Aktualności z tematu - „Zdrowie”
Thumb 1 3 szczepibus
Pomysł na zwiększenie liczby zaszczepionych - gdyński Szczepibus dotrze do tych mieszkańców, którzy z różnych powodów nie mogli jeszcze skorzystać ze szczepień.
Thumb 1 3  d certyfikat who
Łódź jako jedyne miasto w Polsce otrzymało tytuł i certyfikat Zdrowego Miasta Światowej Organizacji Zdrowia. Tytuł potwierdza wieloletnie zaangażowania miasta w działania na rzecz zdrowia mieszkańców.
Thumb 1 3 elk kran wka
Przy obecnej aurze pogodowej ważne jest regularne nawadnianie organizmu. W Ełku bez żadnych konsekwencji zdrowotnych można pić wodę prosto z kranu lub specjalnych poidełek. Jest ona zdrowa i dobra.
Thumb 1 3 szczepienia covid 2
O tym, jak zachęcić Polaków do szczepień na COVID-19, a także o planowanych szczepieniach przeciwko grypie rozmawiali podczas copiątkowego spotkania przedstawiciele KWRiST z min. M. Dworczykiem.
Thumb 1 3 polkowice mocny kr gos up
„Mocny kręgosłup” – to miejski program zdrowotny dla najmłodszych polkowiczan, realizowany przez polkowicki Aquapark. Za ten program gmina została ostatnio wyróżniona statuetką „Zdrowy Samorząd”.
Thumb 1 3 szczepienie covid 5
O promocji szczepień i przygotowaniach rządu do ewentualnej IV fali pandemii rozmawiano podczas spotkania przedstawicieli strony rządowej z przedstawicielami strony samorządowej KWRIST 2 lipca br.
Thumb 1 3 ciechan w szczepienia
Miasto zachęca do szczepień przeciwko COVID-19. Do promocji włączyli się znani ciechanowianie, którzy w zrealizowanym spocie filmowym informują, dlaczego się zaszczepili.
Thumb 1 3 covid szczepienia
MZ udostępniło możliwość śledzenia procesu szczepień w poszczególnych gminach. Zgodnie z rządowymi zapowiedziami gminy o najwyższym procencie zaszczepionych mieszkańców mogą liczyć na bonusy.
Thumb 1 3 wroc aw szczepienia bezdomnych wroclaw
Od 9 czerwca we wrocławskich schroniskach i noclegowniach szczepione są osoby w kryzysie bezdomności. Szczepienie osób w kryzysie bezdomności to pilotażowy projekt w skali Polski.
Thumb 1 3 foto senat micha j zefaciuk kancelaria senatu
Podczas posiedzenia Komisji Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej 27 maja br. senatorowie poparli apel gmin uzdrowiskowych o wsparcie państwa.
Thumb 1 3 szczepienia covid 1
Samorządy wesprą akcję informacyjną i podejmą różnego typu działania zachęcające mieszkańców do szczepień. Działania te zostaną wsparte finansowo przez rząd.
Thumb 1 3 szczepienia covid 2
O tym, jak skutecznie promować szczepienia przeciw COVID-19 i włączać w tę promocję samorządy, rozmawiali w piątek 21 maja przedstawiciele rządu i samorządu terytorialnego na zespole Komisji Wspólnej.
Thumb 1 3 kwrist  21 05 19 zdrowie
Wykreślenie z KPO zapisów dotyczących centralizacji szpitali, wybór trzeciego wariantu reformy ochrony zdrowia, a także szybkie przesłanie projektów ustaw zapowiedział minister zdrowia, A. Niedzielski
Thumb 1 3 mi dzych d in vitro pixa
Gmina będzie współfinansowała wojewódzki program prozdrowotny leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego (in vitro). Na wniosek Burmistrza Rada Miejska podjęła uchwałę w tej sprawie.
Thumb 1 3 mielec teznia proj
Na osiedlu Lotników w Mielcu powstanie tężnia solankowa. Inwestycja będzie realizowana w ramach Mieleckiego Budżetu Obywatelskiego na 2021 rok. W budżecie miasta zarezerwowano na ten cel 500 tys. zł.
Thumb 1 3 img 4981
Wałbrzych jest pierwszym miastem w Polsce, które wprowadza system bonusów mających zachęcić mieszkańców do szczepień przeciwko COVID-19. Jeden z nich to tańsze bilety do miejskich instytucji kultury.
Thumb 1 3 man2195 edit
Samorządy nie mają wpływu na pensje, zakres i wycenę świadczeń z ubezpieczenia zdrowot­nego, dlatego obciąża­nie ich, a nie NFZ, stratami i dłu­gami szpitali urąga zasadom sprawie­dliwości społecznej.
Thumb 1 3 szczepienia
Stowarzyszenie CEESTAHC we współpracy z Ogólnopolskim Programem Zwalczania Grypy (OPZG) 13 maja br. organizuje bezpłatny webinar ekspertów dotyczący problematyki profilaktyki grypy oraz COVID-19.
Thumb 1 3 marki punkt szczepie
Samorząd Marek zdecydował o przygotowaniu punktu szczepień powszechnych. Rozpocznie on pracę 12 maja. Punkt został zlokalizowany w Centrum Handlowym M1. Przeszedł już drobiazgową kontrolę NFZ.
Thumb 1 3 szczepienia covid 2
Usprawnianiu organizacji szczepień i włączeniu JST w akcję profrekwencyjną poświęcone było spotkanie 23 kwietnia przedstawicieli strony samorządowej KWRiST z min. M. Dworczykiem
Thumb 1 3 man2185 edit
Druga fala pandemii, której przebieg był spowodowany przez znane przyczyny (zatem można także wskazać, kto ponosi odpowiedzialność), przyniosła tragiczne żniwo - pisze w felietonie Andrzej Porawski.
Thumb 1 3 logotyp zcp
To projekt - pod patronatem m.in. ZMP - którego celem jest zwrócenie uwagi na aspekt zdrowia publicznego, zarówno w wymiarze centralnym jak i lokalnym.
Thumb 1 3 szczepienia covid 1
Samorządowcy błyskawicznie przygotowali dodatkowe punkty szczepień, niestety - jak wyjaśniał minister M. Dworczyk - z powodu wciąż zbyt małej dostępności szczepionek trzeba przesunąć ich uruchomienie
Thumb 1 3 szczepienia covid 3
Organizacji punktów szczepień powszechnych przez samorządy oraz wyjaśnianiu związanych z tym nieporozumień poświęcone było cotygodniowe spotkanie online Strony Samorządowej z min. M. Dworczykiem.

Dokumenty

Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko Zarządu Związku Miast Polskich w sprawie wniosków o zmianę granic miast i o przyznanie praw miejskich w 2021 roku
Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko Zarządu ZMP w sprawie zmian w gminnych systemach gospodarowania odpadami komunalnymi wynikających z ustawy z dn. 8 lipca o zm. ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (...)
Pobierz Download icon@2x
publikacje
Report OECD - Better Governance, Planning and Services in Local Self‑Governments in Poland
Pobierz Download icon@2x
publikacje
Raport OECD - Lepsze zarządzanie, planowanie i dostarczanie usług w jednostkach samorządu lokalnego w Polsce

Multimedia

Kalendarz wydarzeń

Miasta
6
sierpień 2021

13
sierpień 2021

Sierpień 2021
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się do naszego newslettera wyraża Pani/Pan zgodę na posługiwanie się danymi osobowymi w celu wysyłania newslettera. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do jego wysyłania.

Więcej

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Związek Miast Polskich z siedzibą w Poznaniu, ul. Robocza 42 , 61-517 Poznań (dalej: my).

Wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych. Jest to osoba, z którą może się Pani/Pan kontaktować w sprawach związanych z posługiwaniem się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi, które nam Pani/Pan udziela oraz korzystania z praw, które w związku z tym przysługują. Z inspektorem można się kontaktować w następujący sposób:

 • listownie na adres: ul. Robocza 42, 61-517 Poznań
 • przez e-mail: rodo@zmp.poznan.pl

Związek Miast Polskich będzie posługiwać się Pani/Pana danymi osobowymi, w celu wysyłania newslettera na podstawie udzielonej zgody (zapisania się do newslettera).

Związek Miast Polskich będzie przechowywać podane dane osobowe do momentu odwołania udzielonej zgody.

Podane dane będą przekazywane do podmiotów z którymi Związek Miast Polskich współpracuje w celu wysyłania newslettera.

Dlatego, że posługujemy się Pani/Pana danymi osobowymi masz prawo:

 1. wycofania zgody na przetwarzanie danych,
 2. dostępu do danych osobowych,
 3. żądania sprostowania danych osobowych,
 4. żądania usunięcia danych osobowych,
 5. żądania ograniczenia przetwarzania danych osobowych,
 6. wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych ze względu na Pani/Pana szczególną sytuację – w przypadkach, kiedy posługujemy się danymi na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu,
 7. przenoszenia danych osobowych. Aby skorzystać z powyższych praw, skontaktuj się z nami lub z naszym inspektorem ochrony danych .

Pamiętaj też, że masz:

 • Prawo wycofania zgody

  W każdej chwili przysługuje Pani/Panu prawo do wycofania zgody na posługiwanie się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi. Jednak cofnięcie zgody nie będzie wpływać na to, że Związek Miast Polskich mógł posługiwać się podanymi danymi osobowymi przez cały okres obowiązywania zgody tj. na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej wycofaniem.

 • Prawo wniesienia skargi do organu

  Przysługuje Pani/Panu także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich przypadkowym czy umyślnym zniszczeniem, przypadkową utratą, zmianą, nieuprawnionym ujawnieniem, wykorzystaniem czy dostępem, zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi przepisami.

Mniej

Bądź na bieżąco. Dołącz do nas! Fb icon blue@2x