Aktualności z tematu - „Polityka europejska i współpraca zagraniczna”
Thumb 1 3 polsko niemieckie partnerstwa publikacja
Istnienie partnerstw miast jest siłą napędową relacji polsko-niemieckich – wynika z pierwszego kompleksowego badania tej formy współpracy. Właśnie ukazała się publikacja podsumowująca badanie.
Thumb 1 3 gdynia przyk ad dla europy
Gdyńskie działania związane z pandemią koronawirusa stały się przykładem dla reszty Europy. Wiceprezydent Gdyni opowiadała o nich podczas 18. Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast.
Thumb 1 3 dzierzoni w zit
Włodarze 28 gmin i powiatów z rejonu Dzierżoniowa, Ząbkowic i Kłodzka podpisali dziś porozumienie w sprawie utworzenia na tym terenie nowego ZIT-u, by razem pozyskiwać środki z funduszy UE.
Thumb 1 3 kielce dialog europ
O polityce spójności Unii Europejskiej rozmawiano w Kielcach w ramach Dialogu Obywatelskiego „Europejska inwestycja w przyszłość: budżet na lata 2021-2027”. Zorganizowały go KE oraz Miasto.
Thumb 1 3 u mnie u ciebie 2
Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży ogłasza program skierowany do przedstawicieli wybranych partnerstw, tak aby wesprzeć je w rozwijaniu wymiany młodzieży oraz współpracy między instytucjami.
Thumb 1 3 kielce strona
Z inicjatywy Prezydenta Kielc w najbliższy piątek, 2 października (o godz. 11.30) w Kielcach odbędzie się konferencja „Europejska inwestycja w przyszłość: budżet na lata 2021-2027”.
Thumb 1 3 logo zmp 2
Chodzi o oświadczenie MSZ Norwegii dotyczące pozbawienia możliwości korzystania ze środków Nor­weskiego Mechanizmu Finansowego polskich JST, które podjęły uchwały o strefach wolnych od LGBT.
Thumb 1 3 bytom  forum miast g rniczych
Odejście od węgla to wyzwanie, które stoi nie tylko przed polską gospodarką. W najbliższy czwartek, 24 września w Bytomiu odbędzie się III Forum Burmistrzów na Rzecz Sprawiedliwej Transformacji.
Thumb 1 3 cz stochowa laureaci nagrody eur
Deklarację o kontynuowaniu współpracy między miastami laureatami Nagrody Europy przyjęli uczestnicy konferencji, która odbyła się w ramach Zgromadzenia Ogólnego stowarzyszenia laureatów tej nagrody.
Thumb 1 3 ue or dzie
To było polityczne wydarzenie sezonu: 16 września Przewodnicząca Komisji Europejskiej, Ursula von der Leyen wygłosiła swoje pierwsze orędzie o stanie Unii Europejskiej.
Thumb 1 3 pol niem grupa robocza 2
O zielonej rewitalizacji miast oraz wielokulturowości rozmawiali członkowie Polsko-Niemieckiej Grupy Roboczej. Mówiono także o skutkach społecznych i gospodarczych pandemii COVID.
Thumb 1 3 new city habitat
25 września w Krakowie odbędzie się międzynarodowa konferencja online poświęcona rolnictwu miejskiemu wspierającemu tworzenie zrównoważonych, zielonych, bioróżnorodnych, przyjaznych ludziom miast.
Thumb 1 3 eucf
Do zamknięcia naboru wniosków w ramach Europejskiego Instrumentu Miejskiego (European City Facility - EUCF) pozostał zaledwie miesiąc – termin upływa 2 października br.
Thumb 1 3 img 4227
Tegoroczny Kongres Współpracy Transgranicznej Lublin 2020, poświęcony będzie wyzwaniom, jakie przed lokalnymi wspólnotami w całej Europie postawiła pandemia COVID-19. Odbędzie się w formule on-line.
Thumb 1 3 europ tydzie miast i region 2020
Ruszyły zapisy na wydarzenia tegorocznego Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast. To największe doroczne wydarzenie w Brukseli poświęcone polityce regionalnej.
Thumb 1 3 legnica porozumienie
Prezydent Legnicy podpisał porozumienie z United Nations Association – Poland. Dotyczy ono działań w dziedzinie promocji celów zrównoważonego rozwoju. To pierwsza taka inicjatywa w naszym kraju.
Thumb 1 3 ostr w wlkp 15 lat w ue
Zachęcamy miasta do wypełnienia krótkiej ankiety na temat współpracy polskich miast z partnerami za granicą. Jak „koronakryzys” wpłynął na tą kooperację i jakie powstały nowe jej formy i sposoby.
Thumb 1 3 krak w
Grupa dziesięciu miast europejskich, wśród których jest i Kraków, rozpoczęła drugi etap projektu Tourism Friendly Cities - Metropolie poszukują rozwiązań dla nowej, zrównoważonej turystyki.
Thumb 1 3 nowa wiedza
Celem projektu jest zwiększenie poziomu wiedzy w zakresie społecznie odpowiedzialnego terytorium wśród JST lub ich jednostek organizacyjnych poprzez szkolenia, doradztwo i wizyty studyjne.
Thumb 1 3 europa dla obywateli webinar
W związku z trwającym naborem wniosków, którego termin upływa 1 września 2020 r., Punkt Kontaktowy programu „Europa dla obywateli” zaprasza do udziału w webinarium pt. „Aplikacja bez problemu!”.
Thumb 1 3 lublin order
Prezydent Krzysztof Żuk otrzymał Order Ukrainy „Za Zasługi" przyznawany przez Prezydenta Ukrainy z okazji Dnia Konstytucji. Jest pierwszym polskim prezydentem miasta, który otrzymał to odznaczenie.
Thumb 1 3 platforma turystyczna
Francuska Platforma Open Tourisme Lab poszukuje podmiotów, z którymi stworzy konsorcjum aby ubiegać się o możliwość realizowania projektu w ramach programu na rzecz konkurencyjności przedsiębiorstw.
Thumb 1 3 ludzie
Do 1 września br. trwa nabór wniosków w programie „Europa dla obywateli”. Aplikować mogą m.in. JST i NGO’sy działających na rzecz społeczeństwa obywatelskiego, kultury, edukacji i pamięci europejskiej
Thumb 1 3 bytom transformacja
Bytom będzie gospodarzem III Forum Burmistrzów na Rzecz Sprawiedliwej Transformacji. Inicjatywa Forum Burmistrzów powstała w ramach projektu realizowanego przez międzynarodową fundację – WWF.

Dokumenty

Pobierz Download icon@2x
inne
List Prezesa ZMP do miast w sprawie systematycznego osłabiania finansów samorządowych (z 7 października br.)
Pobierz Download icon@2x
inne
Ramowy wzór listu do posłów i senatorów w regionach do wykorzystania
Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
APEL Zarządu Związku Miast Polskich o odpowiedzialne traktowanie polskiego społeczeństwa podczas epidemii COVID-19
Pobierz Download icon@2x
publikacje
Raport BGK - Badanie sytuacji finansowej JST w Polsce w świetle COVID-19

Multimedia

Kalendarz wydarzeń

Miasta
12
październik 2020

13
październik 2020

24
październik 2020

28
październik 2020

29
październik 2020

Październik 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się do naszego newslettera wyraża Pani/Pan zgodę na posługiwanie się danymi osobowymi w celu wysyłania newslettera. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do jego wysyłania.

Więcej

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Związek Miast Polskich z siedzibą w Poznaniu, ul. Robocza 42 , 61-517 Poznań (dalej: my).

Wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych. Jest to osoba, z którą może się Pani/Pan kontaktować w sprawach związanych z posługiwaniem się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi, które nam Pani/Pan udziela oraz korzystania z praw, które w związku z tym przysługują. Z inspektorem można się kontaktować w następujący sposób:

 • listownie na adres: ul. Robocza 42, 61-517 Poznań
 • przez e-mail: rodo@zmp.poznan.pl

Związek Miast Polskich będzie posługiwać się Pani/Pana danymi osobowymi, w celu wysyłania newslettera na podstawie udzielonej zgody (zapisania się do newslettera).

Związek Miast Polskich będzie przechowywać podane dane osobowe do momentu odwołania udzielonej zgody.

Podane dane będą przekazywane do podmiotów z którymi Związek Miast Polskich współpracuje w celu wysyłania newslettera.

Dlatego, że posługujemy się Pani/Pana danymi osobowymi masz prawo:

 1. wycofania zgody na przetwarzanie danych,
 2. dostępu do danych osobowych,
 3. żądania sprostowania danych osobowych,
 4. żądania usunięcia danych osobowych,
 5. żądania ograniczenia przetwarzania danych osobowych,
 6. wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych ze względu na Pani/Pana szczególną sytuację – w przypadkach, kiedy posługujemy się danymi na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu,
 7. przenoszenia danych osobowych. Aby skorzystać z powyższych praw, skontaktuj się z nami lub z naszym inspektorem ochrony danych .

Pamiętaj też, że masz:

 • Prawo wycofania zgody

  W każdej chwili przysługuje Pani/Panu prawo do wycofania zgody na posługiwanie się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi. Jednak cofnięcie zgody nie będzie wpływać na to, że Związek Miast Polskich mógł posługiwać się podanymi danymi osobowymi przez cały okres obowiązywania zgody tj. na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej wycofaniem.

 • Prawo wniesienia skargi do organu

  Przysługuje Pani/Panu także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich przypadkowym czy umyślnym zniszczeniem, przypadkową utratą, zmianą, nieuprawnionym ujawnieniem, wykorzystaniem czy dostępem, zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi przepisami.

Mniej

Bądź na bieżąco. Dołącz do nas! Fb icon blue@2x