Aktualności z tematu - „Projekty z miastami i dla miast”
23 maja br. w Zabrzu odbyła się konferencja pn. „Dostępność instytucji publicznych i obiektów sportowych dla osób z niepełnosprawnościami”, która została zorganizowana w ramach programu „Rozwój lokalny”.
Empirie Miasto zielone | neutralne klimatycznie zapraszają na otwarte spotkanie dotyczące wykorzystania energii wodorowej i ochrony klimatu w Niemczech. Spotkanie odbędzie się w piątek 26 maja o godzinie 9:00.
Razem możemy więcej! Dzień Samorządu Terytorialnego, przypadający 27. maja to dobra okazja, by przypomnieć, że samorząd jest jedną z największych wartości polskiego życia publicznego. Wyniki badania opinii publicznej CBOS od lat niezmiennie wskaz...
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Główny Urząd Statystyczny i Urząd Statystyczny w Gdańsku, Związek Miast Polskich i Związek Powiatów Polskich zapraszają na konferencję KIERUNEK LEPSZE USŁUGI. EDUKACJA. SMUP.
Co to znaczy miasto dostępne? Do rozmowy na ten temat zapraszamy podczas kolejnego seminarium online, które Związek Miast Polskich organizuje 25 maja br. w ramach Forum Rozwoju Lokalnego.
27-28 kwietnia br. odbyło się spotkanie Sieci Wymiany Doświadczeń Empiria Miasto Dostępne i Sprawiedliwe, podczas którego rozmawiano m.in. o młodzieży i z młodzieżą. Tym razem gościny udzieliło Jasło, miasto „wielu klimatów”.
Reprezentanci Związku Miast Polskich oraz miast - Zabrza, Hrubiesza, Świdwina i Jasła przyjechali do Kielc na kolejne spotkanie Sieci Wymiany Doświadczeń „Empirie”, która zajmuje się obszarem cyfryzacji.
Strategia rozwoju, efektywność energetyczna oraz partycypacja to główne tematy wizyty studyjnej w norweskim Trondheim i Levanger od 17 do 21 kwietnia br. w ramach Programu „Rozwój lokalny”.
MSWiA, GUS, Związek Miast Polskich i Związek Powiatów Polskich zapraszają przedstawicieli jednostek administracji publicznej do udziału w konferencji o Systemie Monitorowania Usług Publicznych (SMUP) 16 maja br. w Krakowie.
MSWiA, GUS i Urząd Statystyczny w Lublinie, Związek Miast Polskich i Związek Powiatów Polskich przekonują 18 i 19 kwietnia w Lublinie o zaletach Systemu Monitorowania Usług Publicznych.
Zapraszamy 26 kwietnia na bezpłatne webinarium, podczas którego przedstawimy praktyczne możliwości wykorzystania Systemu Monitorowania Usług Publicznych dla celów strategicznego planowania i bieżącego zarządzania w samorządzie w zakresie edukacji.
Demokracja lokalna była tematem wizyty studyjnej w Norwegii z udziałem polskich samorządowców. Osiemnaścioro przedstawicieli polskich miast dowiedziało się, jak Norwegowie komunikują się z mieszkańcami oraz zwiększają ich aktywność i zaangażowanie.
Dziś pierwszy roboczy dzień wizyty studyjnej przedstawicieli polskich miast w norweskim Bergen. To reprezentanci miast-laureatów Konkursu „Samorządowy Lider Zarządzania – Komunikacja-partycypacja-współrządzenie”.
MSWiA, GUS i Urząd Statystyczny w Lublinie, Związek Miast Polskich i Związek Powiatów Polskich zapraszają przedstawicieli jednostek administracji publicznej do udziału w konferencji 18-19 kwietnia w Lublinie.
Empirie - Miasto Przedsiębiorcze dzięki zaangażowaniu swoich uczestników jest bardzo aktywną Siecią Wymiany Doświadczeń, która ceni sobie spotkania „face to face”. Tym razem przedstawicieli sieci przyjęło niezwykle gościnne Zabrze.
Przedstawiciele 29 miast uczestniczących w Programie „Rozwój lokalny” wzięli udział w drugich już, wiosennych warsztatach sieciujących, które 15 i 16 marca odbyły się w Warszawie.
Podczas konferencji podsumowującej dotychczasowe działania w ramach realizacji projektu „Tomaszów Mazowiecki – Arena Pozytywnej Energii” 10 marca zaprezentowano także kolejne plany i zamierzenia związane z jego dalszą realizacją.
Jak szczegółowo przeanalizować usługi stanowiące ponad 80% wydatków budżetów JST? Korzystając z Systemu Monitorowania Usług Publicznych (SMUP). Zapraszamy miasta na bezpłatne webinarium.
Do 31 marca trwa nabór do Sieci Planowania Działań URBACT IV. Miasta i inne podmioty pragnące dołączyć do projektu mogą jeszcze przez 2 tygodnie zgłaszać się do tworzących się Sieci URBACT bądź zakładać własne partnerstwa i poszukiwać partnerów.
1 i 2 marca w Koninie spotkali się przedstawiciele miast uczestniczący w pracach Sieci Wymiany Doświadczeń EMPIRIE – „Zasoby miast – finanse”. Było to działanie w ramach projektu „Generator miejskiej energii źródłem sukcesu Konina”.
W związku z rocznicą agresji Rosji na Ukrainę 24 lutego, podczas gali konkursu „Samorządowy Lider Zarządzania” 23 lutego i na Forum Rozwoju Lokalnego w Tarnowie odegrano uroczyście hymn Ukrainy, a delegacja złożyła kwiaty pod tablicą hotelu Bristol.
Tychy, Lublin i Wrocław to „Samorządowi Liderzy Zarządzania 2022”. Podczas uroczystej gali 23 lutego w Tarnowie laureaci i wyróżnieni otrzymali statuetki, dyplomy i nagrody.
23 i 24 lutego 2023 roku Związek Miast Polskich organizuje w Tarnowie wyjątkowe wydarzenie – dwudniową konferencję podsumowującą konkurs „Samorządowy Lider Zarządzania” złożoną z uroczystej Gali finałowej oraz seminarium Forum Rozwoju Lokalnego.
W 2023 roku Związek Miast Polskich uruchamia kolejne bezpłatne szkolenia online nt. Systemu Monitorowania Usług Publicznych (SMUP). Najbliższe szkolenie – o ochronie środowiska - 22 lutego.

Dokumenty

Pobierz
propozycje legislacyjne
Diagnozy i recepty na główne problemy SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO 2023
Pobierz
inne
Listy do dyrektorów szkół i rodziców
Pobierz
inne
Pismo do JST - ankieta
Pobierz
inne
Miasto dostępne dla wszystkich - agenda

Multimedia

Kalendarz wydarzeń

Maj 2023
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się do naszego newslettera wyraża Pani/Pan zgodę na posługiwanie się danymi osobowymi w celu wysyłania newslettera. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do jego wysyłania.

Więcej

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Związek Miast Polskich z siedzibą w Poznaniu, ul. Robocza 42 , 61-517 Poznań (dalej: my).

Wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych. Jest to osoba, z którą może się Pani/Pan kontaktować w sprawach związanych z posługiwaniem się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi, które nam Pani/Pan udziela oraz korzystania z praw, które w związku z tym przysługują. Z inspektorem można się kontaktować w następujący sposób:

 • listownie na adres: ul. Robocza 42, 61-517 Poznań
 • przez e-mail: rodo@zmp.poznan.pl

Związek Miast Polskich będzie posługiwać się Pani/Pana danymi osobowymi, w celu wysyłania newslettera na podstawie udzielonej zgody (zapisania się do newslettera).

Związek Miast Polskich będzie przechowywać podane dane osobowe do momentu odwołania udzielonej zgody.

Podane dane będą przekazywane do podmiotów z którymi Związek Miast Polskich współpracuje w celu wysyłania newslettera.

Dlatego, że posługujemy się Pani/Pana danymi osobowymi masz prawo:

 1. wycofania zgody na przetwarzanie danych,
 2. dostępu do danych osobowych,
 3. żądania sprostowania danych osobowych,
 4. żądania usunięcia danych osobowych,
 5. żądania ograniczenia przetwarzania danych osobowych,
 6. wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych ze względu na Pani/Pana szczególną sytuację – w przypadkach, kiedy posługujemy się danymi na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu,
 7. przenoszenia danych osobowych. Aby skorzystać z powyższych praw, skontaktuj się z nami lub z naszym inspektorem ochrony danych .

Pamiętaj też, że masz:

 • Prawo wycofania zgody

  W każdej chwili przysługuje Pani/Panu prawo do wycofania zgody na posługiwanie się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi. Jednak cofnięcie zgody nie będzie wpływać na to, że Związek Miast Polskich mógł posługiwać się podanymi danymi osobowymi przez cały okres obowiązywania zgody tj. na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej wycofaniem.

 • Prawo wniesienia skargi do organu

  Przysługuje Pani/Panu także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich przypadkowym czy umyślnym zniszczeniem, przypadkową utratą, zmianą, nieuprawnionym ujawnieniem, wykorzystaniem czy dostępem, zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi przepisami.

Mniej

Bądź na bieżąco. Dołącz do nas!