Aktualności z tematu - „Z naszych miast”
Thumb 1 3 bytom z g ry
Miasto zachęca wspólnoty mieszkaniowe do dzierżawienia lub wykupu podwórek, które znajdują się w obrębie wspólnot.
Thumb 1 3 kamienica z lotu ptaka
W ramach projektu pilotażowego „Centrum Wsparcia Doradczego” powstał projekt „Strategii terytorialnej partnerstwa miast i gmin powiatu limanowskiego”.
Thumb 1 3 gdynia modernizm
Dziś w Gdyni odbywa się 3. Forum Miast Modernistycznych. W transmisji na żywo można obserwować debatę burmistrzów Brasilii, Gdyni, Kowna i Tel Avivu-Yafo oraz debatę konserwatorów zabytków.
Thumb 1 3 sopot r owe skrzyneczki
Pierwsze skrzyneczki zawisły w Sopocie w miejskich bibliotekach, a kolejne we wrześniu pojawiły się w ośmiu sopockich szkołach – podstawowych i średnich. To inicjatywa Młodzieżowej Rady Miasta.
Thumb 1 3 lubuskie tr jmiasto
W Zielonej Górze 20 września została powołana spółka SIM KZN Lubuskie Trójmiasto, która zrzesza sześć gmin z regionu. Jej celem jest budowa ok. 800 mieszkań w regionie.
Thumb 1 3 p ocka fb
Miasto Płock zaprasza na V Międzynarodowe Forum Partnerstwa Publiczno-Prywatnego. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 27-28 września i po raz drugi przyjmie formę wirtualnej konferencji.
Thumb 1 3 forum ratownictwa
19-20 października br. odbędzie się w Inowrocławiu XXV Ogólnopolskie Forum Ratownictwa na temat związany z COVID-19 - „Bezpieczeństwo osób starszych w przestrzeni miejskiej".
Thumb 1 3 ostr w mazow brembante
Ostrów Mazowiecką i Brembate di Sopra łączy 20 lat współpracy. Miasta chcą dalej współpracować, co zostało potwierdzone podczas niedawnej wizyty burmistrz Brembate Emilianę Giussani w Ostrowi.
Thumb 1 3 ustrzyki dolne
Komunikacja bezemisyjna to nasza przyszłość – mówi o nowych możliwościach burmistrz Ustrzyk Dolnych – autobusy elektryczne pozwoliłyby zachować nam przyrodę w Ustrzykach Dolnych w niezmienionym stanie
Thumb 1 3 kieleckie wi to rowerzysty 4
W niedzielę 19 września odbędzie się po raz kolejny Kieleckie Święto Rowerzysty - największe wydarzenie rowerowe w Kielcach, już drugie takie w historii miasta.
Thumb 1 3 grafika wspieramy rozw j naszych ma ych ojczyzn
Partnerstwo Pojezierza Brodnickiego pn. „Wspieramy rozwój naszych małych ojczyzn” ma już gotowy projekt wspólnej strategii rozwojowej. Właśnie rozpoczęło się jego opiniowanie przez mieszkańców.
Thumb 1 3 o wi cim wadliwe prawo
Tworząc wadliwe prawo rząd PiS pozbawił Miasto Oświęcim 11 mln zł –informuje prezydent miasta Janusz Chwierut. Oświęcim walczy o zmianę niekorzystnych przepisów o podatkach i opłatach lokalnych.
Thumb 1 3 rybnik kopalnia
Uchwała blokująca powstanie kopalni w Rybniku ważna! NSA odrzucił skargę kasacyjną wojewody śląskiego na uchwałę Rady Miasta w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.
Thumb 1 3 gdynia platforma dialogu
Dzięki Gdyńskiej Platformie Dialogu, mieszkanki i mieszkańcy mogą brać udział w konsultacjach i dialogu także online, za pośrednictwem strony internetowej konsultujemy.gdynia.pl.
Thumb 1 3 lublin album nagrodzony
Album „Lublin Filmowy – Filmowy Lublin” wydany przez Miasto, został uznany Najpiękniejszą Książką Roku 2020. Tę prestiżową nagrodę od 61 lat przyznaje Polskie Towarzystwo Wydawców Książek .
Thumb 1 3 wawa vod
Platforma VOD Warszawa - sfinansowana przez miasto - została zaprojektowana z myślą o warszawskich instytucjach kultury i organizacjach pozarządowych, a przede wszystkim – o ich publiczności.
Thumb 1 3 s widnica  widok na katedre
W ramach projektu „Turystyka - wspólna sprawa” realizowanego przez miasta Świdnica i Trutnov, 5 i 6 października odbędzie się Kongres Turystyki Polsko-Czeskiej.
Thumb 1 3 kielce mapa rzemie lnik w
Kielecka Mapa Rzemieślników to interaktywne narzędzie, opracowane przez Urząd Miasta Kielce, ułatwi mieszkańcom znalezienie adresów zakładów rzemieślniczych działających w mieście.
Thumb 1 3 inowroc aw o wiata
Rada Miejska Inowrocławia apeluje do rządu i premiera o wycofanie projektu zmiany ustawy Prawo oświatowe. Projekt – zdaniem radnych - to kolejny krok w kierunku centralizacji systemu oświatowego,
Thumb 1 3 pozna ksi komaty
Jesienią na peryferyjnych osiedlach Poznania Biblioteka Raczyńskich postawi książkomaty. Pozwolą poszerzyć ofertę kulturalną w rejonach, które mają ograniczony dostęp do filii biblioteki.
Thumb 1 3 26675028440 97c8d6045f k
O problemach ekologicznych wpływających na jakość życia, planowaniu przestrzennym uwzględniającym środowisko wodne i o gospodarowaniu wodą w miastach będzie mowa na kongresie „Economy of a Water City”
Thumb 1 3 krak w zielona stolica fina
Kraków wraz z Helsingborgiem (Szwecja), Sofią (Bułgaria) i Tallinem (Estonia) trafił do ścisłej finałowej czwórki, ubiegającej się o tytuł „Zielonej Stolicy Europy 2023”. Ogłoszenie wyników 9 września
Thumb 1 3 cover wydarzenieml
W Fabryce Pełnej Życia w Dąbrowie Górniczej 2 września br. został przedstawiony nowy projekt metropolitalny - Miastolab. Festiwal miejskich innowacji będzie trwał od 2 do 5 września.
Thumb 1 3 podkowa le na szczepienia
Podkowa Leśna przekroczyła próg 67% osób w pełni zaszczepionych i zajęła I miejsce pośród 500 gmin w Polsce. Nagroda to 100 tys. złotych. Mimo tego władze miasta nadal zachęcają do szczepień.

Dokumenty

Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko Zarządów Związku Gmin Wiejskich RP i Związku Miast Polskich w sprawie planowanej zmiany granic pomiędzy Gminą Kleszczów i Gminą Bełchatów
Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Uwagi ZMP do projektu zmian ustawy o samorządzie gminnym – sołectwa
Pobierz Download icon@2x
inne
Opracowanie ZMP - Wpływ na podsektor finansów JST wg OSR z rządowych projektów ustaw, w porównaniu ze skutkami dla BP [mln PLN] z 15.09.21
Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko ZMP w sprawie skutków zmian w podatku PIT, w tym w ramach „Polskiego Ładu”, w zakresie dochodów własnych JST oraz projektu ustawy o „wsparciu” JST w związku z Programem PŁ - z 15.09.21

Multimedia

Kalendarz wydarzeń

Miasta
25
wrzesień 2021

26
wrzesień 2021

Wrzesień 2021
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się do naszego newslettera wyraża Pani/Pan zgodę na posługiwanie się danymi osobowymi w celu wysyłania newslettera. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do jego wysyłania.

Więcej

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Związek Miast Polskich z siedzibą w Poznaniu, ul. Robocza 42 , 61-517 Poznań (dalej: my).

Wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych. Jest to osoba, z którą może się Pani/Pan kontaktować w sprawach związanych z posługiwaniem się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi, które nam Pani/Pan udziela oraz korzystania z praw, które w związku z tym przysługują. Z inspektorem można się kontaktować w następujący sposób:

 • listownie na adres: ul. Robocza 42, 61-517 Poznań
 • przez e-mail: rodo@zmp.poznan.pl

Związek Miast Polskich będzie posługiwać się Pani/Pana danymi osobowymi, w celu wysyłania newslettera na podstawie udzielonej zgody (zapisania się do newslettera).

Związek Miast Polskich będzie przechowywać podane dane osobowe do momentu odwołania udzielonej zgody.

Podane dane będą przekazywane do podmiotów z którymi Związek Miast Polskich współpracuje w celu wysyłania newslettera.

Dlatego, że posługujemy się Pani/Pana danymi osobowymi masz prawo:

 1. wycofania zgody na przetwarzanie danych,
 2. dostępu do danych osobowych,
 3. żądania sprostowania danych osobowych,
 4. żądania usunięcia danych osobowych,
 5. żądania ograniczenia przetwarzania danych osobowych,
 6. wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych ze względu na Pani/Pana szczególną sytuację – w przypadkach, kiedy posługujemy się danymi na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu,
 7. przenoszenia danych osobowych. Aby skorzystać z powyższych praw, skontaktuj się z nami lub z naszym inspektorem ochrony danych .

Pamiętaj też, że masz:

 • Prawo wycofania zgody

  W każdej chwili przysługuje Pani/Panu prawo do wycofania zgody na posługiwanie się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi. Jednak cofnięcie zgody nie będzie wpływać na to, że Związek Miast Polskich mógł posługiwać się podanymi danymi osobowymi przez cały okres obowiązywania zgody tj. na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej wycofaniem.

 • Prawo wniesienia skargi do organu

  Przysługuje Pani/Panu także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich przypadkowym czy umyślnym zniszczeniem, przypadkową utratą, zmianą, nieuprawnionym ujawnieniem, wykorzystaniem czy dostępem, zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi przepisami.

Mniej

Bądź na bieżąco. Dołącz do nas! Fb icon blue@2x