Aktualności z tematu - „Kultura”
Thumb 1 3 niepodleg a teatr historii
Ponad 8,6 tysiąca gości odwiedziło tego lata mobilną wystawę. Mobilne centrum edukacyjne, przygotowane na naczepie samochodu ciężarowego, odwiedziło 20 polskich miejscowości.
Thumb 1 3 wroc aw  przej cie dialogu
Znane wszystkim wrocławskie Przejście Świdnickie ponownie otwiera swoje podwoje i staje się Przejściem Dialogu – punktem informacyjnym, warsztatowym, wystawienniczym i miejscem spotkań.
Thumb 1 3 tychy wypo yczalnia
Pierwsza na Śląsku samoobsługowa wypożyczalnia książek powstała w Tychach. Książkomat o nazwie „Przystań Książka” posiada 93 skrzyneczki, w których znajdą się najbardziej poczytne książki.
Thumb 1 3 gdynia modernizm po konf
Podczas 3. Forum Miast Modernistycznych w Gdyni międzynarodową wymianę doświadczeń związanych z ochroną zabytkowej, modernistycznej tkanki miejskiej rozpoczęła debata burmistrzów.
Thumb 1 3 gdynia modernizm
W Gdyni odbywa się 3. Forum Miast Modernistycznych. W transmisji na żywo można obserwować debatę burmistrzów Brasilii, Gdyni, Kowna i Tel Avivu-Yafo oraz debatę konserwatorów zabytków.
Thumb 1 3 lublin album nagrodzony
Album „Lublin Filmowy – Filmowy Lublin” wydany przez Miasto, został uznany Najpiękniejszą Książką Roku 2020. Tę prestiżową nagrodę od 61 lat przyznaje Polskie Towarzystwo Wydawców Książek .
Thumb 1 3 wawa vod
Platforma VOD Warszawa - sfinansowana przez miasto - została zaprojektowana z myślą o warszawskich instytucjach kultury i organizacjach pozarządowych, a przede wszystkim – o ich publiczności.
Thumb 1 3 pozna ksi komaty
Jesienią na peryferyjnych osiedlach Poznania Biblioteka Raczyńskich postawi książkomaty. Pozwolą poszerzyć ofertę kulturalną w rejonach, które mają ograniczony dostęp do filii biblioteki.
Thumb 1 3 cover wydarzenieml
W Fabryce Pełnej Życia w Dąbrowie Górniczej 2 września br. został przedstawiony nowy projekt metropolitalny - Miastolab. Festiwal miejskich innowacji będzie trwał od 2 do 5 września.
Thumb 1 3 bia ystokmuzeum sybiru
Oficjalna uroczystość otwarcia Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku odbędzie się w piątek, 17 września. Będzie to jedyne muzeum w kraju opowiadające historię polskiej obecności na Sybirze.
Thumb 1 3 bielsko bia a dni miasta 2
Tegoroczne Dni Miasta potrwają potrwają aż dziesięć dni - od 27 sierpnia do 5 września - dlatego, że zostaną połączone z obchodami 70-lecia połączenia Bielska i Białej.
Thumb 1 3 wo omin bitwa warszawska
Msza polowa na błoniach Ossowa, odsłonięcie tablicy poświęconej narodowi rumuńskiemu, Piknik Historyczny przy SIK Ossów to tylko niektóre wydarzenia rocznicowe zorganizowane w Wołominie.
Thumb 1 3  d monografia na 600 lecie
Pięciotomowa monografia dziejów Łodzi będzie najważniejszym wydawnictwem, które ukaże się z okazji zbliżającej się rocznicy 600-lecia nadania naszemu miastu praw miejskich. Przypadnie ona w 2023 roku.
Thumb 1 3 gdynia
„Zaczytaj się nad morzem” - to letnia akcja promująca czytanie. Plener łączy kiermasz książek z atrakcyjnym programem literackim. Potrwa 3 dni, od 13 do 15 sierpnia br.
Thumb 1 3 grafika kreatywny voucher k1suwl6izloe2c zxb2im2jmwqqnvp1 zjdpy1qxvkexew
Lublin organizuje konkurs, w którym o nagrody powalczyć mogą przedstawiciele sektora kreatywnego wraz z przedstawicielami mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. To promowanie współpracy obu branż.
Thumb 1 3 przemy l filmowy szlak
Aby przybliżyć mieszkańcom i turystom uroki filmowego Przemyśla, 10 i 11 lipca oficjalnie otwarto Podkarpacki Szlak Filmowy w Przemyślu i po raz pierwszy miasto zaprosiło do wyruszenia jego trasą.
Thumb 1 3  d mediateka
Ogród różany, szklane atrium, galeria, rodzinna kawiarnia i multimedialne sale. W Łodzi powstaje jedna z najnowocześniejszych instytucji kultury w mieście.
Thumb 1 3 2 dworzec pkp chebzie
Konkurs jest skierowany do samorządów gminnych, które mogą wykazać się modelowym opracowaniem, wdrażaniem i realizacją gminnego programu opieki nad zabytkami. Termin zgłoszeń upływa 31 maja br.
Thumb 1 3 poczuj krak w 4
W programie akcji nie zabraknie niespodzianek, uwielbianych przez tropicieli miejskich tajemnic spacerów z przewodnikami, rowerowych akcji i przejażdżek jednośladami.
Thumb 1 3 plansza samorz d dla dziedzictwa 2021
Narodowy Instytut Dziedzictwa rozpoczyna nabór do drugiej edycji konkursu, w którym zostaną nagrodzone modelowe, opracowane i wdrożone, gminne programy opieki nad zabytkami.
Thumb 1 3 foto  powstania l skie
Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza do włączenia się w ogólnopolskie obchody tej rocznicy - udostępni bezpłatnie wielkoformatową animację komputerową, która opowie o historii powstań śląskich.
Thumb 1 3 niepodleg a 2
W ramach obchodów 100. rocznicy odznaczenia Płocka Krzyżem Walecznych jest organizowana 8 kwietnia debata historyczna „Miasto a wojna. Płock, Białystok i Lwów w kontekście wojny polsko-bolszewickiej.”
Thumb 1 3 trzcianka strona
3 marca 2021 r., odbyły się uroczystości związane z 290. rocznicą nadania Trzciance praw miejskich. Był m.in. spektakl historyczny, nagrody i słowa uznania oraz tort urodzinowy dla mieszkańców.
Thumb 1 3 wroc aw kultura i ekologia 2
Zielona Kultura to pilotażowy projekt Urzędu Miejskiego Wrocławia, łączący kulturę i ekologię. Wrocławskie instytucje kultury będą mogły otrzymać do 20 tys. zł na realizacje proekologicznych projektów

Dokumenty

Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Opinia Zarządu ZMP o ustawie z dnia 17 września 2021 o zmianie ustawy Prawo budowlane i ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym
Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko Zarządu ZMP w sprawie ustawy z dnia 17 września 2021 r. o zmianie ustawy o dochodach JST oraz niektórych innych ustaw
Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko Zarządu ZMP w sprawie projektu ustawy o zasadach realizacji zadań finansowanych ze środków europejskich w perspektywie finansowej 2021-2027
Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko Zarządu ZMP w sprawie kryzysu uchodźczego na granicy polsko-białoruskiej

Multimedia

Kalendarz wydarzeń

Miasta
4
październik 2021

24
październik 2021

27
październik 2021

28
październik 2021

29
październik 2021

30
październik 2021

Październik 2021
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się do naszego newslettera wyraża Pani/Pan zgodę na posługiwanie się danymi osobowymi w celu wysyłania newslettera. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do jego wysyłania.

Więcej

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Związek Miast Polskich z siedzibą w Poznaniu, ul. Robocza 42 , 61-517 Poznań (dalej: my).

Wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych. Jest to osoba, z którą może się Pani/Pan kontaktować w sprawach związanych z posługiwaniem się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi, które nam Pani/Pan udziela oraz korzystania z praw, które w związku z tym przysługują. Z inspektorem można się kontaktować w następujący sposób:

 • listownie na adres: ul. Robocza 42, 61-517 Poznań
 • przez e-mail: rodo@zmp.poznan.pl

Związek Miast Polskich będzie posługiwać się Pani/Pana danymi osobowymi, w celu wysyłania newslettera na podstawie udzielonej zgody (zapisania się do newslettera).

Związek Miast Polskich będzie przechowywać podane dane osobowe do momentu odwołania udzielonej zgody.

Podane dane będą przekazywane do podmiotów z którymi Związek Miast Polskich współpracuje w celu wysyłania newslettera.

Dlatego, że posługujemy się Pani/Pana danymi osobowymi masz prawo:

 1. wycofania zgody na przetwarzanie danych,
 2. dostępu do danych osobowych,
 3. żądania sprostowania danych osobowych,
 4. żądania usunięcia danych osobowych,
 5. żądania ograniczenia przetwarzania danych osobowych,
 6. wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych ze względu na Pani/Pana szczególną sytuację – w przypadkach, kiedy posługujemy się danymi na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu,
 7. przenoszenia danych osobowych. Aby skorzystać z powyższych praw, skontaktuj się z nami lub z naszym inspektorem ochrony danych .

Pamiętaj też, że masz:

 • Prawo wycofania zgody

  W każdej chwili przysługuje Pani/Panu prawo do wycofania zgody na posługiwanie się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi. Jednak cofnięcie zgody nie będzie wpływać na to, że Związek Miast Polskich mógł posługiwać się podanymi danymi osobowymi przez cały okres obowiązywania zgody tj. na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej wycofaniem.

 • Prawo wniesienia skargi do organu

  Przysługuje Pani/Panu także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich przypadkowym czy umyślnym zniszczeniem, przypadkową utratą, zmianą, nieuprawnionym ujawnieniem, wykorzystaniem czy dostępem, zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi przepisami.

Mniej

Bądź na bieżąco. Dołącz do nas! Fb icon blue@2x