Aktualności z tematu - „Z naszych miast”
Thumb 1 3 sosnowiec ciep obus
Od 14 stycznia po ulicach Sosnowca jeździ CiepłoBus, w którym osoby najbardziej potrzebujące mogą się ogrzać i spożyć gorący posiłek.
Thumb 1 3 wa brzych greencities
Wałbrzych jest drugim po Warszawie miastem w Polsce, które dołącza do Green Cities EBOiR - flagowego programu Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju. Skorzysta z pożyczki w wysokości 134,7 mln zł.
Thumb 1 3 334
Żary – to 334. miasto, które postanowiło przystąpić do Związku Miast Polskich. Zarząd ZMP podjął uchwałę o wpisaniu go na listę miast członkowskich Związku 15 stycznia 2021 r.
Thumb 1 3 mielec zbiorniki retencyjne
Rozpoczyna się ostatni etap inwestycji, która ma na celu rozwiązanie problemu zalewania miasta podczas ulewnych deszczy. Budowa zbiorników retencyjnych to jedna z największych inwestycji w Mielcu.
Thumb 1 3 radom cie ki rowerowe
W Radomiu systematycznie przybywa udogodnień dla rowerzystów. Tylko w zeszłym roku powstały nowe drogi dla rowerów, przedłużono także bulwary nad Mleczną.
Thumb 1 3 bia ystok zielona energia
643 panele fotowoltaiczne wytwarzają energię elektryczną na potrzeby Komunalnego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Białymstoku. Wkrótce także inne miejskie budynki będą zasilane energią odnawialną.
Thumb 1 3 kalisz przystanki
Na siedmiu kaliskich przystankach mieszkańcy mogą podziwiać prawdziwie dzieła sztuki. To prace laureatów i finalistów międzynarodowego konkursu.
Thumb 1 3 dsc05013
W wybranych jednostkach organizacyjnych Katowic zamontowano 9 specjalnych urządzeń monitorujących jakość powietrza wewnętrznego. To dopełnienie wcześniejszych działań miasta.
Thumb 1 3 lublin bioteka
Architektura łącząca nowoczesność z naturalnością materiałów i zielenią, bogaty księgozbiór i zbiory multimedialne, lokalizacja w centrum miasta - to cechy Bioteki, czyli „zielonej" biblioteki.
Thumb 1 3 ko obrzeg eu
W związku z doniesieniami medialnymi o planowanym przez rząd wsparciu gmin turystycznych z południa Polski, prezydenci Kołobrzegu i Sopotu wystosowali w tej sprawie pismo do Jarosława Gowina.
Thumb 1 3 gda sk rocznia p adamowicz
Mijają 2 lata od tragicznej śmierci prezydenta Pawła Adamowicza. Gdańsk zaprasza m.in. do odwiedzenia grobu prezydenta i udziału w warsztatach o dobrym słowie dla dorosłych i rodziców nastolatków.
Thumb 1 3 rybnik kopciuchy
Rybnik w kolejnej odsłonie kampanii antysmogowej razem z mieszkańcami głośno krzyczy: gańba hajcować w starym piecu. 40 tysięcy ulotek trafiło do mieszkańców Rybnika.
Thumb 1 3 b dzin festiwal
Po raz 27. w Będzinie odbył się Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek. Od 1995 roku organizuje je będziński Urząd Miejski. 10 stycznia poznaliśmy tegorocznych laureatów.
Thumb 1 3 img 4981
W Wałbrzychu trwa kampania pod hasłem „Kupuj nasze wałbrzyskie, wspieraj swoje miasto”. Ma uświadomić mieszkańcom, że pieniądze „zostawiane” w Wałbrzychu wzmacniają gospodarkę ich miasta.
Thumb 1 3 konkurs tup kielce
W corocznym konkursie na najlepszą przestrzeń publiczną w Polsce, organizowanym przez Towarzystwo Urbanistów Polskich i Związek Miast Polskich, w 2020 r. przyznano 8 nagród i wyróżnień oraz Grand Prix
Thumb 1 3 e k wie a
Prawie 19 metrowa wieża widokowa na osiedlu Bogdanowicza w Ełku powstała w ramach projektu dofinansowanego ze środków UE. Na realizację projektu miasto pozyskało ponad 1,4 mln zł dofinansowania.
Thumb 1 3 covid
Prezydent Częstochowy proponuje testy na przeciwciała Covid-19 i szybkie testy antygenowe dla pracowników szkół, którzy będą wracać do pracy. Zaplanowana przez resort zdrowia akcja może nie wystarczyć
Thumb 1 3 toru prezydent
Prezydent Torunia Michał Zaleski skierował 30 grudnia 2020 r. do premiera RP Mateusza Morawieckiego apel o wsparcie ośrodków turystycznych w całej Polsce, w tym Torunia.
Thumb 1 3 lublin deszcz wka
W 2020 r. po raz pierwszy mieszkańcy Lublina mogli skorzystać z miejskiego dofinansowania do budowy domowego systemu do zatrzymywania deszczówki.
Thumb 1 3 pozna wyrok nsa smog
Miasto Poznań wygrało w NSA cztery sprawy dotyczące zakazu stosowania pieców i trzonów kuchennych na paliwo stałe. Zapisy w miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego zakwestionował wojewoda.
Thumb 1 3 ostrowiec w prezydent
Sąd uniewinnił Jarosława Górczyńskiego, prezydenta miasta od zarzucanych mu czynów związanych z przekroczeniem uprawnień w związku z przetargami na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych.
Thumb 1 3 zabrze zandka 2
Zabytkowa dzielnica Zabrza – Zandka przechodzi niesamowitą przemianę. Zakończono już modernizację pierwszych obiektów. W jej efekcie np. w budynku „Starej Gazowni” powstanie Centrum Usług Społecznych.
Thumb 1 3 tychy arena lekkoatletyczna
Prace przy budowie areny zostały zakończone. Do dyspozycji lekkoatletów będzie m.in. bieżnia o długości 400 metrów z sześcioma torami, rów z wodą do biegów z przeszkodami, skocznie do skoku w dal.
Thumb 1 3 katowice stadion miejski
Kompleks sportowy z obiektem piłkarskim, halą do siatkówki, koszykówki i piłki ręcznej oraz treningowymi boiskami piłkarskimi będzie największą inwestycją sportową realizowaną w Katowicach.

Dokumenty

Pobierz Download icon@2x
inne
Apel Prezesa ZMP do miast
Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko Zarządu Związku Miast Polskich w sprawie rozdziału środków z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych
Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko Zarządu Związku Miast Polskich w sprawie zamiarów podziału województwa mazowieckiego
Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko Zarządu Związku Miast Polskich w sprawie wejścia w życie nowelizacji Prawa Zamówień Publicznych

Multimedia

Kalendarz wydarzeń

Styczeń 2021
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się do naszego newslettera wyraża Pani/Pan zgodę na posługiwanie się danymi osobowymi w celu wysyłania newslettera. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do jego wysyłania.

Więcej

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Związek Miast Polskich z siedzibą w Poznaniu, ul. Robocza 42 , 61-517 Poznań (dalej: my).

Wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych. Jest to osoba, z którą może się Pani/Pan kontaktować w sprawach związanych z posługiwaniem się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi, które nam Pani/Pan udziela oraz korzystania z praw, które w związku z tym przysługują. Z inspektorem można się kontaktować w następujący sposób:

 • listownie na adres: ul. Robocza 42, 61-517 Poznań
 • przez e-mail: rodo@zmp.poznan.pl

Związek Miast Polskich będzie posługiwać się Pani/Pana danymi osobowymi, w celu wysyłania newslettera na podstawie udzielonej zgody (zapisania się do newslettera).

Związek Miast Polskich będzie przechowywać podane dane osobowe do momentu odwołania udzielonej zgody.

Podane dane będą przekazywane do podmiotów z którymi Związek Miast Polskich współpracuje w celu wysyłania newslettera.

Dlatego, że posługujemy się Pani/Pana danymi osobowymi masz prawo:

 1. wycofania zgody na przetwarzanie danych,
 2. dostępu do danych osobowych,
 3. żądania sprostowania danych osobowych,
 4. żądania usunięcia danych osobowych,
 5. żądania ograniczenia przetwarzania danych osobowych,
 6. wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych ze względu na Pani/Pana szczególną sytuację – w przypadkach, kiedy posługujemy się danymi na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu,
 7. przenoszenia danych osobowych. Aby skorzystać z powyższych praw, skontaktuj się z nami lub z naszym inspektorem ochrony danych .

Pamiętaj też, że masz:

 • Prawo wycofania zgody

  W każdej chwili przysługuje Pani/Panu prawo do wycofania zgody na posługiwanie się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi. Jednak cofnięcie zgody nie będzie wpływać na to, że Związek Miast Polskich mógł posługiwać się podanymi danymi osobowymi przez cały okres obowiązywania zgody tj. na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej wycofaniem.

 • Prawo wniesienia skargi do organu

  Przysługuje Pani/Panu także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich przypadkowym czy umyślnym zniszczeniem, przypadkową utratą, zmianą, nieuprawnionym ujawnieniem, wykorzystaniem czy dostępem, zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi przepisami.

Mniej

Bądź na bieżąco. Dołącz do nas! Fb icon blue@2x