Aktualności z tematu - „Konkursy, rankingi i nagrody”
Gminy Łubniany i Pleszew, Ustka, Gdańsk, powiat poznański i województwo kujawsko-pomorskie to laureaci pierwszych miejsc poszczególnych kategoriach konkursu Innowacyjny Samorząd 2023. Podczas uroczystej gali nagrodzono 18 projektów.
Ambasada Francji w Polsce oraz Centrum UNEP/GRID Warszawa zapraszają polskie miasta do udziału w jubileuszowej, X. edycji Konkursu Eco-Miasto 2023. Konkurs odbywa się pod patronatem ZMP. Zgłoszenia do 20 czerwca.
W piątek, 26 maja poznamy zwycięzców konkursu Serwisu Samorządowego PAP „Innowacyjny Samorząd 2023”. Jest to już 4. edycja wydarzenia, które promuje nowatorskie przedsięwzięcia zrealizowane przez samorządy lub ich jednostki organizacyjne.
Konferencja, która odbędzie się 16 czerwca w łódzkim Orientarium, ma być platformą dyskusji nad kondycją i warunkami, w których funkcjonują JST w Polsce. Podczas wydarzenia zostanie wręczona nagroda im. Jerzego Regulskiego.
We wtorek, 16 maja w Ambasadzie Francji w Warszawie odbyło się wspólne śniadanie partnerów jubileuszowej, X. edycji Programu Eco-Miasto 2023. Zgłoszenia do konkursu są zbierane do 31 maja 2023 r.
Do konkursu przesłano 37 lokalizacji wymagających poprawy w kwestii bezpieczeństwa z 24 miast z całej Polski. Zwycięski projekt pozwoli rozwiązać problem aktów wandalizmu i zaśmiecania boiska w Pabianicach.
Bolesławiec to tegoroczny laureat Nagrody Europy. Tę corocznie przyznawaną przez Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy (PACE) nagrodę ogłoszono 26 kwietnia br. Dwa inne polskie miasta - Ostrów Wielkopolski i Płońsk - otrzymały Plakiety Honorowe.
Podczas uroczystej kolacji 20 kwietnia, czyli drugiego dnia Kongresu Małych i Średnich Miast w Chełmie wyróżnione zostały najbardziej aktywne miasta w kategoriach - Lider Rozwoju i Lider Edukacji.
Świdwin, Iława i Rybnik to zwycięzcy konkursu „Inteligentne przejście”. O wygranych zadecydowały głosy mieszkańców. Konkurs był organizowany przez Orange Polska. O trzy nagrody główne konkurowało blisko 40 małych, średnich i dużych miast.
Fundacja „Małopolska Izba Samorządowa” do 12 kwietnia br. czeka na zgłoszenia udziału w konkursie, który polega na przygotowaniu przez młodzież inicjatywy społecznej, rozwiązującej zidentyfikowany problem określonej grupy osób.
To już 11. edycja rankingu Perły Samorządu. Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród i wyróżnień nastąpi na odbywającym się po raz siódmy Kongresie Perły Samorządu, organizowanym wspólnie przez redakcję Dziennika Gazety Prawnej i Urząd Miasta Gdyni.
Muzeum Powstania Warszawskiego zaprasza do udziału w XI edycji Nagrody im. Jana Rodowicza „Anody”. To honorowe wyróżnienie dla osób, które swoją postawą udowadniają, że można żyć lepiej, że można być lepszym człowiekiem.
Axis Communications zaprasza miasta i gminy do konkursu „Bezpieczny Zaułek” w którym mogą zgłaszać miejsca wymagające lepszego dozoru. Nagrodą będzie inteligentne rozwiązanie bezpieczeństwa zaprojektowane indywidualnie do potrzeb danego miejsca.
Jak miasta, miasteczka i wsie troszczą się o kobiety? - m.in. o tym rozmawiano 10 marca podczas gali „Po jej stronie. Samorząd przyjazny kobietom” w Europejskim Centrum Solidarności. Wyróżniono także samorządy, które stają po stronie kobiet.
Miasta. Ludzie. Przyszłość – pod takim hasłem wystartowała dziesiąta edycja, zorganizowanego przez UNEP/GRID-Warszawa i Ambasadę Francji w Polsce programu Eco-Miasto.
Program stanowi platformę wzajemnej inspiracji, wymiany doświadczeń i edukacji samorządowców, przedsiębiorców działających w obszarach zurbanizowanych oraz ekspertów zrównoważonego rozwoju miast. Jutro, 2 marca inauguracja programu.
Tychy, Lublin i Wrocław to „Samorządowi Liderzy Zarządzania 2022”. Podczas uroczystej gali 23 lutego w Tarnowie laureaci i wyróżnieni otrzymali statuetki, dyplomy i nagrody.
Serwis Samorządowy PAP zaprasza gminy, powiaty i samorządy województw do udziału w konkursie „Innowacyjny Samorząd”. Wprowadzili Państwo nowatorskie rozwiązanie w swoim samorządzie? Zgłoście swój projekt i zainspirujcie innych!
Prezydenci Gdańska i Sosnowca oraz burmistrz Wojkowic to zwycięzcy tegorocznej edycji rankingu „Najbardziej wpływowych samorządowców w internecie w 2022” opublikowanego przez Instytut Badań Internetu i Mediów Społecznościowych.
23 i 24 lutego 2023 roku Związek Miast Polskich organizuje w Tarnowie wyjątkowe wydarzenie – dwudniową konferencję podsumowującą konkurs „Samorządowy Lider Zarządzania” złożoną z uroczystej Gali finałowej oraz seminarium Forum Rozwoju Lokalnego.
O anulowanie konkursu na dofinansowanie szpitalnych oddziałów ratunkowych i nowe, merytoryczne kryteria apelowali na zespole ds. ochrony zdrowia przedstawiciele ZMP. Zdaniem resortu zdrowia jednak konkurs poprawia dostępność pacjentów do świadczeń
Rusza konkurs dla miast organizowany jako kontynuacja projektu Akademia Lidera Smart City. Miasta mogą wygrać inteligentne przejścia dla pieszych. Do 27 lutego trwa nabór do konkursu organizowanego przez Orange Polska.
142 tys. głosów dały Warszawie zwycięstwo w konkursie „European Best Destination 2023”. Głosy na stolicę Polski oddali internauci z ponad 130 krajów. W trwającej trzy tygodnie rywalizacji uczestniczyło 21 europejskich miast.
Do jutra, 10 lutego, trwa rejestracja na dwudniową konferencję podsumowującą konkurs „Samorządowy Lider Zarządzania”. To wyjątkowe spotkanie, poświęcone partycypacji społecznej, odbędzie się 23 i 24 lutego 2023 roku w Tarnowie.

Dokumenty

Pobierz
propozycje legislacyjne
Diagnozy i recepty na główne problemy SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO 2023
Pobierz
inne
Listy do dyrektorów szkół i rodziców
Pobierz
inne
Pismo do JST - ankieta
Pobierz
inne
Miasto dostępne dla wszystkich - agenda

Multimedia

Kalendarz wydarzeń

Maj 2023
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się do naszego newslettera wyraża Pani/Pan zgodę na posługiwanie się danymi osobowymi w celu wysyłania newslettera. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do jego wysyłania.

Więcej

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Związek Miast Polskich z siedzibą w Poznaniu, ul. Robocza 42 , 61-517 Poznań (dalej: my).

Wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych. Jest to osoba, z którą może się Pani/Pan kontaktować w sprawach związanych z posługiwaniem się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi, które nam Pani/Pan udziela oraz korzystania z praw, które w związku z tym przysługują. Z inspektorem można się kontaktować w następujący sposób:

 • listownie na adres: ul. Robocza 42, 61-517 Poznań
 • przez e-mail: rodo@zmp.poznan.pl

Związek Miast Polskich będzie posługiwać się Pani/Pana danymi osobowymi, w celu wysyłania newslettera na podstawie udzielonej zgody (zapisania się do newslettera).

Związek Miast Polskich będzie przechowywać podane dane osobowe do momentu odwołania udzielonej zgody.

Podane dane będą przekazywane do podmiotów z którymi Związek Miast Polskich współpracuje w celu wysyłania newslettera.

Dlatego, że posługujemy się Pani/Pana danymi osobowymi masz prawo:

 1. wycofania zgody na przetwarzanie danych,
 2. dostępu do danych osobowych,
 3. żądania sprostowania danych osobowych,
 4. żądania usunięcia danych osobowych,
 5. żądania ograniczenia przetwarzania danych osobowych,
 6. wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych ze względu na Pani/Pana szczególną sytuację – w przypadkach, kiedy posługujemy się danymi na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu,
 7. przenoszenia danych osobowych. Aby skorzystać z powyższych praw, skontaktuj się z nami lub z naszym inspektorem ochrony danych .

Pamiętaj też, że masz:

 • Prawo wycofania zgody

  W każdej chwili przysługuje Pani/Panu prawo do wycofania zgody na posługiwanie się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi. Jednak cofnięcie zgody nie będzie wpływać na to, że Związek Miast Polskich mógł posługiwać się podanymi danymi osobowymi przez cały okres obowiązywania zgody tj. na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej wycofaniem.

 • Prawo wniesienia skargi do organu

  Przysługuje Pani/Panu także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich przypadkowym czy umyślnym zniszczeniem, przypadkową utratą, zmianą, nieuprawnionym ujawnieniem, wykorzystaniem czy dostępem, zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi przepisami.

Mniej

Bądź na bieżąco. Dołącz do nas!