Aktualności z tematu - „Zarządzanie, smart city, administracja”
Thumb 1 3 gala konkursu innowacyjny samorz d 2021
Lublin, Dąbrowa Górnicza, Międzychód, gmina Bieliny oraz powiat przysuski – to laureaci głównych nagród konkursu „Innowacyjny Samorząd 2021” organizowanego przez Serwis Samorządowy PAP.
Thumb 1 3 r ce
Pracownia Samorządowa to kontynuacja pilotażowego projektu, dzięki któremu m.in. eksperci pomogą samorządowcom i bezpłatnie zajmują się innowacyjnym rozwiązywaniem spraw lokalnych.
Thumb 1 3 pim
Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej zachęca do współpracy w kontynuowanym projekcie Partnerskiej Inicjatywy Miast. Nowe sieci będą zajmować się: transformacją cyfrową, ochroną klimatu i PPP
Thumb 1 3 c2
19 marca br. o godz. 12.00 Curulis Doradztwo Samorządowe zaprasza na bezpłatny webinar z ekspertami: Hubertem Goską, Ryszardem Grobelnym i Aleksandrą Hochenzy na temat raportów o stanie JST.
Thumb 1 3 grafika zmp
Jak zwiększać odporność miast na nagłe kryzysy i zmiany klimatu? - na to pytanie m.in. będzie można znaleźć odpowiedź na bezpłatnej konferencja online dla liderów i liderek polskich miast 24 marca.
Thumb 1 3 151011 070
Premier Mateusz Morawiecki wyznaczył do pełnienia funkcji prezydenta miasta Rzeszowa Marka Bajdaka. Ponad dwa tygodnie temu prezydent Tadeusz Ferenc ogłosił rezygnację.
Thumb 1 3 legnica of
Trwają prace nad opracowywaną wspólnie przez samorządy Strategią Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Legnicko-Głogowskiego Obszaru Funkcjonalnego na lata 2021-2027.
Thumb 1 3 przysz o
Polecamy publikację „Wobec wyzwań przyszłości” wydaną w oparciu o dyskusje w ramach Pomorskiego thinklettera, który skupia osoby zaangażowane społecznie, z sektora nauki, biznesu i administracji.
Thumb 1 3 ppk
Wydawca Pisma Samorządu Terytorialnego „Wspólnota” zaprasza na bezpłatny warsztat online „Pracownicze Plany Kapitałowe - warsztaty dla JST”, który odbędzie się 4 lutego br. w godz. 8.30-14.00.
Thumb 1 3 an 8815
Wybitne osobistości wystosowały do posłów list otwarty, w którym zaapelowano o poparcie ponad podziałami politycznymi dla ustawy metropolitalnej, prawie jednomyślnie uchwalonej przez Senat RP.
Thumb 1 3 nowe miasta od 2021 pixa
Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów w sprawie ustalenia granic niektórych gmin i miast oraz nadania niektórym miejscowościom statusu miasta w Polsce od 1 stycznia 2021 przybędzie 10 miast.
Thumb 1 3 rzesz w pojazdy uprzywil pixa
Rzeszów – to pierwsze miasto w Polsce, które wdrożyło technologię priorytetu dla pojazdów uprzywilejowanych. Technologia zapewnia dla nich automatyczne zielone światło na każdym skrzyżowaniu.
Thumb 1 3 widnica  karta
Prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska, w ślad za samorządowcami z całego kontynentu, podpisała „Europejską kartę równości kobiet i mężczyzn w życiu lokalnym”.
Thumb 1 3 grafika miasto2020
Zapraszamy na trzecią, ostatnią część corocznej konferencji o zarządzaniu miastem. Tym razem tematami spotkania będą relacje pokoleniowe w miastach po pandemii oraz planowanie miast.
Thumb 1 3 grafika miasto2020
24 listopada zapraszamy na drugą część corocznej konferencji o zarządzaniu miastem. Tym razem tematem spotkania będą trendy rozwojowe i wyzwania strategiczne dla europejskich miast na kolejne lata.
Thumb 1 3 mwi
24. Konferencja „Miasta w Internecie” odbędzie się pod hasłem CYFROWEJ TRANSFORMACJI SAMORZĄDÓW. Spotkanie odbędzie się 19 listopada br. za pośrednictwem platformy ClickMeeting.com.
Thumb 1 3 miasto2020 2
We wtorek 17 listopada zapraszamy na pierwszą część corocznej konferencji o zarządzaniu miastem. Spotkaniu, które odbędzie się on-line w trzech terminach, można przysłuchiwać się za pomocą Facebooka.
Thumb 1 3 logo zmp 2
Komunikat dotyczy ograniczeń nakładanych podczas II fazy pandemii. Dzisiaj weszło w życie rozporządzenie RM w sprawie pracy zdalnej urzę­dów - pozytywnie zaopiniowane przez Stronę Samorządową KW.
Thumb 1 3 frm
O przyjaznym mieście z bezpiecznymi ulicami i przestrzenią do wspólnego spędzania czasu, nowoczesnej edukacji oraz kompetencjach przyszłości będzie mowa na bezpłatnym FRM 4 i 5 listopada br.
Thumb 1 3 kongres obywatelski
17 października odbędzie się XV Kongres Obywatelski. Będzie możliwość uczestniczenia w nim także on-line. Jedna z sesji tematycznych poświęcona będzie wyzwaniom przyszłości w polskich miastach.
Thumb 1 3 tychy opicer pieszy
Ma go już m.in. Lublin czy Wrocław, a teraz tzw. Oficera Pieszego mają także Tychy. Oficer Pieszy ma dbać o interesy mieszkańców, którzy przemierzają miasto na własnych nogach.
Thumb 1 3 fb zmp
14 i 15 października odbędą się sesje szkoleniowe dla osób odpowiedzialnych za informację i public relations w polskich miastach. Zapraszamy do rejestracji.
Thumb 1 3 pfr agademia miast 1
21 września ruszyła pierwsza edycja Akademii Miast Przyszłości zorganizowana przez Polski Fundusz Rozwoju. Ze wsparcia ekspertów w podnoszeniu kompetencji samorządowców skorzysta 71 średnich miast.
Thumb 1 3 telekomunikacja
Jakie znaczenie będzie miała technologia 5G w samorządach? - 23 września o godzinie 13.00 Serwis Samorządowy PAP zaprasza na wideoczat z ekspertami ds. telekomunikacji i pól elektromagnetycznych.

Dokumenty

Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko Związku Miast Polskich w sprawie pilnej konieczności nowelizacji ustawy o działalności leczniczej
Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko Zarządu Związku Miast Polskich w sprawie bezpodstawnych zarzutów sztucznego zawyżania stawek opłat za wodę i ścieki
Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko Związku Miast Polskich w sprawie zapowiadanych zmian dotyczących opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi
Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko Zarządu Związku Miast Polskich w sprawie pilnej konieczności przeprowadzenia systemowej reformy podatku od nieruchomości

Multimedia

Kalendarz wydarzeń

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się do naszego newslettera wyraża Pani/Pan zgodę na posługiwanie się danymi osobowymi w celu wysyłania newslettera. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do jego wysyłania.

Więcej

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Związek Miast Polskich z siedzibą w Poznaniu, ul. Robocza 42 , 61-517 Poznań (dalej: my).

Wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych. Jest to osoba, z którą może się Pani/Pan kontaktować w sprawach związanych z posługiwaniem się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi, które nam Pani/Pan udziela oraz korzystania z praw, które w związku z tym przysługują. Z inspektorem można się kontaktować w następujący sposób:

 • listownie na adres: ul. Robocza 42, 61-517 Poznań
 • przez e-mail: rodo@zmp.poznan.pl

Związek Miast Polskich będzie posługiwać się Pani/Pana danymi osobowymi, w celu wysyłania newslettera na podstawie udzielonej zgody (zapisania się do newslettera).

Związek Miast Polskich będzie przechowywać podane dane osobowe do momentu odwołania udzielonej zgody.

Podane dane będą przekazywane do podmiotów z którymi Związek Miast Polskich współpracuje w celu wysyłania newslettera.

Dlatego, że posługujemy się Pani/Pana danymi osobowymi masz prawo:

 1. wycofania zgody na przetwarzanie danych,
 2. dostępu do danych osobowych,
 3. żądania sprostowania danych osobowych,
 4. żądania usunięcia danych osobowych,
 5. żądania ograniczenia przetwarzania danych osobowych,
 6. wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych ze względu na Pani/Pana szczególną sytuację – w przypadkach, kiedy posługujemy się danymi na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu,
 7. przenoszenia danych osobowych. Aby skorzystać z powyższych praw, skontaktuj się z nami lub z naszym inspektorem ochrony danych .

Pamiętaj też, że masz:

 • Prawo wycofania zgody

  W każdej chwili przysługuje Pani/Panu prawo do wycofania zgody na posługiwanie się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi. Jednak cofnięcie zgody nie będzie wpływać na to, że Związek Miast Polskich mógł posługiwać się podanymi danymi osobowymi przez cały okres obowiązywania zgody tj. na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej wycofaniem.

 • Prawo wniesienia skargi do organu

  Przysługuje Pani/Panu także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich przypadkowym czy umyślnym zniszczeniem, przypadkową utratą, zmianą, nieuprawnionym ujawnieniem, wykorzystaniem czy dostępem, zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi przepisami.

Mniej

Bądź na bieżąco. Dołącz do nas! Fb icon blue@2x