Aktualności z tematu - „Gospodarka mieszkaniowa, przestrzenna i nieruchomościami”
Thumb 1 3 mapa zajawka
Czy wiesz ile drzew rośnie w Twoim mieście? Jaką powierzchnię zajmują w nim korony drzew? Gdzie rośnie najwyższe drzewo w Twojej okolicy i jaka jest jego wysokość?
Thumb 1 3 logo zmp 2
Zarząd ZMP opiniuje negatywnie uchwaloną 17 września br. przez Sejm ustawę o zmianie ustawy Prawo budowlane i ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym i wnosi o jej odrzucenie.
Thumb 1 3 tychy zielone miasta
Spośród 66 największych polskich miast, największy udział terenów zielonych mają Sopot, Zielona Góra, Gdynia, Katowice, Koszalin, Jaworzno, Bydgoszcz, Wałbrzych, Jelenia Góra i Tychy.
Thumb 1 3 stocznia zaproszenie
Fundacja Stocznia zaprasza 4 października na całodzienne spotkanie poświęcone projektowaniu zrównoważonych rozwiązań w miastach i budowaniu społecznej zgody wokół nich.
Thumb 1 3 zaproszenie ncbr dla miast grafika
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju poszukuje 2-3 miasta (poniżej 200 000 mieszkańców) jako partnerów strategicznych do realizacji demonstracyjnego projektu budownictwa efektywnego energetycznie.
Thumb 1 3 lubuskie tr jmiasto
W Zielonej Górze 20 września została powołana spółka SIM KZN Lubuskie Trójmiasto, która zrzesza sześć gmin z regionu. Jej celem jest budowa ok. 800 mieszkań w regionie.
Thumb 1 3 26675028440 97c8d6045f k
O problemach ekologicznych wpływających na jakość życia, planowaniu przestrzennym uwzględniającym środowisko wodne i o gospodarowaniu wodą w miastach będzie mowa na kongresie „Economy of a Water City”
Thumb 1 3 logo zmp 2
Zarząd Związku Miast Polskich na posiedzeniu w Tarnowie negatywnie zaopiniował projekt ustawy o zmianie ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, zawarty w druku senackim 215.
Thumb 1 3 ciechan w  mieszkania lider
Pięć miast - Ciechanów, Płońsk, Pułtusk, Sierpc i Glinojeck - 17 sierpnia br. podpisało porozumienie o współpracy celem realizacji inwestycji mieszkaniowych na północnym Mazowszu.
Thumb 1 3 tarn w zielona wiata zuch w 1
Trzy „zielone” przystanki autobusowe staną w Tarnowie już we wrześniu. Zarząd Dróg i Komunikacji wybrał już wykonawców, którzy zamontują i zazielenią przystanki.
Thumb 1 3 bielsko bia a mieszkania
Ponad 1000 mieszkań na wynajem o niskim czynszu z możliwością dojścia do własności planuje wybudować spółka z udziałem pięciu miast leżących w południowej części Śląska.
Thumb 1 3 151011 070
Samochody, także służbowe pojazdy Urzędu Miasta, zniknęły sprzed zabytkowego budynku rzeszowskiego ratusza. To decyzja nowego prezydenta miasta, Konrada Fijołka.
Thumb 1 3 full hd wyst pienia otwieraj ce
„Samorządy w nowych realiach” to motyw przewodni pierwszej edycji Samorządowego Kongresu Finansowego, który odbywa się w formule hybrydowej 30 czerwca br. i jest nadawany ze studia w Sopocie.
Thumb 1 3 kielce strona
W Kielcach opracowane będą Standardy Ulicy Miejskiej. Dokument będzie przewodnikiem dla projektantów jak w miejskiej przestrzeni pogodzić interesy pieszych, rowerzystów, kierowców i zadbać o zieleń.
Thumb 1 3 gdynia blok komunalny bez barier
Będzie miał pięć kondygnacji i zostanie dostosowany do potrzeb osób z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Powstanie kolejny gdyński budynek komunalny bez barier.
Thumb 1 3 bytom nowy plan dla r dmie cia
Ochrona dworca kolejowego, terenów zielonych oraz zabudowy historycznej, to jedne z ważniejszych punktów nowego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Śródmieścia Bytomia.
Thumb 1 3 dworzec roku  facebook 2021 01
Wągrowiec, Ruda Śląska, Przemyśl i… który obiekt znajdzie się w gronie laureatów tego konkursu? Dołącz do ponad 20 tys. internautów i wskaż najbardziej przyjazną stację kolejową.
Thumb 1 3 dni planisty grafika 1
6 maja br. zapraszamy do oglądania na You Tube konferencji naukowej Dni Planisty Środowisko-Klimat-Przestrzeń pod patronatem Związku Miast Polskich .
Thumb 1 3 sian w nowe osiedle
Sianowskie osiedle - realizowane w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego - wybuduje spółka Pekabex. Inwestycja powstanie w technologii prefabrykacji. Ma być gotowa na początku 2023r
Thumb 1 3 tychy mieszkania w szkole
Tyskie TBS podpisało umowę na przebudowę i rozbudowę budynku byłej szkoły na budynek mieszkalny wielorodzinny. Do końca 2022 r. powstanie tam 30 mieszkań. Wartość inwestycji to 9,877 miliona złotych.
Thumb 1 3 zielone miasta badanie irmir
Obserwatorium Polityki Miejskiej Instytutu Rozwoju Miast i Regionów przeprowadziło szerokie badania dotyczące terenów zielonych w polskich miastach liczących powyżej 100 tysięcy mieszkańców.
Thumb 1 3 krak w nowa dzielnica
680-hektarowy teren na południu Krakowa może stać się w przyszłości dzielnicą wysokich wieżowców. Miasto opracowuje wstępny projekt planu miejscowego „Nowe Miasto”,
Thumb 1 3 komisja geodezji 2.03.2021
Sprawy bieżące dotyczące geodezji i kartografii były głównymi tematami posiedzenia Komisji, które odbyło się online 2 marca 2021 r.
Thumb 1 3 karlino
W kwestii deklarowanej obecnie - po raz kolejny - woli naprawienia sytuacji w planowaniu przestrzennym, Związek apeluje o całościowe podej­ście do planowa­nia rozwo­ju.

Dokumenty

Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Opinia Zarządu ZMP o ustawie z dnia 17 września 2021 o zmianie ustawy Prawo budowlane i ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym
Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko Zarządu ZMP w sprawie ustawy z dnia 17 września 2021 r. o zmianie ustawy o dochodach JST oraz niektórych innych ustaw
Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko Zarządu ZMP w sprawie projektu ustawy o zasadach realizacji zadań finansowanych ze środków europejskich w perspektywie finansowej 2021-2027
Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko Zarządu ZMP w sprawie kryzysu uchodźczego na granicy polsko-białoruskiej

Multimedia

Kalendarz wydarzeń

Miasta
4
październik 2021

24
październik 2021

27
październik 2021

28
październik 2021

29
październik 2021

30
październik 2021

Październik 2021
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się do naszego newslettera wyraża Pani/Pan zgodę na posługiwanie się danymi osobowymi w celu wysyłania newslettera. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do jego wysyłania.

Więcej

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Związek Miast Polskich z siedzibą w Poznaniu, ul. Robocza 42 , 61-517 Poznań (dalej: my).

Wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych. Jest to osoba, z którą może się Pani/Pan kontaktować w sprawach związanych z posługiwaniem się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi, które nam Pani/Pan udziela oraz korzystania z praw, które w związku z tym przysługują. Z inspektorem można się kontaktować w następujący sposób:

 • listownie na adres: ul. Robocza 42, 61-517 Poznań
 • przez e-mail: rodo@zmp.poznan.pl

Związek Miast Polskich będzie posługiwać się Pani/Pana danymi osobowymi, w celu wysyłania newslettera na podstawie udzielonej zgody (zapisania się do newslettera).

Związek Miast Polskich będzie przechowywać podane dane osobowe do momentu odwołania udzielonej zgody.

Podane dane będą przekazywane do podmiotów z którymi Związek Miast Polskich współpracuje w celu wysyłania newslettera.

Dlatego, że posługujemy się Pani/Pana danymi osobowymi masz prawo:

 1. wycofania zgody na przetwarzanie danych,
 2. dostępu do danych osobowych,
 3. żądania sprostowania danych osobowych,
 4. żądania usunięcia danych osobowych,
 5. żądania ograniczenia przetwarzania danych osobowych,
 6. wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych ze względu na Pani/Pana szczególną sytuację – w przypadkach, kiedy posługujemy się danymi na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu,
 7. przenoszenia danych osobowych. Aby skorzystać z powyższych praw, skontaktuj się z nami lub z naszym inspektorem ochrony danych .

Pamiętaj też, że masz:

 • Prawo wycofania zgody

  W każdej chwili przysługuje Pani/Panu prawo do wycofania zgody na posługiwanie się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi. Jednak cofnięcie zgody nie będzie wpływać na to, że Związek Miast Polskich mógł posługiwać się podanymi danymi osobowymi przez cały okres obowiązywania zgody tj. na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej wycofaniem.

 • Prawo wniesienia skargi do organu

  Przysługuje Pani/Panu także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich przypadkowym czy umyślnym zniszczeniem, przypadkową utratą, zmianą, nieuprawnionym ujawnieniem, wykorzystaniem czy dostępem, zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi przepisami.

Mniej

Bądź na bieżąco. Dołącz do nas! Fb icon blue@2x