Aktualności z tematu - „KRAJOWY PLAN ODBUDOWY”
Thumb 1 3 maxresdefault
Spotkanie 16.04. dotyczyło projektów zawartych w komponencie „Odporności i konkurencyjności gospodarki" KPO, a samorządowcy zgłosili swoje postulaty dotyczące fazy negocjacji, a także wdrażania KPO
Thumb 1 3 konkretnie. o europie
Europoseł Jan Olbrycht podsumowuje cykl webinarów „Konkretnie. O Europie” na temat KPO i formułuje postulaty. Wskazuje m.in. na brak informacji, wykluczenie dużych samorządów i centralizację.
Thumb 1 3 4
Podczas posiedzenia 14 kwietnia Zarząd ZMP przyjął stanowiska w sprawie: sytuacji w ciepłownictwie, opłat za odpady komunalne, cen wody i ścieków, podatku od nieruchomości oraz działalności leczniczej
Thumb 1 3 kpo1
Komisja Wspólna nie zaopiniowała Krajowego Planu Odbudowy na specjalnym posiedzeniu 12 kwietnia. Strona samorządowa czeka na ostateczną wersję, którą deklaruje zaopiniować nawet w kilka godzin.
Thumb 1 3 display kpo1
Negatywną opinię do projektu KPO wydał roboczy zespół Komisji Wspólnej. Zaznaczył, że po spełnieniu określonych warunków Komisja, która zbiera się 12 kwietnia, może zmienić opinię na pozytywną.
Thumb 1 3 premier mm 21 04 07 2
Premier Mateusz Morawiecki rozmawiał z przedstawicielami Strony Samorządowej KWRiST na temat projektu KPO. Rząd uwzględnił część uwag i zwiększa środki np. na transport kolejowy czy ochronę zdrowia
Thumb 1 3 bydgoszcz strona
Radni Bydgoszczy wyrazili negatywne stanowisko do projektu Krajowego Planu Odbudowy. Marginalizuje on znaczenie dużych miast, ograniczając pieniędzy na inwestycje, których oczekują mieszkańcy.
Thumb 1 3 kpo1
2 kwietnia mają się zakończyć konsultacje Krajowego Planu Odbudowy. Poseł do PE Jan Olbrycht 26 marca zorganizował kolejne webinarium, na którym rozmawiał z samorządami o trwających konsultacjach KPO.
Thumb 1 3 clipboard12
O większe środki na medycynę zapobiegawczą, profilaktykę chorób oraz wzmocnienie restrukturyzacji rynkowej dostosowanej do dynamicznych zmian demograficznych apelował 25 marca przedstawiciel ZMP.
Thumb 1 3 clipboard010
Wtorek był drugim dniem wysłuchań dla Krajowego Planu Odbudowy. Tematem była „Transformacja cyfrowa”. Przedstawiciel ZMP wnioskował m.in. o niewykluczanie miast przy eliminowaniu tzw. białych plam.
Thumb 1 3 clipboard05
22-24 i 29-30 marca br. z inicjatywy środowiska pozarządowego i biznesowego odbywają się wysłuchania publiczne w sprawie Krajowego Programu Odbudowy, w których aktywny udział bierze Związek.
Thumb 1 3 konkretnie. o europie
26 marca w godz. 8.30-10.30 odbędzie się kolejne bezpłatne webinarium online z cyklu „Konkretnie. O Europie” z zakresu zarządzania miastem organizowane przez posła do PE, Jana Olbrychta.
Thumb 1 3 kpo
Niesłuchanie głosu środowiska samorządowego, centralizacja w ramach oczekiwanych przez UE reform czy gorsze traktowanie dużych miast - to zarzuty przedstawicieli strony samorządowej do KPO
Thumb 1 3 2021 03 12 101316
W Krajowym Planie Odbudowy przygotowywanym przez polski rząd uderza i niepokoi, że samorząd sprowadzony jest do roli petenta – mówili eksperci podczas webinarium poświęconego KPO.
Thumb 1 3 ump nowe
Do opracowanego przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej projektu Krajowego Programu Odbudowy ustosunkowała się Unia Metropolii Polskich, do której należy 12 największych polskich miast.
Thumb 1 3 konkretnie. o europie
Poseł do Parlamentu Europejskiego, Jan Olbrycht zaprasza na webinarium „Krajowy Plan Odbudowy - debata na temat konsultacji społecznych?” 12 marca br. w godz. 9:00-11:00.

Dokumenty

Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko Związku Miast Polskich w sprawie pilnej konieczności nowelizacji ustawy o działalności leczniczej
Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko Zarządu Związku Miast Polskich w sprawie bezpodstawnych zarzutów sztucznego zawyżania stawek opłat za wodę i ścieki
Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko Związku Miast Polskich w sprawie zapowiadanych zmian dotyczących opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi
Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko Zarządu Związku Miast Polskich w sprawie pilnej konieczności przeprowadzenia systemowej reformy podatku od nieruchomości

Multimedia

Kalendarz wydarzeń

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się do naszego newslettera wyraża Pani/Pan zgodę na posługiwanie się danymi osobowymi w celu wysyłania newslettera. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do jego wysyłania.

Więcej

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Związek Miast Polskich z siedzibą w Poznaniu, ul. Robocza 42 , 61-517 Poznań (dalej: my).

Wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych. Jest to osoba, z którą może się Pani/Pan kontaktować w sprawach związanych z posługiwaniem się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi, które nam Pani/Pan udziela oraz korzystania z praw, które w związku z tym przysługują. Z inspektorem można się kontaktować w następujący sposób:

 • listownie na adres: ul. Robocza 42, 61-517 Poznań
 • przez e-mail: rodo@zmp.poznan.pl

Związek Miast Polskich będzie posługiwać się Pani/Pana danymi osobowymi, w celu wysyłania newslettera na podstawie udzielonej zgody (zapisania się do newslettera).

Związek Miast Polskich będzie przechowywać podane dane osobowe do momentu odwołania udzielonej zgody.

Podane dane będą przekazywane do podmiotów z którymi Związek Miast Polskich współpracuje w celu wysyłania newslettera.

Dlatego, że posługujemy się Pani/Pana danymi osobowymi masz prawo:

 1. wycofania zgody na przetwarzanie danych,
 2. dostępu do danych osobowych,
 3. żądania sprostowania danych osobowych,
 4. żądania usunięcia danych osobowych,
 5. żądania ograniczenia przetwarzania danych osobowych,
 6. wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych ze względu na Pani/Pana szczególną sytuację – w przypadkach, kiedy posługujemy się danymi na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu,
 7. przenoszenia danych osobowych. Aby skorzystać z powyższych praw, skontaktuj się z nami lub z naszym inspektorem ochrony danych .

Pamiętaj też, że masz:

 • Prawo wycofania zgody

  W każdej chwili przysługuje Pani/Panu prawo do wycofania zgody na posługiwanie się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi. Jednak cofnięcie zgody nie będzie wpływać na to, że Związek Miast Polskich mógł posługiwać się podanymi danymi osobowymi przez cały okres obowiązywania zgody tj. na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej wycofaniem.

 • Prawo wniesienia skargi do organu

  Przysługuje Pani/Panu także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich przypadkowym czy umyślnym zniszczeniem, przypadkową utratą, zmianą, nieuprawnionym ujawnieniem, wykorzystaniem czy dostępem, zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi przepisami.

Mniej

Bądź na bieżąco. Dołącz do nas! Fb icon blue@2x