 3. żądania sprostowania danych osobowych,
 4. żądania usunięcia danych osobowych,
 5. żądania ograniczenia przetwarzania danych osobowych,
 6. wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych ze względu na Pani/Pana szczególną sytuację – w przypadkach, kiedy posługujemy się danymi na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu,
 7. przenoszenia danych osobowych. Aby skorzystać z powyższych praw, skontaktuj się z nami lub z naszym inspektorem ochrony danych .

Pamiętaj też, że masz:

 • Prawo wycofania zgody

  W każdej chwili przysługuje Pani/Panu prawo do wycofania zgody na posługiwanie się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi. Jednak cofnięcie zgody nie będzie wpływać na to, że Związek Miast Polskich mógł posługiwać się podanymi danymi osobowymi przez cały okres obowiązywania zgody tj. na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej wycofaniem.

 • Prawo wniesienia skargi do organu

  Przysługuje Pani/Panu także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich przypadkowym czy umyślnym zniszczeniem, przypadkową utratą, zmianą, nieuprawnionym ujawnieniem, wykorzystaniem czy dostępem, zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi przepisami.

Mniej

Bądź na bieżąco. Dołącz do nas! Fb icon blue@2x