Aktualności z tematu - „Partycypacja społeczna”
Thumb 1 3 nagroda anody mail
Mają mądrość pomagania. Pokazują, co dziś znaczą pojęcia: zaangażowanie społeczne, obywatelskie, patriotyzm i bohaterstwo. Kandydatów do Nagrody im. Jana Rodowicza „Anody” można zgłaszać do 6 września
Thumb 1 3 mi sk drzewa
W Mińsku Mazowieckim ruszył projekt „600 drzew”. To niezwykła akcja, w ramach której mieszkańcy wspólnymi siłami zmienią oblicze miasta, sadząc w miejskiej przestrzeni aż 600 drzew.
Thumb 1 3 8fpp
Fundacja Stocznia zaprasza do udziału w czerwcowym 8. Forum Praktyków Partycypacji – corocznym wydarzeniu dla osób zajmujących się partycypacją obywatelską!
Thumb 1 3 krak w ogr d w um
Kraków jako pierwsze miasto w Polsce opracował ogólnomiejskie regulacje dotyczące zakładania i funkcjonowania ogrodów społecznych. Właśnie otwarto 11. taki ogród w mieście – na dziedzińcu Magistratu.
Thumb 1 3 lublin portal
W Lublinie stanęło okno z widokiem na Wilno, a w Wilnie – z widokiem na Lublin. Polacy machają Litwinom, a Litwini Polakom. Wszystko odbywa się w ramach międzynarodowego projektu „Portal”.
Thumb 1 3 starogard gda ski szlak
Starogardzki Szlak Staromiejski to projekt, którego celem jest odkrycie w Starogardzie miejsc, wydarzeń, osób, które są dla mieszkańców ważne i wartościowe. To ważny projekt dla tożsamości lokalnej.
Thumb 1 3 mielec teznia proj
Na osiedlu Lotników w Mielcu powstanie tężnia solankowa. Inwestycja będzie realizowana w ramach Mieleckiego Budżetu Obywatelskiego na 2021 rok. W budżecie miasta zarezerwowano na ten cel 500 tys. zł.
Thumb 1 3 grafa konf ngo
Nasze miasta i gminy będą się lepiej rozwijały, gdy już dziś zaangażujemy młodych ludzi. Dlatego ZMP zaprasza miasta do nowego projektu i na konferencję poświęconą aktywności obywatelskiej młodych.
Thumb 1 3 bydgoszcz pszczo y
Ostatnie lata współpracy miasta z pszczelarzami i miłośnikami przyrody pozwoliły na stworzenie Bydgoskiej Pszczelej Ścieżki, którą mogą już podążać mieszkańcy. Wszystko po to, aby poznać życie pszczół
Thumb 1 3 wroc aw rada ds zwierz t
Prezydent Wrocławia powołał Społeczną Radę ds. Zwierząt. Do jej zadań należeć będzie m.in. rekomendowanie koncepcji oraz aktów prawa miejscowego dotyczących odpowiedniego traktowania zwierząt.
Thumb 1 3 baner 1920x1080
W najnowszym numerze Pomorskiego Thinklettera można pobrać publikację pt. Siła sąsiedztwa i lokalności dla budowy lepszej Polski, wydaną przez Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową.
Thumb 1 3 baner 1920x1080
5 maja o godz. 13:00 odbędzie się debata online towarzysząca premierze publikacji „Siła sąsiedztwa i lokalności dla budowy lepszej Polski”.
Thumb 1 3 foto partycypacja
Fundacja Stocznia zaprasza do udziału w bezpłatnym seminarium o panelach obywatelskich i innych rodzajach procesów deliberacyjnych, czyli zakładających zbiorowy pogłębiony namysł nad konkretną sprawą.
Thumb 1 3 sanok s 19
Burmistrz Sanoka zainicjował działania na rzecz budowy 30-kilometrowego łącznika S19 z Sanokiem. Przygotowano petycję do ministra infrastruktury w sprawie budowy nowego odcinka drogi krajowej.
Thumb 1 3 gliwice oplata za  obki
Gliwice planują zmienić sposób wyliczania opłaty za pobyt dzieci w żłobkach miejskich, a nowe propozycje skonsultują z mieszkańcami. Oni zadecydują o tym, które rozwiązanie może zostać wprowadzone.
Thumb 1 3 przemy l rada kobiet
8 marca rozpoczęła swoją działalność przemyska Rada Kobiet. W lutym br. powołał ją do życia prezydent miasta Wojciech Bakun jako swój organ doradczy. Radę tworzy dziewięć mieszkanek Przemyśla.
Thumb 1 3  d zielony bud et obywatelski
103 projekty związane z zielenią i ochroną zwierząt w VIII edycji Budżetu Obywatelskiego Łodzi. Ponad 10,5 mln będzie kosztowała realizacja wszystkich zielonych i pro-zwierzęcych projektów.
Thumb 1 3 pisop logo 1
Jak zbudować owocną współpracę z organizacjami pozarządowymi i mieszkańcami? Wsłuchać się w ich potrzeby i stworzyć warunki do rozwoju? Na początek warto wziąć udział 19 marca w konferencji online.
Thumb 1 3 poznan panel obywatelski
O wpływie zieleni na jakość życia w mieście oraz o zmianach klimatu rozmawiali uczestnicy pierwszego spotkania edukacyjnego zorganizowanego w ramach Poznańskiego Panelu Obywatelskiego.
Thumb 1 3 europejska nagroda obywatelska r d o pe
Europejska Nagroda Obywatelska to wyróżnienie dla inicjatyw pogłębiających współpracę europejską i promujących wspólne wartości. Do 15 kwietnia można zaaplikować lub nominować projekt.
Thumb 1 3 lublin europ stolica m odziezy
Lublin, jako pierwsze miasto w Polsce, zdobył tytuł Europejskiej Stolicy Młodzieży. Współpraca na rzecz tworzenia miasta przyjaznego młodym wpisuje się w najnowsze cele rozwoju Lublina.
Thumb 1 3 rybnik fb
Władze Rybnika postanowiły rozpocząć już dziś transformację związaną z zapowiadaną likwidacją kopalń. Projekt Rybnik360 do planowania nowej strategii miasta włącza mieszkańców.
Thumb 1 3 grafika masz g os 1
Do akcji Masz Głos 2021 mogą zgłaszać się organizacje społeczne, grupy nieformalne, aktywiści, którzy chcą zmieniać najbliższe otoczenie – angażując do współpracy mieszkańców i władze lokalne.
Thumb 1 3 xiv fpjst pixa
11 marca br. odbędzie się kolejna, 14. edycja Ogólnopolskiego Forum Pełnomocników ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi. Jednym z tematów będzie organizowanie i rozliczanie zadań w okresie pand

Dokumenty

Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko Zarządu Związku Miast Polskich w sprawie wniosków o zmianę granic miast i o przyznanie praw miejskich w 2021 roku
Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko Zarządu ZMP w sprawie zmian w gminnych systemach gospodarowania odpadami komunalnymi wynikających z ustawy z dn. 8 lipca o zm. ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (...)
Pobierz Download icon@2x
publikacje
Report OECD - Better Governance, Planning and Services in Local Self‑Governments in Poland
Pobierz Download icon@2x
publikacje
Raport OECD - Lepsze zarządzanie, planowanie i dostarczanie usług w jednostkach samorządu lokalnego w Polsce

Multimedia

Kalendarz wydarzeń

Miasta
6
sierpień 2021

13
sierpień 2021

Sierpień 2021
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się do naszego newslettera wyraża Pani/Pan zgodę na posługiwanie się danymi osobowymi w celu wysyłania newslettera. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do jego wysyłania.

Więcej

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Związek Miast Polskich z siedzibą w Poznaniu, ul. Robocza 42 , 61-517 Poznań (dalej: my).

Wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych. Jest to osoba, z którą może się Pani/Pan kontaktować w sprawach związanych z posługiwaniem się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi, które nam Pani/Pan udziela oraz korzystania z praw, które w związku z tym przysługują. Z inspektorem można się kontaktować w następujący sposób:

 • listownie na adres: ul. Robocza 42, 61-517 Poznań
 • przez e-mail: rodo@zmp.poznan.pl

Związek Miast Polskich będzie posługiwać się Pani/Pana danymi osobowymi, w celu wysyłania newslettera na podstawie udzielonej zgody (zapisania się do newslettera).

Związek Miast Polskich będzie przechowywać podane dane osobowe do momentu odwołania udzielonej zgody.

Podane dane będą przekazywane do podmiotów z którymi Związek Miast Polskich współpracuje w celu wysyłania newslettera.

Dlatego, że posługujemy się Pani/Pana danymi osobowymi masz prawo:

 1. wycofania zgody na przetwarzanie danych,
 2. dostępu do danych osobowych,
 3. żądania sprostowania danych osobowych,
 4. żądania usunięcia danych osobowych,
 5. żądania ograniczenia przetwarzania danych osobowych,
 6. wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych ze względu na Pani/Pana szczególną sytuację – w przypadkach, kiedy posługujemy się danymi na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu,
 7. przenoszenia danych osobowych. Aby skorzystać z powyższych praw, skontaktuj się z nami lub z naszym inspektorem ochrony danych .

Pamiętaj też, że masz:

 • Prawo wycofania zgody

  W każdej chwili przysługuje Pani/Panu prawo do wycofania zgody na posługiwanie się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi. Jednak cofnięcie zgody nie będzie wpływać na to, że Związek Miast Polskich mógł posługiwać się podanymi danymi osobowymi przez cały okres obowiązywania zgody tj. na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej wycofaniem.

 • Prawo wniesienia skargi do organu

  Przysługuje Pani/Panu także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich przypadkowym czy umyślnym zniszczeniem, przypadkową utratą, zmianą, nieuprawnionym ujawnieniem, wykorzystaniem czy dostępem, zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi przepisami.

Mniej

Bądź na bieżąco. Dołącz do nas! Fb icon blue@2x