Aktualności z tematu - „Rewitalizacja, polityka miejska i rozwój”
Thumb 1 3 miko w ogr d botan
Urząd Miasta we współpracy ze Śląskim Ogrodem Botanicznym pozyskał blisko 10 mln zł. na inwestycje w zielono-błękitną infrastrukturę. Takie inwestycje zrealizowane zostaną w mieście i ogrodzie.
Thumb 1 3 grafika kpm k2
Podcast o Krajowej Polityce Miejskiej 2030 - wyzwaniach i kierunkach rozwoju polskich miast, a także roli Związku Miast Polskich w aktualizacji dokumentu.
Thumb 1 3 pozna stary rynek renowacja
Wizytówkę Poznania czekają duże zmiany za sprawą rewaloryzacji płyty Starego Rynku oraz przekształcenia ulicy Jana Baptysty Quadro w pasaż kultury.
Thumb 1 3 grafika kolbuszowa1
O aktualnych wyzwaniach polityki rozwoju, integracji i wzmacnianiu jej na poziomie lokalnym i ponadregionalnym rozmawiano podczas konferencji „Zintegrowane planowanie rozwoju – szansa dla samorządów".
Thumb 1 3 racib rz ory
Miasto Racibórz w grudniu 2019 r. z przystąpiło do prac nad utworzeniem w Mieście Racibórz parku kulturowego. Z kolei Żory już przeprowadziły gruntowną renowację średniowiecznych murów obronnych.
Thumb 1 3 kolbuszowa foto
Związek Miast Polskich wspólnie z Zarządem Województwa Podkarpackiego zaprasza 16 lipca br. na konferencję, która pokaże korzyści, jakie daje samorządom zintegrowane planowanie rozwoju.
Thumb 1 3 kolbuszowa 2
Związek Miast Polskich wspólnie z Zarządem Województwa Podkarpackiego zaprasza 16 lipca br. na konferencję, która pokaże korzyści, jakie daje samorządom zintegrowane planowanie rozwoju.
Thumb 1 3 dsc 0094
W czwartek, 24 czerwca podpisano list intencyjny w sprawie organizacji V Forum Rozwoju Miast - międzynarodowej konferencji o tematyce miejskiej, która odbędzie się 13-14 października.
Thumb 1 3  d mediateka
Ogród różany, szklane atrium, galeria, rodzinna kawiarnia i multimedialne sale. W Łodzi powstaje jedna z najnowocześniejszych instytucji kultury w mieście.
Thumb 1 3 zabrze centrum rozw rodziny
W Zabrzu otwarte zostało Centrum Rozwoju Rodziny. Miasto stworzyło przestrzeń sprzyjającą działaniom z zakresu aktywizacji i zapobiegania wykluczeniu społecznemu.
Thumb 1 3 ostr w w trakt po rewitalizacji
30 maja na nowo otwarto główny trakt w Śródmieściu. Dzięki rewitalizacji 700-metrowego odcinka powstało kolejne miejsce, gdzie można organizować spotkania integracyjne, wystawy i festiwale uliczne.
Thumb 1 3 kongres polityki miejskiej www gov pl
Drugiego dnia trwania Kongresu Polityki Miejskiej Związek Miast Polskich, będący partnerem wydarzenia, zaprasza szczególnie na sesję na temat budowania potencjału małych i średnich miast.
Thumb 1 3 kongres polityki miejskiej grafika
Trwa rejestracja na największe wydarzenie poświęcone tworzeniu i wdrażaniu polityk miejskich w Polsce. Podczas Kongresu Związek zaprasza na sesję na temat budowania potencjału małych i średnich miast.
Thumb 1 3 k odzko inkubatr w koszarach
Miasto otrzymało środki na stworzenie w Kłodzku Inkubatora Przedsiębiorczości. Powstanie on w Koszarach Białych Fortu Owcza Góra. Dzięki temu ten zdewastowany obiekt zyska nowe życie.
Thumb 1 3 logo ke
Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce i Komitet Regionów zapraszają na webinaria „Polityka miejska i Europejski Zielony Ład a wieloletnie ramy finansowe UE” z podziałem na województwa.
Thumb 1 3 frl sem19 1 2 www
Dziś jeszcze można rejestrować się na seminarium online pt. „Sprawdź, jak zmienia się twoje miasto i zaplanuj jego dalszy rozwój! Metoda i narzędzia planowania strategicznego Związku Miast Polskich”.
Thumb 1 3 foto. a. wis niewski . urzad miasta katowice  2
„Zmieniamy nasze miasta dla lepszej przyszłości” – to hasło przyszłorocznego Światowego Forum Miejskiego (WUF). Katowice będą gospodarzem wydarzenia od 26 do 30 czerwca 2022 roku.
Thumb 1 3  d kongres regeneracji miaast
Pierwszy Międzynarodowy Kongres „Regeneracja Miast Przemysłowych” odbędzie się w dniach 22-23 czerwca 2021 w Łodzi oraz online. Udział w Kongresie potwierdziło już ponad 150 mówców z całego świata.
Thumb 1 3 kongres polityki miejskiej opm irmir e1619182838769 1024x463
Trwa rejestracja na największe wydarzenie poświęcone tworzeniu i wdrażaniu polityk miejskich w Polsce, które odbędzie się 7 i 8 czerwca w 2021 r. w Katowicach, ale w formule wirtualnej.
Thumb 1 3 grafika warsztaty
27 kwietnia o godz. 10:00 odbędą się warsztaty dla przedstawicieli polskich samorządów. Ich tematem będą „Środowiskowe wyzwania polskich miast - postulaty do aktualizacji Krajowej Polityki Miejskiej”.
Thumb 1 3 w oc awek gminy program rewitalizacji
Działania na rzecz lokalnej społeczności, remonty w nieruchomościach - zarówno miejskich, jak i prywatnych, zmiany w przestrzeni – Włocławek podsumował działania rewitalizacyjne w ubiegłym roku.
Thumb 1 3  d nowy ratusz
Połączenie historii ze współczesnością dzięki nawiązaniu do okolicznej architektury oraz XIX-wiecznego ratusza na placu Wolności. Łódź wybrała najlepszy projekt przyszłej siedziby magistratu.
Thumb 1 3 frl sem18
Ponad 320 osób – przedstawicieli miast oraz ekspertów - uczestniczyło 8 kwietnia br. w seminarium poświęconym pracom prowadzonym nad aktualizacją Krajowej Polityki Miejskiej.
Thumb 1 3 frl sem18
Dziś o 10 zapraszamy na transmisję kolejnego seminarium Forum Rozwoju Lokalnego. Tym razem tematem spotkania będzie aktualny stan prac nad Krajową Polityką Miejską.

Dokumenty

Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko Zarządu Związku Miast Polskich w sprawie wniosków o zmianę granic miast i o przyznanie praw miejskich w 2021 roku
Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko Zarządu ZMP w sprawie zmian w gminnych systemach gospodarowania odpadami komunalnymi wynikających z ustawy z dn. 8 lipca o zm. ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (...)
Pobierz Download icon@2x
publikacje
Report OECD - Better Governance, Planning and Services in Local Self‑Governments in Poland
Pobierz Download icon@2x
publikacje
Raport OECD - Lepsze zarządzanie, planowanie i dostarczanie usług w jednostkach samorządu lokalnego w Polsce

Multimedia

Kalendarz wydarzeń

Miasta
6
sierpień 2021

13
sierpień 2021

Sierpień 2021
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się do naszego newslettera wyraża Pani/Pan zgodę na posługiwanie się danymi osobowymi w celu wysyłania newslettera. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do jego wysyłania.

Więcej

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Związek Miast Polskich z siedzibą w Poznaniu, ul. Robocza 42 , 61-517 Poznań (dalej: my).

Wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych. Jest to osoba, z którą może się Pani/Pan kontaktować w sprawach związanych z posługiwaniem się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi, które nam Pani/Pan udziela oraz korzystania z praw, które w związku z tym przysługują. Z inspektorem można się kontaktować w następujący sposób:

 • listownie na adres: ul. Robocza 42, 61-517 Poznań
 • przez e-mail: rodo@zmp.poznan.pl

Związek Miast Polskich będzie posługiwać się Pani/Pana danymi osobowymi, w celu wysyłania newslettera na podstawie udzielonej zgody (zapisania się do newslettera).

Związek Miast Polskich będzie przechowywać podane dane osobowe do momentu odwołania udzielonej zgody.

Podane dane będą przekazywane do podmiotów z którymi Związek Miast Polskich współpracuje w celu wysyłania newslettera.

Dlatego, że posługujemy się Pani/Pana danymi osobowymi masz prawo:

 1. wycofania zgody na przetwarzanie danych,
 2. dostępu do danych osobowych,
 3. żądania sprostowania danych osobowych,
 4. żądania usunięcia danych osobowych,
 5. żądania ograniczenia przetwarzania danych osobowych,
 6. wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych ze względu na Pani/Pana szczególną sytuację – w przypadkach, kiedy posługujemy się danymi na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu,
 7. przenoszenia danych osobowych. Aby skorzystać z powyższych praw, skontaktuj się z nami lub z naszym inspektorem ochrony danych .

Pamiętaj też, że masz:

 • Prawo wycofania zgody

  W każdej chwili przysługuje Pani/Panu prawo do wycofania zgody na posługiwanie się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi. Jednak cofnięcie zgody nie będzie wpływać na to, że Związek Miast Polskich mógł posługiwać się podanymi danymi osobowymi przez cały okres obowiązywania zgody tj. na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej wycofaniem.

 • Prawo wniesienia skargi do organu

  Przysługuje Pani/Panu także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich przypadkowym czy umyślnym zniszczeniem, przypadkową utratą, zmianą, nieuprawnionym ujawnieniem, wykorzystaniem czy dostępem, zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi przepisami.

Mniej

Bądź na bieżąco. Dołącz do nas! Fb icon blue@2x