Aktualności z tematu - „Gospodarka mieszkaniowa, przestrzenna i nieruchomościami”
Thumb 1 3 kalisz zwi zek wyzaniony
Prezydent Krystian Kinastowski poinformował o podpisaniu ugody pomiędzy Związkiem Gmin Wyznaniowych Żydowskich RP a Miastem Kalisz. Dokument stanowi ostateczne uregulowanie stosunków własnościowych...
Thumb 1 3 toru przebudowa bulwaru
Lada dzień ruszą prace związane z przebudową Bulwaru Filadelfijskiego. W ramach zadania wykonane zostaną ścieżki rowerowe, jezdnia, chodniki i ciągi piesze oraz promenada wzdłuż brzegu Wisły.
Thumb 1 3 sopot bilboard3
W Sopocie od 2018 r. obowiązuje uchwała krajobrazowa. W 2019 roku z elewacji sopockich kamienic zniknęły wielkoformatowe banery. Natomiast pod koniec kwietnia br. z przestrzeni miejskiej Sopotu zni...
Thumb 1 3 logo zmp 2
W związku z opublikowaniem projektu ustawy o zmianie ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym oraz projektu rozporządzenia w sprawie ustaleń planu ogólnego gminy oraz sposobu dokumentow...
Thumb 1 3 rzesz w
W Rzeszowie, w ramach rządowego programu rozwoju mieszkalnictwa, powstanie ok. 850 mieszkań. Budynki mieszkalne zostaną wybudowane w rejonie ulicy Wołyńskiej.
Thumb 1 3 ruda l zielona akupunktura
Ruda Śląska, Chorzów i Świętochłowice, tworzące Miejski Obszar Funkcjonalny, chcą razem rozwijać zieloną infrastrukturę w oparciu o punktowe działania w wybranych miejscach.
Thumb 1 3 g og w mieszkania czynszowe
W Głogowie powstanie 260 mieszkań dla głogowian. Na Nowym Piastowie ma powstać kompleks składający się docelowo z trzech budynków realizowanych w formule mieszkań czynszowych.
Thumb 1 3 lublin dane przestrzenne
Miasto Lublin zacieśnia współpracę z Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie w zakresie rozwoju miejskich danych przestrzennych w ramach Systemu Informacji Przestrzennej Lublina (SIPL).
Thumb 1 3 lublin przestrze
Miasto opracowało Księgę Standardów dla Starego Miasta. Wspólnie z mieszkańcami i przedsiębiorcami powstało opracowanie, które ma pomóc w porządkowaniu przestrzeni publicznej w ścisłym centrum miasta.
Thumb 1 3 bydgoszcz ogr d deszczowy
Kolejny ogród deszczowy powstały w Bydgoszczy, położony na terenie miejskiej wyspy ciepła, ma za zadanie obniżyć temperaturę w tej części miast i stać się wyspą oddechu dla mieszkańców.
Thumb 1 3 img 8403
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zaprasza do udziału w szkoleniach online dotyczących ochrony i kształtowania przestrzeni publicznych z uwzględnieniem tzw. uchwał krajobrazowych.
Thumb 1 3 kwrist mswia
Będą spotkania w sprawie wzrostu cen gazu i energii elektrycznej i działań osłonowych rządu, a także w sprawie autopoprawki w projekcie dotyczącym finansowania programów mieszkaniowych.
Thumb 1 3 konkurs tup kielce2020jpg
3 lutego r. w Poznaniu podczas gali wręczone zostaną nagrody w konkursie Przestrzeń Publiczna 2021. To jubileuszowy XV Konkurs na najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną w Polsce.
Thumb 1 3 leszno orthomapa
Zakończyły się prace nad stworzeniem prawdziwej ortofotomapy „true ortho”. Był to jeden z zadań projektu pod nazwą „Budowa Systemu Informacji Przestrzennej (SIP) Miasta Leszna”.
Thumb 1 3 rybnik nagroda za cal
Projekt Centrum Aktywności Lokalnej w Rybniku otrzymał nominację do najważniejszej nagrody architektonicznej w Europie - EU Prize for Contemporary Architecture – Mies van der Rohe Award.
Thumb 1 3 151011 070
Tereny rekreacyjne i boisko sportowe powstaną na działce, którą Rzeszów kupił na osiedlu Miłocin. Pierwsze inwestycje zaplanowano już na ten rok.
Thumb 1 3 radom mieszkania komunalne
W Radomiu rozpoczęły się przygotowania do budowy 90 nowych mieszkań komunalnych. Urząd Miejski ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji budowy 9-kondygnacyjnego bloku.
Thumb 1 3 pizp
Już na etapie pre-konsultacji miasta mogą zgłaszać uwagi do projektu nowelizacji ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Wiele propozycji padło podczas spotkania dla miast 14 stycznia.
Thumb 1 3 zabrze hotel przej ty przez miasto
Miasto Zabrze stało się właścicielem byłego hotelu Admiralspalast. – To niepowtarzalny zabytek, a jednocześnie jeden z symboli naszego miasta – komentuje prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.
Thumb 1 3 zaproszenie pizp grafika
ZMP zaprasza przedstawicieli miast do nadsyłania uwag oraz do dyskusji na temat propozycji zawartych w projekcie nowelizacji ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.
Thumb 1 3 krak w murale
Kraków wprowadza pionierską politykę muralową. Ma ona określić warunki wspierania rozwoju nowych murali, a jednocześnie pielęgnacji już zrealizowanych i najbardziej wartościowych malowideł.
Thumb 1 3 archikod www
Książka jest próbą utworzenia pomostu i wspólnej płaszczyzny dyskusji między różnymi grupami interesu, które mają realny wpływ na kształt przestrzeni, lecz na co dzień nie znajdują wspólnego języka.
Thumb 1 3 konin pl
W 2022 roku Konin stawia na mniejsze inwestycje! Prezydent Konina zapowiada realizację I etapu Programu Inwestycji Osiedlowych. W roku 2022 to w sumie 12 zadań na kwotę ponad 3,3 miliona złotych.
Thumb 1 3 krak w betonoza
Wokół modnego ostatnio stwierdzenia „betonowanie miasta” narosło wiele mitów. Władze Krakowa starają się je obalić, opierając się na twardych danych i konkretnych argumentach.

Dokumenty

Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Apele ZMP - członkostwo Ukrainy w UE, przyspieszenie prac nad systemowymi rozwiązaniami w polityce migracyjnej, wykorzystanie funduszy unijnych na sfinansowanie wsparcia uchodźców z Ukrainy
Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko wobec propozycji rekompensaty utraconych dochodów z PIT w związku z propozycją kolejnych zmian w Polskim Ładzie (projektem ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i
Pobierz Download icon@2x
publikacje
Problemy, wyzwania, rozwiązania. Ukraińskie dzieci w polskim systemie edukacji. Podsumowanie spotkań tematycznych
Pobierz Download icon@2x
inne
Uzasadnienie do kompleksowej nowelizacji specustawy (projekt z 31 marca br.)

Multimedia

Kalendarz wydarzeń

Miasta
15
maj 2022

20
maj 2022

Maj 2022
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się do naszego newslettera wyraża Pani/Pan zgodę na posługiwanie się danymi osobowymi w celu wysyłania newslettera. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do jego wysyłania.

Więcej

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Związek Miast Polskich z siedzibą w Poznaniu, ul. Robocza 42 , 61-517 Poznań (dalej: my).

Wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych. Jest to osoba, z którą może się Pani/Pan kontaktować w sprawach związanych z posługiwaniem się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi, które nam Pani/Pan udziela oraz korzystania z praw, które w związku z tym przysługują. Z inspektorem można się kontaktować w następujący sposób:

 • listownie na adres: ul. Robocza 42, 61-517 Poznań
 • przez e-mail: rodo@zmp.poznan.pl

Związek Miast Polskich będzie posługiwać się Pani/Pana danymi osobowymi, w celu wysyłania newslettera na podstawie udzielonej zgody (zapisania się do newslettera).

Związek Miast Polskich będzie przechowywać podane dane osobowe do momentu odwołania udzielonej zgody.

Podane dane będą przekazywane do podmiotów z którymi Związek Miast Polskich współpracuje w celu wysyłania newslettera.

Dlatego, że posługujemy się Pani/Pana danymi osobowymi masz prawo:

 1. wycofania zgody na przetwarzanie danych,
 2. dostępu do danych osobowych,
 3. żądania sprostowania danych osobowych,
 4. żądania usunięcia danych osobowych,
 5. żądania ograniczenia przetwarzania danych osobowych,
 6. wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych ze względu na Pani/Pana szczególną sytuację – w przypadkach, kiedy posługujemy się danymi na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu,
 7. przenoszenia danych osobowych. Aby skorzystać z powyższych praw, skontaktuj się z nami lub z naszym inspektorem ochrony danych .

Pamiętaj też, że masz:

 • Prawo wycofania zgody

  W każdej chwili przysługuje Pani/Panu prawo do wycofania zgody na posługiwanie się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi. Jednak cofnięcie zgody nie będzie wpływać na to, że Związek Miast Polskich mógł posługiwać się podanymi danymi osobowymi przez cały okres obowiązywania zgody tj. na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej wycofaniem.

 • Prawo wniesienia skargi do organu

  Przysługuje Pani/Panu także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich przypadkowym czy umyślnym zniszczeniem, przypadkową utratą, zmianą, nieuprawnionym ujawnieniem, wykorzystaniem czy dostępem, zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi przepisami.

Mniej

Bądź na bieżąco. Dołącz do nas! Fb icon blue@2x