Aktualności z tematu - „Konkursy, rankingi i nagrody”
Thumb 1 3  d certyfikat who
Łódź jako jedyne miasto w Polsce otrzymało tytuł i certyfikat Zdrowego Miasta Światowej Organizacji Zdrowia. Tytuł potwierdza wieloletnie zaangażowania miasta w działania na rzecz zdrowia mieszkańców.
Thumb 1 3 grafika kreatywny voucher k1suwl6izloe2c zxb2im2jmwqqnvp1 zjdpy1qxvkexew
Lublin organizuje konkurs, w którym o nagrody powalczyć mogą przedstawiciele sektora kreatywnego wraz z przedstawicielami mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. To promowanie współpracy obu branż.
Thumb 1 3 krak w zielona stolica
Kraków wraz z Helsingborgiem (Szwecja), Sofią (Bułgaria) i Tallinem (Estonia) trafił do ścisłej finałowej czwórki ubiegającej się o tytuł „Zielonej Stolicy Europy 2023”.
Thumb 1 3 rowerowa stolica 2021 aktywne miasta pl
Mamy go - mówi Prezydent Jacek Milewski. Puchar zostaje na stałe w Nowej Soli! Zakończyła się 3. edycja rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski - trzeciej i zarazem największej odsłony zmagań.
Thumb 1 3 gda sk nagroda p adamowicza
Nagrodę za odwagę i doskonałość w krzewieniu wolności, solidarności i równości ustanowił Europejski Komitet Regionów we współpracy z Międzynarodową Siecią Miast Schronienia (ICORN) i Miastem Gdańsk.
Thumb 1 3 samochody
Zwycięzcami tegorocznej edycji rankingu miast przyjaznych kierowcom serwisu Oponeo.pl zostały Lublin (w kategorii powyżej 300 tys. mieszkańców) i Częstochowa (od 180 do 300 tys.).
Thumb 1 3 eco miasto 2021
Do 30 czerwca br. miasta mogą zgłaszać swój udział w 8. edycji konkursu Eco-Miasto. Tegoroczna edycja projektu to także m.in. warsztaty regionalne i międzynarodowa konferencja.
Thumb 1 3 nagroda anody mail
Mają mądrość pomagania. Pokazują, co dziś znaczą pojęcia: zaangażowanie społeczne, obywatelskie, patriotyzm i bohaterstwo. Kandydatów do Nagrody im. Jana Rodowicza „Anody” można zgłaszać do 6 września
Thumb 1 3 mzk
Jeszcze do 11 czerwca br. można zgłaszać swój udział do edycji konkursu Miasto z klimatem, w której MKiŚ zaplanowało m.in. przeprowadzenie analizy działań podejmowanych przez miasta.
Thumb 1 3 gdynia czyste powietrze
Główny Inspektor Ochrony Środowiska ocenił jakość powietrza w 2020 roku. Trójmiasto otrzymało klasę A dla wszystkich rodzajów zanieczyszczeń, które brano pod uwagę w badaniu.
Thumb 1 3 2 dworzec pkp chebzie
Konkurs jest skierowany do samorządów gminnych, które mogą wykazać się modelowym opracowaniem, wdrażaniem i realizacją gminnego programu opieki nad zabytkami. Termin zgłoszeń upływa 31 maja br.
Thumb 1 3 ogr d 1
Do 31 maja gminy, osoby prywatne i instytucje mogą zgłaszać do tego konkursu przykłady naturalnego ogrodnictwa, ekologicznej pielęgnacji i skutecznego łączenia aspektów społecznych i gospodarczych.
Thumb 1 3 dworzec roku  facebook 2021 01
Wągrowiec, Ruda Śląska, Przemyśl i… który obiekt znajdzie się w gronie laureatów tego konkursu? Dołącz do ponad 20 tys. internautów i wskaż najbardziej przyjazną stację kolejową.
Thumb 1 3 wez udzial w konkursie 2021 002
Do 1 lipca lokalni politycy z całej Europy mogą zgłaszać swoje najwybitniejsze inicjatywy realizowane dla swoich społeczności do konkursu Innowacje w Polityce 2021.
Thumb 1 3 gala konkursu innowacyjny samorz d 2021
Lublin, Dąbrowa Górnicza, Międzychód, gmina Bieliny oraz powiat przysuski – to laureaci głównych nagród konkursu „Innowacyjny Samorząd 2021” organizowanego przez Serwis Samorządowy PAP.
Thumb 1 3 plansza samorz d dla dziedzictwa 2021
Narodowy Instytut Dziedzictwa rozpoczyna nabór do drugiej edycji konkursu, w którym zostaną nagrodzone modelowe, opracowane i wdrożone, gminne programy opieki nad zabytkami.
Thumb 1 3 innowacyjny samorzad logo
W czwartek, 15 kwietnia odbędzie się gala online podsumowująca tegoroczną edycję konkursu „Innowacyjny Samorząd”, który organizuje Serwis Samorządowy PAP.
Thumb 1 3 widnik  tytu eko
Świdnik dba o środowisko realizując przedsięwzięcia związane choćby z oszczędzaniem wody czy wykorzystaniem ekologicznych źródeł ciepła. Jego działania oceni jury ogólnopolskiego konkursu Eco-Miasto.
Thumb 1 3 bydgoszcz rowerowa strolica polski
Po raz trzeci Bydgoszcz organizuje rowerową rywalizację miast. Pierwszego dnia wiosny ruszył oficjalny trening miast. To rozgrzewka przed czerwcowymi zmaganiami cyklistów z całej Polski
Thumb 1 3 polityka prorodzinna
Do 16 kwietnia gminy, które prowadzą lokalną politykę prorodziną, mogą zgłaszać się do udziału w konkursie. Przypominamy, że JST od 30 lat inwestują w rodziny, nie zważając na spory ideologiczne.
Thumb 1 3 zielone miasta badanie irmir
Obserwatorium Polityki Miejskiej Instytutu Rozwoju Miast i Regionów przeprowadziło szerokie badania dotyczące terenów zielonych w polskich miastach liczących powyżej 100 tysięcy mieszkańców.
Thumb 1 3 kielce  nagroda europy
Kielce znalazły się wśród czterech miast wybranych na listę finałową do otrzymania Nagrody Europy - najwyższego wyróżnienia przyznawanego za szerzenie idei jedności europejskiej.
Thumb 1 3 lublin europ stolica m odziezy
Lublin, jako pierwsze miasto w Polsce, zdobył tytuł Europejskiej Stolicy Młodzieży. Współpraca na rzecz tworzenia miasta przyjaznego młodym wpisuje się w najnowsze cele rozwoju Lublina.
Thumb 1 3 fot sejm.gov.pl
Związek Miast Polskich zajmuje pierwsze miejsce wśród najskuteczniejszych lobbystów działających w Sejmie. Serwis Jawny Lobbing pokazuje w swoich statystykach, kto ma wpływ na tworzenie prawa w Polsce

Dokumenty

Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko Zarządu Związku Miast Polskich w sprawie wniosków o zmianę granic miast i o przyznanie praw miejskich w 2021 roku
Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko Zarządu ZMP w sprawie zmian w gminnych systemach gospodarowania odpadami komunalnymi wynikających z ustawy z dn. 8 lipca o zm. ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (...)
Pobierz Download icon@2x
publikacje
Report OECD - Better Governance, Planning and Services in Local Self‑Governments in Poland
Pobierz Download icon@2x
publikacje
Raport OECD - Lepsze zarządzanie, planowanie i dostarczanie usług w jednostkach samorządu lokalnego w Polsce

Multimedia

Kalendarz wydarzeń

Miasta
6
sierpień 2021

13
sierpień 2021

Sierpień 2021
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się do naszego newslettera wyraża Pani/Pan zgodę na posługiwanie się danymi osobowymi w celu wysyłania newslettera. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do jego wysyłania.

Więcej

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Związek Miast Polskich z siedzibą w Poznaniu, ul. Robocza 42 , 61-517 Poznań (dalej: my).

Wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych. Jest to osoba, z którą może się Pani/Pan kontaktować w sprawach związanych z posługiwaniem się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi, które nam Pani/Pan udziela oraz korzystania z praw, które w związku z tym przysługują. Z inspektorem można się kontaktować w następujący sposób:

 • listownie na adres: ul. Robocza 42, 61-517 Poznań
 • przez e-mail: rodo@zmp.poznan.pl

Związek Miast Polskich będzie posługiwać się Pani/Pana danymi osobowymi, w celu wysyłania newslettera na podstawie udzielonej zgody (zapisania się do newslettera).

Związek Miast Polskich będzie przechowywać podane dane osobowe do momentu odwołania udzielonej zgody.

Podane dane będą przekazywane do podmiotów z którymi Związek Miast Polskich współpracuje w celu wysyłania newslettera.

Dlatego, że posługujemy się Pani/Pana danymi osobowymi masz prawo:

 1. wycofania zgody na przetwarzanie danych,
 2. dostępu do danych osobowych,
 3. żądania sprostowania danych osobowych,
 4. żądania usunięcia danych osobowych,
 5. żądania ograniczenia przetwarzania danych osobowych,
 6. wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych ze względu na Pani/Pana szczególną sytuację – w przypadkach, kiedy posługujemy się danymi na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu,
 7. przenoszenia danych osobowych. Aby skorzystać z powyższych praw, skontaktuj się z nami lub z naszym inspektorem ochrony danych .

Pamiętaj też, że masz:

 • Prawo wycofania zgody

  W każdej chwili przysługuje Pani/Panu prawo do wycofania zgody na posługiwanie się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi. Jednak cofnięcie zgody nie będzie wpływać na to, że Związek Miast Polskich mógł posługiwać się podanymi danymi osobowymi przez cały okres obowiązywania zgody tj. na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej wycofaniem.

 • Prawo wniesienia skargi do organu

  Przysługuje Pani/Panu także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich przypadkowym czy umyślnym zniszczeniem, przypadkową utratą, zmianą, nieuprawnionym ujawnieniem, wykorzystaniem czy dostępem, zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi przepisami.

Mniej

Bądź na bieżąco. Dołącz do nas! Fb icon blue@2x