ZMP i Fundacja Miasto zapraszają na Dni Samorządu Terytorialnego do Warszawy
27 i 28 maja 2024 r. zapraszamy na dwudniową konferencję pn. „Wyzwania nowej kadencji”, podczas której zostaną omówione najważniejsze problemy stojące przed samorządem lokalnym oraz możliwości ich skutecznego rozwiązania.
DST-www.jpg

Serdecznie zapraszamy przedstawicieli miast – prezydentów i burmistrzów – do wspólnego świętowania tego ważnego dnia oraz do dyskusji na temat priorytetów i zadań na rozpoczynającą się kadencję samorządu lokalnego.

Parlamentarny Zespół Samorządowy zaprasza samorządowców, parlamentarzystów i członków rządu na okolicznościową konferencję z okazji Święta Samorządu Terytorialnego, która odbędzie się w poniedziałek 27 maja br. w godz. 11.00 – 14.00 w Sali Kolumnowej Sejmu (zaproszenia zostaną wysłane indywidualnie przez organizatorów). Wydarzenie to będzie transmitowane na stronach Sejmu (https://www.sejm.gov.pl/Sejm10.nsf/transmisje.xsp#).

Natomiast ZMP i Fundacja Miasto zapraszają na konferencję pn.„Wyzwania nowej kadencji” 27 maja po południu o godz. 15.30 w Hotelu Mercure Centrum przy ul. Złotej 48/54. Pierwszy dzień tej konferencji w Dniu Samorządu Terytorialnego będzie okazją do dyskusji z przedstawicielami resortów w trzech blokach tematycznych:

 • reformy planowania przestrzennego w ramach polityki rozwoju,
 • transformacji energetycznej, zielonej transformacji i transportu w KPO,
 • cyfryzacji i cyberbezpieczeństwa.

Program szczegółowy konferencji

Konferencja ma charakter otwarty, jednak z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, o udziale zadecyduje kolejność zgłoszeń.

Drugiego dnia, tj. 28 maja, zapraszamy na warsztaty tematyczne.
Jest to wyjątkowa okazja dla przedstawicieli samorządu, by zgłębić kluczowe zagadnienia i pozyskać aktualne i niezbędne informacje do efektywnego zarządzania i rozwoju naszych miast.

Udział w warsztatach może być szczególnie przydatny dla nowo wybranych burmistrzów i prezydentów. Skupimy się na praktycznych aspektach najnowszych trendów i rozwiązań, które mogą być implementowane na poziomie lokalnym. Spotkanie będzie stanowiło platformę wymiany doświadczeń i nawiązywania wartościowych kontaktów między liderami samorządowymi, co może być nieocenione w kontekście obecnych i przyszłych wyzwań. Warsztaty są odpłatne, co pozwala nam zapewnić najwyższą jakość prowadzonych sesji i odpowiedni dobór doświadczonych ekspertów.

28 maja proponujemy Państwu udział w 2 warsztatach (po 80 minut) spośród poniższych tematów:

 • „Zewnętrzne źródła finansowania rozwoju miast
 • „Zarządzanie finansami, relacje burmistrza ze skarbnikiem
 • „Zarządzanie komunalnymi osobami prawnymi
 • „Partycypacja społeczna - relacje z mieszkańcami
 • „Bilans otwarcia, raport o stanie miasta/gminy, analiza oświaty, analiza finansowa
 • „Gospodarka odpadami komunalnymi

Zachęcamy do aktywnego udziału w warsztatach. Zgłoszenia należy dokonać w formularzu zgłoszeniowym.


Program ramowy:
27 maja (poniedziałek):

11.00 – 14.00
– Dzień Samorządu Terytorialnego w Sejmie i Senacie RP w Sali Kolumnowej Sejmu
14.00 - 15.00 - Lunch z parlamentarzystami w Nowym Domu Poselskim
15.30 – 19.00 – „Wyzwania nowej kadencji” – konferencja dla samorządowców w Hotelu Mercure Centrum
19.30 – Kolacja w Hotelu Mercure Centrum

28 maja (wtorek):
10.00 – 13.00
– Warsztaty tematyczne prowadzone przez Fundację Miasto Związku Miast Polskich – tematy wybrane przez uczestników – sale Hotelu Mercure Centrum przy ul. Złotej 48/54
13.00
– Lunch

Aby wziąć udział w konferencji „Wyzwania nowej kadencji” (27.05) i w warsztatach tematycznych (28.05) należy wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Rejestracja trwa do 21 maja. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Szczegóły wydarzenia oraz warunki organizacyjne podane zostaną przez ZMP i Fundację Miasto w korespondencji przekazanej na adresy mailowe podane w formularzu zgłoszeniowym.

W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z p. Pawłem Tomczakiem, tel. 609 090 090 lub mail: pawel.tomczak@zmp.poznan.pl.

Formularz rezerwacji noclegu.

Zachęcamy do wspólnej dyskusji na temat priorytetów, możliwości i zadań w obecnej kadencji samorządowej. Spotykamy się 27 i 28 maja w Warszawie!   Załączniki:
   Program konferencji


   POZOSTAŁE ARTYKUŁY