Aktualności z tematu - „Z naszych miast”
Thumb 1 3 wybory materia y prasowe zmp
Julian Żygadło wygrał wybory na burmistrza Kątów Wrocławskich. Druga tura wyborów czeka jednak mieszkańców Ustki. Żaden z sześciorga kandydatów nie zdobył ponad 50 procent głosów.
Thumb 1 3 mi sk drzewa
W Mińsku Mazowieckim ruszył projekt „600 drzew”. To niezwykła akcja, w ramach której mieszkańcy wspólnymi siłami zmienią oblicze miasta, sadząc w miejskiej przestrzeni aż 600 drzew.
Thumb 1 3  d mediateka
Ogród różany, szklane atrium, galeria, rodzinna kawiarnia i multimedialne sale. W Łodzi powstaje jedna z najnowocześniejszych instytucji kultury w mieście.
Thumb 1 3 pozna poj ciownik r wno ciowy
„Pojęciownik równościowy" opracowany przez poznański Zespół ds. polityki równości i różnorodności, to rodzaj praktycznego słowniczka. Mogą z niego korzystać m.in. urzędnicy samorządowi i nauczyciele.
Thumb 1 3 151011 070
W I turze przedterminowych wyborów na prezydenta Rzeszowa, Konrad Fijołek zdobył 56,51 proc. głosów – podał po godz. 2 w nocy przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej. Frekwencja wyniosła 54 procent
Thumb 1 3 nowe miasta 349 www
Żarów, Otmuchów, Tuszyn, Pyrzyce, Muszyna, Koszyce, Kańczuga i Góra – to miasta, których radni w ostatnich dniach zdecydowali o przystąpieniu do Związku Miast Polskich. Obecnie Związek liczy 349 miast
Thumb 1 3 szczecinek  tenis
Od 3 do 6 czerwca w Szczecinku odbywały się XVII Mistrzostwa Polski Samorządowców w tenisie ziemnym. Udział w zawodach wzięło 50 osób: radni, wójtowie, burmistrzowie, prezydenci miast i urzędnicy.
Thumb 1 3 krak w ogr d w um
Kraków jako pierwsze miasto w Polsce opracował ogólnomiejskie regulacje dotyczące zakładania i funkcjonowania ogrodów społecznych. Właśnie otwarto 11. taki ogród w mieście – na dziedzińcu Magistratu.
Thumb 1 3 wroc aw szczepienia bezdomnych wroclaw
Od 9 czerwca we wrocławskich schroniskach i noclegowniach szczepione są osoby w kryzysie bezdomności. Szczepienie osób w kryzysie bezdomności to pilotażowy projekt w skali Polski.
Thumb 1 3 cz stochowa beton antysmogowy
Innowacyjna ekologiczna technologia jest wykorzystywana przy przebudowie linii tramwajowej w centrum Częstochowy. Po raz pierwszy przy budowie torowiska zastosowano fotokatalityczną powierzchnię.
Thumb 1 3 zabrze centrum rozw rodziny
W Zabrzu otwarte zostało Centrum Rozwoju Rodziny. Miasto stworzyło przestrzeń sprzyjającą działaniom z zakresu aktywizacji i zapobiegania wykluczeniu społecznemu.
Thumb 1 3 mys owice pl
Dwutorowa linia tramwajowa w miejsce linii jednotorowej i rondo zamiast problematycznego skrzyżowania – to dwa najważniejsze elementy rewolucji torowo-drogowej w centrum Mysłowic.
Thumb 1 3 lublin portal
W Lublinie stanęło okno z widokiem na Wilno, a w Wilnie – z widokiem na Lublin. Polacy machają Litwinom, a Litwini Polakom. Wszystko odbywa się w ramach międzynarodowego projektu „Portal”.
Thumb 1 3 warszawa rozowa skrzyneczka 2
W 34 szkołach w śródmieściu Warszawy pojawią się różowe skrzyneczki zawierające artykuły higieniczne niezbędne podczas miesiączki. Stolica przyłącza się w ten sposób do ogólnopolskiej inicjatywy
Thumb 1 3 kielce strona
W Kielcach opracowane będą Standardy Ulicy Miejskiej. Dokument będzie przewodnikiem dla projektantów jak w miejskiej przestrzeni pogodzić interesy pieszych, rowerzystów, kierowców i zadbać o zieleń.
Thumb 1 3 ostr w w trakt po rewitalizacji
30 maja na nowo otwarto główny trakt w Śródmieściu. Dzięki rewitalizacji 700-metrowego odcinka powstało kolejne miejsce, gdzie można organizować spotkania integracyjne, wystawy i festiwale uliczne.
Thumb 1 3 sosnowiec komunikacja nocna
Spora rewolucja w nocnej komunikacji publicznej szykuje się od lipca na terenie Sosnowca. Zamiast nocnych kursów linii tramwajowej nr 27 po mieście jeździć będzie specjalny bus.
Thumb 1 3 tychy r owe miejsca do parkowania
Przed Urzędem Miasta, przy budynku MOPS oraz przy Ośrodku Wypoczynkowym Paprocany pojawiły się specjalne, różowe miejsca do parkowania. To ukłon w stronę kobiet w ciąży oraz rodziców małych dzieci.
Thumb 1 3 gdynia blok komunalny bez barier
Będzie miał pięć kondygnacji i zostanie dostosowany do potrzeb osób z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Powstanie kolejny gdyński budynek komunalny bez barier.
Thumb 1 3 inowroc aw ulica
Tablica z nazwą ulicy Iwana Alejnika w Inowrocławiu została ponownie zawieszona. Miasto wygrało z wojewodą w Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który potwierdził naruszenie prawa przez wojewodę.
Thumb 1 3  d r owe skrzyneczki
W Łodzi od czerwca w 15 miejscach pojawią się różowe skrzyneczki. W nich kobiety znajdą środki higieny intymnej, do pobrania bezpłatnie. Skrzyneczki zawisną między innymi w poradniach ginekologicznych
Thumb 1 3 konin eciep ownia
W czerwcu, po latach oczekiwań w Koninie ma ruszyć budowa ciepłowni geotermalnej. Będzie to jedna z trzech, opartych na odnawialnych źródłach energii, instalacji dostarczających ciepło dla miasta.
Thumb 1 3 krak w 600 dni
Zostało niespełna 600 dni do wejścia w życie uchwały antysmogowej w woj. małopolskim. Miasto Kraków, 14 gmin zrzeszonych w metropolii i Polski Alarm Smogowy przystępują do wspólnej inicjatywy.
Thumb 1 3 myslenice opieka spo eczna pixa
Centrum Usług Społecznych w Żyrardowie, będzie jednostką innowacyjną w swoim działaniu. Będzie to miejsce tętniące życiem, otwarte na każdego mieszkańca – mówi prezydent miasta.

Dokumenty

Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko Zarządu Związku Miast Polskich w sprawie zapowiadanych zmian w prawie oświatowym
Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko ZMP i UMP w sprawie projektu Krajowego Planu Odbudowy
Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko Zarządu ZMP w sprawie możliwych skutków wprowadzenia niektórych przedsięwzięć z programu „Polski Ład” (wstępna wersja)
Pobierz Download icon@2x
inne
Narzędzie samooceny dla jednostek samorządu lokalnego w Polsce: Wsparcie dla jednostek samorządu lokalnego we wdrażaniu strategii rozwoju

Multimedia

Kalendarz wydarzeń

Czerwiec 2021
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się do naszego newslettera wyraża Pani/Pan zgodę na posługiwanie się danymi osobowymi w celu wysyłania newslettera. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do jego wysyłania.

Więcej

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Związek Miast Polskich z siedzibą w Poznaniu, ul. Robocza 42 , 61-517 Poznań (dalej: my).

Wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych. Jest to osoba, z którą może się Pani/Pan kontaktować w sprawach związanych z posługiwaniem się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi, które nam Pani/Pan udziela oraz korzystania z praw, które w związku z tym przysługują. Z inspektorem można się kontaktować w następujący sposób:

 • listownie na adres: ul. Robocza 42, 61-517 Poznań
 • przez e-mail: rodo@zmp.poznan.pl

Związek Miast Polskich będzie posługiwać się Pani/Pana danymi osobowymi, w celu wysyłania newslettera na podstawie udzielonej zgody (zapisania się do newslettera).

Związek Miast Polskich będzie przechowywać podane dane osobowe do momentu odwołania udzielonej zgody.

Podane dane będą przekazywane do podmiotów z którymi Związek Miast Polskich współpracuje w celu wysyłania newslettera.

Dlatego, że posługujemy się Pani/Pana danymi osobowymi masz prawo:

 1. wycofania zgody na przetwarzanie danych,
 2. dostępu do danych osobowych,
 3. żądania sprostowania danych osobowych,
 4. żądania usunięcia danych osobowych,
 5. żądania ograniczenia przetwarzania danych osobowych,
 6. wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych ze względu na Pani/Pana szczególną sytuację – w przypadkach, kiedy posługujemy się danymi na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu,
 7. przenoszenia danych osobowych. Aby skorzystać z powyższych praw, skontaktuj się z nami lub z naszym inspektorem ochrony danych .

Pamiętaj też, że masz:

 • Prawo wycofania zgody

  W każdej chwili przysługuje Pani/Panu prawo do wycofania zgody na posługiwanie się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi. Jednak cofnięcie zgody nie będzie wpływać na to, że Związek Miast Polskich mógł posługiwać się podanymi danymi osobowymi przez cały okres obowiązywania zgody tj. na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej wycofaniem.

 • Prawo wniesienia skargi do organu

  Przysługuje Pani/Panu także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich przypadkowym czy umyślnym zniszczeniem, przypadkową utratą, zmianą, nieuprawnionym ujawnieniem, wykorzystaniem czy dostępem, zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi przepisami.

Mniej

Bądź na bieżąco. Dołącz do nas! Fb icon blue@2x