Aktualności z tematu - „Z naszych miast”
Thumb 1 3 tychy mieszkania w szkole
Tyskie TBS podpisało umowę na przebudowę i rozbudowę budynku byłej szkoły na budynek mieszkalny wielorodzinny. Do końca 2022 r. powstanie tam 30 mieszkań. Wartość inwestycji to 9,877 miliona złotych.
Thumb 1 3  d antywirusowa tkanina w mpk
Łódź jako pierwsze miasto na świecie wyposaży swoje autobusy w antywirusową tkaninę. Mowa o 17 elektrycznych autobusach Volvo, które w pierwszym kwartale 2022 r. zaczną kursować po Łodzi.
Thumb 1 3 przemy l ciep o systemowe
Miasto podpisało wielostronne porozumienie w zakresie produkcji i dystrybucji ciepła systemowego na terenie Przemyśla. Jednym z jego celów jest zwiększenie bezpieczeństwa energetycznego miasta.
Thumb 1 3 ostr w wlkp fb
Ostrowski projekt - „Zielona energia w gniazdkach - pierwsza w Polsce miejska sieć ekologicznej energii” został wyróżnione w konkursie „Innowacje w Polityce 2020”.
Thumb 1 3 ue flaga
Nagroda Europy 2021 - najwyższa nagroda przyznawana miastu najbardziej aktywnemu w propagowaniu idei europejskich - została przyznana Chmielnickiemu na Ukrainie. Płońsk otrzymał Flagę Honorową.
Thumb 1 3  czyca nowe miasto strona
Amerykański dziennikarz Ryan Socash prowadzący na YouTube kanał „Poland In”, swój najnowszy materiał poświęcił Łęczycy, jej bogatej historii i dziejom regionu.
Thumb 1 3 337
Witamy Łęczycę w Związku Miast Polskich. Uchwałę o przystąpieniu miasta do ZMP przyjął Zarząd Związku 14 kwietnia br. To już czwarte miasto dołączające do Związku w tym roku. ZMP liczy już 337 miast.
Thumb 1 3 circular cities 1
Czy Kraków, Lublin i Gdańsk zostaną liderami gospodarki cyrkularnej? Podczas konferencji 19 kwietnia zostaną po raz pierwszy zaprezentowane długofalowe strategie przepływu surowców w tych miastach.
Thumb 1 3 polkowice foto zkm
Na polkowickie ulice wyjadą nowe autobusy elektryczne. Na zakup pojazdów gmina pozyskała ponad 14 milionów złotych dofinansowania. Rozwój elektromobilności jest jednym z priorytetów władz Polkowic.
Thumb 1 3 mi sk mazow strona
Rok 2021 jest rokiem podniosłego wydarzenia dla mieszkańców Mińska Mazowieckiego. Obchodzą 600-lecie nadania mu praw miejskich. Oficjalnie świętowanie rozpoczynają 29 maja br., a zakończą w 2022 r.
Thumb 1 3 w oc awek gminy program rewitalizacji
Działania na rzecz lokalnej społeczności, remonty w nieruchomościach - zarówno miejskich, jak i prywatnych, zmiany w przestrzeni – Włocławek podsumował działania rewitalizacyjne w ubiegłym roku.
Thumb 1 3  d nowy ratusz
Połączenie historii ze współczesnością dzięki nawiązaniu do okolicznej architektury oraz XIX-wiecznego ratusza na placu Wolności. Łódź wybrała najlepszy projekt przyszłej siedziby magistratu.
Thumb 1 3 wroc aw posi ki od mpk
Wrocławskie MPK będzie dostarczać obiady dla emerytowanych pracowników spółki oraz medyków, którzy walczą z pandemią COVID-19. Potrawy przygotują osoby niepełnosprawne intelektualnie.
Thumb 1 3 cz stochowa stypendia dla piel gniarek
Stypendia dla przyszłych pielęgniarek i pielęgniarzy to kolejny element miejskiego programu ,,Dostępny lekarz”, dotychczas adresowanego do studentów kierunku lekarskiego.
Thumb 1 3 bydgoszcz strona
Radni Bydgoszczy wyrazili negatywne stanowisko do projektu Krajowego Planu Odbudowy. Marginalizuje on znaczenie dużych miast, ograniczając pieniędzy na inwestycje, których oczekują mieszkańcy.
Thumb 1 3 suwa ki miasto franc
Kontynuacja współpracy Suwałk z miastem partnerskim, francuski Grande–Synthe po zakończeniu pandemii koronawirusa, a także obecna sytuacja w obu miastach była tematem spotkania on-line prezydentów.
Thumb 1 3 widnik  tytu eko
Świdnik dba o środowisko realizując przedsięwzięcia związane choćby z oszczędzaniem wody czy wykorzystaniem ekologicznych źródeł ciepła. Jego działania oceni jury ogólnopolskiego konkursu Eco-Miasto.
Thumb 1 3 niepodleg a 2
W ramach obchodów 100. rocznicy odznaczenia Płocka Krzyżem Walecznych jest organizowana 8 kwietnia debata historyczna „Miasto a wojna. Płock, Białystok i Lwów w kontekście wojny polsko-bolszewickiej.”
Thumb 1 3 kielce in vitr
Do 2024 roku około 100 par z Kielc będzie mogło skorzystać z programu leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego - in vitro. Miasto przeznaczy na program 1,5 mln zł.
Thumb 1 3 jelenia g ra trasy rowerowe
Przedstawiony przez Marszałka Województwa Dolnośląskiego projekt Cyklostrady Dolnośląskiej całkowicie pomija południową część województwa – niepokoją się samorządowcy z regionu jeleniogórskiego.
Thumb 1 3 sanok s 19
Burmistrz Sanoka zainicjował działania na rzecz budowy 30-kilometrowego łącznika S19 z Sanokiem. Przygotowano petycję do ministra infrastruktury w sprawie budowy nowego odcinka drogi krajowej.
Thumb 1 3 gliwice oplata za  obki
Gliwice planują zmienić sposób wyliczania opłaty za pobyt dzieci w żłobkach miejskich, a nowe propozycje skonsultują z mieszkańcami. Oni zadecydują o tym, które rozwiązanie może zostać wprowadzone.
Thumb 1 3 karlino szczepienia pixa
Minister Michał Dworczyk zachęca do tworzenia „samorządowych” punktów szczepień dla chętnych gmin lub powiatów, a burmistrz Karlina już od dawna sam z własnej inicjatywy, pomaga w realizacji szczepień
Thumb 1 3 gorz w pocz tki polskiego miasta
28 marca, w rocznicę ustanowienia w Gorzowie polskiej administracji, miasto świętowało Dzień Pioniera. Ten dzień w 1945 roku był symbolicznym początkiem polskiego Gorzowa.

Dokumenty

Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko Związku Miast Polskich w sprawie pilnej konieczności nowelizacji ustawy o działalności leczniczej
Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko Zarządu Związku Miast Polskich w sprawie bezpodstawnych zarzutów sztucznego zawyżania stawek opłat za wodę i ścieki
Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko Związku Miast Polskich w sprawie zapowiadanych zmian dotyczących opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi
Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko Zarządu Związku Miast Polskich w sprawie pilnej konieczności przeprowadzenia systemowej reformy podatku od nieruchomości

Multimedia

Kalendarz wydarzeń

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się do naszego newslettera wyraża Pani/Pan zgodę na posługiwanie się danymi osobowymi w celu wysyłania newslettera. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do jego wysyłania.

Więcej

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Związek Miast Polskich z siedzibą w Poznaniu, ul. Robocza 42 , 61-517 Poznań (dalej: my).

Wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych. Jest to osoba, z którą może się Pani/Pan kontaktować w sprawach związanych z posługiwaniem się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi, które nam Pani/Pan udziela oraz korzystania z praw, które w związku z tym przysługują. Z inspektorem można się kontaktować w następujący sposób:

 • listownie na adres: ul. Robocza 42, 61-517 Poznań
 • przez e-mail: rodo@zmp.poznan.pl

Związek Miast Polskich będzie posługiwać się Pani/Pana danymi osobowymi, w celu wysyłania newslettera na podstawie udzielonej zgody (zapisania się do newslettera).

Związek Miast Polskich będzie przechowywać podane dane osobowe do momentu odwołania udzielonej zgody.

Podane dane będą przekazywane do podmiotów z którymi Związek Miast Polskich współpracuje w celu wysyłania newslettera.

Dlatego, że posługujemy się Pani/Pana danymi osobowymi masz prawo:

 1. wycofania zgody na przetwarzanie danych,
 2. dostępu do danych osobowych,
 3. żądania sprostowania danych osobowych,
 4. żądania usunięcia danych osobowych,
 5. żądania ograniczenia przetwarzania danych osobowych,
 6. wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych ze względu na Pani/Pana szczególną sytuację – w przypadkach, kiedy posługujemy się danymi na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu,
 7. przenoszenia danych osobowych. Aby skorzystać z powyższych praw, skontaktuj się z nami lub z naszym inspektorem ochrony danych .

Pamiętaj też, że masz:

 • Prawo wycofania zgody

  W każdej chwili przysługuje Pani/Panu prawo do wycofania zgody na posługiwanie się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi. Jednak cofnięcie zgody nie będzie wpływać na to, że Związek Miast Polskich mógł posługiwać się podanymi danymi osobowymi przez cały okres obowiązywania zgody tj. na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej wycofaniem.

 • Prawo wniesienia skargi do organu

  Przysługuje Pani/Panu także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich przypadkowym czy umyślnym zniszczeniem, przypadkową utratą, zmianą, nieuprawnionym ujawnieniem, wykorzystaniem czy dostępem, zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi przepisami.

Mniej

Bądź na bieżąco. Dołącz do nas! Fb icon blue@2x