Aktualności z tematu - „Inne”
Thumb 1 3 srem2
Miasto przygotowało film promujący kampanię Związku Miast Polskich, w ramach której wystosowaliśmy zaproszenia do przystąpienia do ZMP do ponad 600 miast w Polsce.
Thumb 1 3 baner 1920x1080
W najnowszym numerze Pomorskiego Thinklettera można pobrać publikację pt. Siła sąsiedztwa i lokalności dla budowy lepszej Polski, wydaną przez Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową.
Thumb 1 3 flaga sociale niepodlegla 820x360 2048x899
Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza m.in. JST, instytucje kultury, szkoły oraz mieszkańców polskich miast i gmin do akcji #mojaflaga, czyli wywieszenia biało-czerwonych flag.
Thumb 1 3 sukcesja firm rodzinnych
Bezpłatne webinarium Stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych (IFR) odbędzie się 28 kwietnia br. w godz. 11:00-12:30 na platformie ClickMeeting. Zapraszamy!
Thumb 1 3 gus 1920x1080px plakat nsp na ekran rgb scaled
Od 1 kwietnia 2021 r. do 30 września 2021 r. trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.
Thumb 1 3 slider silni
Skuteczność ZMP zależy od wielu czynników, w tym także od jego siły, a siła Związku to także jego liczebność. Dlatego gorąco ZAPRASZAMY MIASTA do udziału w pracach ZMP
Thumb 1 3 zgierz nowe symbole miasta
Urząd Miasta Zgierza informuje, że zakończył prace projektowe nad zmianą symboli miasta. Prace polegały na opracowaniu „Studium Historyczno-Heraldycznego” oraz restylizacji i projekcie nowych symboli.
Thumb 1 3 materia y biurowe
Dzięki informacji uzyskanej w odpowiedzi na złożone przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski zapytanie do GUS, wiemy, na co wydano środki na promocję spisu rolnego w 2020 roku.
Thumb 1 3 zmp 30 lat 2
Mija właśnie 30 lat od restytucji Związku. Kongres Restytucyjny ZMP odbył się 18-20 stycznia 1991 r. w Poznaniu z udziałem 60 delegatów. Od 30 lat funkcję dyrektora Biura ZMP pełni Andrzej Porawski.
Thumb 1 3 andrzej porawski  mniejsze
Jan Paweł II, honorowy obywatel 300 polskich miast i gmin, nie potrzebuje obrony. Są jednak ludzie, którym przeszkadza Jego wielkość - pisze w felietonie Andrzej Porawski i przypomina fakty.
Thumb 1 3 samorz d od kuchni
Jak z aktywisty zostać samorządowcem? Jak rządzi się w Polsce na poziomie lokalnym? Fundacja Batorego zaprasza na pierwszą z cyklu rozmów z uczestnikami Akademii Samorządowej 15 grudnia o godz. 19.00.
Thumb 1 3 znicz 2
Dzisiaj w Dzień Zaduszny wspominamy tych, co odeszli...
Thumb 1 3 wiece
Zarząd i Biuro Związku Miast Polskich składają serdeczne kondolencje Beacie Kubiak z powodu śmierci Mamy.
Thumb 1 3 webinar
Bezpłatny webinar dotyczący Pracowniczych Planów Kapitałowych, który odbędzie 13 października br. o godz. 10.00 poprowadzą eksperci PFR TFI
Thumb 1 3 p ock
Miasto świętuje setną rocznicę odparcia ataku bolszewików. W programie są przedsięwzięcia o różnym charakterze: oficjalne uroczystości, koncerty, widowisko historyczno-muzyczne, wystawy czy bieg.
Thumb 1 3 s80
Miasto świętuje 800-lecie pierwszej pisemnej wzmianki. Z tej okazji powstała specjalna strona internetowa z osią czasu, na której zaznaczono najważniejsze daty w dziejach miasta.
Thumb 1 3 bw 2020 www
Liczne miasta upamiętniają 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej, często przypominając swoich bohaterów 1920 r. Oto garść przykładów. Jeśli chcą Państwo uzupełnić, prosimy o materiały o Waszych bohaterach.
Thumb 1 3 miasto belchatow 0872
"Tylko dobre rzemiosło" to akcja promowania tradycyjnych profesji, również wśród młodzieży, która decyduje o wyborze zawodu. Celem jest wsparcie lokalnych mistrzów
Thumb 1 3 rudasl ska
Wielki Piec Huty „Pokój” został wpisany na ERIH (European Route of Industrial Heritage), czyli szlak zabytków industrialnych. Łączy on ponad 1850 obiektów ze Starego Kontynentu, w tym 17 z Polski
Thumb 1 3 banner ratusz 300x450 skala1x4 4 02 k1suwl6izloe6tctihtf 1
W 2020 roku mija 40. rocznica Lubelskiego Lipca -fali strajków, które w lipcu 1980 roku objęły ponad 150 zakładów pracy na Lubelszczyźnie. Sukces Lipca otworzył drogę Sierpniowi '80
Thumb 1 3 foto j.buzek wst ga
Z tej okazji obradujący 3 lipca w Śremie Zarząd Związku Miast Polskich składa życzenia Panu Profesorowi: zdrowia i wielu sukcesów oraz satysfakcji z podejmowanych działań na rzecz Polski i Europy.
Thumb 1 3 2020 06 wybory
Wyborcy mający problemy z poruszaniem się, a nie wymagający specjalistycznego transportu, np. osoby starsze, mogą w dniu wyborów prezydenckich (niedziela, 28.06.2020) zgłaszać się do Straży Miejskiej
Thumb 1 3 per y samorz du 2020
Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne wywołane koronawirusem COVID-19 organizatorzy podjęli decyzję o przesunięciu wydarzenia. Nowy termin Kongresu Perły Samorządu to 12-13 października 2020 r.
Thumb 1 3 amen
2 kwietnia minęła 15. rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II, któremu - przypominamy - aż ponad 300 polskich miast i gmin nadało honorowe obywatelstwo.

Dokumenty

Pobierz Download icon@2x
inne
Narzędzie samooceny dla jednostek samorządu lokalnego w Polsce: Wsparcie dla jednostek samorządu lokalnego we wdrażaniu strategii rozwoju
Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko Zarządu Związku Miast Polskich dotyczące nowej wersji KPO, zaprezentowanej 28 kwietnia 2021 roku
Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko Zarządu Związku Miast Polskich w sprawie bezpodstawnych zarzutów sztucznego zawyżania stawek opłat za wodę i ścieki
Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko Związku Miast Polskich w sprawie pilnej konieczności nowelizacji ustawy o działalności leczniczej

Multimedia

Kalendarz wydarzeń

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się do naszego newslettera wyraża Pani/Pan zgodę na posługiwanie się danymi osobowymi w celu wysyłania newslettera. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do jego wysyłania.

Więcej

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Związek Miast Polskich z siedzibą w Poznaniu, ul. Robocza 42 , 61-517 Poznań (dalej: my).

Wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych. Jest to osoba, z którą może się Pani/Pan kontaktować w sprawach związanych z posługiwaniem się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi, które nam Pani/Pan udziela oraz korzystania z praw, które w związku z tym przysługują. Z inspektorem można się kontaktować w następujący sposób:

 • listownie na adres: ul. Robocza 42, 61-517 Poznań
 • przez e-mail: rodo@zmp.poznan.pl

Związek Miast Polskich będzie posługiwać się Pani/Pana danymi osobowymi, w celu wysyłania newslettera na podstawie udzielonej zgody (zapisania się do newslettera).

Związek Miast Polskich będzie przechowywać podane dane osobowe do momentu odwołania udzielonej zgody.

Podane dane będą przekazywane do podmiotów z którymi Związek Miast Polskich współpracuje w celu wysyłania newslettera.

Dlatego, że posługujemy się Pani/Pana danymi osobowymi masz prawo:

 1. wycofania zgody na przetwarzanie danych,
 2. dostępu do danych osobowych,
 3. żądania sprostowania danych osobowych,
 4. żądania usunięcia danych osobowych,
 5. żądania ograniczenia przetwarzania danych osobowych,
 6. wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych ze względu na Pani/Pana szczególną sytuację – w przypadkach, kiedy posługujemy się danymi na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu,
 7. przenoszenia danych osobowych. Aby skorzystać z powyższych praw, skontaktuj się z nami lub z naszym inspektorem ochrony danych .

Pamiętaj też, że masz:

 • Prawo wycofania zgody

  W każdej chwili przysługuje Pani/Panu prawo do wycofania zgody na posługiwanie się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi. Jednak cofnięcie zgody nie będzie wpływać na to, że Związek Miast Polskich mógł posługiwać się podanymi danymi osobowymi przez cały okres obowiązywania zgody tj. na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej wycofaniem.

 • Prawo wniesienia skargi do organu

  Przysługuje Pani/Panu także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich przypadkowym czy umyślnym zniszczeniem, przypadkową utratą, zmianą, nieuprawnionym ujawnieniem, wykorzystaniem czy dostępem, zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi przepisami.

Mniej

Bądź na bieżąco. Dołącz do nas! Fb icon blue@2x