Aktualności z tematu - „Zarządzanie, smart city, administracja”
Thumb 1 3 logo zmp 2
Zarząd ZMP popiera większość wniosków w sprawie nadania miejscowościom będącym siedzibami gmin statusu miasta oraz wnioski Rzeszowa i Sanoka o zmianę granic, ale dostrzega potrzebę zmian systemowych.
Thumb 1 3 webinar zmp 20 07 2021
„Organizacja wdrożenia eZD z uwzględnieniem przepisów kancelaryjnych, KPA, Ordynacji podatkowej i innych aktów prawnych” – to temat bezpłatnego webinarium organizowanego 20 lipca br.
Thumb 1 3 gdynia chief data officer
Prezydent Gdyni powołał swojego pełnomocnika ds. otwartych danych. To pierwszy w Polsce samorządowy chief data oficer. Będzie m.in. rozwijać otwarte dane w mieście.
Thumb 1 3 raportoecd www 1
Po dwóch latach pracy, 30 czerwca został zaprezentowany raport OECD o stanie samorządu lokalnego w Polsce, zawierający ważne rekomendacje legislacyjne oraz zalecenia praktyczne dla samorządowców.
Thumb 1 3 zielona g ra elektromobil pixa
30 czerwca 2021 r., zainaugurowany zostanie projekt stworzenia Europejskiego Centrum Elektromobilności w Zielonej Górze. Miasto i partnerzy zapraszają na Europejski Kongres Elektromobilności.
Thumb 1 3 dsc 0094
W czwartek, 24 czerwca podpisano list intencyjny w sprawie organizacji V Forum Rozwoju Miast - międzynarodowej konferencji o tematyce miejskiej, która odbędzie się 13-14 października.
Thumb 1 3 image009
Temat jest znany, uregulowany prawnie, a jednak wzbudza wątpliwości i pozostaje źródłem wielu kłopotów, dlatego EIB zaprasza 30 czerwca na bezpłatny cykl #webinarEIB dedykowany JST.
Thumb 1 3 full hd wyst pienia otwieraj ce
„Samorządy w nowych realiach” to motyw przewodni pierwszej edycji Samorządowego Kongresu Finansowego, który odbywa się w formule hybrydowej 30 czerwca br. i jest nadawany ze studia w Sopocie.
Thumb 1 3 komisja administracji 16 06
16 czerwca br. odbyło się posiedzenie Komisji Administracji w trybie online. Głównym tematem posiedzenia były mające wejść w życie od nowego roku przepisy o ochronie sygnalistów.
Thumb 1 3 zaproszenie
EIB SA zaprasza JST 18 czerwca (piątek) w godzinach 9:30–11:00, na bezpłatny webinar „RODO w JST - najczęściej popełniane błędy i pominięcia we wdrożeniu i stosowaniu".
Thumb 1 3 logo kongres zarz dzania administracj samorz dow
Kongres Zarządzania Administracją Samorządową odbędzie 23 i 24 czerwca 2021 r. w ORLEN Arenie w Płocku. Organizatorem wydarzenia jest wydawca „Wspólnoty” - Municipium SA, a partnerem miasto Płock.
Thumb 1 3 uzp
Urząd Zamówień Publicznych organizuje konferencję poświęconą przepisom Prawa zamówień publicznych dedykowaną głównie kierownikom zamawiającym szczebla centralnego i samorządowego.
Thumb 1 3 logo zmp 2
Dyrektywa o ochronie sygnalistów będzie głównym tematem spotkania Komisji Administracji Związku Miast Polskich, które odbędzie się 16 czerwca br. w trybie online.
Thumb 1 3 webinar zmp
O e-usługach dla mieszkańców oraz o możliwość uzyskania dofinansowania w ramach projektu POWER 2.18 bez konieczności angażowania własnych środków będzie mowa na bezpłatnym webinarium dla miast.
Thumb 1 3 konkretnie. o europie
11 czerwca br. w godz. 9.00 -11.00 odbędzie się bezpłatne webinarium „KPO a Polski Ład - szanse i zagrożenia dla samorządów” z cyklu „Konkretnie. O Europie.”, na które zaprasza europoseł.
Thumb 1 3 uk w
Jeśli ktoś chce nauczyć się czegoś nowego w prowadzeniu polityki rozwoju, powinien sięgać do dobrych przykładów i ciekawych doświadczeń. Łuków jest na pewno jednym z najciekawszych.
Thumb 1 3 smartcity21 banner partnerzy 1
19 maja 2021 roku, w warszawskim Klubie Sosnowym odbędzie się, organizowane przez Executive Club, spotkanie klubowe „Electromobility in Smart City”.
Thumb 1 3 gala konkursu innowacyjny samorz d 2021
Lublin, Dąbrowa Górnicza, Międzychód, gmina Bieliny oraz powiat przysuski – to laureaci głównych nagród konkursu „Innowacyjny Samorząd 2021” organizowanego przez Serwis Samorządowy PAP.
Thumb 1 3 r ce
Pracownia Samorządowa to kontynuacja pilotażowego projektu, dzięki któremu m.in. eksperci pomogą samorządowcom i bezpłatnie zajmują się innowacyjnym rozwiązywaniem spraw lokalnych.
Thumb 1 3 pim
Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej zachęca do współpracy w kontynuowanym projekcie Partnerskiej Inicjatywy Miast. Nowe sieci będą zajmować się: transformacją cyfrową, ochroną klimatu i PPP
Thumb 1 3 c2
19 marca br. o godz. 12.00 Curulis Doradztwo Samorządowe zaprasza na bezpłatny webinar z ekspertami: Hubertem Goską, Ryszardem Grobelnym i Aleksandrą Hochenzy na temat raportów o stanie JST.
Thumb 1 3 grafika zmp
Jak zwiększać odporność miast na nagłe kryzysy i zmiany klimatu? - na to pytanie m.in. będzie można znaleźć odpowiedź na bezpłatnej konferencja online dla liderów i liderek polskich miast 24 marca.
Thumb 1 3 151011 070
Premier Mateusz Morawiecki wyznaczył do pełnienia funkcji prezydenta miasta Rzeszowa Marka Bajdaka. Ponad dwa tygodnie temu prezydent Tadeusz Ferenc ogłosił rezygnację.
Thumb 1 3 legnica of
Trwają prace nad opracowywaną wspólnie przez samorządy Strategią Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Legnicko-Głogowskiego Obszaru Funkcjonalnego na lata 2021-2027.

Dokumenty

Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko Zarządu Związku Miast Polskich w sprawie wniosków o zmianę granic miast i o przyznanie praw miejskich w 2021 roku
Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko Zarządu ZMP w sprawie zmian w gminnych systemach gospodarowania odpadami komunalnymi wynikających z ustawy z dn. 8 lipca o zm. ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (...)
Pobierz Download icon@2x
publikacje
Report OECD - Better Governance, Planning and Services in Local Self‑Governments in Poland
Pobierz Download icon@2x
publikacje
Raport OECD - Lepsze zarządzanie, planowanie i dostarczanie usług w jednostkach samorządu lokalnego w Polsce

Multimedia

Kalendarz wydarzeń

Miasta
6
sierpień 2021

13
sierpień 2021

Sierpień 2021
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się do naszego newslettera wyraża Pani/Pan zgodę na posługiwanie się danymi osobowymi w celu wysyłania newslettera. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do jego wysyłania.

Więcej

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Związek Miast Polskich z siedzibą w Poznaniu, ul. Robocza 42 , 61-517 Poznań (dalej: my).

Wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych. Jest to osoba, z którą może się Pani/Pan kontaktować w sprawach związanych z posługiwaniem się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi, które nam Pani/Pan udziela oraz korzystania z praw, które w związku z tym przysługują. Z inspektorem można się kontaktować w następujący sposób:

 • listownie na adres: ul. Robocza 42, 61-517 Poznań
 • przez e-mail: rodo@zmp.poznan.pl

Związek Miast Polskich będzie posługiwać się Pani/Pana danymi osobowymi, w celu wysyłania newslettera na podstawie udzielonej zgody (zapisania się do newslettera).

Związek Miast Polskich będzie przechowywać podane dane osobowe do momentu odwołania udzielonej zgody.

Podane dane będą przekazywane do podmiotów z którymi Związek Miast Polskich współpracuje w celu wysyłania newslettera.

Dlatego, że posługujemy się Pani/Pana danymi osobowymi masz prawo:

 1. wycofania zgody na przetwarzanie danych,
 2. dostępu do danych osobowych,
 3. żądania sprostowania danych osobowych,
 4. żądania usunięcia danych osobowych,
 5. żądania ograniczenia przetwarzania danych osobowych,
 6. wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych ze względu na Pani/Pana szczególną sytuację – w przypadkach, kiedy posługujemy się danymi na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu,
 7. przenoszenia danych osobowych. Aby skorzystać z powyższych praw, skontaktuj się z nami lub z naszym inspektorem ochrony danych .

Pamiętaj też, że masz:

 • Prawo wycofania zgody

  W każdej chwili przysługuje Pani/Panu prawo do wycofania zgody na posługiwanie się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi. Jednak cofnięcie zgody nie będzie wpływać na to, że Związek Miast Polskich mógł posługiwać się podanymi danymi osobowymi przez cały okres obowiązywania zgody tj. na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej wycofaniem.

 • Prawo wniesienia skargi do organu

  Przysługuje Pani/Panu także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich przypadkowym czy umyślnym zniszczeniem, przypadkową utratą, zmianą, nieuprawnionym ujawnieniem, wykorzystaniem czy dostępem, zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi przepisami.

Mniej

Bądź na bieżąco. Dołącz do nas! Fb icon blue@2x