Aktualności z tematu - „Zgromadzenia i Zarządy ZMP”
Thumb 1 3 3
Zarząd ZMP podczas posiedzenia 13 maja br. przyjął 3 apele, które dotyczą: członkostwa Ukrainy w UE, przyspieszenia prac nad systemowymi rozwiązaniami w polityce migracyjnej i wykorzystania fundusz...
Thumb 1 3 zmp ukr2
Zarząd Związku Miast Polskich apeluje o możliwie maksymalne wykorzystanie środków unijnych, jakie są w naszej dyspozycji i mogą być przeznaczone na ten cel.
Thumb 1 3 zmp ukr2
Głosy samorządów udzielających wsparcia uchodźcom, zebrane w raporcie przygotowanym przez ZMP, powinny stanowić punkt wyjścia do dalszych prac nad niezbędnymi długofalowymi rozwiązaniami systemowymi.
Thumb 1 3 zmp ukr2
Zwracamy się do przedstawicieli polskiego rządu o zaapelowanie do Rady Unii Europejskiej o natychmiastowe zaakceptowanie wniosku Ukrainy o przyznanie statusu kandydata do członkostwa w Unii – czyta...
Thumb 1 3 foto starogard2
Podczas posiedzenia Zarządu ZMP 13 maja w Starogardzie Gdańskim, był opiniowany m.in. projekt ustawy o zmianie ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Przyjęto 3 apele w sprawie Ukrainy.
Thumb 1 3 display post2
Unia Metropolii Polskich im. Pawła Adamowicza i Związek Miast Polskich przyjęły wspólne stanowisko wobec propozycji rekompensaty utraconych dochodów z PIT w związku z propozycją kolejnych zmian w P...
Thumb 1 3 1f
Podczas posiedzenia Zarządu Związku 11 kwietnia br. w Sopocie, przed II Samorządowym Kongresem Finansowym Local Trends, przyjęto uchwałę w sprawie udzielenia pomocy Związkowi Miast Ukrainy (AMU – A...
Thumb 1 3 an 9047
Podczas posiedzenia Zarządu ZMP w Sopocie 11 kwietnia został zaopiniowany m.in. projekt ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (MF) oraz o pomocy obywatelom Ukrainy... (senacki).
Thumb 1 3 zarz d 1
Podczas posiedzenia online 25 marca Zarząd ZMP poparł stanowisko OSSKO w sprawie edukacji dzieci ukraińskich oraz negatywnie zaopiniował m.in. projekt nowelizacji Karty Nauczyciela.
Thumb 1 3 logo zmp 2
Posiedzenie Zarządu 25 marca (piątek), z powodu nawału spraw dotyczących przyjmowania uchodźców, odbyło się wyłącznie w formule online. Jednym z tematów był właśnie kryzys uchodźczy.
Thumb 1 3 foto zo zmp 3
Tegoroczne Zgromadzenie Ogólne ZMP zdominowały rozmowy o kryzysie, którego się nie spodziewaliśmy – o kryzysie migracyjnym, który po agresji Rosji na Ukrainę dotknął wszystkie polskie samorządy.
Thumb 1 3 an 6514
Wiceszef MSWiA podczas Zgromadzenia Ogólnego ZMP podkreślił, że państwo tak szybko, jak to będzie możliwe rozliczy się z samorządami, które poniosły koszty w związku z pomocą uchodźcom.
Thumb 1 3 polska ukraina
Zebrani na Zgromadzeniu Ogólnym Związku Miast Polskich przedstawiciele polskich miast wyrazili pełną solidarność z walczącą w obronie Ojczyzny, demokracji i praw człowieka Ukrainą.
Thumb 1 3 an 6519
Dostęp dla wszystkich samorządów do bazy miejsc zakwaterowania dla uchodźców zapowiedział podczas Zgromadzenia Ogólnego Związku Paweł Szefernaker, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji.
Thumb 1 3 an 6640
Po obradach Zgromadzenia Ogólnego ZMP 11 marca br. odbył się briefing prasowy z samorządowcami z ZMP o specustawie i o działaniach pomocowych miast na rzecz uchodźców z Ukrainy.
Thumb 1 3 mer2
W chwili, gdy we Lwowie ogłoszony został alarm przeciwlotniczy, z uczestnikami Zgromadzenia Ogólnego ZMP połączył się na żywo mer Lwowa, Andrij Sadowy. „Jesteście nam potrzebni” – powiedział.
Thumb 1 3 foto spotkanie miast z flag
Szóste spotkanie miast członkowskich ZMP odbyło się w chwili, gdy za naszą wschodnią granicą toczy się wojna. W całości poświęcone było tematyce Ukrainy i przybywających do polskich miast uchodźców.
Thumb 1 3 andriisadovyi 1
Podczas Zgromadzenia Ogólnego ZMP połączy się z nami online Andrij Sadowy, mer Lwowa.
Thumb 1 3 grafika xlv zo 1
11 marca o godz. 10.00 odbędzie się Zgromadzenie Ogólne ZMP. Po raz drugi w historii w formule online.
Thumb 1 3 newsletter solidarni z ukrain
Szóste spotkanie miast członkowskich ZMP (online) poświęcone będzie w całości tematyce Ukrainy! Spotkanie pod nazwą „SOLIDARNI Z UKRAINĄ” odbędzie się 9 marca (w najbliższą środę) o godz. 11.00.
Thumb 1 3 flaga
„Związek Miast Polskich i 353 miasta w nim zrzeszone wyrażają pełną solidarność z bohaterskim Narodem Ukrainy, który został dziś rano bestialsko zaatakowany przez Rosję.” - pisze Zygmunt Frankiewicz.
Thumb 1 3 dsc00214
Podczas posiedzenia w Poznaniu 18 lutego br. członkowie Zarządu ZMP podsumowali działalność ZMP w ubiegłym roku, wskazując na postępującą centralizację kraju.
Thumb 1 3 grafika xlv zo 1
Można już rejestrować swój udział w Zgromadzeniu Ogólnym ZMP. Rejestracja będzie aktywna do 10 marca. Przypominamy, że Zgromadzenie Ogólne odbędzie się ponownie w formule online, 11 marca br.
Thumb 1 3 foto film podsumowanie 2
Zapraszamy do oglądania naszego filmu podsumowującego działania podjęte przez Związek Miast Polskich w 2021 roku.

Dokumenty

Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Apele ZMP - członkostwo Ukrainy w UE, przyspieszenie prac nad systemowymi rozwiązaniami w polityce migracyjnej, wykorzystanie funduszy unijnych na sfinansowanie wsparcia uchodźców z Ukrainy
Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko wobec propozycji rekompensaty utraconych dochodów z PIT w związku z propozycją kolejnych zmian w Polskim Ładzie (projektem ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i
Pobierz Download icon@2x
publikacje
Problemy, wyzwania, rozwiązania. Ukraińskie dzieci w polskim systemie edukacji. Podsumowanie spotkań tematycznych
Pobierz Download icon@2x
inne
Uzasadnienie do kompleksowej nowelizacji specustawy (projekt z 31 marca br.)

Multimedia

Kalendarz wydarzeń

Miasta
15
maj 2022

20
maj 2022

Maj 2022
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się do naszego newslettera wyraża Pani/Pan zgodę na posługiwanie się danymi osobowymi w celu wysyłania newslettera. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do jego wysyłania.

Więcej

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Związek Miast Polskich z siedzibą w Poznaniu, ul. Robocza 42 , 61-517 Poznań (dalej: my).

Wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych. Jest to osoba, z którą może się Pani/Pan kontaktować w sprawach związanych z posługiwaniem się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi, które nam Pani/Pan udziela oraz korzystania z praw, które w związku z tym przysługują. Z inspektorem można się kontaktować w następujący sposób:

 • listownie na adres: ul. Robocza 42, 61-517 Poznań
 • przez e-mail: rodo@zmp.poznan.pl

Związek Miast Polskich będzie posługiwać się Pani/Pana danymi osobowymi, w celu wysyłania newslettera na podstawie udzielonej zgody (zapisania się do newslettera).

Związek Miast Polskich będzie przechowywać podane dane osobowe do momentu odwołania udzielonej zgody.

Podane dane będą przekazywane do podmiotów z którymi Związek Miast Polskich współpracuje w celu wysyłania newslettera.

Dlatego, że posługujemy się Pani/Pana danymi osobowymi masz prawo:

 1. wycofania zgody na przetwarzanie danych,
 2. dostępu do danych osobowych,
 3. żądania sprostowania danych osobowych,
 4. żądania usunięcia danych osobowych,
 5. żądania ograniczenia przetwarzania danych osobowych,
 6. wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych ze względu na Pani/Pana szczególną sytuację – w przypadkach, kiedy posługujemy się danymi na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu,
 7. przenoszenia danych osobowych. Aby skorzystać z powyższych praw, skontaktuj się z nami lub z naszym inspektorem ochrony danych .

Pamiętaj też, że masz:

 • Prawo wycofania zgody

  W każdej chwili przysługuje Pani/Panu prawo do wycofania zgody na posługiwanie się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi. Jednak cofnięcie zgody nie będzie wpływać na to, że Związek Miast Polskich mógł posługiwać się podanymi danymi osobowymi przez cały okres obowiązywania zgody tj. na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej wycofaniem.

 • Prawo wniesienia skargi do organu

  Przysługuje Pani/Panu także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich przypadkowym czy umyślnym zniszczeniem, przypadkową utratą, zmianą, nieuprawnionym ujawnieniem, wykorzystaniem czy dostępem, zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi przepisami.

Mniej

Bądź na bieżąco. Dołącz do nas! Fb icon blue@2x