Aktualności z tematu - „Inne”
Thumb 1 3 rady kobiet
Dokument, który publikujemy w załączeniu, został przygotowany dla Komisji ds. Praw Człowieka i Równego Traktowania Związku Miast Polskich przy współpracy przedstawicielek sieci Rad Kobiet.
Thumb 1 3 zw 1
Z żalem informujemy, że 12 lipca 2022 r. zmarł profesor dr hab. Zbigniew Woźniak z Wydziału Socjologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, wieloletni współpracownik i ekspert ZMP ds. pomocy społecznej.
Thumb 1 3 wuf dzien4 53
O przesunięciu kadencji samorządowej z jesieni 2023 na wiosnę 2024 podczas briefingu prasowego na stoisku miast mówili: Andrzej Porawski, dyrektor Biura ZMP i Rafał Wróbel, radca prawny.
Thumb 1 3 03 andrzej duda dzien samorzadu terrytorialnego 20220527 js 7088
Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej, Andrzej Duda odznaczył przedstawicieli samorządu terytorialnego za wybitne zasługi na rzecz społeczności lokalnej i osiągnięcia w pracy na rzecz samorządu terytorialnego.
Thumb 1 3 batory  1
Adam Gendźwiłł i Dorota Wiszejko-Wierzbicka to autorzy publikacji Fundacji Batorego - Polki i Polacy o samorządności. W poszukiwaniu obywatelskiej opowieści o samorządzie lokalnym.
Thumb 1 3 rp
Retransmisja z debaty laureatów Nagrody "Fundament Rzeczpospolitej" im. Michała Kuleszy: "Jakich liderów samorządowych potrzebujemy w czasach najwyższej próby", która odbyła się online 24 marca.
Thumb 1 3 zenon krzeszowski jpg
Zmarł Zenon Krzeszowski, prezydent miasta Starachowice w latach 1994-1998, delegat do Zgromadzenia Ogólnego ZMP w tych latach.
Thumb 1 3 bordered sunflower photo web banner
OECD szuka sposobu na to, by systemy uczenia się dorosłych były bardziej dostępne i dostosowane do potrzeb lokalnych rynków pracy i obywateli, a polskie miasta mogą mieć w tym swój wkład.
Thumb 1 3 telekomunikacja1
Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej zachęca gminy do wzięcia udziału w badaniu w związku z Analizą działalności gmin w obszarze telekomunikacji.
Thumb 1 3 specifica baner 1920x1005
Konferencja odbędzie się 7 października od godz. 9.00 do 12.45. Do wspólnego wirtualnego stołu zapraszamy samorządy lokalne, instytucje kultury, organizacje turystyczne. Udział bezpłatny.
Thumb 1 3 migracja 2
Przewodniczący Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek oraz Zarząd ZMP apelują o wypracowanie odpowiedniej, dalekosiężnej polityki migracyjnej przez państwo polskie.
Thumb 1 3 oecd
OECD prosi miasta i regiony o wypełnienie ankiety na temat efektywności energetycznej budynków - jest to potrzebne do stworzenia międzynarodowego kompendium wiedzy, które będzie wsparciem dla JST.
Thumb 1 3 srem2
Miasto przygotowało film promujący kampanię Związku Miast Polskich, w ramach której wystosowaliśmy zaproszenia do przystąpienia do ZMP do ponad 600 miast w Polsce.
Thumb 1 3 baner 1920x1080
W najnowszym numerze Pomorskiego Thinklettera można pobrać publikację pt. Siła sąsiedztwa i lokalności dla budowy lepszej Polski, wydaną przez Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową.
Thumb 1 3 flaga sociale niepodlegla 820x360 2048x899
Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza m.in. JST, instytucje kultury, szkoły oraz mieszkańców polskich miast i gmin do akcji #mojaflaga, czyli wywieszenia biało-czerwonych flag.
Thumb 1 3 sukcesja firm rodzinnych
Bezpłatne webinarium Stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych (IFR) odbędzie się 28 kwietnia br. w godz. 11:00-12:30 na platformie ClickMeeting. Zapraszamy!
Thumb 1 3 gus 1920x1080px plakat nsp na ekran rgb scaled
Od 1 kwietnia 2021 r. do 30 września 2021 r. trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.
Thumb 1 3 slider silni
Skuteczność ZMP zależy od wielu czynników, w tym także od jego siły, a siła Związku to także jego liczebność. Dlatego gorąco ZAPRASZAMY MIASTA do udziału w pracach ZMP
Thumb 1 3 zgierz nowe symbole miasta
Urząd Miasta Zgierza informuje, że zakończył prace projektowe nad zmianą symboli miasta. Prace polegały na opracowaniu „Studium Historyczno-Heraldycznego” oraz restylizacji i projekcie nowych symboli.
Thumb 1 3 materia y biurowe
Dzięki informacji uzyskanej w odpowiedzi na złożone przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski zapytanie do GUS, wiemy, na co wydano środki na promocję spisu rolnego w 2020 roku.
Thumb 1 3 zmp 30 lat 2
Mija właśnie 30 lat od restytucji Związku. Kongres Restytucyjny ZMP odbył się 18-20 stycznia 1991 r. w Poznaniu z udziałem 60 delegatów. Od 30 lat funkcję dyrektora Biura ZMP pełni Andrzej Porawski.
Thumb 1 3 andrzej porawski  mniejsze
Jan Paweł II, honorowy obywatel 300 polskich miast i gmin, nie potrzebuje obrony. Są jednak ludzie, którym przeszkadza Jego wielkość - pisze w felietonie Andrzej Porawski i przypomina fakty.
Thumb 1 3 samorz d od kuchni
Jak z aktywisty zostać samorządowcem? Jak rządzi się w Polsce na poziomie lokalnym? Fundacja Batorego zaprasza na pierwszą z cyklu rozmów z uczestnikami Akademii Samorządowej 15 grudnia o godz. 19.00.
Thumb 1 3 znicz 2
Dzisiaj w Dzień Zaduszny wspominamy tych, co odeszli...

Dokumenty

Pobierz Download icon@2x
inne
Zaproszenie na I Samorządowy Kongres Internetu i Mediów Społecznościowych Local-SoMe’22
Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko Zarządu Związku Miast Polskich w sprawie projektu uchwały Rady Ministrów w sprawie Krajowego Planu Gospodarki Odpadami 2028
Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko Zarządu ZMP w sprawie zmian w aktualnym rozporządzeniu MF w sprawie szczegółowej klasyfikacji dochodów, wydatków, przychodów i rozchodów oraz środków pochodzących ze źródeł zagranicznych
Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko Zarządu Związku Miast Polskich w sprawie projektu rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustalenia granic niektórych gmin i miast oraz nadania niektórym miejscowościom statusu miasta

Multimedia

Kalendarz wydarzeń

Miasta
29
sierpień 2022

30
sierpień 2022

31
sierpień 2022

Sierpień 2022
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
ZMP
26
sierpień 2022

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się do naszego newslettera wyraża Pani/Pan zgodę na posługiwanie się danymi osobowymi w celu wysyłania newslettera. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do jego wysyłania.

Więcej

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Związek Miast Polskich z siedzibą w Poznaniu, ul. Robocza 42 , 61-517 Poznań (dalej: my).

Wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych. Jest to osoba, z którą może się Pani/Pan kontaktować w sprawach związanych z posługiwaniem się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi, które nam Pani/Pan udziela oraz korzystania z praw, które w związku z tym przysługują. Z inspektorem można się kontaktować w następujący sposób:

 • listownie na adres: ul. Robocza 42, 61-517 Poznań
 • przez e-mail: rodo@zmp.poznan.pl

Związek Miast Polskich będzie posługiwać się Pani/Pana danymi osobowymi, w celu wysyłania newslettera na podstawie udzielonej zgody (zapisania się do newslettera).

Związek Miast Polskich będzie przechowywać podane dane osobowe do momentu odwołania udzielonej zgody.

Podane dane będą przekazywane do podmiotów z którymi Związek Miast Polskich współpracuje w celu wysyłania newslettera.

Dlatego, że posługujemy się Pani/Pana danymi osobowymi masz prawo:

 1. wycofania zgody na przetwarzanie danych,
 2. dostępu do danych osobowych,
 3. żądania sprostowania danych osobowych,
 4. żądania usunięcia danych osobowych,
 5. żądania ograniczenia przetwarzania danych osobowych,
 6. wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych ze względu na Pani/Pana szczególną sytuację – w przypadkach, kiedy posługujemy się danymi na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu,
 7. przenoszenia danych osobowych. Aby skorzystać z powyższych praw, skontaktuj się z nami lub z naszym inspektorem ochrony danych .

Pamiętaj też, że masz:

 • Prawo wycofania zgody

  W każdej chwili przysługuje Pani/Panu prawo do wycofania zgody na posługiwanie się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi. Jednak cofnięcie zgody nie będzie wpływać na to, że Związek Miast Polskich mógł posługiwać się podanymi danymi osobowymi przez cały okres obowiązywania zgody tj. na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej wycofaniem.

 • Prawo wniesienia skargi do organu

  Przysługuje Pani/Panu także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich przypadkowym czy umyślnym zniszczeniem, przypadkową utratą, zmianą, nieuprawnionym ujawnieniem, wykorzystaniem czy dostępem, zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi przepisami.

Mniej

Bądź na bieżąco. Dołącz do nas! Fb icon blue@2x