Aktualności z tematu - „Polityka europejska i współpraca zagraniczna”
Thumb 1 3 europa dla obywateli webinar
W związku z trwającym naborem wniosków, którego termin upływa 1 września 2020 r., Punkt Kontaktowy programu „Europa dla obywateli” zaprasza do udziału w webinarium pt. „Aplikacja bez problemu!”.
Thumb 1 3 lublin order
Prezydent Krzysztof Żuk otrzymał Order Ukrainy „Za Zasługi" przyznawany przez Prezydenta Ukrainy z okazji Dnia Konstytucji. Jest pierwszym polskim prezydentem miasta, który otrzymał to odznaczenie.
Thumb 1 3 platforma turystyczna
Francuska Platforma Open Tourisme Lab poszukuje podmiotów, z którymi stworzy konsorcjum aby ubiegać się o możliwość realizowania projektu w ramach programu na rzecz konkurencyjności przedsiębiorstw.
Thumb 1 3 ludzie
Do 1 września br. trwa nabór wniosków w programie „Europa dla obywateli”. Aplikować mogą m.in. JST i NGO’sy działających na rzecz społeczeństwa obywatelskiego, kultury, edukacji i pamięci europejskiej
Thumb 1 3 bytom transformacja
Bytom będzie gospodarzem III Forum Burmistrzów na Rzecz Sprawiedliwej Transformacji. Inicjatywa Forum Burmistrzów powstała w ramach projektu realizowanego przez międzynarodową fundację – WWF.
Thumb 1 3 demografia
Komisja Europejska przyjęła 17 czerwca pierwsze sprawozdanie na temat skutków zmian demograficznych. Przedstawiono w nim czynniki napędzające te długoterminowe zmiany oraz ich skutki w całej Europie.
Thumb 1 3 turystyka
Komisja Europejska uruchamia platformę internetową, która zapewni informacje w czasie rzeczywistym na temat granic i dostępnych środków transportu oraz usług turystycznych w państwach członkowskich.
Thumb 1 3 por bur
Biuro Porozumienia Burmistrzów opracowało ankietę mającą na celu zebranie opinii władz lokalnych i regionalnych na temat przyszłości tej inicjatywy; do udziału zaprasza wszystkie miasta i gminy.
Thumb 1 3 energia s oneczna
Ruszył nowy mechanizm wsparcia miast w realizacji inwestycji w obszarze zrównoważonej energii i redukcji emisji - Europejski Instrument Miejski (EUCF). Więcej szczegółów na webinarium 22 czerwca.
Thumb 1 3 prawo g owa boli
Dyrektor Biura ZMP komentuje decyzję wojewody wielkopolskiego dotyczącą unieważnienia uchwały Rady Miejskiej Poznania w sprawie przyjęcia Europejskiej Karty Równości Kobiet i Mężczyzn.
Thumb 1 3 logo cemr
Publikujemy komunikat na temat Listu otwartego Rady Gmin i Regionów Europy (CEMR) do demokratycznie wybranych przedstawicieli i przedstawicielek samorządu terytorialnego w Polsce.
Thumb 1 3 niepe nosprawno
PFRON planuje ogłoszenie w czerwcu ogólnopolskiego konkursu grantowego dla JST wspierającego wprowadzenie usługi transportu w formule od drzwi do drzwi dla osób niepełnosprawnych ruchowo.
Thumb 1 3 pi a wsp praca mi dynar
COVID-19 całkowicie zmienił naszą rzeczywistość - również w obszarze współpracy z miastami partnerskimi. Ale ta współpraca nie ustała. Wprowadziliśmy ją na nowy poziom – informuje samorząd Piły.
Thumb 1 3 picnic 20190904 214058950
Nie tylko mieszkańcy Kalisza muszą w tym roku zrezygnować z uroczystych obchodów Święta Miasta. Podobna sytuacja dotknęła niektóre z miast partnerskich Kalisza.
Thumb 1 3 nagroda europy
Bolesławiec i Sopot to miasta, które znalazły się na krótkiej liście kandydatów do tegorocznej Nagrody Europejskiej. Mińsk Mazowiecki już został wyróżniony Flagą Honorową Rady Europy.
Thumb 1 3 nagroda przedsi buorczo c europejska
Europejski Komitet Regionów rozpoczyna przyjmowanie zgłoszeń w specjalnej edycji konkursu. Miasta, regiony i gminy mogą przedstawiać swoje strategie wspierania MŚP w ciągu najbliższych dwóch lat.
Thumb 1 3 logo ue
Zachęcamy do zapoznania się z materiałem informacyjnym na temat działań Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej dotyczących walki ze skutkami koronawirusa w ramach Polityki Spójności 2014-2020
Thumb 1 3 edo zaprojektuj dzialanie
Punkt Kontaktowy programu „Europa dla obywateli” zaprasza do udziału w nowym cyklu wykładów eksperckich, pod nazwą „Zaprojektuj działanie!”. Cykl powstał z myślą o aplikujących w programie
Thumb 1 3 gda sk 16 lat w ue
Na tegoroczny Dzień Unii Europejskiej miasto przygotowało uaktualnioną wersję raportu o wykorzystaniu środków UE w rozwoju Gdańska. Pierwsza część opracowania powstała na 15-lecie Polski w UE
Thumb 1 3 parlement europ pixa
9 maja będziemy obchodzić Dzień Europy. Aby uczcić ten ważny dla Europejczyków dzień, zapraszamy do udziału w kampanii #EuropeansAgainstCovid19, organizowanej przez Parlament Europejski.
Thumb 1 3 bydgoszcz 16 lat w ue
Od 2004 r. Bydgoszcz, korzystając z różnych unijnych programów, razem ze swoimi jednostkami organizacyjnymi i spółkami, pozyskała w ramach dofinansowania z funduszy europejskich ponad 2,5 mld zł.
Thumb 1 3 inowroc w 16 lat w ue
1 maja 2004 r. Polska stała się członkiem Unii Europejskiej. To przełomowy moment zarówno dla naszego kraju, jak i lokalnych samorządów. Inowrocław odważnie sięgał po unijne środki finansowe.
Thumb 1 3 tychy sie
Tychy dołączyły do pilotażowego programu Europejskiej Sieci Samorządów Przyjaznych Rodzinie. To inicjatywa mająca na celu rozwój i poprawę polityki rodzinnej w Europie.
Thumb 1 3 leszno epidemia w miastach partnerskich
Urząd Miejski w Lesznie w związku z epidemią koronawirusa spytał o sytuację w miastach partnerskich: Suhl w Niemczech, Deurne w Holandii, Montluçon we Francji i Dunaújváros na Węgrzech.

Dokumenty

Pobierz Download icon@2x
inne
Broszura konkursowa - Samorządowy Lider Zarządzania
Pobierz Download icon@2x
inne
Zgłoszenie do udziału w spotkaniu w Ministerstwie Infrastruktury - 30.07.2020
Pobierz Download icon@2x
inne
Program FRL - marketing terytorialny
Pobierz Download icon@2x
inne
Zaproszenie na FRL - marketing terytorialny

Multimedia

Kalendarz wydarzeń

Sierpień 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się do naszego newslettera wyraża Pani/Pan zgodę na posługiwanie się danymi osobowymi w celu wysyłania newslettera. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do jego wysyłania.

Więcej

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Związek Miast Polskich z siedzibą w Poznaniu, ul. Robocza 42 , 61-517 Poznań (dalej: my).

Wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych. Jest to osoba, z którą może się Pani/Pan kontaktować w sprawach związanych z posługiwaniem się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi, które nam Pani/Pan udziela oraz korzystania z praw, które w związku z tym przysługują. Z inspektorem można się kontaktować w następujący sposób:

 • listownie na adres: ul. Robocza 42, 61-517 Poznań
 • przez e-mail: rodo@zmp.poznan.pl

Związek Miast Polskich będzie posługiwać się Pani/Pana danymi osobowymi, w celu wysyłania newslettera na podstawie udzielonej zgody (zapisania się do newslettera).

Związek Miast Polskich będzie przechowywać podane dane osobowe do momentu odwołania udzielonej zgody.

Podane dane będą przekazywane do podmiotów z którymi Związek Miast Polskich współpracuje w celu wysyłania newslettera.

Dlatego, że posługujemy się Pani/Pana danymi osobowymi masz prawo:

 1. wycofania zgody na przetwarzanie danych,
 2. dostępu do danych osobowych,
 3. żądania sprostowania danych osobowych,
 4. żądania usunięcia danych osobowych,
 5. żądania ograniczenia przetwarzania danych osobowych,
 6. wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych ze względu na Pani/Pana szczególną sytuację – w przypadkach, kiedy posługujemy się danymi na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu,
 7. przenoszenia danych osobowych. Aby skorzystać z powyższych praw, skontaktuj się z nami lub z naszym inspektorem ochrony danych .

Pamiętaj też, że masz:

 • Prawo wycofania zgody

  W każdej chwili przysługuje Pani/Panu prawo do wycofania zgody na posługiwanie się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi. Jednak cofnięcie zgody nie będzie wpływać na to, że Związek Miast Polskich mógł posługiwać się podanymi danymi osobowymi przez cały okres obowiązywania zgody tj. na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej wycofaniem.

 • Prawo wniesienia skargi do organu

  Przysługuje Pani/Panu także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich przypadkowym czy umyślnym zniszczeniem, przypadkową utratą, zmianą, nieuprawnionym ujawnieniem, wykorzystaniem czy dostępem, zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi przepisami.

Mniej

Bądź na bieżąco. Dołącz do nas! Fb icon blue@2x