Aktualności z tematu - „Konkursy, rankingi i nagrody”
Thumb 1 3 img 20220519 wa0015 002 kopia
18 i 19 maja podczas kongresu, który miasto Gdynia organizuje wraz z „Dziennikiem Gazetą Prawną”, rozmawiano o najważniejszych wyzwaniach, przed którymi stoją gminy i powiaty z całej Polski, a tak...
Thumb 1 3  d grafika2 1
27 maja, w rocznicę pierwszych w pełni demokratycznych wyborów do rad miast i gmin z 1990 roku w Łodzi, FRDL będzie świętować Dzień Samorządu Terytorialnego. Nagrodę Honorową im. Jerzego Regulskie...
Thumb 1 3 mi sk mazow plakieta europy
- Z ogromną radością, dumą i poczuciem sensu naszej pracy dzielimy się z Wami wspólnym sukcesem. - napisano na fanpage’u Urzędu Miasta na jednym z portali społecznościowych.
Thumb 1 3 eco miasto
Trwa 9 edycja ogólnopolskiego projektu Eco-Miasto, którego celem jest popularyzowanie idei zrównoważonego rozwoju miast. Termin przyjmowania zgłoszeń do konkursu tegorocznej edycji został przedłużo...
Thumb 1 3 ecomiasto 2022 newsletter 02 03
Trwa 9. edycja Konkursu Eco-Miasto dla miast wdrażających pro-środowiskowe strategie. Termin przyjmowania aplikacji upływa 15 maja 2022.
Thumb 1 3 1200x850 ps 2022
To już 10. edycja rankingu Perły Samorządu. Ogłoszenie wyników rankingu oraz wręczenie wyróżnień odbędzie się w Gdyni już po raz szósty na kongresie Perły Samorządu – organizowanym wspólnie przez r...
Thumb 1 3 pleszew poci g do kultury fb
Projekt „Pociąg do kultury" został nominowany do prestiżowego konkursu urbanistycznego „2022 European Prize for Urban Public Space” organizowanego przez Centrum Kultury Współczesnej w Barcelonie.
Thumb 1 3 banner poziomy 002
Konkurs ma na celu promowanie i propagowanie aktywności inwestycyjnej w zakresie oświetlenia zarówno w dużych, jak i w małych społecznościach lokalnych oraz przyznanie nagród najlepszym.
Thumb 1 3 energetyczny certyfikat
Trzy polskie miasta członkowskie ZMP otrzymały Certyfikat European Energy Award (EEA), przyznawany europejskim JST zaangażowanym w tworzenie i wdrażanie lokalnych polityk energetycznych, klimatyczn...
Thumb 1 3 miasto bedzin 14
Konkurs ma m.in. na celu uhonorowanie gmin, które w swoich działaniach uwzględniają potrzeby rowerzystów i promują aktywny wypoczynek na rowerach - termin zgłaszania upływa 30 kwietnia br.
Thumb 1 3 perly ps 2022 poziom ranking 10 lat
Dziennik Gazeta Prawna zapraszają do udziału w Rankingu Perły Samorządu 2022 i Rankingu Skarbnik Samorządu 2022.
Thumb 1 3 eco miasto
Rozpoczęła się dziewiąta edycja programu Eco-Miasto, a wraz z nią po raz kolejny ruszył konkurs dla miast i gmin miejskich w Polsce. Termin przyjmowania aplikacji upływa 15 maja 2022.
Thumb 1 3 swidnica nagroda w konkursie tup
W 2021 roku miała miejsce XV jubileuszowa edycja Konkursu Towarzystwa Urbanistów Polskich na najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną. Kapituła Konkursu przyznała nagrody w czterech kategoriach.
Thumb 1 3 konkurs tup kielce2020jpg
3 lutego r. w Poznaniu podczas gali wręczone zostaną nagrody w konkursie Przestrzeń Publiczna 2021. To jubileuszowy XV Konkurs na najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną w Polsce.
Thumb 1 3 ranking wp ywowych prezyd i burmistrz
Instytut Badań Internetu i Mediów Społecznościowych opublikował „Ranking najbardziej wpływowych prezydentów i burmistrzów miast w internecie w 2021 roku”.
Thumb 1 3 rybnik nagroda za cal
Projekt Centrum Aktywności Lokalnej w Rybniku otrzymał nominację do najważniejszej nagrody architektonicznej w Europie - EU Prize for Contemporary Architecture – Mies van der Rohe Award.
Thumb 1 3 p ock nowy plock eu
Spośród ofert, które rywalizowały o tytuł Stolicy Kultury Mazowsza to oferta Miasta Płocka zdobyła to szczególne wyróżnienie. Miasto otrzyma wsparcie finansowe na realizację wydarzeń kulturalnych.
Thumb 1 3 lublin auto elektryczne
Samochód elektryczny do jazdy testowej to nagroda specjalna dla Lublina w ogólnopolskim konkursie Eco-Miasto. W 8. edycji tego wydarzenia miasto nagrodzono w kategorii „Zrównoważony transport”.
Thumb 1 3 adamowicz award
Trzy lata po zabójstwie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza Henriette Reker zostaje nagrodzona za doskonałość i odwagę w działaniach na rzecz promowania wolności, solidarności i równości w Kolonii.
Thumb 1 3 urban in miasto dla ka dego
Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej ogłosiło nabór do konkursu „Urban_In. Miasto dla każdego”. Jest on wydarzeniem towarzyszącym Światowemu Forum Miejskiemu organizowanemu w Katowicach.
Thumb 1 3 wiecie mieszkania chronione pazdziernik 4
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło nabór do konkursu na wybór partnerów strategicznych do współpracy publiczno-publicznej przy projekcie „Budownictwo efektywne energetycznie i procesowo”.
Thumb 1 3 gdynia iso
Gdynia dołączyła do grona pięciu miast na świecie otrzymując certyfikat ISO 37122. To miasta, które skutecznie kreują i wdrażają strategię zrównoważonego rozwoju wykorzystując dostępne technologie.
Thumb 1 3 ostr w w z oty klucz dla b klimek
Złoty Klucz dla Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego za zarządzanie miastem w duchu zrównoważonego rozwoju oraz działania na rzecz rozwoju samorządu terytorialnego w Polsce.
Thumb 1 3 miasta przysz o ci
Wśród polskich największych aglomeracji to Warszawa ma szansę najszybciej uzyskać status miasta przyszłości. Na podium znalazły się też Wrocław i Katowice. To wyniki pierwszego takiego rankingu.

Dokumenty

Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Apele ZMP - członkostwo Ukrainy w UE, przyspieszenie prac nad systemowymi rozwiązaniami w polityce migracyjnej, wykorzystanie funduszy unijnych na sfinansowanie wsparcia uchodźców z Ukrainy
Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko wobec propozycji rekompensaty utraconych dochodów z PIT w związku z propozycją kolejnych zmian w Polskim Ładzie (projektem ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i
Pobierz Download icon@2x
publikacje
Problemy, wyzwania, rozwiązania. Ukraińskie dzieci w polskim systemie edukacji. Podsumowanie spotkań tematycznych
Pobierz Download icon@2x
inne
Uzasadnienie do kompleksowej nowelizacji specustawy (projekt z 31 marca br.)

Multimedia

Kalendarz wydarzeń

Miasta
15
maj 2022

20
maj 2022

Maj 2022
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się do naszego newslettera wyraża Pani/Pan zgodę na posługiwanie się danymi osobowymi w celu wysyłania newslettera. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do jego wysyłania.

Więcej

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Związek Miast Polskich z siedzibą w Poznaniu, ul. Robocza 42 , 61-517 Poznań (dalej: my).

Wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych. Jest to osoba, z którą może się Pani/Pan kontaktować w sprawach związanych z posługiwaniem się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi, które nam Pani/Pan udziela oraz korzystania z praw, które w związku z tym przysługują. Z inspektorem można się kontaktować w następujący sposób:

 • listownie na adres: ul. Robocza 42, 61-517 Poznań
 • przez e-mail: rodo@zmp.poznan.pl

Związek Miast Polskich będzie posługiwać się Pani/Pana danymi osobowymi, w celu wysyłania newslettera na podstawie udzielonej zgody (zapisania się do newslettera).

Związek Miast Polskich będzie przechowywać podane dane osobowe do momentu odwołania udzielonej zgody.

Podane dane będą przekazywane do podmiotów z którymi Związek Miast Polskich współpracuje w celu wysyłania newslettera.

Dlatego, że posługujemy się Pani/Pana danymi osobowymi masz prawo:

 1. wycofania zgody na przetwarzanie danych,
 2. dostępu do danych osobowych,
 3. żądania sprostowania danych osobowych,
 4. żądania usunięcia danych osobowych,
 5. żądania ograniczenia przetwarzania danych osobowych,
 6. wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych ze względu na Pani/Pana szczególną sytuację – w przypadkach, kiedy posługujemy się danymi na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu,
 7. przenoszenia danych osobowych. Aby skorzystać z powyższych praw, skontaktuj się z nami lub z naszym inspektorem ochrony danych .

Pamiętaj też, że masz:

 • Prawo wycofania zgody

  W każdej chwili przysługuje Pani/Panu prawo do wycofania zgody na posługiwanie się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi. Jednak cofnięcie zgody nie będzie wpływać na to, że Związek Miast Polskich mógł posługiwać się podanymi danymi osobowymi przez cały okres obowiązywania zgody tj. na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej wycofaniem.

 • Prawo wniesienia skargi do organu

  Przysługuje Pani/Panu także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich przypadkowym czy umyślnym zniszczeniem, przypadkową utratą, zmianą, nieuprawnionym ujawnieniem, wykorzystaniem czy dostępem, zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi przepisami.

Mniej

Bądź na bieżąco. Dołącz do nas! Fb icon blue@2x