Aktualności z tematu - „Kultura”
Thumb 1 3 kalisz zwi zek wyzaniony
Prezydent Krystian Kinastowski poinformował o podpisaniu ugody pomiędzy Związkiem Gmin Wyznaniowych Żydowskich RP a Miastem Kalisz. Dokument stanowi ostateczne uregulowanie stosunków własnościowych...
Thumb 1 3 europejski stadion kultury
W ostatni weekend czerwca w Rzeszowie odbędzie się 12. edycja Festiwalu Europejski Stadion Kultury. Na uczestników czeka kilkadziesiąt wydarzeń z różnych dziedzin sztuki. To największe tego typu wy...
Thumb 1 3 jarocin festiwal
O nowej ścieżce rozwoju Jarocińskiego Festiwalu będzie w maju rozmawiał burmistrz Jarocina z mieszkańcami. Otwarty panel dyskusyjny dotyczący przyszłości jarocińskiego festiwalu i zaangażowania mie...
Thumb 1 3 pleszew poci g do kultury fb
Projekt „Pociąg do kultury" został nominowany do prestiżowego konkursu urbanistycznego „2022 European Prize for Urban Public Space” organizowanego przez Centrum Kultury Współczesnej w Barcelonie.
Thumb 1 3 krak w maj r wno ci
Kultura jest prawdziwą przestrzenią wolności, a o wolności nie może być mowy bez równości, bez wzajemnego szacunku i zrozumienia. Miasto Kraków zaprasza mieszkańców i mieszkanki do udziału II już e...
Thumb 1 3 gorz w strategia kultury
Rada Miasta podczas sesji we wtorek przyjęła Strategię Kultury Gorzowa Wielkopolskiego 2022-2030. Jednym z jej celów jest wskazanie kierunków rozwoju kultury w mieście.
Thumb 1 3 bs kr pl 20160831 img 8798
UM Krakowa organizuje już kolejną edycję tej konferencji, tym razem pod tytułem „Miasta przyjazne turystyce - w poszukiwaniu nowego modelu atrakcyjności” online 28 marca - link do rejestracji.
Thumb 1 3 toru zabytki lwowa
Miejski Konserwator Zabytków w Toruniu wraz z jednostkami kultury i firmami lokalnymi włączył się w akcję zabezpieczania zabytków we Lwowie.
Thumb 1 3 krak w miesi c krakowianek
Miesiąc Krakowianek to wydarzenie zainicjowane przez Urząd Miasta Krakowa podkreślające wyjątkową rolę kobiet i ukazujące zarówno te historyczne, jak i współczesne doświadczenia Krakowianek.
Thumb 1 3 geremek
Zachęcamy miasta do podejmowania inicjatyw nazywania ulic i placów miejskich imieniem Profesora Bronisława Geremka w związku z 90. rocznicą Jego urodzin, która przypada w tym roku.
Thumb 1 3 p ock nowy plock eu
Spośród ofert, które rywalizowały o tytuł Stolicy Kultury Mazowsza to oferta Miasta Płocka zdobyła to szczególne wyróżnienie. Miasto otrzyma wsparcie finansowe na realizację wydarzeń kulturalnych.
Thumb 1 3 b dzin 2
Koncertem galowym zakończył się 16 stycznia tegoroczny Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie. Na scenie w Będzin Arenie wystąpiło ponad 150 wykonawców.
Thumb 1 3 zabrze hotel przej ty przez miasto
Miasto Zabrze stało się właścicielem byłego hotelu Admiralspalast. – To niepowtarzalny zabytek, a jednocześnie jeden z symboli naszego miasta – komentuje prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.
Thumb 1 3 krak w murale
Kraków wprowadza pionierską politykę muralową. Ma ona określić warunki wspierania rozwoju nowych murali, a jednocześnie pielęgnacji już zrealizowanych i najbardziej wartościowych malowideł.
Thumb 1 3 pozna kalendarz trzech religii
„W NASZYM FYRTLU. CHRZEŚCIJANIE, ŻYDZI I MUZUŁMANIE RAZEM” - to niezwykła w skali kraju publikacja, której celem jest lepsze wzajemne poznanie się ludzi różnych wyznań oraz kultur.
Thumb 1 3 niepodleg a nab r 22 gov pl
Ruszył nabór wniosków na 2022 rok w ramach Rządowego Programu Dotacyjnego „Niepodległa” w programie dla samorządowych instytucji kultury i organizacji pozarządowych. Nabór trwa do 14 stycznia 2022.
Thumb 1 3 sosnowiec teatr
1 grudnia br. w Sosnowcu zapoczątkowano akcję z myślą o mieszkańcach, którzy okażą paszport covidowy w instytucjach kultury i obiektach MOSiR. Po okazaniu otrzymają specjalnie przygotowane rabaty.
Thumb 1 3 wloclawek 02m
Interaktywne Centrum Fajansu, które powstanie w ciągu najbliższych 12 miesięcy, będzie nowoczesną placówką zajmującą się promocją lokalnych tradycji, historii i sztuki.
Thumb 1 3 gdynia  unesco
Gdynia została przyjęta 8 listopada 2021 r. do Sieci Miast Kreatywnych UNESCO jako Miasto Filmu. Razem z nią ten tytuł otrzymały jeszcze dwie miejscowości: Cannes i Kluż-Napoka.
Thumb 1 3 bydgoszcz  k dka
Nowe miejsce na kłódki zakochanych gotowe. Instalacja pt. „Kadr na miłość” autorstwa Justyny Wójcik i Pawła Przybyły stanęła na skwerze nad Brdą przy Moście Bernardyńskim.
Thumb 1 3 niepodleg  do hymnu zajawka
Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza miasta, instytucje kultury i szkoły do wspólnego śpiewania Mazurka Dąbrowskiego 11 listopada w samo południe, w ramach corocznej akcji „Niepodległa do Hymnu”.
Thumb 1 3 niepodleg a teatr historii
Ponad 8,6 tysiąca gości odwiedziło tego lata mobilną wystawę. Mobilne centrum edukacyjne, przygotowane na naczepie samochodu ciężarowego, odwiedziło 20 polskich miejscowości.
Thumb 1 3 wroc aw  przej cie dialogu
Znane wszystkim wrocławskie Przejście Świdnickie ponownie otwiera swoje podwoje i staje się Przejściem Dialogu – punktem informacyjnym, warsztatowym, wystawienniczym i miejscem spotkań.
Thumb 1 3 tychy wypo yczalnia
Pierwsza na Śląsku samoobsługowa wypożyczalnia książek powstała w Tychach. Książkomat o nazwie „Przystań Książka” posiada 93 skrzyneczki, w których znajdą się najbardziej poczytne książki.

Dokumenty

Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Apele ZMP - członkostwo Ukrainy w UE, przyspieszenie prac nad systemowymi rozwiązaniami w polityce migracyjnej, wykorzystanie funduszy unijnych na sfinansowanie wsparcia uchodźców z Ukrainy
Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko wobec propozycji rekompensaty utraconych dochodów z PIT w związku z propozycją kolejnych zmian w Polskim Ładzie (projektem ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i
Pobierz Download icon@2x
publikacje
Problemy, wyzwania, rozwiązania. Ukraińskie dzieci w polskim systemie edukacji. Podsumowanie spotkań tematycznych
Pobierz Download icon@2x
inne
Uzasadnienie do kompleksowej nowelizacji specustawy (projekt z 31 marca br.)

Multimedia

Kalendarz wydarzeń

Miasta
15
maj 2022

20
maj 2022

Maj 2022
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się do naszego newslettera wyraża Pani/Pan zgodę na posługiwanie się danymi osobowymi w celu wysyłania newslettera. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do jego wysyłania.

Więcej

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Związek Miast Polskich z siedzibą w Poznaniu, ul. Robocza 42 , 61-517 Poznań (dalej: my).

Wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych. Jest to osoba, z którą może się Pani/Pan kontaktować w sprawach związanych z posługiwaniem się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi, które nam Pani/Pan udziela oraz korzystania z praw, które w związku z tym przysługują. Z inspektorem można się kontaktować w następujący sposób:

 • listownie na adres: ul. Robocza 42, 61-517 Poznań
 • przez e-mail: rodo@zmp.poznan.pl

Związek Miast Polskich będzie posługiwać się Pani/Pana danymi osobowymi, w celu wysyłania newslettera na podstawie udzielonej zgody (zapisania się do newslettera).

Związek Miast Polskich będzie przechowywać podane dane osobowe do momentu odwołania udzielonej zgody.

Podane dane będą przekazywane do podmiotów z którymi Związek Miast Polskich współpracuje w celu wysyłania newslettera.

Dlatego, że posługujemy się Pani/Pana danymi osobowymi masz prawo:

 1. wycofania zgody na przetwarzanie danych,
 2. dostępu do danych osobowych,
 3. żądania sprostowania danych osobowych,
 4. żądania usunięcia danych osobowych,
 5. żądania ograniczenia przetwarzania danych osobowych,
 6. wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych ze względu na Pani/Pana szczególną sytuację – w przypadkach, kiedy posługujemy się danymi na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu,
 7. przenoszenia danych osobowych. Aby skorzystać z powyższych praw, skontaktuj się z nami lub z naszym inspektorem ochrony danych .

Pamiętaj też, że masz:

 • Prawo wycofania zgody

  W każdej chwili przysługuje Pani/Panu prawo do wycofania zgody na posługiwanie się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi. Jednak cofnięcie zgody nie będzie wpływać na to, że Związek Miast Polskich mógł posługiwać się podanymi danymi osobowymi przez cały okres obowiązywania zgody tj. na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej wycofaniem.

 • Prawo wniesienia skargi do organu

  Przysługuje Pani/Panu także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich przypadkowym czy umyślnym zniszczeniem, przypadkową utratą, zmianą, nieuprawnionym ujawnieniem, wykorzystaniem czy dostępem, zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi przepisami.

Mniej

Bądź na bieżąco. Dołącz do nas! Fb icon blue@2x