Aktualności z tematu - „Z naszych miast”
Thumb 1 3 bia ystok
Radni Białegostoku zaniepokojeni zapowiedziami zawetowania budżetu unijnego zaapelowali do Prezesa Rady Ministrów o zawarcie porozumienia w sprawie budżetu Unii Europejskiej oraz Funduszu Odbudowy.
Thumb 1 3 roman ptak
Roman Ptak apeluje do Mateusza Morawieckiego, żeby rząd wycofał się z planów zawetowania unijnego budżetu i namawia samorządowców, aby się pod jego apelem podpisywali.
Thumb 1 3 g og w  news
Od początku epidemii kilkudziesięciu urzędników głogowskiego ratusza zaangażowało się w wolontariat na rzecz pomocy głogowianom.
Thumb 1 3 polkowice oze
Gmina Polkowice i 15 samorządów podpisało list intencyjny w sprawie wzajemnej współpracy na rzecz rozwoju Odnawialnych Źródeł Energii (OZE) na terenie Zagłębia Miedziowego.
Thumb 1 3 6d8af50d 3fdf 9b47 b11b 7a91e757b1d3
Na najbliższej sesji radni Wałbrzycha przyjmą Apel, w którym wezwą polskiego premiera do głosowania za przyjęciem Wieloletnich Ram Finansowych Unii Europejskiej na lata 2021–2027 i Funduszu Odbudowy.
Thumb 1 3 water index
Podczas tegorocznego kongresu ekonomicznego Open Eyes Economy Summit ogłoszono wyniki rankingu Water City Index 2020 (WCI) - statuetki otrzymało 9 miast, które w większości należą do ZMP.
Thumb 1 3 sosnowiec  wsparcie dla sanepidu
Od 17 listopada pracownicy m.in. Teatru Zagłębia oraz sosnowieckiej biblioteki wspierają pracowników Sanepidu. Na początek oddelegowanych zostało 4 pracowników biblioteki i 2 Teatru Zagłębia.
Thumb 1 3 metropolitalne  ki kwietne
Tyska Rada Seniorów podjęła się założenia łąki kwietnej. To pilotażowy projekt Metropolii dla metropolitalnych gmin. Podobne łąki zostały założone w Sosnowcu i Piekarach Śląskich.
Thumb 1 3 stargard pomoc dla szpitala
400 kombinezonów, prawie 30 000 rękawic, 200 fartuchów i 200 masek filtrujących za kwotę prawie 53 tys. zł – to kolejne wsparcie dla szpitala w Stargardzie przekazane przez miasto.
Thumb 1 3 widnica sprz dla pogotowia
Decyzją prezydent świdnickie pogotowie ratunkowe otrzymało od miasta opryskiwacz elektrostatyczny wraz z 10 kg płynu dezynfekującego. Urządzenie kosztowało 14 575 zł.
Thumb 1 3 lublin miasto m odzie y
Po ponad pół roku intensywnych przygotowań, 16 listopada Miasto Lublin przedstawiło finałową prezentację w konkursie o prestiżowy tytuł Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023.
Thumb 1 3 sanok most
W Sanoku zostanie zrealizowana inwestycja, rekordowa pod względem pozyskanych środków finansowych. Na Sanie powstanie most długości 120 m, szerokości 14 m, z obustronnym ciągiem pieszo-rowerowym
Thumb 1 3 grudzi dz wigilia na wynos
Wigilia dla potrzebujących na wynos, odwołany Jarmark św. Mikołaja i Sylwester Miejski – miasto podejmuje decyzje o zmianie formuły grudniowych wydarzeń.
Thumb 1 3  d strona
Nigdy jeszcze nie było tak źle. To jest najtrudniejszy budżet w historii naszego miasta. Epidemia COVID 19 zmasakrowała budżety samorządów – pisze prezydent Hanna Zdanowska w liście do mieszkańców.
Thumb 1 3 sochaczew strona
Miasto Sochaczew finalizuje właśnie prace nad „Strategią Rozwoju Elektromobilności dla Miasta Sochaczew”. Podjęcie prac nad strategią umożliwiła dotacja NFOŚiGW w ramach konkursu GEPARD II.
Thumb 1 3 tychy linia dla senior w 2
Urząd Miasta i Gminy w Serocku dołączył do samorządów, które uruchomiły usługę mobilnego urzędnika. Pracownik urzędu dojedzie do osób, które nie mają możliwości załatwienia pilnej sprawy urzędowej.
Thumb 1 3 poznan
16 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Specjalny apel w sprawie poszanowania zasad równości i tolerancji wystosowali prezydenci polskich i zagranicznych miast.
Thumb 1 3 dzier oni w inwestycje
Jeszcze nigdy w historii miasta nie było tak wielu inwestycji gospodarczych realizowanych w jednym czasie. Miasto informuje o inwestycjach realizowanych na terenie dzierżoniowskiej podstrefy.
Thumb 1 3 tychy nasadzenia
Niemal 200 drzew, 500 krzewów i 1700 m2 roślin cebulowych jeszcze w tym miesiącu zostanie posadzonych na terenie miasta Tychy. Efekty tych działań będą widoczne najlepiej wiosną.
Thumb 1 3 kielce fabryka felg
W Kielcach powstanie największa, powstająca od podstaw, zagraniczna inwestycja produkcyjna w historii miasta - fabryka włoskiej firmy Cromodora Wheels, zajmującej się produkcją felg aluminiowych.
Thumb 1 3 milan wek willa
8 mln zł dotacji otrzyma Milanówek na rewitalizację Willi Waleria i utworzenie w niej interdyscyplinarnego miejsca edukacji kulturalnej. Willa jest niezwykle cennym dziedzictwem kulturowym miasta.
Thumb 1 3 mo
Urząd m.st. Warszawy zaprasza przedstawicieli samorządów na tegoroczną edycję wydarzenia „Miejsca Otwarte. Spotkania online o przestrzeniach sąsiedzkich” w dniach 17-19 listopada br.
Thumb 1 3 foto. s. rybok. urz u d miasta katowice  5
Najbardziej znana katowicka ikona – hala Spodek - przyciągająca co roku do stolicy metropolii tysiące ludzi, w przyszłym roku będzie obchodziła jubileusz 50-lecia swojego istnienia.
Thumb 1 3 sopot o nierze covid
Władze Sopotu wydały oświadczenie w sprawie skierowania żołnierzy WOT na oddziały covidowe i braku możliwości zapewnienia odpowiedniej liczby personelu medycznego w tych oddziałach i w izolatoriach.

Dokumenty

Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Oświadczenie Zarządu Związku Miast Polskich w sprawie zapowiedzianego przez rząd weta Polski wobec budżetu Unii Europejskiej
Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko Zarządu Związku Miast Polskich w sprawie wejścia w życie nowelizacji Prawa Zamówień Publicznych
Pobierz Download icon@2x
inne stanowiska i opinie
Stanowisko ogólnopolskich organizacji samorządowych w sprawie potrzeby dokonania koniecznych i pilnych zmian regulacji dotyczących udzielania świadczeń z zakresu ochrony zdrowia psychicznego
Pobierz Download icon@2x
inne stanowiska i opinie
Stanowisko ogólnopolskich organizacji samorządowych w sprawie potrzeby zwiększenia nakładów na działanie systemu ochrony zdrowia w 2021 roku

Multimedia

Kalendarz wydarzeń

Listopad 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się do naszego newslettera wyraża Pani/Pan zgodę na posługiwanie się danymi osobowymi w celu wysyłania newslettera. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do jego wysyłania.

Więcej

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Związek Miast Polskich z siedzibą w Poznaniu, ul. Robocza 42 , 61-517 Poznań (dalej: my).

Wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych. Jest to osoba, z którą może się Pani/Pan kontaktować w sprawach związanych z posługiwaniem się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi, które nam Pani/Pan udziela oraz korzystania z praw, które w związku z tym przysługują. Z inspektorem można się kontaktować w następujący sposób:

 • listownie na adres: ul. Robocza 42, 61-517 Poznań
 • przez e-mail: rodo@zmp.poznan.pl

Związek Miast Polskich będzie posługiwać się Pani/Pana danymi osobowymi, w celu wysyłania newslettera na podstawie udzielonej zgody (zapisania się do newslettera).

Związek Miast Polskich będzie przechowywać podane dane osobowe do momentu odwołania udzielonej zgody.

Podane dane będą przekazywane do podmiotów z którymi Związek Miast Polskich współpracuje w celu wysyłania newslettera.

Dlatego, że posługujemy się Pani/Pana danymi osobowymi masz prawo:

 1. wycofania zgody na przetwarzanie danych,
 2. dostępu do danych osobowych,
 3. żądania sprostowania danych osobowych,
 4. żądania usunięcia danych osobowych,
 5. żądania ograniczenia przetwarzania danych osobowych,
 6. wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych ze względu na Pani/Pana szczególną sytuację – w przypadkach, kiedy posługujemy się danymi na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu,
 7. przenoszenia danych osobowych. Aby skorzystać z powyższych praw, skontaktuj się z nami lub z naszym inspektorem ochrony danych .

Pamiętaj też, że masz:

 • Prawo wycofania zgody

  W każdej chwili przysługuje Pani/Panu prawo do wycofania zgody na posługiwanie się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi. Jednak cofnięcie zgody nie będzie wpływać na to, że Związek Miast Polskich mógł posługiwać się podanymi danymi osobowymi przez cały okres obowiązywania zgody tj. na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej wycofaniem.

 • Prawo wniesienia skargi do organu

  Przysługuje Pani/Panu także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich przypadkowym czy umyślnym zniszczeniem, przypadkową utratą, zmianą, nieuprawnionym ujawnieniem, wykorzystaniem czy dostępem, zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi przepisami.

Mniej

Bądź na bieżąco. Dołącz do nas! Fb icon blue@2x