Aktualności z tematu - „Z naszych miast”
Thumb 1 3 gliwice pe nomocniczka prezyd
Gliwicki ratusz stale poszerza zakres usług na rzecz osób z niepełnosprawnościami. A kilka dni temu prezydent miasta powołał swoją pełnomocniczkę do spraw osób z niepełnosprawnościami.
Thumb 1 3 rybnik nagroda za cal
Projekt Centrum Aktywności Lokalnej w Rybniku otrzymał nominację do najważniejszej nagrody architektonicznej w Europie - EU Prize for Contemporary Architecture – Mies van der Rohe Award.
Thumb 1 3 151011 070
Tereny rekreacyjne i boisko sportowe powstaną na działce, którą Rzeszów kupił na osiedlu Miłocin. Pierwsze inwestycje zaplanowano już na ten rok.
Thumb 1 3 radom mieszkania komunalne
W Radomiu rozpoczęły się przygotowania do budowy 90 nowych mieszkań komunalnych. Urząd Miejski ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji budowy 9-kondygnacyjnego bloku.
Thumb 1 3 p ock nowy plock eu
Spośród ofert, które rywalizowały o tytuł Stolicy Kultury Mazowsza to oferta Miasta Płocka zdobyła to szczególne wyróżnienie. Miasto otrzyma wsparcie finansowe na realizację wydarzeń kulturalnych.
Thumb 1 3 tomasz w nor 5
Miasto pozyskało prawie 16 milionów zł z Programu „Rozwój Lokalny”. Na konferencji zorganizowanej 14 stycznia w Urzędzie Miasta zaprezentowano wizję rozwoju Tomaszowa Mazowieckiego na miarę XXI w.
Thumb 1 3 toru przyjazne deklaracje  tytulowe
Toruń stawia kolejny krok w stronę nowoczesnego urzędu –uruchamia „Przyjazne Deklaracje”. Mieszkańcy złożą deklaracje i informacje podatkowe online do 5 rodzajów podatków i opłat lokalnych
Thumb 1 3 lublin auto elektryczne
Samochód elektryczny do jazdy testowej to nagroda specjalna dla Lublina w ogólnopolskim konkursie Eco-Miasto. W 8. edycji tego wydarzenia miasto nagrodzono w kategorii „Zrównoważony transport”.
Thumb 1 3 b dzin 2
Koncertem galowym zakończył się 16 stycznia tegoroczny Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie. Na scenie w Będzin Arenie wystąpiło ponad 150 wykonawców.
Thumb 1 3 2009 09 11 pt 009
Podczas posiedzenia Zarządu ZMP we Włocławku 21 stycznia br. w formule hybrydowej został zaopiniowany m.in projekt ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.
Thumb 1 3 krak w ceny gazu
Miasto Kraków kupuje gaz ziemny po cenach z 2018 roku, które obowiązują jednostki i spółki miejskie aż do końca 2022 roku. To efekt działania Krakowskiej Grupy Zakupowej Gazu.
Thumb 1 3 radomsko mof
Radomsko z Piotrkowem Trybunalskim, Bełchatowem oraz gminami województwa łódzkiego stworzyły Miejski Obszar Funkcjonalny. Dzięki niemu będą mogły wspólnie starać się o zewnętrzne środki finansowe.
Thumb 1 3 warszawa panorama
Samorząd Warszawy przygotował miejską formę wsparcia dla mieszkańców wobec podwyżek opłat za prąd i ogrzewanie. Przekaże mieszkańcom dodatkowe fundusze na pokrycie kosztów lokalowych.
Thumb 1 3 d81 4189
Już 3 i 4 lutego do Łodzi zjadą samorządowcy z całego kraju, aby opracować odpowiednie działania na rzecz klimatu, jakie można podjąć w metropoliach i małych miejscowościach.
Thumb 1 3 przemy l defibrylatory
W Przemyślu powstała sieć 30 automatycznych defibrylatorów zewnętrznych, a przez to zwiększy się bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców Przemyśla oraz odwiedzających miasto turystów.
Thumb 1 3 w oc awek podpisanie umowy nor 5
Umowa w sprawie realizacji projektu pn. „WŁOCŁAWEK – MIASTO NOWYCH MOŻLIWOŚCI. Tutaj mieszkam, pracuję, inwestuję i tu wypoczywam” jest zwieńczeniem półtorarocznej pracy włocławskiej społeczności.
Thumb 1 3 inowroc aw rada etyki medi w
10 stycznia, po ponad 4 latach od zgłoszenia do prokuratury przez Prezydenta Inowrocławia sprawy skradzionych publicznych pieniędzy z budżetu Miasta Inowrocławia, otrzymał on wezwanie na przesłuchanie
Thumb 1 3 pawe adamowicz  3 rocznica
Wydarzenia w reżimie pandemicznym i transmisje online upamiętnią rocznicę tragicznej śmierci prezydenta Pawła Adamowicza. Ogłoszony został również pierwszy laureat nagrody jego imienia.
Thumb 1 3 gliwice z ota r czka
W trwającym od sierpnia pilotażowym miejskim projekcie „Złota raczka dla seniora” z usług fachowców oferujących drobne naprawy gliwiccy seniorzy skorzystali 269 razy.
Thumb 1 3 hrubiesz w biuro projektu
Zakończyły się negocjacje z Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej ws. zakresu realizacji projektu pn. „Rozwój Lokalny Hrubieszowa – od partycypacji do realizacji” w Programie „Rozwój Lokalny”.
Thumb 1 3 zabrze hotel przej ty przez miasto
Miasto Zabrze stało się właścicielem byłego hotelu Admiralspalast. – To niepowtarzalny zabytek, a jednocześnie jeden z symboli naszego miasta – komentuje prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.
Thumb 1 3 ostr w wlkp  seniorzy
Nowe miejsce dla ostrowskich seniorów jest już gotowe. Dzienny Dom „Senior+" został oficjalnie otwarty. To pierwsza z inwestycji w ramach Ostrowskiego Ekspresu Inwestycyjnego.
Thumb 1 3 cz stochowa  r owe skrzyneczki
W częstochowskich szkołach średnich na powrót uczennic czekają skrzyneczki ze środkami higieny. Bo menstruacja to normalka i trzeba ją ogarnąć – a młode kobiety powinny to wiedzieć od samego początku.
Thumb 1 3 s upsk invitro pixa
Miasto dofinansuje 20 kolejnych procedur w ramach „Słupskiego programu na rzecz przeciwdziałania skutkom niepłodności poprzez dofinansowanie leczenia metodą zapłodnienia pozaustrojowego”.

Dokumenty

Pobierz Download icon@2x
publikacje
Narzędzie samooceny dla jednostek samorządu lokalnego w Polsce: Wzmacnianie zarządzania na rzecz bardziej efektywnych strategii rozwoju
Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
MIASTA WOLNYCH, RÓWNYCH I SOLIDARNYCH OBYWATELI - Deklaracja Zarządu Związku Miast Polskich z okazji Światowego Dnia Praw Człowieka
Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Wstępna opinia Zarządu Związku Miast Polskich o projekcie nowelizacji ustawy o regionalnych izbach obrachunkowych
Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko Zarządu Związku Miast Polskich ws. projektu nowelizacji Prawa oświatowego (druk sejmowy 1812)

Multimedia

Kalendarz wydarzeń

Miasta
Styczeń 2022
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się do naszego newslettera wyraża Pani/Pan zgodę na posługiwanie się danymi osobowymi w celu wysyłania newslettera. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do jego wysyłania.

Więcej

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Związek Miast Polskich z siedzibą w Poznaniu, ul. Robocza 42 , 61-517 Poznań (dalej: my).

Wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych. Jest to osoba, z którą może się Pani/Pan kontaktować w sprawach związanych z posługiwaniem się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi, które nam Pani/Pan udziela oraz korzystania z praw, które w związku z tym przysługują. Z inspektorem można się kontaktować w następujący sposób:

 • listownie na adres: ul. Robocza 42, 61-517 Poznań
 • przez e-mail: rodo@zmp.poznan.pl

Związek Miast Polskich będzie posługiwać się Pani/Pana danymi osobowymi, w celu wysyłania newslettera na podstawie udzielonej zgody (zapisania się do newslettera).

Związek Miast Polskich będzie przechowywać podane dane osobowe do momentu odwołania udzielonej zgody.

Podane dane będą przekazywane do podmiotów z którymi Związek Miast Polskich współpracuje w celu wysyłania newslettera.

Dlatego, że posługujemy się Pani/Pana danymi osobowymi masz prawo:

 1. wycofania zgody na przetwarzanie danych,
 2. dostępu do danych osobowych,
 3. żądania sprostowania danych osobowych,
 4. żądania usunięcia danych osobowych,
 5. żądania ograniczenia przetwarzania danych osobowych,
 6. wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych ze względu na Pani/Pana szczególną sytuację – w przypadkach, kiedy posługujemy się danymi na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu,
 7. przenoszenia danych osobowych. Aby skorzystać z powyższych praw, skontaktuj się z nami lub z naszym inspektorem ochrony danych .

Pamiętaj też, że masz:

 • Prawo wycofania zgody

  W każdej chwili przysługuje Pani/Panu prawo do wycofania zgody na posługiwanie się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi. Jednak cofnięcie zgody nie będzie wpływać na to, że Związek Miast Polskich mógł posługiwać się podanymi danymi osobowymi przez cały okres obowiązywania zgody tj. na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej wycofaniem.

 • Prawo wniesienia skargi do organu

  Przysługuje Pani/Panu także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich przypadkowym czy umyślnym zniszczeniem, przypadkową utratą, zmianą, nieuprawnionym ujawnieniem, wykorzystaniem czy dostępem, zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi przepisami.

Mniej

Bądź na bieżąco. Dołącz do nas! Fb icon blue@2x