Aktualności z tematu - „Zdrowie”
Thumb 1 3 wa brzych t nia
W czerwcu zostanie otwarta tężnia solankowa w Parku Sobieskiego w Wałbrzychu. Będą z niej mogli skorzystać mieszkańcy cierpiący na chorobowe stany tarczycy, choroby górnych i dolnych dróg oddechowy...
Thumb 1 3 zdrowie  22 05 16
Negatywna opinia ws. projektu o minimalnych wynagrodzeniach w podmiotach leczniczych i dyskusja o projekcie ustawy o modernizacji i poprawie efektywności szpitalnictwa to najważniejsze tematy Zespo...
Thumb 1 3 konferencja 2022
Urząd m.st. Warszawy zaprasza miasta do udziału w konferencji 18 maja br., która ma być przestrzenią do spotkania i wymiany poglądów różnych środowisk, w szczególności naukowych, samorządowych, biz...
Thumb 1 3 widnica
Miasto od 2016 roku realizuje i finansuje „Program profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV)”. Obejmuje on między innymi szczepienia dziewczynek zamieszkałych w Świdnicy.
Thumb 1 3 solidarni grafika
Już blisko 300 gabinetów stomatologicznych z różnych części Polski zaoferowało bezpłatną pomoc obywatelom Ukrainy, którzy szukają schronienia w naszym kraju.
Thumb 1 3 szpital
Publikujemy symulację resortu zdrowia (wraz ze sprostowaniem) przyznania podmiotom szpitalnym kategorii, o których mowa w projekcie ustawy o modernizacji i poprawie efektywności szpitalnictwa.
Thumb 1 3 flaga
Aktualnej sytuacji oraz działaniom rządu i jednostek samorządu terytorialnego wobec wojny na Ukrainie poświęcone było specjalne, dodatkowe posiedzenie Komisji Wspólnej 24 lutego br.
Thumb 1 3 grafika2 ump szpitale twitter
Opinia Unii Metropolii Polskich na temat projektu ustawy o modernizacji i poprawie efektywności szpitalnictwa.
Thumb 1 3 krak w in vitro
Już w połowie marca ruszy „Gminny program leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców Krakowa”. Leczenie dla par będzie dofinansowane przez miasto.
Thumb 1 3 test covid
Od kilku tygodni trwała walka ZMP o szpitale i pacjentów - chodzi o zwiększenie wyceny testów PCR. Obniżenie stawek spowodowało, że wiele szpitali zrezygnowało z prowadzenia punktów testowania.
Thumb 1 3 covid 19
Wydanie w najbliższych dniach rozporządzenia wprowadzającego obowiązek pracy zdalnej w administracji publicznej w związku COVID-19 zapowiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.
Thumb 1 3 przemy l defibrylatory
W Przemyślu powstała sieć 30 automatycznych defibrylatorów zewnętrznych, a przez to zwiększy się bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców Przemyśla oraz odwiedzających miasto turystów.
Thumb 1 3 cz stochowa  r owe skrzyneczki
W częstochowskich szkołach średnich na powrót uczennic czekają skrzyneczki ze środkami higieny. Bo menstruacja to normalka i trzeba ją ogarnąć – a młode kobiety powinny to wiedzieć od samego początku.
Thumb 1 3 s upsk invitro pixa
Miasto dofinansuje 20 kolejnych procedur w ramach „Słupskiego programu na rzecz przeciwdziałania skutkom niepłodności poprzez dofinansowanie leczenia metodą zapłodnienia pozaustrojowego”.
Thumb 1 3 ostr w azbest
Ostrów Wielkopolski pozyskał dofinansowanie na usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu miasta. W 2022 roku na to zadanie przeznaczymy 90 000 złotych.
Thumb 1 3 flu shot g32594ca04 1920
Za Unią Metropolii Polskich, która rozpoczęła właśnie kampanię informacyjną „Przekonaj się do szczepień”, podajemy fakty i mity o szczepieniach przeciw Covid-19.
Thumb 1 3 szczepienia 21 12 03.jpg
W połowie grudnia rozpoczną się szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19. Przyspieszyły też szczepienia przeciw grypie i to 7-8-krotnie - to informacje ze spotkania zespołu 3 grudnia br.
Thumb 1 3 legnica warsztaty
Legnica była jednym z pierwszych polskich miast, w którym samorząd i lokalny szpital połączyły siły, by zorganizować pomoc dla osób potrzebujących różnych form wsparcia po przebytej chorobie covid-19.
Thumb 1 3 kwrist  21 11 24
Spotkanie z premierem, wsparcie dla gmin uzdrowiskowych, apel o tarczę osłonową dla JST i negatywna opinia ws. podziału subwencji oświatowej to najważniejsze kwestie poruszone na KWRiST
Thumb 1 3 g og w hospicjum
Na ostatniej sesji radni poparli wniosek prezydenta Głogowa Rafaela Rokaszewicza dotyczący zwiększenia środków na budowę hospicjum. To historyczna chwila – mówi prezydent miasta.
Thumb 1 3 martin sanchez tzoe6vcvqyg unsplash
W wystosowanym oświadczeniu w związku z brakiem działań w celu powstrzymania fali epidemii koronawirusa Zarząd ZMP jednoznacznie pokazuje, że rząd RP nie traktuje Polaków w sposób odpowiedzialny.
Thumb 1 3 man2185 edit
Andrzej Porawski w felietonie stwierdza, że rząd Polski nie traktuje Polaków w sposób odpowiedzialny i że ograniczenia dla niezaszczepionych powinny być wprowadzone już dawno.
Thumb 1 3 p uca pas
Polski Alarm Smogowy rozpoczął kolejną edycję akcji „Zobacz czym oddychasz”, podczas której pięć mobilnych instalacji w formie oddychających płuc pojawi się w sezonie grzewczym w 40 miastach.
Thumb 1 3 rybnik wiczenia dla um
Rybnicki magistrat proponuje swoim pracownikom energetyczną przerwę w czasie pracy. Dwa razy w tygodniu pracownicy urzędu mają okazję skorzystać z dziesięciominutowych ćwiczeń pod okiem trenerki.

Dokumenty

Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Apele ZMP - członkostwo Ukrainy w UE, przyspieszenie prac nad systemowymi rozwiązaniami w polityce migracyjnej, wykorzystanie funduszy unijnych na sfinansowanie wsparcia uchodźców z Ukrainy
Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko wobec propozycji rekompensaty utraconych dochodów z PIT w związku z propozycją kolejnych zmian w Polskim Ładzie (projektem ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i
Pobierz Download icon@2x
publikacje
Problemy, wyzwania, rozwiązania. Ukraińskie dzieci w polskim systemie edukacji. Podsumowanie spotkań tematycznych
Pobierz Download icon@2x
inne
Uzasadnienie do kompleksowej nowelizacji specustawy (projekt z 31 marca br.)

Multimedia

Kalendarz wydarzeń

Miasta
15
maj 2022

20
maj 2022

Maj 2022
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się do naszego newslettera wyraża Pani/Pan zgodę na posługiwanie się danymi osobowymi w celu wysyłania newslettera. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do jego wysyłania.

Więcej

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Związek Miast Polskich z siedzibą w Poznaniu, ul. Robocza 42 , 61-517 Poznań (dalej: my).

Wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych. Jest to osoba, z którą może się Pani/Pan kontaktować w sprawach związanych z posługiwaniem się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi, które nam Pani/Pan udziela oraz korzystania z praw, które w związku z tym przysługują. Z inspektorem można się kontaktować w następujący sposób:

 • listownie na adres: ul. Robocza 42, 61-517 Poznań
 • przez e-mail: rodo@zmp.poznan.pl

Związek Miast Polskich będzie posługiwać się Pani/Pana danymi osobowymi, w celu wysyłania newslettera na podstawie udzielonej zgody (zapisania się do newslettera).

Związek Miast Polskich będzie przechowywać podane dane osobowe do momentu odwołania udzielonej zgody.

Podane dane będą przekazywane do podmiotów z którymi Związek Miast Polskich współpracuje w celu wysyłania newslettera.

Dlatego, że posługujemy się Pani/Pana danymi osobowymi masz prawo:

 1. wycofania zgody na przetwarzanie danych,
 2. dostępu do danych osobowych,
 3. żądania sprostowania danych osobowych,
 4. żądania usunięcia danych osobowych,
 5. żądania ograniczenia przetwarzania danych osobowych,
 6. wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych ze względu na Pani/Pana szczególną sytuację – w przypadkach, kiedy posługujemy się danymi na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu,
 7. przenoszenia danych osobowych. Aby skorzystać z powyższych praw, skontaktuj się z nami lub z naszym inspektorem ochrony danych .

Pamiętaj też, że masz:

 • Prawo wycofania zgody

  W każdej chwili przysługuje Pani/Panu prawo do wycofania zgody na posługiwanie się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi. Jednak cofnięcie zgody nie będzie wpływać na to, że Związek Miast Polskich mógł posługiwać się podanymi danymi osobowymi przez cały okres obowiązywania zgody tj. na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej wycofaniem.

 • Prawo wniesienia skargi do organu

  Przysługuje Pani/Panu także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich przypadkowym czy umyślnym zniszczeniem, przypadkową utratą, zmianą, nieuprawnionym ujawnieniem, wykorzystaniem czy dostępem, zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi przepisami.

Mniej

Bądź na bieżąco. Dołącz do nas! Fb icon blue@2x