Aktualności z tematu - „Zdrowie”
Thumb 1 3 szczepienia covid 1
Samorządowcy błyskawicznie przygotowali dodatkowe punkty szczepień, niestety - jak wyjaśniał minister M. Dworczyk - z powodu wciąż zbyt małej dostępności szczepionek trzeba przesunąć ich uruchomienie
Thumb 1 3 szczepienia covid 3
Organizacji punktów szczepień powszechnych przez samorządy oraz wyjaśnianiu związanych z tym nieporozumień poświęcone było cotygodniowe spotkanie online Strony Samorządowej z min. M. Dworczykiem.
Thumb 1 3 wroc aw posi ki od mpk
Wrocławskie MPK będzie dostarczać obiady dla emerytowanych pracowników spółki oraz medyków, którzy walczą z pandemią COVID-19. Potrawy przygotują osoby niepełnosprawne intelektualnie.
Thumb 1 3 cz stochowa stypendia dla piel gniarek
Stypendia dla przyszłych pielęgniarek i pielęgniarzy to kolejny element miejskiego programu ,,Dostępny lekarz”, dotychczas adresowanego do studentów kierunku lekarskiego.
Thumb 1 3 kielce in vitr
Do 2024 roku około 100 par z Kielc będzie mogło skorzystać z programu leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego - in vitro. Miasto przeznaczy na program 1,5 mln zł.
Thumb 1 3 gliwice oplata za  obki
Gliwice planują zmienić sposób wyliczania opłaty za pobyt dzieci w żłobkach miejskich, a nowe propozycje skonsultują z mieszkańcami. Oni zadecydują o tym, które rozwiązanie może zostać wprowadzone.
Thumb 1 3 kwrist  21 03 31 www
Harmonogram opiniowania Krajowego Planu Odbudowy, a także trudna współpraca wojewody mazowieckiego z samorządem Warszawy i Radomia to główne tematy KWRiST, która odbyła się 31 marca online.
Thumb 1 3 karlino szczepienia pixa
Minister Michał Dworczyk zachęca do tworzenia „samorządowych” punktów szczepień dla chętnych gmin lub powiatów, a burmistrz Karlina już od dawna sam z własnej inicjatywy, pomaga w realizacji szczepień
Thumb 1 3 szczepienia covid 2
W związku z zaplanowaną dostawą 7 mln szczepionek przeciw COVID-19 w samym tylko kwietniu rząd proponuje, by JST organizowały samorządowe uproszczone punkty szczepień masowych.
Thumb 1 3 szczepienia covid 1
Utworzenie nowych, „samorządowych” punktów szczepień dla chętnych gmin lub powiatów zaproponował minister Michał Dworczyk, pełnomocnik rządu ds. NPS. Spotkanie w tej sprawie odbędzie się 29 marca rano
Thumb 1 3 warszawa in vitro
24 marca przypadał Narodowy Dzień Życia. Z tej okazji Urząd m.st. Warszawy przypomniał, że realizuje program in vitro, dzięki któremu od 2017 roku urodziło się 1012 dzieci.
Thumb 1 3 clipboard12
O większe środki na medycynę zapobiegawczą, profilaktykę chorób oraz wzmocnienie restrukturyzacji rynkowej dostosowanej do dynamicznych zmian demograficznych apelował 25 marca przedstawiciel ZMP.
Thumb 1 3 szczepienia covid 2
Dyskusja dotyczyła m.in. obostrzeń w nauczaniu w kolejnych województwach, zwiększenia tzw. rezerwy oświatowej na realizację rządowych programów, a także szczepień pracowników niepedagogicznych szkół
Thumb 1 3 senat komisja 10 03
Senatorowie z Komisji Zdrowia oraz Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej skrytykowali przygotowywane przez ministerstwo zdrowia rozwiązania legislacyjne dotyczące reformy szpitali.
Thumb 1 3 szczepienia covid 1
O przedłużeniu zapisów na szczepienia strażników gminnych, przekazaniu listy punktów mobilnych czy rozliczaniu dotacji na transport rozmawiali przedstawiciele strony samorządowej z min. M. Dworczykiem
Thumb 1 3 polkowice  psych
Polkowiczanie mogą liczyć na bezpłatne wsparcie psychologiczne dotyczące uzależnień w ramach programu polityki zdrowotnej burmistrza Polkowic, Łukasza Puźnieckiego „Pomoc Psychologiczna”.
Thumb 1 3 szpital 3
19 lutego przedstawiciele Związku Powiatów Polskich i Związku Miast Polskich spotkali się ze Sławomirem Gadomskim, podsekretarzem stanu w MZ i przedstawili swoją propozycję reformy szpitali.
Thumb 1 3 bydgoszcz program in vitro
Dzięki funkcjonowaniu programu leczenia niepłodności metodą in vitro w Bydgoszczy rodzą się kolejne dzieci. Od początku trwania programu zakwalifikowało się do niego niemal 150 par.
Thumb 1 3 szczepionka
O szybsze przekazywanie gminom informacji ws. szczepień przez wojewodów, a także o opublikowanie mapy punktów szczepień, również mobilnych apelowali samorządowcy podczas spotkania on-line 12 lutego.
Thumb 1 3 zmp ump
12 lutego br. Związek Miast Polskich i Unia Metropolii Polskich wysłały wspólne stanowisko sprzeciwiajające się zapowiedzi centralizacji ochrony zdrowia do S. Gadomskiego, podsekretarza stanu w MZ.
Thumb 1 3 szpital pixa
Poprzez centralizację i zmianę struktury właścicielskiej szpitali rudzki samorząd mógłby utracić spółkę wartą ponad 64 mln zł. W tej sprawie rudzcy samorządowcy wysłali pismo do parlamentarzystów.
Thumb 1 3 niepe nosprawni pixa
59 gmin skupionych w Obszarze Metropolitalnym Gdańsk – Gdynia – Sopot, jako pierwsza metropolia w kraju, przyjęło Standard Minimum na Rzecz Osób z Niepełnosprawnościami.
Thumb 1 3 szczepienia covid 4
Podczas kolejnego spotkania online strony samorządowej KWRiST z przedstawicielami rządu 5 lutego br. rozmawiano na temat korekty zasad realizacji transportu mieszkańców na szczepienia przeciw COVID-19
Thumb 1 3 szkolenia zarz dzanie szpitalami
Ministerstwo zdrowia przygotowuje zmianę dotyczącą restrukturyzacji szpitali. ZMP i ZPP stawiają diagnozę sytuacji, proponują inne rozwiązania i przekonują, że centralizacja nie jest dobrym pomysłem.

Dokumenty

Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko Związku Miast Polskich w sprawie pilnej konieczności nowelizacji ustawy o działalności leczniczej
Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko Zarządu Związku Miast Polskich w sprawie bezpodstawnych zarzutów sztucznego zawyżania stawek opłat za wodę i ścieki
Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko Związku Miast Polskich w sprawie zapowiadanych zmian dotyczących opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi
Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko Zarządu Związku Miast Polskich w sprawie pilnej konieczności przeprowadzenia systemowej reformy podatku od nieruchomości

Multimedia

Kalendarz wydarzeń

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się do naszego newslettera wyraża Pani/Pan zgodę na posługiwanie się danymi osobowymi w celu wysyłania newslettera. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do jego wysyłania.

Więcej

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Związek Miast Polskich z siedzibą w Poznaniu, ul. Robocza 42 , 61-517 Poznań (dalej: my).

Wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych. Jest to osoba, z którą może się Pani/Pan kontaktować w sprawach związanych z posługiwaniem się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi, które nam Pani/Pan udziela oraz korzystania z praw, które w związku z tym przysługują. Z inspektorem można się kontaktować w następujący sposób:

 • listownie na adres: ul. Robocza 42, 61-517 Poznań
 • przez e-mail: rodo@zmp.poznan.pl

Związek Miast Polskich będzie posługiwać się Pani/Pana danymi osobowymi, w celu wysyłania newslettera na podstawie udzielonej zgody (zapisania się do newslettera).

Związek Miast Polskich będzie przechowywać podane dane osobowe do momentu odwołania udzielonej zgody.

Podane dane będą przekazywane do podmiotów z którymi Związek Miast Polskich współpracuje w celu wysyłania newslettera.

Dlatego, że posługujemy się Pani/Pana danymi osobowymi masz prawo:

 1. wycofania zgody na przetwarzanie danych,
 2. dostępu do danych osobowych,
 3. żądania sprostowania danych osobowych,
 4. żądania usunięcia danych osobowych,
 5. żądania ograniczenia przetwarzania danych osobowych,
 6. wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych ze względu na Pani/Pana szczególną sytuację – w przypadkach, kiedy posługujemy się danymi na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu,
 7. przenoszenia danych osobowych. Aby skorzystać z powyższych praw, skontaktuj się z nami lub z naszym inspektorem ochrony danych .

Pamiętaj też, że masz:

 • Prawo wycofania zgody

  W każdej chwili przysługuje Pani/Panu prawo do wycofania zgody na posługiwanie się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi. Jednak cofnięcie zgody nie będzie wpływać na to, że Związek Miast Polskich mógł posługiwać się podanymi danymi osobowymi przez cały okres obowiązywania zgody tj. na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej wycofaniem.

 • Prawo wniesienia skargi do organu

  Przysługuje Pani/Panu także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich przypadkowym czy umyślnym zniszczeniem, przypadkową utratą, zmianą, nieuprawnionym ujawnieniem, wykorzystaniem czy dostępem, zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi przepisami.

Mniej

Bądź na bieżąco. Dołącz do nas! Fb icon blue@2x