Aktualności z tematu - „Z naszych miast”
Thumb 1 3 gliwice autobusy
Kolejny autobus pojechał z Polski na Ukrainę. To gimbus z Kołaczkowa. Do końca maja polskie miasta i gminy przekazały 48 autobusów dla ukraińskich miast.
Thumb 1 3 opole panorama z wiezy piastowskiej 1
20 lipca 2022 roku kończy się 36 - miesięczny okres dostosowawczy do wymogów Uchwały Reklamowej Miasta Opola. Od tego dnia wszystkie reklamy w Opolu (stare i nowe) muszą być zgodne z przepisami uchwalonymi przez Radę Miasta Opola.
Thumb 1 3 bydgoszcz metropolia
Trwają przygotowania do realizacji nowego pakietu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Kluczowe projekty władze Bydgoszczy chcą przygotować z samorządami tworzącymi Metropolię Bydgoszcz.
Thumb 1 3 warszawa panorama
Ilu obywateli Ukrainy przejechało przez Warszawę od początku wojny, a ilu przebywa w niej obecnie? Jak wyglądała pomoc miasta dla przybywających zza granicy uchodźców Miasto zaprezentowało raport z trzech pierwszych miesięcy kryzysu uchodźczego.
Thumb 1 3 certyfikaty kider edukacji
Blisko 100 prezydentów miast, burmistrzów, wójtów, starostów powiatów, pracowników urzędów miast, dyrektorów szkół, radnych i działaczy samorządowych wzięło udział w Gali Finałowej Konkursu „Samorządowy Lider Edukacji”.
Thumb 1 3 rybnik obchody
3 lipca uroczyste obchody jubileuszu 100-lecia przyłączenia Śląska do Polski. W Rybniku wspomnienie tego wydarzenia obchodzone będzie w sposób wyjątkowy w niedzielę, 3 lipca.
Thumb 1 3 porozumienie foto 1
29 czerwca panele odbywające się na stoisku miast na Światowym Forum Miejskim zdominowały tematy związane z zielonymi i ekologicznymi miastami. Rozmawialiśmy też o termicznym przetwarzaniu odpadów.
Thumb 1 3 dvnjkv0e
Wczoraj na wspólnym stoisku miast w strefie URBAN EXPO miała miejsce uroczystość wręczenia Złotej Odznaki Krajowej Izby Gospodarki Odpadami z Diamentem prezydentowi Katowic, Marcinowi Krupie.
Thumb 1 3 bs kr pl 20170911 img 3775
Trwa XXIII Tydzień Osób Niepełnosprawnych „Kocham Kraków z Wzajemnością”. W jego ramach organizacje pozarządowe przygotowały blisko 90 wydarzeń, w których mogą brać udział mieszkańcy Krakowa. Finał odbędzie się w w piątek, 1 lipca na Rynku Głównym.
Thumb 1 3 gdynia autobus wodorowy
Gdyńska komunikacja publiczna wchodzi w nowy etap. W mieście właśnie jest testowany napędzany wodorem NesoBus. To nowy, wyprodukowany w naszym kraju autobus wodorowy stworzony przez polskich konstruktorów i inżynierów.
Thumb 1 3 czytanie rz dzi
#CzytanieRządzi? Oczywiście, że tak! Ruszyła pierwsza w Polsce potężna kampania samorządowców na rzecz czytelnictwa. Wraz z Unia Metropolii Polskich zapraszamy miasta zrzeszone w ZMP do udziału w kampanii.
Thumb 1 3 tychy nowe centrum
Teren w rejonie Al. Jana Pawła II o powierzchni ok. 15 ha ma w przyszłości stać się nowym centrum miasta Tychy. Obecnie to niezagospodarowana, rozdzielona czteropasmową drogą wzdłuż wykopu kolejowego przestrzeń.
Thumb 1 3 warszawa centrum edukcaji dla ukr
120 stanowisk komputerowych do nauki zdalnej, kursy języka polskiego, wsparcie psychologiczne, zajęcia dla dzieci i młodzieży – to tylko część oferty przygotowanej dla gości z Ukrainy w ramach Centrum Edukacji i Rozwoju.
Thumb 1 3 an 5485
Cieszyn rozpoczyna remont i przebudowę Rynku. Zadanie jest częścią większego projektu „Szlakiem Cieszyńskiego Tramwaju - rozwój transgranicznej turystyki”, który jest kolejnym wspólnym projektem realizowanym wspólnie z Czeskim Cieszynem.
Thumb 1 3 smart city award 2022
Podczas XIV edycji Smart City Forum we Wrocławiu poznaliśmy laureatów konkursu Smart City Awards. Ma on na celu popularyzację osobowości i przedsięwzięć, które w znaczący sposób przyczyniły się do promocji idei inteligentnych miast w Polsce.
Thumb 1 3 gliwice autobusy
Nad ranem w piątek 17 czerwca z zajezdni w Gliwicach w specjalną „misję” do Ukrainy wyjechał autobus komunikacji miejskiej. Pojazd będzie wykorzystywany we Lwowie między innymi do przewozu osób podczas ewakuacji.
Thumb 1 3 ruda l grazyna dziedzic fb
16 czerwca po ciężkiej chorobie zmarła Prezydent Rudy Śląskiej Grażyna Dziedzic. W mieście ogłoszona została żałoba. Piastowała urząd prezydenta od 2010 roku.
Thumb 1 3 starachowice cus
W Starachowicach w dniach 21-22 czerwca 2022 r. odbędzie się II Kongres Centrów Usług Społecznych. Organizatorami wydarzenia są Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek oraz Centrum Usług Społecznych.
Thumb 1 3 frm 2022  1
Podpisano list intencyjny w sprawie organizacji tej międzynarodowej konferencji o tematyce miejskiej. Tegoroczna edycja odbędzie się 17-18 października pod hasłem „Kiedy różnice schodzą na dalszy plan - co daje miastu poczucie wspólnoty”.
Thumb 1 3 katowcie seniorzy
Katowice zostały włączone przez WHO Global Network do sieci miast i gmin przyjaznych starzeniu. W wydarzeniach, akcjach i działaniach organizowanych przez miasto na rzecz seniorów może wziąć udział każdy mieszkaniec powyżej 60 roku życia.
Thumb 1 3 gdynia dotacja do rower w
Gdynia zaproponowała swoim mieszkańcom innowacyjne, bo premierowe na skalę Polski rozwiązanie. Chodzi o dotacje na zakup przez mieszkańców rowerów elektrycznych. Oferta spotkała się z ogromnym zainteresowaniem.
Thumb 1 3 widnica zosta cie z nami
Zakończyła się szósta edycja konkursu „Zalogowani”, organizowanego przez świdnicki magistrat w ramach programu „Zostańcie z nami – Miasto i Powiat Świdnica”.
Thumb 1 3 racib rz partnerstwo
W poczet partnerów zagranicznych Raciborza wstąpiła Ostrava Poruba. To już drugi, od teraz oficjalny, czeski partner miasta Racibórz.
Thumb 1 3 wroc aw wsp lnie dla turytsyki
Eksperci urzędów miejskich i lokalnych organizacji turystycznych największych polskich miast podpisali we Wrocławiu deklarację współpracy. To dokument, który wskazuje w jakich obszarach instytucje te mogą pogłębić dotychczasową współpracę.

Dokumenty

Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko Zarządu Związku Miast Polskich w sprawie powoływania osoby pełniącej funkcję burmistrza/prezydenta miasta po nagłym przerwaniu kadencji organu wyłonionego w wyborach powszechnych
Pobierz Download icon@2x
materiały konferencyjne i pokonferencyjne
Prezentacja MFiPR - Zielona transformacja miast (29.06 panel na WUF)
Pobierz Download icon@2x
inne
DOKUMENT ROBOCZY SŁUŻB KE - Analiza planu odbudowy i zwiększania odporności Polski Towarzyszący dokumentowi: Wniosek dotyczący DECYZJI WYKONAWCZEJ RADY w sprawie zatwierdzenia oceny planu odbudowy
Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Wstępna opinia Związku Miast Polskich o projekcie zmian w ustawie o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym

Multimedia

Kalendarz wydarzeń

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się do naszego newslettera wyraża Pani/Pan zgodę na posługiwanie się danymi osobowymi w celu wysyłania newslettera. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do jego wysyłania.

Więcej

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Związek Miast Polskich z siedzibą w Poznaniu, ul. Robocza 42 , 61-517 Poznań (dalej: my).

Wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych. Jest to osoba, z którą może się Pani/Pan kontaktować w sprawach związanych z posługiwaniem się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi, które nam Pani/Pan udziela oraz korzystania z praw, które w związku z tym przysługują. Z inspektorem można się kontaktować w następujący sposób:

 • listownie na adres: ul. Robocza 42, 61-517 Poznań
 • przez e-mail: rodo@zmp.poznan.pl

Związek Miast Polskich będzie posługiwać się Pani/Pana danymi osobowymi, w celu wysyłania newslettera na podstawie udzielonej zgody (zapisania się do newslettera).

Związek Miast Polskich będzie przechowywać podane dane osobowe do momentu odwołania udzielonej zgody.

Podane dane będą przekazywane do podmiotów z którymi Związek Miast Polskich współpracuje w celu wysyłania newslettera.

Dlatego, że posługujemy się Pani/Pana danymi osobowymi masz prawo:

 1. wycofania zgody na przetwarzanie danych,
 2. dostępu do danych osobowych,
 3. żądania sprostowania danych osobowych,
 4. żądania usunięcia danych osobowych,
 5. żądania ograniczenia przetwarzania danych osobowych,
 6. wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych ze względu na Pani/Pana szczególną sytuację – w przypadkach, kiedy posługujemy się danymi na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu,
 7. przenoszenia danych osobowych. Aby skorzystać z powyższych praw, skontaktuj się z nami lub z naszym inspektorem ochrony danych .

Pamiętaj też, że masz:

 • Prawo wycofania zgody

  W każdej chwili przysługuje Pani/Panu prawo do wycofania zgody na posługiwanie się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi. Jednak cofnięcie zgody nie będzie wpływać na to, że Związek Miast Polskich mógł posługiwać się podanymi danymi osobowymi przez cały okres obowiązywania zgody tj. na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej wycofaniem.

 • Prawo wniesienia skargi do organu

  Przysługuje Pani/Panu także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich przypadkowym czy umyślnym zniszczeniem, przypadkową utratą, zmianą, nieuprawnionym ujawnieniem, wykorzystaniem czy dostępem, zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi przepisami.

Mniej

Bądź na bieżąco. Dołącz do nas! Fb icon blue@2x