Aktualności z tematu - „EMPIRIE Sieci Wymiany Doświadczeń”
Zapraszamy na otwarte spotkanie sieci wymiany doświadczeń EMPIRIE Miasto zielone/neutralne klimatycznie, dotyczące wykorzystania energii hydrotermalnej przez samorządy norweskie i polskie. Spotkanie odbędzie się w piątek 27 stycznia o godzinie 9:00.
Jednym z pierwszych miast, w których uruchomiono proces samooceny metodą OECD, są Rydułtowy na Górnym Śląsku. Metodą ta umożliwia miastu, powiatowi lub gminie dokonanie kompleksowego przeglądu procesu zarządzania rozwojem.
Już od listopada Związek Miast Polskich udostępnia oprogramowanie (eSAT) do samooceny dla polskich jednostek samorządowych autorstwa OECD. Dzięki samoocenie m.in. można dokonać przeglądu obecnych procedur i zintegrować proces zarządzania rozwojem.
Wiosną 2022 roku Związek Miast Polskich powołał do życia EMPIRIE - Sieci Wymiany Doświadczeń. Uczestniczący w nich przedstawiciele miast dzielą się doświadczeniem i wiedzą z udanych projektów rozwojowych realizowanych przez miasta.
Kilkudziesięciu reprezentantów samorządów z całej Polski 20 i 21 października br. rozmawiało w Koninie o tym, co należy robić by stworzyć „miasto obywateli”. Jest to drugie spotkanie w ramach Sieci Wymiany Doświadczeń EMPIRIE - Miasto Obywateli.
19 i 20 września 2022 r. gospodarzem spotkania było Zawiercie. Gościło przedstawicieli z Cie­szy­na, Ja­ro­sła­wia, Jasła, Jeleniej Góry, Żar i Żywca. W EMPIRII – Kapitał Ludzki uczestniczą też Nisko i Zgierz.
6 i 7 października w Sokołowie Podlaskim odbyło się drugie spotkanie Sieci Miasto Dostępne i Sprawiedliwe. Główny tematem spotkania była dostępność w wymiarze komunikacji, informacji i przestrzeni.
W Hajnówce od 10 do 12 października odbyło się kolejne spotkanie Sieci Wymiany Doświadczeń EMPIRIE - MIASTO ZIELONE.
W dniach 5-6 października br. w Starachowicach odbyło się drugie spotkanie Sieci Wymiany Doświadczeń dla LIDERÓW miast biorących udział w Programie „Rozwój lokalny”.
15 i 16 września w Zgierzu odbyło się drugie spotkanie tej sieci, tym razem na temat „Projekt budżetu 2023 – czy wspólny wysiłek może przybliżyć nas do celu?”
13 i 14 września odbyło się drugie spotkanie przedstawicieli miast uczestniczących w Sieci Wymiany Doświadczeń „Miasto cyfrowe”. Tym razem EMPIRIE zagościły do Zabrza.
Tematem przewodnim jesiennego spotkania Sieci Wymiany Doświadczeń – MIASTO PRZEDSIĘBIORCZE był produkt lokalny i współpraca z lokalnymi przedsiębiorcami na rzecz rozwoju turystyki w mieście.
Ostatnie dni wakacji w Jarosławiu były bardzo kolorowe za sprawą niezwykle barwnego wydarzenia jakim jest Jarmark Jarosławski. Tym razem w wydarzeniu brała udział delegacja z norweskiej Nordre Follo kommunne.
25–28 sierpnia odbędzie się Jarmark Jarosławski - niezwykle barwne przedsięwzięcie, swoją koncepcją nawiązujące do wielokulturowej historii miasta oraz do zjazdów kupieckich uważanych przez historyków za największe w Rzeczpospolitej w XVI i XVII-w.
7 i 8 czerwca br. odbyło się w Cieszynie spotkanie inaugurujące pracę grupy EMPIRIE – Sieci Wymiany Doświadczeń – Kapitał ludzki, która jest dedykowana zagadnieniom związanym z szeroko pojętymi zasobami kadrowymi miast.
13 i 14 czerwca br. odbyło się spotkanie inauguracyjne przedstawicieli miast wchodzących w skład sieci tematycznej EMPIRIE – ZASOBY MIAST/FINANSE. Gospodarzem spotkania było miasto Włocławek.
8 i 9 czerwca br. w Tarnowie, odbyło się pierwsze spotkanie zespołu przedstawicieli miast wchodzących w skład sieci tematycznej EMPIRIE - MIASTO OBYWATELI.
24 i 25 maja odbyło się pierwsze spotkanie sieci wymiany doświadczeń pn. MIASTO ZIELONE poświęconej zagadnieniom związanym ze środowiskiem i OZE. Spotkanie odbyło się w Tomaszowie Mazowieckim.
W dniach 12-13 maja 2022 r. w gościnnym Ostrowcu Świętokrzyskim odbyło się inauguracyjne spotkanie Sieci Wymiany Doświadczeń – MIASTO PRZEDSIĘBIORCZE w ramach nowego przedsięwzięcia ZMP - EMPIRIE.
17 i 18 maja br., w Stalowej Woli, odbyło się pierwsze spotkanie zespołu przedstawicieli miast wchodzących w skład sieci tematycznej EMPIRIE - MIASTO CYFROWE.
Odbyły się już pierwsze spotkania Sieci Wymiany Doświadczeń EMPIRIE. To nowy projekt Związku Miast Polskich, który służy dzieleniu się doświadczeniem i wiedzą z udanych projektów rozwojowych realizowanych przez miasta.
Ruszyła kolejna sieć EMPIRII – nowego przedsięwzięcia ZMP. 27 i 28 kwietnia br. w Starachowicach odbyło się inauguracyjne spotkanie Sieci Wymiany Doświadczeń MIASTO DOSTĘPNE I SPRAWIEDLIWE.
Dzieleniu się doświadczeniem i wiedzą z udanych projektów rozwojowych realizowanych przez miasta służyć będą powoływane właśnie do życia przez Związek Miast Polskich EMPIRIE - Sieci Wymiany Doświadczeń.

Dokumenty

Pobierz
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko Zarządu Związku Miast Polskich w sprawie projektu ustawy o zmianie ustawy - Kodeks Wyborczy
Pobierz
inne
Zaproszeni na spotkanie informacyjne 25 stycznia 2023 r.
Pobierz
inne
Program-FRL-32
Pobierz
inne
Zaproszenie - miasto NIE ZMP-2

Multimedia

Kalendarz wydarzeń

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się do naszego newslettera wyraża Pani/Pan zgodę na posługiwanie się danymi osobowymi w celu wysyłania newslettera. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do jego wysyłania.

Więcej

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Związek Miast Polskich z siedzibą w Poznaniu, ul. Robocza 42 , 61-517 Poznań (dalej: my).

Wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych. Jest to osoba, z którą może się Pani/Pan kontaktować w sprawach związanych z posługiwaniem się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi, które nam Pani/Pan udziela oraz korzystania z praw, które w związku z tym przysługują. Z inspektorem można się kontaktować w następujący sposób:

 • listownie na adres: ul. Robocza 42, 61-517 Poznań
 • przez e-mail: rodo@zmp.poznan.pl

Związek Miast Polskich będzie posługiwać się Pani/Pana danymi osobowymi, w celu wysyłania newslettera na podstawie udzielonej zgody (zapisania się do newslettera).

Związek Miast Polskich będzie przechowywać podane dane osobowe do momentu odwołania udzielonej zgody.

Podane dane będą przekazywane do podmiotów z którymi Związek Miast Polskich współpracuje w celu wysyłania newslettera.

Dlatego, że posługujemy się Pani/Pana danymi osobowymi masz prawo:

 1. wycofania zgody na przetwarzanie danych,
 2. dostępu do danych osobowych,
 3. żądania sprostowania danych osobowych,
 4. żądania usunięcia danych osobowych,
 5. żądania ograniczenia przetwarzania danych osobowych,
 6. wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych ze względu na Pani/Pana szczególną sytuację – w przypadkach, kiedy posługujemy się danymi na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu,
 7. przenoszenia danych osobowych. Aby skorzystać z powyższych praw, skontaktuj się z nami lub z naszym inspektorem ochrony danych .

Pamiętaj też, że masz:

 • Prawo wycofania zgody

  W każdej chwili przysługuje Pani/Panu prawo do wycofania zgody na posługiwanie się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi. Jednak cofnięcie zgody nie będzie wpływać na to, że Związek Miast Polskich mógł posługiwać się podanymi danymi osobowymi przez cały okres obowiązywania zgody tj. na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej wycofaniem.

 • Prawo wniesienia skargi do organu

  Przysługuje Pani/Panu także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich przypadkowym czy umyślnym zniszczeniem, przypadkową utratą, zmianą, nieuprawnionym ujawnieniem, wykorzystaniem czy dostępem, zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi przepisami.

Mniej

Bądź na bieżąco. Dołącz do nas!