Aktualności z tematu - „EMPIRIE Sieci Wymiany Doświadczeń”
Empirie Miasto zielone | neutralne klimatycznie zapraszają na otwarte spotkanie dotyczące wykorzystania energii wodorowej i ochrony klimatu w Niemczech. Spotkanie odbędzie się w piątek 26 maja o godzinie 9:00.
Razem możemy więcej! Dzień Samorządu Terytorialnego, przypadający 27. maja to dobra okazja, by przypomnieć, że samorząd jest jedną z największych wartości polskiego życia publicznego. Wyniki badania opinii publicznej CBOS od lat niezmiennie wskaz...
We Włocławku 9 i 10 maja br. spotkali się przedstawiciele samorządów, by rozmawiać o wyzwaniach dla miast, które chcą być neutralne klimatycznie. Wzięli też udział w wizycie studyjnej, dotyczącej odnowionych przestrzeni zielonych nad Wisłą
27-28 kwietnia br. odbyło się spotkanie Sieci Wymiany Doświadczeń Empiria Miasto Dostępne i Sprawiedliwe, podczas którego rozmawiano m.in. o młodzieży i z młodzieżą. Tym razem gościny udzieliło Jasło, miasto „wielu klimatów”.
Reprezentanci Związku Miast Polskich oraz miast - Zabrza, Hrubiesza, Świdwina i Jasła przyjechali do Kielc na kolejne spotkanie Sieci Wymiany Doświadczeń „Empirie”, która zajmuje się obszarem cyfryzacji.
Empirie - Miasto Przedsiębiorcze dzięki zaangażowaniu swoich uczestników jest bardzo aktywną Siecią Wymiany Doświadczeń, która ceni sobie spotkania „face to face”. Tym razem przedstawicieli sieci przyjęło niezwykle gościnne Zabrze.
Jak animować rozwój turystyki razem z przedsiębiorcami, jak ich włączać do promocji miasta i jak wykorzystywać dziedzictwo historyczne w tworzeniu planów promocji i rozwoju przedsiębiorczości – o tym rozmawiają doradcy sieci MIASTO PRZEDSIĘBIORCZE.
1 i 2 marca w Koninie spotkali się przedstawiciele miast uczestniczący w pracach Sieci Wymiany Doświadczeń EMPIRIE – „Zasoby miast – finanse”. Było to działanie w ramach projektu „Generator miejskiej energii źródłem sukcesu Konina”.
2 i 3 marca br. w Jaśle i Krośnie odbyły się kolejne warsztaty Sieci Liderów (EMPIRIE), która w ramach swoich prac podejmuje tematykę szeroko rozumianego rozwoju samorządu.
Zapraszamy na drugi odcinek nowej serii vlogów z doradcami Związku Miast Polskich na temat projektu EMPIRIE Sieci Wymiany Doświadczeń. Tym razem rozmowa dotyczy finansów miast, ale temat ten został ujęty w bardziej niekonwencjonalny sposób.
Zapraszamy na premierowy odcinek nowej serii vlogów z doradcami Związku Miast Polskich na temat projektu EMPIRIE Sieci Wymiany Doświadczeń. To unikatowe przedsięwzięcie Związku Miast Polskich oparte na popularnej idei sieciowania.
Zapraszamy na otwarte spotkanie sieci wymiany doświadczeń EMPIRIE Miasto zielone/neutralne klimatycznie, dotyczące wykorzystania energii hydrotermalnej przez samorządy norweskie i polskie. Spotkanie odbędzie się w piątek 27 stycznia o godzinie 9:00.
Jednym z pierwszych miast, w których uruchomiono proces samooceny metodą OECD, są Rydułtowy na Górnym Śląsku. Metodą ta umożliwia miastu, powiatowi lub gminie dokonanie kompleksowego przeglądu procesu zarządzania rozwojem.
Już od listopada Związek Miast Polskich udostępnia oprogramowanie (eSAT) do samooceny dla polskich jednostek samorządowych autorstwa OECD. Dzięki samoocenie m.in. można dokonać przeglądu obecnych procedur i zintegrować proces zarządzania rozwojem.
Wiosną 2022 roku Związek Miast Polskich powołał do życia EMPIRIE - Sieci Wymiany Doświadczeń. Uczestniczący w nich przedstawiciele miast dzielą się doświadczeniem i wiedzą z udanych projektów rozwojowych realizowanych przez miasta.
Kilkudziesięciu reprezentantów samorządów z całej Polski 20 i 21 października br. rozmawiało w Koninie o tym, co należy robić by stworzyć „miasto obywateli”. Jest to drugie spotkanie w ramach Sieci Wymiany Doświadczeń EMPIRIE - Miasto Obywateli.
19 i 20 września 2022 r. gospodarzem spotkania było Zawiercie. Gościło przedstawicieli z Cie­szy­na, Ja­ro­sła­wia, Jasła, Jeleniej Góry, Żar i Żywca. W EMPIRII – Kapitał Ludzki uczestniczą też Nisko i Zgierz.
6 i 7 października w Sokołowie Podlaskim odbyło się drugie spotkanie Sieci Miasto Dostępne i Sprawiedliwe. Główny tematem spotkania była dostępność w wymiarze komunikacji, informacji i przestrzeni.
W Hajnówce od 10 do 12 października odbyło się kolejne spotkanie Sieci Wymiany Doświadczeń EMPIRIE - MIASTO ZIELONE.
W dniach 5-6 października br. w Starachowicach odbyło się drugie spotkanie Sieci Wymiany Doświadczeń dla LIDERÓW miast biorących udział w Programie „Rozwój lokalny”.
15 i 16 września w Zgierzu odbyło się drugie spotkanie tej sieci, tym razem na temat „Projekt budżetu 2023 – czy wspólny wysiłek może przybliżyć nas do celu?”
13 i 14 września odbyło się drugie spotkanie przedstawicieli miast uczestniczących w Sieci Wymiany Doświadczeń „Miasto cyfrowe”. Tym razem EMPIRIE zagościły do Zabrza.
Tematem przewodnim jesiennego spotkania Sieci Wymiany Doświadczeń – MIASTO PRZEDSIĘBIORCZE był produkt lokalny i współpraca z lokalnymi przedsiębiorcami na rzecz rozwoju turystyki w mieście.
Ostatnie dni wakacji w Jarosławiu były bardzo kolorowe za sprawą niezwykle barwnego wydarzenia jakim jest Jarmark Jarosławski. Tym razem w wydarzeniu brała udział delegacja z norweskiej Nordre Follo kommunne.

Dokumenty

Pobierz
propozycje legislacyjne
Diagnozy i recepty na główne problemy SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO 2023
Pobierz
inne
Listy do dyrektorów szkół i rodziców
Pobierz
inne
Pismo do JST - ankieta
Pobierz
inne
Miasto dostępne dla wszystkich - agenda

Multimedia

Kalendarz wydarzeń

Maj 2023
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się do naszego newslettera wyraża Pani/Pan zgodę na posługiwanie się danymi osobowymi w celu wysyłania newslettera. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do jego wysyłania.

Więcej

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Związek Miast Polskich z siedzibą w Poznaniu, ul. Robocza 42 , 61-517 Poznań (dalej: my).

Wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych. Jest to osoba, z którą może się Pani/Pan kontaktować w sprawach związanych z posługiwaniem się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi, które nam Pani/Pan udziela oraz korzystania z praw, które w związku z tym przysługują. Z inspektorem można się kontaktować w następujący sposób:

 • listownie na adres: ul. Robocza 42, 61-517 Poznań
 • przez e-mail: rodo@zmp.poznan.pl

Związek Miast Polskich będzie posługiwać się Pani/Pana danymi osobowymi, w celu wysyłania newslettera na podstawie udzielonej zgody (zapisania się do newslettera).

Związek Miast Polskich będzie przechowywać podane dane osobowe do momentu odwołania udzielonej zgody.

Podane dane będą przekazywane do podmiotów z którymi Związek Miast Polskich współpracuje w celu wysyłania newslettera.

Dlatego, że posługujemy się Pani/Pana danymi osobowymi masz prawo:

 1. wycofania zgody na przetwarzanie danych,
 2. dostępu do danych osobowych,
 3. żądania sprostowania danych osobowych,
 4. żądania usunięcia danych osobowych,
 5. żądania ograniczenia przetwarzania danych osobowych,
 6. wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych ze względu na Pani/Pana szczególną sytuację – w przypadkach, kiedy posługujemy się danymi na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu,
 7. przenoszenia danych osobowych. Aby skorzystać z powyższych praw, skontaktuj się z nami lub z naszym inspektorem ochrony danych .

Pamiętaj też, że masz:

 • Prawo wycofania zgody

  W każdej chwili przysługuje Pani/Panu prawo do wycofania zgody na posługiwanie się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi. Jednak cofnięcie zgody nie będzie wpływać na to, że Związek Miast Polskich mógł posługiwać się podanymi danymi osobowymi przez cały okres obowiązywania zgody tj. na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej wycofaniem.

 • Prawo wniesienia skargi do organu

  Przysługuje Pani/Panu także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich przypadkowym czy umyślnym zniszczeniem, przypadkową utratą, zmianą, nieuprawnionym ujawnieniem, wykorzystaniem czy dostępem, zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi przepisami.

Mniej

Bądź na bieżąco. Dołącz do nas!