Aktualności z tematu - „Zarządzanie, smart city, administracja”
Thumb 1 3 ppk
Wydawca Pisma Samorządu Terytorialnego „Wspólnota” zaprasza na bezpłatny warsztat online „Pracownicze Plany Kapitałowe - warsztaty dla JST”, który odbędzie się 4 lutego br. w godz. 8.30-14.00.
Thumb 1 3 an 8815
Wybitne osobistości wystosowały do posłów list otwarty, w którym zaapelowano o poparcie ponad podziałami politycznymi dla ustawy metropolitalnej, prawie jednomyślnie uchwalonej przez Senat RP.
Thumb 1 3 nowe miasta od 2021 pixa
Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów w sprawie ustalenia granic niektórych gmin i miast oraz nadania niektórym miejscowościom statusu miasta w Polsce od 1 stycznia 2021 przybędzie 10 miast.
Thumb 1 3 rzesz w pojazdy uprzywil pixa
Rzeszów – to pierwsze miasto w Polsce, które wdrożyło technologię priorytetu dla pojazdów uprzywilejowanych. Technologia zapewnia dla nich automatyczne zielone światło na każdym skrzyżowaniu.
Thumb 1 3 widnica  karta
Prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska, w ślad za samorządowcami z całego kontynentu, podpisała „Europejską kartę równości kobiet i mężczyzn w życiu lokalnym”.
Thumb 1 3 acces city aword
Gdynia i Poznań to laureaci tegorocznego europejskiego konkursu Access City Award, który nagradza miasta za dostępność dla wszystkich, niezależnie od sprawności, wieku czy mobilności
Thumb 1 3 grafika miasto2020
Zapraszamy na trzecią, ostatnią część corocznej konferencji o zarządzaniu miastem. Tym razem tematami spotkania będą relacje pokoleniowe w miastach po pandemii oraz planowanie miast.
Thumb 1 3 grafika miasto2020
24 listopada zapraszamy na drugą część corocznej konferencji o zarządzaniu miastem. Tym razem tematem spotkania będą trendy rozwojowe i wyzwania strategiczne dla europejskich miast na kolejne lata.
Thumb 1 3 mwi
24. Konferencja „Miasta w Internecie” odbędzie się pod hasłem CYFROWEJ TRANSFORMACJI SAMORZĄDÓW. Spotkanie odbędzie się 19 listopada br. za pośrednictwem platformy ClickMeeting.com.
Thumb 1 3 miasto2020 2
We wtorek 17 listopada zapraszamy na pierwszą część corocznej konferencji o zarządzaniu miastem. Spotkaniu, które odbędzie się on-line w trzech terminach, można przysłuchiwać się za pomocą Facebooka.
Thumb 1 3 logo zmp 2
Komunikat dotyczy ograniczeń nakładanych podczas II fazy pandemii. Dzisiaj weszło w życie rozporządzenie RM w sprawie pracy zdalnej urzę­dów - pozytywnie zaopiniowane przez Stronę Samorządową KW.
Thumb 1 3 frm
O przyjaznym mieście z bezpiecznymi ulicami i przestrzenią do wspólnego spędzania czasu, nowoczesnej edukacji oraz kompetencjach przyszłości będzie mowa na bezpłatnym FRM 4 i 5 listopada br.
Thumb 1 3 kongres obywatelski
17 października odbędzie się XV Kongres Obywatelski. Będzie możliwość uczestniczenia w nim także on-line. Jedna z sesji tematycznych poświęcona będzie wyzwaniom przyszłości w polskich miastach.
Thumb 1 3 tychy opicer pieszy
Ma go już m.in. Lublin czy Wrocław, a teraz tzw. Oficera Pieszego mają także Tychy. Oficer Pieszy ma dbać o interesy mieszkańców, którzy przemierzają miasto na własnych nogach.
Thumb 1 3 fb zmp
14 i 15 października odbędą się sesje szkoleniowe dla osób odpowiedzialnych za informację i public relations w polskich miastach. Zapraszamy do rejestracji.
Thumb 1 3 pfr agademia miast 1
21 września ruszyła pierwsza edycja Akademii Miast Przyszłości zorganizowana przez Polski Fundusz Rozwoju. Ze wsparcia ekspertów w podnoszeniu kompetencji samorządowców skorzysta 71 średnich miast.
Thumb 1 3 telekomunikacja
Jakie znaczenie będzie miała technologia 5G w samorządach? - 23 września o godzinie 13.00 Serwis Samorządowy PAP zaprasza na wideoczat z ekspertami ds. telekomunikacji i pól elektromagnetycznych.
Thumb 1 3 opole cup
W Opolu trwa budowa Centrum Usług Publicznych. Za niespełna dwa lata mieszkańcy Opola obsługiwani będą w prawdziwie komfortowym budynku. Wmurowano właśnie kamień węgielny pod tę inwestycję.
Thumb 1 3 gdynia nagroda
Kapituła Programu Najwyższa Jakość Quality International 2020 jednogłośną decyzją przyznała Gdyni tytuł laureata oraz Złote Godło w kategorii QI Services za Konto Mieszkańca - centrum gdyńskich e-usłu
Thumb 1 3  d smart city expo
Nowoczesne technologie, produkty i usługi służące do stworzenia lepiej zarządzanego, bardziej ekologicznego i przyjaznego mieszkańcom miasta prezentowane będą podczas Smart City Expo Poland w Łodzi.
Thumb 1 3 akademia miast przysz os ci grafika
Do 4 września trwa rekrutacja do Akademii Miast Przyszłości PFR - innowacyjnego bezpłatnego programu edukacyjnego dla samorządowców. Dedykowana jest urzędnikom z miast średniej wielkości.
Thumb 1 3 wloclawek 04m
Urząd Miasta we Włocławku opracował z myślą o mieszkańcach nowy serwis internetowy: wloclawek.budzetyjst.pl. Pokazuje m.in. na co miasto wydaje pieniądze, zawiera także Kalkulator Mieszkańca.
Thumb 1 3 kontakt
Rzecznik Praw Obywatelskich zwraca uwagę po raz kolejny na potrzebę aktualizacji danych zamieszczanych w Biuletynie Informacji Publicznej przez JST.
Thumb 1 3 miasto w trybie nadzwyczajnym grafika
Fundacja im. Stefana Batorego oraz Fundacja Lepsze Niepołomice zapraszają na kolejną debatę z cyklu „Polska samorządów” 26 sierpnia (środa), godz. 18:00-19:30.

Dokumenty

Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko Zarządu ZMP w sprawie projektu ustawy o zmianie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz niektórych innych ustaw (UD 136)
Pobierz Download icon@2x
inne
Apel Prezesa ZMP do miast
Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko Zarządu Związku Miast Polskich w sprawie rozdziału środków z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych
Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko Zarządu Związku Miast Polskich w sprawie zamiarów podziału województwa mazowieckiego

Multimedia

Kalendarz wydarzeń

Styczeń 2021
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się do naszego newslettera wyraża Pani/Pan zgodę na posługiwanie się danymi osobowymi w celu wysyłania newslettera. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do jego wysyłania.

Więcej

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Związek Miast Polskich z siedzibą w Poznaniu, ul. Robocza 42 , 61-517 Poznań (dalej: my).

Wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych. Jest to osoba, z którą może się Pani/Pan kontaktować w sprawach związanych z posługiwaniem się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi, które nam Pani/Pan udziela oraz korzystania z praw, które w związku z tym przysługują. Z inspektorem można się kontaktować w następujący sposób:

 • listownie na adres: ul. Robocza 42, 61-517 Poznań
 • przez e-mail: rodo@zmp.poznan.pl

Związek Miast Polskich będzie posługiwać się Pani/Pana danymi osobowymi, w celu wysyłania newslettera na podstawie udzielonej zgody (zapisania się do newslettera).

Związek Miast Polskich będzie przechowywać podane dane osobowe do momentu odwołania udzielonej zgody.

Podane dane będą przekazywane do podmiotów z którymi Związek Miast Polskich współpracuje w celu wysyłania newslettera.

Dlatego, że posługujemy się Pani/Pana danymi osobowymi masz prawo:

 1. wycofania zgody na przetwarzanie danych,
 2. dostępu do danych osobowych,
 3. żądania sprostowania danych osobowych,
 4. żądania usunięcia danych osobowych,
 5. żądania ograniczenia przetwarzania danych osobowych,
 6. wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych ze względu na Pani/Pana szczególną sytuację – w przypadkach, kiedy posługujemy się danymi na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu,
 7. przenoszenia danych osobowych. Aby skorzystać z powyższych praw, skontaktuj się z nami lub z naszym inspektorem ochrony danych .

Pamiętaj też, że masz:

 • Prawo wycofania zgody

  W każdej chwili przysługuje Pani/Panu prawo do wycofania zgody na posługiwanie się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi. Jednak cofnięcie zgody nie będzie wpływać na to, że Związek Miast Polskich mógł posługiwać się podanymi danymi osobowymi przez cały okres obowiązywania zgody tj. na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej wycofaniem.

 • Prawo wniesienia skargi do organu

  Przysługuje Pani/Panu także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich przypadkowym czy umyślnym zniszczeniem, przypadkową utratą, zmianą, nieuprawnionym ujawnieniem, wykorzystaniem czy dostępem, zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi przepisami.

Mniej

Bądź na bieżąco. Dołącz do nas! Fb icon blue@2x