Aktualności z tematu - „Zdrowie”
W piśmie do Ministra Zdrowia Prezes ZMP stanowczo protestuje przeciwko dyskryminującym miasta kryteriom oceny wniosków o dofinansowanie dla szpitalnych oddziałów ratunkowych ze środków Subfunduszu modernizacji podmiotów leczniczych.
My także chcemy wygrać z sepsą! Do 7 lutego można jeszcze wziąć udział w naszej aukcji Allegro dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i dzięki temu zagrać w meczu piłki nożnej w barwach reprezentacji Związku Miast Polskich.
My także chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych! Zdecydowaliśmy, że na aukcję Allegro dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wystawimy możliwość zagrania meczu w barwach reprezentacji Związku Miast Polskich.
Kraków zaprasza do wzięcia udziału w pierwszej edycji Seminarium Turystyki Medycznej, które odbędzie się w czwartek, 15 grudnia. W seminarium można wziąć udział stacjonarnie lub online. Uczestnictwo w wydarzeniu jest bezpłatne.
W trosce o mieszkańców prezydent Inowrocławia, R. Brejza zwrócił się do premiera M. Morawieckiego w sprawie wyrażenie zgody na możliwość wcześniejszej dystrybucji tabletek jodku potasu. Przedstawiciel ZMP skierował już taką propozycję do MSWiA.
Liczba zgonów w 2021 roku przekroczyła o blisko 154 tys. średnioroczną wartość z ostatnich 50 lat (519,5 tys. do 366 tys.). To efekt tego, że Polska „strategia” walki z COVID-19 była i jest fatalna - pisze Andrzej Porawski, dyrektor Biura ZMP.
Trwają intensywne rozmowy w sprawie brakujących pieniędzy na podwyżki dla pracowników szpitali. Paradoksalnie, dodatkowe 20 mld zł w systemie ochrony zdrowia może spowodować pogorszenie sytuacji pacjentów. Szpitale będą ciąć koszty inne niż płace
Niektórym szpitalom brakuje środków na podwyżki pensji dla pracowników - w tej sprawie 4 sierpnia zebrał się Zespół ds. Ochrony Zdrowia i Polityki Społecznej KWRiST. Nie udało się wypracować rozwiązania. Kolejne spotkanie wkrótce
Miasto realizuje projekt „Teleopieka dla łódzkich Seniorów” w ramach programu Korpus Wsparcia Seniorów. Jednym z elementów jest przekazanie łódzkim seniorom 500 teleopasek.
Rozpoczęła się kolejna edycja corocznego konkursu Samorządowy Lider. Jego celem jest aktywizacja jednostek samorządu terytorialnego w zakresie realizacji programów zdrowotnych oraz popularyzacji samorządowych działań w dziedzinie profilaktyki grypy.
Stowarzyszenie Arteria i ZMP zapraszają na kolejne webinarium tematyczne w ramach spotkań poświęconych realizacji praw człowieka na poziomie lokalnym. Jego tematem będzie wpływ mądrze zaprojektowanej zieleni na zdrowie psychiczne mieszkańców miast.
W czerwcu zostanie otwarta tężnia solankowa w Parku Sobieskiego w Wałbrzychu. Będą z niej mogli skorzystać mieszkańcy cierpiący na chorobowe stany tarczycy, choroby górnych i dolnych dróg oddechowych oraz przewlekłe nieżyty nosa
Negatywna opinia ws. projektu o minimalnych wynagrodzeniach w podmiotach leczniczych i dyskusja o projekcie ustawy o modernizacji i poprawie efektywności szpitalnictwa to najważniejsze tematy Zespołu ds. Ochrony zdrowia i polityki społecznej 16 maja
Urząd m.st. Warszawy zaprasza miasta do udziału w konferencji 18 maja br., która ma być przestrzenią do spotkania i wymiany poglądów różnych środowisk, w szczególności naukowych, samorządowych, biznesowych oraz organizacji pozarządowych.
Miasto od 2016 roku realizuje i finansuje „Program profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV)”. Obejmuje on między innymi szczepienia dziewczynek zamieszkałych w Świdnicy.
Już blisko 300 gabinetów stomatologicznych z różnych części Polski zaoferowało bezpłatną pomoc obywatelom Ukrainy, którzy szukają schronienia w naszym kraju.
Publikujemy symulację resortu zdrowia (wraz ze sprostowaniem) przyznania podmiotom szpitalnym kategorii, o których mowa w projekcie ustawy o modernizacji i poprawie efektywności szpitalnictwa.
Aktualnej sytuacji oraz działaniom rządu i jednostek samorządu terytorialnego wobec wojny na Ukrainie poświęcone było specjalne, dodatkowe posiedzenie Komisji Wspólnej 24 lutego br.
Opinia Unii Metropolii Polskich na temat projektu ustawy o modernizacji i poprawie efektywności szpitalnictwa.
Już w połowie marca ruszy „Gminny program leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców Krakowa”. Leczenie dla par będzie dofinansowane przez miasto.
Od kilku tygodni trwała walka ZMP o szpitale i pacjentów - chodzi o zwiększenie wyceny testów PCR. Obniżenie stawek spowodowało, że wiele szpitali zrezygnowało z prowadzenia punktów testowania.
Wydanie w najbliższych dniach rozporządzenia wprowadzającego obowiązek pracy zdalnej w administracji publicznej w związku COVID-19 zapowiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.
W Przemyślu powstała sieć 30 automatycznych defibrylatorów zewnętrznych, a przez to zwiększy się bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców Przemyśla oraz odwiedzających miasto turystów.
W częstochowskich szkołach średnich na powrót uczennic czekają skrzyneczki ze środkami higieny. Bo menstruacja to normalka i trzeba ją ogarnąć – a młode kobiety powinny to wiedzieć od samego początku.

Dokumenty

Pobierz
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko Zarządu Związku Miast Polskich w sprawie projektu ustawy o zmianie ustawy - Kodeks Wyborczy
Pobierz
inne
Zaproszeni na spotkanie informacyjne 25 stycznia 2023 r.
Pobierz
inne
Program-FRL-32
Pobierz
inne
Zaproszenie - miasto NIE ZMP-2

Multimedia

Kalendarz wydarzeń

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się do naszego newslettera wyraża Pani/Pan zgodę na posługiwanie się danymi osobowymi w celu wysyłania newslettera. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do jego wysyłania.

Więcej

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Związek Miast Polskich z siedzibą w Poznaniu, ul. Robocza 42 , 61-517 Poznań (dalej: my).

Wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych. Jest to osoba, z którą może się Pani/Pan kontaktować w sprawach związanych z posługiwaniem się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi, które nam Pani/Pan udziela oraz korzystania z praw, które w związku z tym przysługują. Z inspektorem można się kontaktować w następujący sposób:

 • listownie na adres: ul. Robocza 42, 61-517 Poznań
 • przez e-mail: rodo@zmp.poznan.pl

Związek Miast Polskich będzie posługiwać się Pani/Pana danymi osobowymi, w celu wysyłania newslettera na podstawie udzielonej zgody (zapisania się do newslettera).

Związek Miast Polskich będzie przechowywać podane dane osobowe do momentu odwołania udzielonej zgody.

Podane dane będą przekazywane do podmiotów z którymi Związek Miast Polskich współpracuje w celu wysyłania newslettera.

Dlatego, że posługujemy się Pani/Pana danymi osobowymi masz prawo:

 1. wycofania zgody na przetwarzanie danych,
 2. dostępu do danych osobowych,
 3. żądania sprostowania danych osobowych,
 4. żądania usunięcia danych osobowych,
 5. żądania ograniczenia przetwarzania danych osobowych,
 6. wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych ze względu na Pani/Pana szczególną sytuację – w przypadkach, kiedy posługujemy się danymi na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu,
 7. przenoszenia danych osobowych. Aby skorzystać z powyższych praw, skontaktuj się z nami lub z naszym inspektorem ochrony danych .

Pamiętaj też, że masz:

 • Prawo wycofania zgody

  W każdej chwili przysługuje Pani/Panu prawo do wycofania zgody na posługiwanie się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi. Jednak cofnięcie zgody nie będzie wpływać na to, że Związek Miast Polskich mógł posługiwać się podanymi danymi osobowymi przez cały okres obowiązywania zgody tj. na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej wycofaniem.

 • Prawo wniesienia skargi do organu

  Przysługuje Pani/Panu także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich przypadkowym czy umyślnym zniszczeniem, przypadkową utratą, zmianą, nieuprawnionym ujawnieniem, wykorzystaniem czy dostępem, zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi przepisami.

Mniej

Bądź na bieżąco. Dołącz do nas!