Aktualności z tematu - „Zdrowie”
Thumb 1 3 rybnik wiczenia dla um
Rybnicki magistrat proponuje swoim pracownikom energetyczną przerwę w czasie pracy. Dwa razy w tygodniu pracownicy urzędu mają okazję skorzystać z dziesięciominutowych ćwiczeń pod okiem trenerki.
Thumb 1 3 zabrze centrum innowacji dla zdrowia
W Zabrzu otwarto Europejskie Centrum Innowacyjnych Technologii dla Zdrowia – jedną z kluczowych i największych tego typu inwestycję w Europie Środkowo-Wschodniej.
Thumb 1 3 warszawa klimat unsplash
Po 2040 r. w Warszawie śmiertelność wzrośnie nawet ponad 225% w odniesieniu do sytuacji obecnej – ostrzega zespół doradczy ds. kryzysu klimatycznego przy prezesie PAN w nowym komunikacie. 
Thumb 1 3 szczepienia  21 09 24 2
Samorządowcy zgłaszają postulat rozszerzenia listy osób uprawnionych do przyjęcia 3. dawki szczepionki, wystawiania z wyprzedzeniem skierowań dla 12-latków i akcji medialnej z udziałem pediatrów.
Thumb 1 3 dobre cele logo
Ogólnopolska kampania edukacyjna na temat Celów Zrównoważonego Rozwoju ma pokazać Polakom jak codziennymi wyborami i działaniami przyczynić się do lepszej przyszłości planety i poprawy jakości życia.
Thumb 1 3 sopot r owe skrzyneczki
Pierwsze skrzyneczki zawisły w Sopocie w miejskich bibliotekach, a kolejne we wrześniu pojawiły się w ośmiu sopockich szkołach – podstawowych i średnich. To inicjatywa Młodzieżowej Rady Miasta.
Thumb 1 3 szpital 4
Na posiedzeniu Zespołu ds. Ochrony Zdrowia i Polityki Społecznej KWRiST 13 września przedstawiciel ZMP interweniował m.in. w sprawie wojewódzkich planów transformacji i wyceny świadczeń dla szpitali.
Thumb 1 3 logo zdrowie cz owiek profilaktyka
7 września odbędzie się debata pt. „Fundusze Unijne w obszarze zdrowia – nowa perspektywa 2021-2027 oraz inne możliwości finansowania. Przydatne wskazówki i informacje dla samorządów i pracodawców”.
Thumb 1 3 szczepienia 6
Bezpłatne szczepienia na grypę dla dzieci w wieku od 6 miesięcy do 5 lat – to jeden z projektów uchwały, który został zgłoszony na najbliższą sesję Rady Miasta Krakowa 25 sierpnia.
Thumb 1 3 szczepienia covid 5
Narodowy Program Szczepień uruchomił nowy konkurs profrekwencyjny dla gmin, które wciąż mogą brać udział w pozostałych konkursach - Najbardziej Odporna Gmina oraz Gmina na Medal #SzczepimySię.
Thumb 1 3 szczepibus
Pomysł na zwiększenie liczby zaszczepionych - gdyński Szczepibus dotrze do tych mieszkańców, którzy z różnych powodów nie mogli jeszcze skorzystać ze szczepień.
Thumb 1 3  d certyfikat who
Łódź jako jedyne miasto w Polsce otrzymało tytuł i certyfikat Zdrowego Miasta Światowej Organizacji Zdrowia. Tytuł potwierdza wieloletnie zaangażowania miasta w działania na rzecz zdrowia mieszkańców.
Thumb 1 3 elk kran wka
Przy obecnej aurze pogodowej ważne jest regularne nawadnianie organizmu. W Ełku bez żadnych konsekwencji zdrowotnych można pić wodę prosto z kranu lub specjalnych poidełek. Jest ona zdrowa i dobra.
Thumb 1 3 szczepienia covid 2
O tym, jak zachęcić Polaków do szczepień na COVID-19, a także o planowanych szczepieniach przeciwko grypie rozmawiali podczas copiątkowego spotkania przedstawiciele KWRiST z min. M. Dworczykiem.
Thumb 1 3 polkowice mocny kr gos up
„Mocny kręgosłup” – to miejski program zdrowotny dla najmłodszych polkowiczan, realizowany przez polkowicki Aquapark. Za ten program gmina została ostatnio wyróżniona statuetką „Zdrowy Samorząd”.
Thumb 1 3 szczepienie covid 5
O promocji szczepień i przygotowaniach rządu do ewentualnej IV fali pandemii rozmawiano podczas spotkania przedstawicieli strony rządowej z przedstawicielami strony samorządowej KWRIST 2 lipca br.
Thumb 1 3 ciechan w szczepienia
Miasto zachęca do szczepień przeciwko COVID-19. Do promocji włączyli się znani ciechanowianie, którzy w zrealizowanym spocie filmowym informują, dlaczego się zaszczepili.
Thumb 1 3 covid szczepienia
MZ udostępniło możliwość śledzenia procesu szczepień w poszczególnych gminach. Zgodnie z rządowymi zapowiedziami gminy o najwyższym procencie zaszczepionych mieszkańców mogą liczyć na bonusy.
Thumb 1 3 wroc aw szczepienia bezdomnych wroclaw
Od 9 czerwca we wrocławskich schroniskach i noclegowniach szczepione są osoby w kryzysie bezdomności. Szczepienie osób w kryzysie bezdomności to pilotażowy projekt w skali Polski.
Thumb 1 3 foto senat micha j zefaciuk kancelaria senatu
Podczas posiedzenia Komisji Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej 27 maja br. senatorowie poparli apel gmin uzdrowiskowych o wsparcie państwa.
Thumb 1 3 szczepienia covid 1
Samorządy wesprą akcję informacyjną i podejmą różnego typu działania zachęcające mieszkańców do szczepień. Działania te zostaną wsparte finansowo przez rząd.
Thumb 1 3 szczepienia covid 2
O tym, jak skutecznie promować szczepienia przeciw COVID-19 i włączać w tę promocję samorządy, rozmawiali w piątek 21 maja przedstawiciele rządu i samorządu terytorialnego na zespole Komisji Wspólnej.
Thumb 1 3 kwrist  21 05 19 zdrowie
Wykreślenie z KPO zapisów dotyczących centralizacji szpitali, wybór trzeciego wariantu reformy ochrony zdrowia, a także szybkie przesłanie projektów ustaw zapowiedział minister zdrowia, A. Niedzielski
Thumb 1 3 mi dzych d in vitro pixa
Gmina będzie współfinansowała wojewódzki program prozdrowotny leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego (in vitro). Na wniosek Burmistrza Rada Miejska podjęła uchwałę w tej sprawie.

Dokumenty

Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Opinia Zarządu ZMP o ustawie z dnia 17 września 2021 o zmianie ustawy Prawo budowlane i ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym
Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko Zarządu ZMP w sprawie ustawy z dnia 17 września 2021 r. o zmianie ustawy o dochodach JST oraz niektórych innych ustaw
Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko Zarządu ZMP w sprawie projektu ustawy o zasadach realizacji zadań finansowanych ze środków europejskich w perspektywie finansowej 2021-2027
Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko Zarządu ZMP w sprawie kryzysu uchodźczego na granicy polsko-białoruskiej

Multimedia

Kalendarz wydarzeń

Miasta
4
październik 2021

24
październik 2021

27
październik 2021

28
październik 2021

29
październik 2021

30
październik 2021

Październik 2021
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się do naszego newslettera wyraża Pani/Pan zgodę na posługiwanie się danymi osobowymi w celu wysyłania newslettera. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do jego wysyłania.

Więcej

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Związek Miast Polskich z siedzibą w Poznaniu, ul. Robocza 42 , 61-517 Poznań (dalej: my).

Wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych. Jest to osoba, z którą może się Pani/Pan kontaktować w sprawach związanych z posługiwaniem się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi, które nam Pani/Pan udziela oraz korzystania z praw, które w związku z tym przysługują. Z inspektorem można się kontaktować w następujący sposób:

 • listownie na adres: ul. Robocza 42, 61-517 Poznań
 • przez e-mail: rodo@zmp.poznan.pl

Związek Miast Polskich będzie posługiwać się Pani/Pana danymi osobowymi, w celu wysyłania newslettera na podstawie udzielonej zgody (zapisania się do newslettera).

Związek Miast Polskich będzie przechowywać podane dane osobowe do momentu odwołania udzielonej zgody.

Podane dane będą przekazywane do podmiotów z którymi Związek Miast Polskich współpracuje w celu wysyłania newslettera.

Dlatego, że posługujemy się Pani/Pana danymi osobowymi masz prawo:

 1. wycofania zgody na przetwarzanie danych,
 2. dostępu do danych osobowych,
 3. żądania sprostowania danych osobowych,
 4. żądania usunięcia danych osobowych,
 5. żądania ograniczenia przetwarzania danych osobowych,
 6. wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych ze względu na Pani/Pana szczególną sytuację – w przypadkach, kiedy posługujemy się danymi na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu,
 7. przenoszenia danych osobowych. Aby skorzystać z powyższych praw, skontaktuj się z nami lub z naszym inspektorem ochrony danych .

Pamiętaj też, że masz:

 • Prawo wycofania zgody

  W każdej chwili przysługuje Pani/Panu prawo do wycofania zgody na posługiwanie się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi. Jednak cofnięcie zgody nie będzie wpływać na to, że Związek Miast Polskich mógł posługiwać się podanymi danymi osobowymi przez cały okres obowiązywania zgody tj. na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej wycofaniem.

 • Prawo wniesienia skargi do organu

  Przysługuje Pani/Panu także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich przypadkowym czy umyślnym zniszczeniem, przypadkową utratą, zmianą, nieuprawnionym ujawnieniem, wykorzystaniem czy dostępem, zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi przepisami.

Mniej

Bądź na bieżąco. Dołącz do nas! Fb icon blue@2x