Aktualności z tematu - „Rewitalizacja, polityka miejska i rozwój”
Na terenie po byłej bazie KZGM powstanie 208 mieszkań, które wejdą do miejskich zasobów komunalnych przy wsparciu programu „Fundusz Dopłat” lub wejdą do oferty Katowickiego Towarzystwo Budownictwa Społecznego.
Sekretariat Europejskiej Inicjatywy Miejskiej organizuje w Timisoarze (Rumunia) wydarzenie dotyczące budowania potencjału, poświęcone Rozwojowi Lokalnemu Kierowanemu przez Społeczność (RLKS) na obszarach miejskich.
22 kwietnia oficjalnie otwarto Leszczyńską Galerię Książki w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Stanisława Grochowiaka. Leszczyńska Galeria Książki jest placówką daleko przekraczającą standardy polskiej biblioteki.
Pleszew po raz kolejny zorganizował ogólnopolską konferencję. Tym razem dyskutowano na temat polityki mieszkaniowej małych i średnich miast. W debatach wzięli udział specjaliści i praktycy, a goście zjechali ze wszystkich zakątków kraju.
3 marca w płycie Głównego Rynku umieszczona zostanie kapsuła czasu. Znajdą się w niej przedmioty nawiązujące do współczesnego Kalisza oraz przesłanie prezydenta Krystiana Kinastowskiego do przyszłych pokoleń.
Centrum Komunikacyjne Hrubieszowa oraz Hrubieszowski Dom z Klimatem są tematem wystawy prac studentów i profesorów Politechniki Krakowskiej - partnera projektu pn. „Rozwój Lokalny Hrubieszowa - od partycypacji do realizacji”.
Kilkanaście miesięcy trudnych prac i w końcu jest. Teren przy przystanku kolejowym Olsztyn-Śródmieście całkowicie zmienił swoje oblicze. Jednak inwestycja ta to nie tylko zmiana wyglądu tej części miasta.
Miasto Starachowice podsumowało kilka miesięcy realizacji projektu „Kierunek Przyszłość – Starachowicki Program Rozwoju Lokalnego” realizowanego z funduszy norweskich. Jego głównym celem jest podniesienie jakości życia mieszkańców.
Nie przypominam sobie takich trudnych czasów – podsumowuje 2022 rok prezydent Dąbrowy Górniczej. Ale zapewnia też, że budżet miasta na 2023 zabezpiecza dokończenie wszystkich rozpoczętych inwestycji i daje możliwości dalszego rozwoju.
Uchwała rozpoczynająca procedurę integracji Miasta Kołobrzeg z Gminą Kołobrzeg będzie przedmiotem obrad na najbliższej sesji Rady Miasta. Przygotowania do tego kroku trwały długo i zostały poprzedzone szeregiem analiz, spotkań i dokumentów.
O finansach, inwestycjach, zrównoważonym rozwoju i budowaniu zaangażowania społecznego dyskutowali uczestnicy konferencji Banku Gospodarstwa Krajowego dla JST 7 i 8 listopada w Warszawie
24 października jest obchodzone jedno z mniej znanych, nietypowych świąt międzynarodowych - Światowy Dzień Informacji na temat Rozwoju.
20 października br. o godz. 18.00 na platformie ZOOM odbędzie się kolejne webinarium PTE pod hasłem „Czwartki z Ewaluacją”. Webinarium pod tytułem „Ewaluacja strategii lokalnych” poprowadzi Członek PTE dr Jerzy Tutaj.
W Gliwicach najważniejsi są ludzie. Ich aspiracjom podporządkowane jest myślenie o roli oraz wykorzystaniu zasobów środowiskowych i materialnych – czytamy w nowej strategii rozwoju „Gliwice 2040”.
Rozpoczęła się rewitalizacja kolejnego obszaru w centrum miasta. Zostaną tu zastosowane elementy zielono - niebieskiej infrastruktury, czyli zbiorniki na retencję wody, naziemne zbiorniki chłonne z pasażem roślin, a także zielony dach.
Od 17 do 18 października w Poznaniu i online odbywać się będzie kolejna edycja Forum Rozwoju Miast. W wydarzeniu tym weźmie udział Jason Stanley, profesor filozofii na Uniwersytecie w Yale, który wygłosi prelekcję pt. Teoria wielkiego zastąpienia.
Na wniosek miast członkowskich Prezes ZMP zwrócił się 28 września do Waldemara Budy, ministra rozwoju i technologii o zmianę jednego przepisu ustawy o rewitalizacji. Chodzi o wydłużenie funkcjonowania Specjalnych Stref Rewitalizacji z 10 do 20 lat.
Rewitalizacja, jakość życia, perspektywy na przyszłość. W Pleszewie podczas konferencji „Poza metropolią” dyskutowano na temat życia w małych i średnich miastach. Konferencja zgromadziła przedstawicieli miast z całej Polski.
Dziś o godz. 10.00 zapraszamy na transmisję konferencji organizowanej przez miasto Pleszew pt. „Poza metropolią: rewitalizacja i jakość życia w małych i średnich miastach”. Spotkaniu towarzyszyć będzie kolejne seminarium Forum Rozwoju Lokalnego.
Remont dworca kolejowego w Szczecinku będzie jednym z największych budowlanych przedsięwzięć w mieście. Koszt remontu budynku dworca szacuje się na ok. 14 mln złotych.
Zapraszamy na kolejne seminarium Forum Rozwoju Lokalnego, tym razem w formule stacjonarnej. Seminarium będzie towarzyszyć konferencji organizowanej przez miasto Pleszew pt. „Poza metropolią: rewitalizacja i jakość życia w małych i średnich miastach.”
To miejsce ma łączyć przedsiębiorców i społeczników. Ma być swoistym laboratorium służącym rozwojowi Miasta i Gminy Pleszew. To Compact Lab Pleszew. Na budowę wielofunkcyjnego centrum udało się pozyskać środki zewnętrzne.
Ruszyła budowa pawilonu Centrum Edukacji Artystycznej – to, obok powstających budynków mieszkalno-usługowych i istniejącego parkingu wielopoziomowego, kolejny element zagospodarowania tzw. Strefy Rzeczna.
29 czerwca panele odbywające się na stoisku miast na Światowym Forum Miejskim zdominowały tematy związane z zielonymi i ekologicznymi miastami. Rozmawialiśmy też o termicznym przetwarzaniu odpadów.

Dokumenty

Pobierz
propozycje legislacyjne
Diagnozy i recepty na główne problemy SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO 2023
Pobierz
inne
Listy do dyrektorów szkół i rodziców
Pobierz
inne
Pismo do JST - ankieta
Pobierz
inne
Miasto dostępne dla wszystkich - agenda

Multimedia

Kalendarz wydarzeń

Maj 2023
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się do naszego newslettera wyraża Pani/Pan zgodę na posługiwanie się danymi osobowymi w celu wysyłania newslettera. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do jego wysyłania.

Więcej

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Związek Miast Polskich z siedzibą w Poznaniu, ul. Robocza 42 , 61-517 Poznań (dalej: my).

Wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych. Jest to osoba, z którą może się Pani/Pan kontaktować w sprawach związanych z posługiwaniem się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi, które nam Pani/Pan udziela oraz korzystania z praw, które w związku z tym przysługują. Z inspektorem można się kontaktować w następujący sposób:

 • listownie na adres: ul. Robocza 42, 61-517 Poznań
 • przez e-mail: rodo@zmp.poznan.pl

Związek Miast Polskich będzie posługiwać się Pani/Pana danymi osobowymi, w celu wysyłania newslettera na podstawie udzielonej zgody (zapisania się do newslettera).

Związek Miast Polskich będzie przechowywać podane dane osobowe do momentu odwołania udzielonej zgody.

Podane dane będą przekazywane do podmiotów z którymi Związek Miast Polskich współpracuje w celu wysyłania newslettera.

Dlatego, że posługujemy się Pani/Pana danymi osobowymi masz prawo:

 1. wycofania zgody na przetwarzanie danych,
 2. dostępu do danych osobowych,
 3. żądania sprostowania danych osobowych,
 4. żądania usunięcia danych osobowych,
 5. żądania ograniczenia przetwarzania danych osobowych,
 6. wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych ze względu na Pani/Pana szczególną sytuację – w przypadkach, kiedy posługujemy się danymi na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu,
 7. przenoszenia danych osobowych. Aby skorzystać z powyższych praw, skontaktuj się z nami lub z naszym inspektorem ochrony danych .

Pamiętaj też, że masz:

 • Prawo wycofania zgody

  W każdej chwili przysługuje Pani/Panu prawo do wycofania zgody na posługiwanie się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi. Jednak cofnięcie zgody nie będzie wpływać na to, że Związek Miast Polskich mógł posługiwać się podanymi danymi osobowymi przez cały okres obowiązywania zgody tj. na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej wycofaniem.

 • Prawo wniesienia skargi do organu

  Przysługuje Pani/Panu także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich przypadkowym czy umyślnym zniszczeniem, przypadkową utratą, zmianą, nieuprawnionym ujawnieniem, wykorzystaniem czy dostępem, zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi przepisami.

Mniej

Bądź na bieżąco. Dołącz do nas!