Aktualności z tematu - „Konkursy, rankingi i nagrody”
Thumb 1 3 gdz logo
4 listopada Serwis Samorządowy PAP ogłosi wyniki Rankingu „Gmina dobra do życia”, opracowanego przez prof. Przemysława Śleszyńskiego. Zestawienie obejmujące wszystkie gminy oparto na 48 wskaźnikach.
Thumb 1 3 n15
Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią, po raz 12. „Newsweek” wręczył nagrody w rankingu najlepszych prezydentów miast N15. Pierwsze miejsce zajął prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.
Thumb 1 3 ranking wsp lnoty
Pismo „Wspólnota” opublikowało właśnie swój najważniejszy coroczny ranking podsumowujący wydatki inwestycyjne samorządów.
Thumb 1 3 eco miasto 2021
Nagrody w konkursie Eco-Miasto przyznawane są polskim miastom i gminom, które wdrażają u siebie prośrodowiskowe rozwiązania. 5 października ogłoszono tegorocznych laureatów ósmej już edycji konkursu.
Thumb 1 3 zabrze aplikacja
Aplikacja mobilna „Zabrze w sercu Śląska” otrzymała wyróżnienie w konkursie „Róża Regionów 2021”. To bezpłatny przewodnik dla turystów i mieszkańców poszukujących informacji o mieście.
Thumb 1 3 nagroda barlickiego
Nagrody Samorządowe im. Norberta Barlickiego są przyznawane przez Stowarzyszenie Rzeczpospolita Obywatelska. Wyróżnienia za 2020 i 2021 rok zostały wręczone 24 września podczas gali w Krakowie.
Thumb 1 3 tychy zielone miasta
Spośród 66 największych polskich miast, największy udział terenów zielonych mają Sopot, Zielona Góra, Gdynia, Katowice, Koszalin, Jaworzno, Bydgoszcz, Wałbrzych, Jelenia Góra i Tychy.
Thumb 1 3 gda sk brema
5 października Uniwersytet Europejski Viadrina we Frankfurcie nad Odrą uhonoruje Partnerstwo Miast Gdańska i Bremy 20. Nagrodą Viadriny. Uniwersytet zaprasza samorządowców na to ważne wydarzenie.
Thumb 1 3 lublin album nagrodzony
Album „Lublin Filmowy – Filmowy Lublin” wydany przez Miasto, został uznany Najpiękniejszą Książką Roku 2020. Tę prestiżową nagrodę od 61 lat przyznaje Polskie Towarzystwo Wydawców Książek .
Thumb 1 3 fot 4 gala
2 i 3 września w Bielsku-Białej odbyły się uroczystości związane z jubileuszem 30-lecia istnienia Związku. Hasło przewodnie wydarzenia to: PRZESZŁOŚĆ – PRZYSZŁOŚĆ – SAMORZĄDNOŚĆ.
Thumb 1 3 krak w zielona stolica fina
Kraków wraz z Helsingborgiem (Szwecja), Sofią (Bułgaria) i Tallinem (Estonia) trafił do ścisłej finałowej czwórki, ubiegającej się o tytuł „Zielonej Stolicy Europy 2023”. Ogłoszenie wyników 9 września
Thumb 1 3 podkowa le na szczepienia
Podkowa Leśna przekroczyła próg 67% osób w pełni zaszczepionych i zajęła I miejsce pośród 500 gmin w Polsce. Nagroda to 100 tys. złotych. Mimo tego władze miasta nadal zachęcają do szczepień.
Thumb 1 3 p o sk flaga 1
28 sierpnia w Miejskim Centrum Kultury odbyła się uroczystość wręczenia miastu Płońsk Honorowej Flagi Europy, którą 15 kwietnia br. przyznało miastu Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy
Thumb 1 3 szczepienia covid 5
Narodowy Program Szczepień uruchomił nowy konkurs profrekwencyjny dla gmin, które wciąż mogą brać udział w pozostałych konkursach - Najbardziej Odporna Gmina oraz Gmina na Medal #SzczepimySię.
Thumb 1 3 konkurs spe
Ruszyła siódma edycja konkursu „Samorząd przyjazny energii”, który jest organizowany przez Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej. Zgłoszenia będą przyjmowane do 30 września br.
Thumb 1 3 1000x750gozpodarz2021zg 01
W ramach Koalicji „Włącz Czystą Energię dla Polski” Pracodawcy RP zapraszają do udziału w I edycji konkursu „GOZpodarz 2021”, promującym dobre praktyki związane z ideą Gospodarki Obiegu Zamkniętego.
Thumb 1 3  d certyfikat who
Łódź jako jedyne miasto w Polsce otrzymało tytuł i certyfikat Zdrowego Miasta Światowej Organizacji Zdrowia. Tytuł potwierdza wieloletnie zaangażowania miasta w działania na rzecz zdrowia mieszkańców.
Thumb 1 3 grafika kreatywny voucher k1suwl6izloe2c zxb2im2jmwqqnvp1 zjdpy1qxvkexew
Lublin organizuje konkurs, w którym o nagrody powalczyć mogą przedstawiciele sektora kreatywnego wraz z przedstawicielami mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. To promowanie współpracy obu branż.
Thumb 1 3 krak w zielona stolica
Kraków wraz z Helsingborgiem (Szwecja), Sofią (Bułgaria) i Tallinem (Estonia) trafił do ścisłej finałowej czwórki ubiegającej się o tytuł „Zielonej Stolicy Europy 2023”.
Thumb 1 3 rowerowa stolica 2021 aktywne miasta pl
Mamy go - mówi Prezydent Jacek Milewski. Puchar zostaje na stałe w Nowej Soli! Zakończyła się 3. edycja rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski - trzeciej i zarazem największej odsłony zmagań.
Thumb 1 3 gda sk nagroda p adamowicza
Nagrodę za odwagę i doskonałość w krzewieniu wolności, solidarności i równości ustanowił Europejski Komitet Regionów we współpracy z Międzynarodową Siecią Miast Schronienia (ICORN) i Miastem Gdańsk.
Thumb 1 3 samochody
Zwycięzcami tegorocznej edycji rankingu miast przyjaznych kierowcom serwisu Oponeo.pl zostały Lublin (w kategorii powyżej 300 tys. mieszkańców) i Częstochowa (od 180 do 300 tys.).
Thumb 1 3 eco miasto 2021
Do 30 czerwca br. miasta mogą zgłaszać swój udział w 8. edycji konkursu Eco-Miasto. Tegoroczna edycja projektu to także m.in. warsztaty regionalne i międzynarodowa konferencja.
Thumb 1 3 nagroda anody mail
Mają mądrość pomagania. Pokazują, co dziś znaczą pojęcia: zaangażowanie społeczne, obywatelskie, patriotyzm i bohaterstwo. Kandydatów do Nagrody im. Jana Rodowicza „Anody” można zgłaszać do 6 września

Dokumenty

Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Opinia Zarządu ZMP o ustawie z dnia 17 września 2021 o zmianie ustawy Prawo budowlane i ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym
Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko Zarządu ZMP w sprawie ustawy z dnia 17 września 2021 r. o zmianie ustawy o dochodach JST oraz niektórych innych ustaw
Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko Zarządu ZMP w sprawie projektu ustawy o zasadach realizacji zadań finansowanych ze środków europejskich w perspektywie finansowej 2021-2027
Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko Zarządu ZMP w sprawie kryzysu uchodźczego na granicy polsko-białoruskiej

Multimedia

Kalendarz wydarzeń

Miasta
4
październik 2021

24
październik 2021

27
październik 2021

28
październik 2021

29
październik 2021

30
październik 2021

Październik 2021
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się do naszego newslettera wyraża Pani/Pan zgodę na posługiwanie się danymi osobowymi w celu wysyłania newslettera. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do jego wysyłania.

Więcej

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Związek Miast Polskich z siedzibą w Poznaniu, ul. Robocza 42 , 61-517 Poznań (dalej: my).

Wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych. Jest to osoba, z którą może się Pani/Pan kontaktować w sprawach związanych z posługiwaniem się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi, które nam Pani/Pan udziela oraz korzystania z praw, które w związku z tym przysługują. Z inspektorem można się kontaktować w następujący sposób:

 • listownie na adres: ul. Robocza 42, 61-517 Poznań
 • przez e-mail: rodo@zmp.poznan.pl

Związek Miast Polskich będzie posługiwać się Pani/Pana danymi osobowymi, w celu wysyłania newslettera na podstawie udzielonej zgody (zapisania się do newslettera).

Związek Miast Polskich będzie przechowywać podane dane osobowe do momentu odwołania udzielonej zgody.

Podane dane będą przekazywane do podmiotów z którymi Związek Miast Polskich współpracuje w celu wysyłania newslettera.

Dlatego, że posługujemy się Pani/Pana danymi osobowymi masz prawo:

 1. wycofania zgody na przetwarzanie danych,
 2. dostępu do danych osobowych,
 3. żądania sprostowania danych osobowych,
 4. żądania usunięcia danych osobowych,
 5. żądania ograniczenia przetwarzania danych osobowych,
 6. wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych ze względu na Pani/Pana szczególną sytuację – w przypadkach, kiedy posługujemy się danymi na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu,
 7. przenoszenia danych osobowych. Aby skorzystać z powyższych praw, skontaktuj się z nami lub z naszym inspektorem ochrony danych .

Pamiętaj też, że masz:

 • Prawo wycofania zgody

  W każdej chwili przysługuje Pani/Panu prawo do wycofania zgody na posługiwanie się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi. Jednak cofnięcie zgody nie będzie wpływać na to, że Związek Miast Polskich mógł posługiwać się podanymi danymi osobowymi przez cały okres obowiązywania zgody tj. na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej wycofaniem.

 • Prawo wniesienia skargi do organu

  Przysługuje Pani/Panu także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich przypadkowym czy umyślnym zniszczeniem, przypadkową utratą, zmianą, nieuprawnionym ujawnieniem, wykorzystaniem czy dostępem, zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi przepisami.

Mniej

Bądź na bieżąco. Dołącz do nas! Fb icon blue@2x