Aktualności z tematu - „Partycypacja społeczna”
Thumb 1 3 wiek ua
Dane statystyczne dotyczące uchodźców wojennych z Ukrainy mogą pomóc „zarządzać kryzysem” i podejmować racjonalne decyzje. Jedne z pierwszych takich danych opublikowane przez GUS dotyczą nadanych U...
Thumb 1 3 koby ka ogr d sferyczny
Mieszkańcy Kobyłki wspólnie z urzędnikami miejskimi i panią burmistrz Edytą Zbieć stworzyli sferyczny ogród, obsadzając roślinami jadalnymi specjalnie do tego celu przeznaczoną konstrukcję w kształ...
Thumb 1 3 s widnica  widok na katedre
Projekt Strategii Rozwoju Miasta Świdnicy 2030 Plus opracowany zostanie przez zespół zadaniowy powołany przez prezydent miasta, którego pracę wspierać będą eksperci zewnętrzni. Miasto liczy też na ...
Thumb 1 3 pozna akcja poznanianki
Miasto Poznań docenia inspirujące i aktywne kobiety, dlatego rozpoczyna nową akcję społeczną „POZNANIANKI”. Ma ona przybliżyć ich działania i historie wszystkim mieszkańcom stolicy Wielkopolski.
Thumb 1 3 gorz w strategia kultury
Rada Miasta podczas sesji we wtorek przyjęła Strategię Kultury Gorzowa Wielkopolskiego 2022-2030. Jednym z jej celów jest wskazanie kierunków rozwoju kultury w mieście.
Thumb 1 3 toru patroni tramwaj w
Mieszkańcy Torunia wybrali patronki i patronów dla 13 toruńskich tramwajów. 10 lutego 2022 r. zakończył się plebiscyt na nazwy dla nowych swingów.
Thumb 1 3 citizenlab
W imieniu Fundacji SocLab zapraszamy na webinarium w czwartek 17.02 o godz. 9:00, które będzie poświęcone dwóm wdrożeniom w Polsce tej cyfrowej platformy do dobrej komunikacji z mieszkańcami.
Thumb 1 3 ciechan w spo eczno ci nie marnuj
Bank Żywności w Ciechanowie przy wsparciu miasta zaangażuje mieszkańców w wypracowanie rozwiązań ograniczających skalę marnowania żywności i poszukiwania dobrych praktyk „Zero waste”.
Thumb 1 3 lublin przestrze
Miasto opracowało Księgę Standardów dla Starego Miasta. Wspólnie z mieszkańcami i przedsiębiorcami powstało opracowanie, które ma pomóc w porządkowaniu przestrzeni publicznej w ścisłym centrum miasta.
Thumb 1 3 wsp lnie o edukacji i sktywno ci m odych semianrium 18 lutego warmin mazur
Bezpłatne seminarium online „Wspólnie dla edukacji i aktywności obywatelskiej młodych” – zapraszamy 18 lutego miasta z województwa warmińsko-mazurskiego. Do 11 lutego trwa rejestracja!
Thumb 1 3 wsp lnie o edukacji i sktywno ci m odych semianrium 28 stycznia lubelskie
Bezpłatne seminarium online „Wspólnie dla edukacji i aktywności obywatelskiej młodych” – zapraszamy 28 stycznia miasta z województwa lubelskiego. Do 26 stycznia trwa rejestracja!
Thumb 1 3 jak w cza m odych ludzi w dzia ania lokalne newsletter podkarpackie grafika
Bezpłatne seminarium online „Wspólnie dla edukacji i aktywności obywatelskiej młodych” – zapraszamy 12 stycznia miasta z województwa podkarpackiego. Do 5 stycznia trwa rejestracja!
Thumb 1 3 wroclaw aweczka mieszka ca
Trwa montaż 60 ławeczek mieszkańca we Wrocławiu. Lokalizacje, w których najbardziej brakuje ławek, zgłaszali wrocławianie. Pojawiają się w różnych częściach miasta, m.in. przy terenach zielonych.
Thumb 1 3 mocniejsze ngosy  seminarium toru
Seminarium „Wspólnie dla edukacji i aktywności obywatelskiej młodych” – zapraszamy 26 listopada miasta z woj. kujawsko-pomorskiego. Do 23 listopada trwa rejestracja!
Thumb 1 3 wroclaw w gronie miast sprawiedliwosci naprawczej
Miasto specjalizuje się w tzw. sprawiedliwości naprawczej. Podczas międzynarodowej konferencji „Miasto sprawiedliwości naprawczej – most do porozumienia” dołączyło do grona Restorative Cities
Thumb 1 3 forum pe nomocnik w ngos pixa
Sieć SPLOT oraz Związek Miast Polskich zapraszają na XVI Ogólnopolskie Forum Pełnomocników ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi, które odbędzie się w formule online w dniu 26 listopada br.
Thumb 1 3 kongres obywatelski plakat previev
Zapraszamy do obejrzenia nagrań wideo z XVI Kongresu Obywatelskiego, który pod hasłem „Polska jutra. Zielona transformacja – nowe technologie – współpraca” odbył się 16 października w Warszawie.
Thumb 1 3 lekcja 1 1 copy
9 listopada o godz. 18.00 wielu prezydentów i burmistrzów miast poprowadziło spotkania z mieszkańcami za pomocą mediów społecznościowych i przeprowadziło Wielkie Lekcje Obywatelskie.
Thumb 1 3 mocniejsze ngo sy graika ok.jpg
Seminarium „Wspólnie dla edukacji i aktywności obywatelskiej młodych. O korzyściach z partnerstw samorządów terytorialnych i organizacji społecznych” – zaproszenie dla miast z województwa podlaskiego.
Thumb 1 3 man2195 edit
Miasta nie dość, że bardzo dotkliwie odczuły skutki pandemii, to w dodatku stoją dziś w obliczu innych, piętrzących się wyzwań – pisze Andrzej Porawski w thinkletterze na XVI Kongres Obywatelski.
Thumb 1 3 ofop aktualne
Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych w opublikowanym 13 października stanowisku wyraziła poparcie dla apelu środowiska samorządowego w obronie społeczności lokalnych i regionalnych.
Thumb 1 3 kongres obywatelski banner
Polska jutra. Zielona transformacja – nowe technologie – współpraca – tak brzmi hasło przewodnie XVI Kongresu Obywatelskiego, który odbędzie się 16 października br. w formule hybrydowej.
Thumb 1 3 wroc aw  przej cie dialogu
Znane wszystkim wrocławskie Przejście Świdnickie ponownie otwiera swoje podwoje i staje się Przejściem Dialogu – punktem informacyjnym, warsztatowym, wystawienniczym i miejscem spotkań.
Thumb 1 3 stocznia zaproszenie
Fundacja Stocznia zaprasza 4 października na całodzienne spotkanie poświęcone projektowaniu zrównoważonych rozwiązań w miastach i budowaniu społecznej zgody wokół nich.

Dokumenty

Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Apele ZMP - członkostwo Ukrainy w UE, przyspieszenie prac nad systemowymi rozwiązaniami w polityce migracyjnej, wykorzystanie funduszy unijnych na sfinansowanie wsparcia uchodźców z Ukrainy
Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko wobec propozycji rekompensaty utraconych dochodów z PIT w związku z propozycją kolejnych zmian w Polskim Ładzie (projektem ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i
Pobierz Download icon@2x
publikacje
Problemy, wyzwania, rozwiązania. Ukraińskie dzieci w polskim systemie edukacji. Podsumowanie spotkań tematycznych
Pobierz Download icon@2x
inne
Uzasadnienie do kompleksowej nowelizacji specustawy (projekt z 31 marca br.)

Multimedia

Kalendarz wydarzeń

Miasta
15
maj 2022

20
maj 2022

Maj 2022
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się do naszego newslettera wyraża Pani/Pan zgodę na posługiwanie się danymi osobowymi w celu wysyłania newslettera. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do jego wysyłania.

Więcej

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Związek Miast Polskich z siedzibą w Poznaniu, ul. Robocza 42 , 61-517 Poznań (dalej: my).

Wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych. Jest to osoba, z którą może się Pani/Pan kontaktować w sprawach związanych z posługiwaniem się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi, które nam Pani/Pan udziela oraz korzystania z praw, które w związku z tym przysługują. Z inspektorem można się kontaktować w następujący sposób:

 • listownie na adres: ul. Robocza 42, 61-517 Poznań
 • przez e-mail: rodo@zmp.poznan.pl

Związek Miast Polskich będzie posługiwać się Pani/Pana danymi osobowymi, w celu wysyłania newslettera na podstawie udzielonej zgody (zapisania się do newslettera).

Związek Miast Polskich będzie przechowywać podane dane osobowe do momentu odwołania udzielonej zgody.

Podane dane będą przekazywane do podmiotów z którymi Związek Miast Polskich współpracuje w celu wysyłania newslettera.

Dlatego, że posługujemy się Pani/Pana danymi osobowymi masz prawo:

 1. wycofania zgody na przetwarzanie danych,
 2. dostępu do danych osobowych,
 3. żądania sprostowania danych osobowych,
 4. żądania usunięcia danych osobowych,
 5. żądania ograniczenia przetwarzania danych osobowych,
 6. wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych ze względu na Pani/Pana szczególną sytuację – w przypadkach, kiedy posługujemy się danymi na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu,
 7. przenoszenia danych osobowych. Aby skorzystać z powyższych praw, skontaktuj się z nami lub z naszym inspektorem ochrony danych .

Pamiętaj też, że masz:

 • Prawo wycofania zgody

  W każdej chwili przysługuje Pani/Panu prawo do wycofania zgody na posługiwanie się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi. Jednak cofnięcie zgody nie będzie wpływać na to, że Związek Miast Polskich mógł posługiwać się podanymi danymi osobowymi przez cały okres obowiązywania zgody tj. na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej wycofaniem.

 • Prawo wniesienia skargi do organu

  Przysługuje Pani/Panu także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich przypadkowym czy umyślnym zniszczeniem, przypadkową utratą, zmianą, nieuprawnionym ujawnieniem, wykorzystaniem czy dostępem, zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi przepisami.

Mniej

Bądź na bieżąco. Dołącz do nas! Fb icon blue@2x