Aktualności z tematu - „Polityka europejska i współpraca zagraniczna”
Thumb 1 3 konkretnie. o europie
W imieniu posła do PE, zapraszamy do udziału w webinarium „Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego - podstawy prawne i wdrażanie”, które odbędzie się 29 października w godzinach od 9.00 do 11.00.
Thumb 1 3 urbact
Otwarta jest już rejestracja na Pomorskie webinarium programu URBACT 2021-2027, które odbędzie się w dniu 20 października 2021r. o godz. 11.00.
Thumb 1 3 europeancityfacility logo  rectangle
European City Facility (EUCF) - Europejski Instrument Miejski wspiera samorządy w przygotowaniu i realizacji ambitnych projektów, wpisujących się w nowe cele energetyczno-klimatyczne.
Thumb 1 3 foto miniatura filmowa 1
Podsumowując tegoroczne obchody 30-lecia Traktatu o Dobrym Sąsiedztwie między RP i RFN Związek zaprasza do obejrzenia miniatury filmowej poświęconej partnerstwom polskich i niemieckich samorządów.
Thumb 1 3 warszawa strona
Warszawscy radni przyjęli stanowisko w sprawie utrzymania członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Podkreślają, że jak dotąd stolica otrzymała z unijnego budżetu ponad 18 mld zł.
Thumb 1 3 ostr w flagi ue
Na znak solidarności ze wszystkimi mieszkańcami i samorządami, dla których ważne są wartości europejskie, Ostrów Wielkopolski ozdobiły flagi Polski i Unii Europejskiej.
Thumb 1 3 olsztyn odnowienie partnerstwa
Olsztyn odnowił umowę partnerską z francuskim Châteauroux, miastem siostrzanym stolicy Warmii i Mazur. Władze obu miast podpisały ją 30 lat temu.
Thumb 1 3 image00075
Prezydenci i burmistrzowie 16 polskich miast podpisali w Poznaniu Europejską Kartę Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym. Dołączyli w ten sposób do prawie 2 tysięcy samorządów w całej Europie.
Thumb 1 3 bydgoszcz stronaaa
Od wejścia Polski do Unii Europejskiej Bydgoszcz pozyskała ponad 3 mld zł na inwestycje i rozwój. Miasto przypomina zrealizowane inwestycje i projekty, które je zmieniły.
Thumb 1 3 europ karta rkimw l krak w podpisa
Rada Gmin i Regionów Europy oraz Związek Miast Polskich organizują ceremonię podpisania Europejskiej Karty Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym. Zachęcamy do udziału i podpisania Karty.
Thumb 1 3 70 lat afccre
1 października w Strasbourgu odbywa się jubileuszowe Zgromadzenie Ogólne AFCCRE z udziałem sekretarza generalnego CEMR - Frederica Vallier i delegacji m.in. z Niemiec, Kraju Basków i Polski.
Thumb 1 3 frl sem23 www
Co przyniesie KPO? Jak przygotować się do pozyskania funduszy unijnych? Zapraszamy na transmisję kolejnego seminarium Forum Rozwoju Lokalnego. Początek 30 września o godz. 10.00.
Thumb 1 3 gda sk brema
5 października Uniwersytet Europejski Viadrina we Frankfurcie nad Odrą uhonoruje Partnerstwo Miast Gdańska i Bremy 20. Nagrodą Viadriny. Uniwersytet zaprasza samorządowców na to ważne wydarzenie.
Thumb 1 3 foto webin 2
Ponad 230 osób wzięło udział w webinarium zorganizowanym przez posła do Parlamentu Europejskiego Jana Olbrychta „Fundusze europejskie dla samorządów”, które odbyło się 24 września.
Thumb 1 3 gdynia modernizm po konf
Podczas 3. Forum Miast Modernistycznych w Gdyni międzynarodową wymianę doświadczeń związanych z ochroną zabytkowej, modernistycznej tkanki miejskiej rozpoczęła debata burmistrzów.
Thumb 1 3 europ karta rkimw l krak w podpisa
Rada Gmin i Regionów Europy oraz Związek Miast Polskich organizują ceremonię podpisania Europejskiej Karty Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym. Zachęcamy do udziału i podpisania Karty.
Thumb 1 3 frl sem23 www
Co przyniesie KPO? Jak przygotować się do pozyskania funduszy unijnych? Tym tematom poświęcone będzie najbliższe seminarium online dla miast zorganizowane przez Związek w cyklu Forum Rozwoju Lokalnego
Thumb 1 3 gdynia modernizm
W Gdyni odbywa się 3. Forum Miast Modernistycznych. W transmisji na żywo można obserwować debatę burmistrzów Brasilii, Gdyni, Kowna i Tel Avivu-Yafo oraz debatę konserwatorów zabytków.
Thumb 1 3 ostr w mazow brembante
Ostrów Mazowiecką i Brembate di Sopra łączy 20 lat współpracy. Miasta chcą dalej współpracować, co zostało potwierdzone podczas niedawnej wizyty burmistrz Brembate Emilianę Giussani w Ostrowi.
Thumb 1 3 gdynia ziele miejska
„Porozmawiajmy o zielonej transformacji - wskazówki miast nordyckich dotyczące Europejskiego Zielonego Ładu" – to tytuł seminarium, które odbędzie się 24 września br. na platformie Zoom.
Thumb 1 3 logo ue
W chwili, gdy nieodpowiedzialni politycy „jedynej słusznej” partii wypowiadają paranoiczne poglądy na temat Polski w UE, przewodnicząca KE prezentuje w Parlamencie Europejskim Orędzie o stanie Unii.
Thumb 1 3 konkretnie. o europie
Serdecznie zapraszamy na kolejne, bezpłatne webinarium posła do Parlamentu Europejskiego Jana Olbrychta „Fundusze europejskie dla samorządów”, które odbędzie się 24 września od godz. 9.00 do 11.00.
Thumb 1 3 senat kpo
Podczas posiedzenia komisji 8 września br. przedstawiciel Związku Miast Polskich zwrócił uwagę na brak koordynacji środków rozwojowych dla JST z UE oraz upomniał się o projekt ustawy wdrożeniowej KPO.
Thumb 1 3 prow
Komisja Europejska podjęła decyzję o wsparciu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) na lata 2014-2020 dodatkową kwotą 4,4 mld zł, tj. ok. 20 mld zł. A sam program został wydłużony.

Dokumenty

Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Opinia Zarządu ZMP o ustawie z dnia 17 września 2021 o zmianie ustawy Prawo budowlane i ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym
Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko Zarządu ZMP w sprawie ustawy z dnia 17 września 2021 r. o zmianie ustawy o dochodach JST oraz niektórych innych ustaw
Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko Zarządu ZMP w sprawie projektu ustawy o zasadach realizacji zadań finansowanych ze środków europejskich w perspektywie finansowej 2021-2027
Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko Zarządu ZMP w sprawie kryzysu uchodźczego na granicy polsko-białoruskiej

Multimedia

Kalendarz wydarzeń

Miasta
4
październik 2021

24
październik 2021

27
październik 2021

28
październik 2021

29
październik 2021

30
październik 2021

Październik 2021
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się do naszego newslettera wyraża Pani/Pan zgodę na posługiwanie się danymi osobowymi w celu wysyłania newslettera. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do jego wysyłania.

Więcej

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Związek Miast Polskich z siedzibą w Poznaniu, ul. Robocza 42 , 61-517 Poznań (dalej: my).

Wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych. Jest to osoba, z którą może się Pani/Pan kontaktować w sprawach związanych z posługiwaniem się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi, które nam Pani/Pan udziela oraz korzystania z praw, które w związku z tym przysługują. Z inspektorem można się kontaktować w następujący sposób:

 • listownie na adres: ul. Robocza 42, 61-517 Poznań
 • przez e-mail: rodo@zmp.poznan.pl

Związek Miast Polskich będzie posługiwać się Pani/Pana danymi osobowymi, w celu wysyłania newslettera na podstawie udzielonej zgody (zapisania się do newslettera).

Związek Miast Polskich będzie przechowywać podane dane osobowe do momentu odwołania udzielonej zgody.

Podane dane będą przekazywane do podmiotów z którymi Związek Miast Polskich współpracuje w celu wysyłania newslettera.

Dlatego, że posługujemy się Pani/Pana danymi osobowymi masz prawo:

 1. wycofania zgody na przetwarzanie danych,
 2. dostępu do danych osobowych,
 3. żądania sprostowania danych osobowych,
 4. żądania usunięcia danych osobowych,
 5. żądania ograniczenia przetwarzania danych osobowych,
 6. wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych ze względu na Pani/Pana szczególną sytuację – w przypadkach, kiedy posługujemy się danymi na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu,
 7. przenoszenia danych osobowych. Aby skorzystać z powyższych praw, skontaktuj się z nami lub z naszym inspektorem ochrony danych .

Pamiętaj też, że masz:

 • Prawo wycofania zgody

  W każdej chwili przysługuje Pani/Panu prawo do wycofania zgody na posługiwanie się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi. Jednak cofnięcie zgody nie będzie wpływać na to, że Związek Miast Polskich mógł posługiwać się podanymi danymi osobowymi przez cały okres obowiązywania zgody tj. na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej wycofaniem.

 • Prawo wniesienia skargi do organu

  Przysługuje Pani/Panu także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich przypadkowym czy umyślnym zniszczeniem, przypadkową utratą, zmianą, nieuprawnionym ujawnieniem, wykorzystaniem czy dostępem, zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi przepisami.

Mniej

Bądź na bieżąco. Dołącz do nas! Fb icon blue@2x