Aktualności z tematu - „Zarządzanie, smart city, administracja”
Thumb 1 3 wroc aw made in wroc aw
Czy i jak sztuczna inteligencja wpływa na różne aspekty funkcjonowania firm, miast i społeczeństw – o tym rozmawiano podczas Driven by intelligence, czyli Made in Wroclaw 2021.
Thumb 1 3 krak w konferencja smart city
Dzisiaj w Krakowie odbywa się konferencja pt. „Smart City dla mieszkańców i środowiska” organizowana przez Wyższą Szkołę Ekonomii i Informatyki oraz Miasto Kraków. Zachęcamy do udziału online.
Thumb 1 3 klimaton dla miast praca 1
Jak wspólnie przeciwdziałać zmianom klimatycznym i sprawić, aby lokalnym społecznościom żyło się lepiej? Ruszył nabór do Klimatonu dla Miast – 48-godzinnego maratonu programowania.
Thumb 1 3 kongres ewaluacji
Kongres organizowany przez Polskie Towarzystwo Ewaluacyjne (PTE) i Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej odbędzie się 22 października br. w godz. 9.00 – 16.00 w formule online na platformie ZOOM.
Thumb 1 3 rybnik wiczenia dla um
Rybnicki magistrat proponuje swoim pracownikom energetyczną przerwę w czasie pracy. Dwa razy w tygodniu pracownicy urzędu mają okazję skorzystać z dziesięciominutowych ćwiczeń pod okiem trenerki.
Thumb 1 3 innowacje dla administracji publicznej
Do 6 października trwa nabór JST do udziału w programie, mającym na celu rozwój nowoczesnych kompetencji pracowników administracji i wdrożenie innowacyjnego rozwiązania technologicznego.
Thumb 1 3 gdynia platforma dialogu
Dzięki Gdyńskiej Platformie Dialogu, mieszkanki i mieszkańcy mogą brać udział w konsultacjach i dialogu także online, za pośrednictwem strony internetowej konsultujemy.gdynia.pl.
Thumb 1 3 huge
PARP i GovTech zapraszają JST do udziału w programie, mającym na celu rozwój nowoczesnych kompetencji pracowników administracji i wdrożenie innowacyjnego rozwiązania technologicznego.
Thumb 1 3 partnerska inicjatywa miast
Wzmacnianie i promocja współpracy oraz wymiana doświadczeń i wiedzy między miastami to cel kolejnej edycji Partnerskiej Inicjatywy Miast na lata 2021-2023.
Thumb 1 3 kongres sekretarzy
28 i 29 września br. Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego oraz Krajowa Rada Forów Sekretarzy JST zapraszają na V Krajowy Kongres Sekretarzy. Patronem wydarzenia jest m.in. ZMP.
Thumb 1 3 zmp 1920x1080
21 – 22 października br. w Warszawie odbędą się Targi Smart City Expo Poland. To wydarzenie poświęcone w całości nowoczesnym technologiom miejskim i zastosowaniem ich w zarządzaniu miastem.
Thumb 1 3 nowoczesny mened er studia podyplomowe wydarzenie www
Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie zaprasza na studia podyplomowe Nowoczesny Menedżer Administracji Publicznej.
Thumb 1 3 logo zmp 2
Zarząd ZMP popiera większość wniosków w sprawie nadania miejscowościom będącym siedzibami gmin statusu miasta oraz wnioski Rzeszowa i Sanoka o zmianę granic, ale dostrzega potrzebę zmian systemowych.
Thumb 1 3 webinar zmp 20 07 2021
„Organizacja wdrożenia eZD z uwzględnieniem przepisów kancelaryjnych, KPA, Ordynacji podatkowej i innych aktów prawnych” – to temat bezpłatnego webinarium organizowanego 20 lipca br.
Thumb 1 3 gdynia chief data officer
Prezydent Gdyni powołał swojego pełnomocnika ds. otwartych danych. To pierwszy w Polsce samorządowy chief data oficer. Będzie m.in. rozwijać otwarte dane w mieście.
Thumb 1 3 raportoecd www 1
Po dwóch latach pracy, 30 czerwca został zaprezentowany raport OECD o stanie samorządu lokalnego w Polsce, zawierający ważne rekomendacje legislacyjne oraz zalecenia praktyczne dla samorządowców.
Thumb 1 3 zielona g ra elektromobil pixa
30 czerwca 2021 r., zainaugurowany zostanie projekt stworzenia Europejskiego Centrum Elektromobilności w Zielonej Górze. Miasto i partnerzy zapraszają na Europejski Kongres Elektromobilności.
Thumb 1 3 dsc 0094
W czwartek, 24 czerwca podpisano list intencyjny w sprawie organizacji V Forum Rozwoju Miast - międzynarodowej konferencji o tematyce miejskiej, która odbędzie się 13-14 października.
Thumb 1 3 image009
Temat jest znany, uregulowany prawnie, a jednak wzbudza wątpliwości i pozostaje źródłem wielu kłopotów, dlatego EIB zaprasza 30 czerwca na bezpłatny cykl #webinarEIB dedykowany JST.
Thumb 1 3 full hd wyst pienia otwieraj ce
„Samorządy w nowych realiach” to motyw przewodni pierwszej edycji Samorządowego Kongresu Finansowego, który odbywa się w formule hybrydowej 30 czerwca br. i jest nadawany ze studia w Sopocie.
Thumb 1 3 komisja administracji 16 06
16 czerwca br. odbyło się posiedzenie Komisji Administracji w trybie online. Głównym tematem posiedzenia były mające wejść w życie od nowego roku przepisy o ochronie sygnalistów.
Thumb 1 3 zaproszenie
EIB SA zaprasza JST 18 czerwca (piątek) w godzinach 9:30–11:00, na bezpłatny webinar „RODO w JST - najczęściej popełniane błędy i pominięcia we wdrożeniu i stosowaniu".
Thumb 1 3 logo kongres zarz dzania administracj samorz dow
Kongres Zarządzania Administracją Samorządową odbędzie 23 i 24 czerwca 2021 r. w ORLEN Arenie w Płocku. Organizatorem wydarzenia jest wydawca „Wspólnoty” - Municipium SA, a partnerem miasto Płock.
Thumb 1 3 uzp
Urząd Zamówień Publicznych organizuje konferencję poświęconą przepisom Prawa zamówień publicznych dedykowaną głównie kierownikom zamawiającym szczebla centralnego i samorządowego.

Dokumenty

Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Opinia Zarządu ZMP o ustawie z dnia 17 września 2021 o zmianie ustawy Prawo budowlane i ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym
Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko Zarządu ZMP w sprawie ustawy z dnia 17 września 2021 r. o zmianie ustawy o dochodach JST oraz niektórych innych ustaw
Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko Zarządu ZMP w sprawie projektu ustawy o zasadach realizacji zadań finansowanych ze środków europejskich w perspektywie finansowej 2021-2027
Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko Zarządu ZMP w sprawie kryzysu uchodźczego na granicy polsko-białoruskiej

Multimedia

Kalendarz wydarzeń

Miasta
4
październik 2021

24
październik 2021

27
październik 2021

28
październik 2021

29
październik 2021

30
październik 2021

Październik 2021
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się do naszego newslettera wyraża Pani/Pan zgodę na posługiwanie się danymi osobowymi w celu wysyłania newslettera. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do jego wysyłania.

Więcej

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Związek Miast Polskich z siedzibą w Poznaniu, ul. Robocza 42 , 61-517 Poznań (dalej: my).

Wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych. Jest to osoba, z którą może się Pani/Pan kontaktować w sprawach związanych z posługiwaniem się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi, które nam Pani/Pan udziela oraz korzystania z praw, które w związku z tym przysługują. Z inspektorem można się kontaktować w następujący sposób:

 • listownie na adres: ul. Robocza 42, 61-517 Poznań
 • przez e-mail: rodo@zmp.poznan.pl

Związek Miast Polskich będzie posługiwać się Pani/Pana danymi osobowymi, w celu wysyłania newslettera na podstawie udzielonej zgody (zapisania się do newslettera).

Związek Miast Polskich będzie przechowywać podane dane osobowe do momentu odwołania udzielonej zgody.

Podane dane będą przekazywane do podmiotów z którymi Związek Miast Polskich współpracuje w celu wysyłania newslettera.

Dlatego, że posługujemy się Pani/Pana danymi osobowymi masz prawo:

 1. wycofania zgody na przetwarzanie danych,
 2. dostępu do danych osobowych,
 3. żądania sprostowania danych osobowych,
 4. żądania usunięcia danych osobowych,
 5. żądania ograniczenia przetwarzania danych osobowych,
 6. wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych ze względu na Pani/Pana szczególną sytuację – w przypadkach, kiedy posługujemy się danymi na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu,
 7. przenoszenia danych osobowych. Aby skorzystać z powyższych praw, skontaktuj się z nami lub z naszym inspektorem ochrony danych .

Pamiętaj też, że masz:

 • Prawo wycofania zgody

  W każdej chwili przysługuje Pani/Panu prawo do wycofania zgody na posługiwanie się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi. Jednak cofnięcie zgody nie będzie wpływać na to, że Związek Miast Polskich mógł posługiwać się podanymi danymi osobowymi przez cały okres obowiązywania zgody tj. na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej wycofaniem.

 • Prawo wniesienia skargi do organu

  Przysługuje Pani/Panu także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich przypadkowym czy umyślnym zniszczeniem, przypadkową utratą, zmianą, nieuprawnionym ujawnieniem, wykorzystaniem czy dostępem, zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi przepisami.

Mniej

Bądź na bieżąco. Dołącz do nas! Fb icon blue@2x