Aktualności
Thumb 1 3 komisja sportu zmp 22 08 19
O wspieraniu młodzieżowych i seniorskich klubów sportowych i etosie olimpijczyka rozmawiali 18-19 sierpnia br. w Toruniu członkowie Komisji Sportu Związku Miast Polskich
Thumb 1 3 dzier oni w a.grochowina 1
Zmarła Anna Grochowina, sekretarz miasta Dzierżoniowa. Swoja funkcje pełniła przez ponad 20 lat. O jej śmierci burmistrz Dariusz Kucharski poinformował 19 sierpnia.
Thumb 1 3 ustrzyki zakaz hit
Burmistrz Ustrzyk Dolnych, Bartosz Romowicz, zdecydował o zakazie korzystania z podręcznika autorstwa prof. W. Roszkowskiego w miejscowym Liceum. . Powodem są kontrowersyjne treści przekazywane przez autora podręcznika.
Thumb 1 3 f8c1e82366fc9572e0a02b80557b7e85 urban agenda
Komisja Europejska ogłosiła kolejny nabór, m.in. dla miast do nowych partnerstw w zakresie zazieleniania miast i zrównoważonej turystyki
Thumb 1 3 hospital gc1aa56886 1280
Trwają intensywne rozmowy w sprawie brakujących pieniędzy na podwyżki dla pracowników szpitali. Paradoksalnie, dodatkowe 20 mld zł w systemie ochrony zdrowia może spowodować pogorszenie sytuacji pacjentów. Szpitale będą ciąć koszty inne niż płace
Thumb 1 3 zmp ukr2
Kolejne ukraińskie samorządy poszukują możliwości współpracy z miastami z Unii Europejskiej, w tym Polski. Pomimo ciągle trwającej wojny już dziś myślą o odbudowie i przyszłym rozwoju lokalnych społeczności
Thumb 1 3 ug goluchow tursko 2
Ze względu na zbyt niskie propozycje podwyżek płac dla nauczycieli strona samorządowa KWRiST negatywnie zaopiniowała projekt rozporządzenia w tej sprawie
Thumb 1 3 zenek bosacki
14 sierpnia br. zmarł Zenon Bosacki - poznaniak, polonista, dziennikarz i publicysta, a przez wiele lat rzecznik prasowy Związku Miast Polskich. Miał 86 lat.
Thumb 1 3 konferencja atom dla samorz du
Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia zaprasza 13 września do Katowic na konferencję poświęconą energetyce jądrowej i transformacji energetycznej regionów węglowych.
Thumb 1 3 rumia listy do pierwszak w
Już po raz trzeci Urząd Miasta Rumi listownie powitał pierwszoklasistów. Przedstawiciele władz miasta oraz lokalnych placówek oświatowych postanowili w nietypowy sposób przygotować dzieci na nowe przeżycia.
Thumb 1 3 szkolenie kompetentne urz dy
Jednostki Samorządu Terytorialnego z terenu całej Polski mogą wziąć udział w dedykowanych im darmowych szkoleniach z zakresu podatków i opłat lokalnych oraz zarządzania nieruchomościami.
Thumb 1 3 wroclaw nowy plac
Znajdujący się w centrum Wrocławia plac Nowy Targ to jedna z tych przestrzeni, którą niektórzy wskazują jako przykład „betonozy” w mieście. Wkrótce to miejsce zmieni się nie do poznania. Nie będzie szaro, a zielono-niebiesko.
Thumb 1 3  d podziemna rzeka
Rzeka Lamus stanowiła niegdyś o włókienniczym rozwoju miasta. Z czasem jej siłę zastąpiła maszyna parowa, a rzekę Lamus ukryto w podziemnych kanałach. Miasto ma zamiar wydobyć ją na powierzchnię.
Thumb 1 3 tychy kongres local some
Ruszyła rejestracja na I Samorządowy Kongres Internetu i Mediów Społecznościowych Local-SoMe’22, który odbędzie się 19-20 września w Tychach.
Thumb 1 3 rzbnik pomoc
Z Rybnika do Ukrainy ruszył kolejny transport z pomocą – to odpowiedź na prośbę mera Iwano-Frankiwska Rusłana Marcinkiwa. Dostawa obejmuje m.in. 15 zestawów ratownictwa medycznego, 120 koców oraz środki pierwszej pomocy.
Thumb 1 3 kalisz aglomeracja
Aglomeracja Kalisko-Ostrowska i Metropolia Krakowska uzyskają wsparcie Banku Światowego i Komisji Europejskiej w planowaniu i wdrażaniu projektów skoncentrowanych na rozwoju, a finansowanych ze środków unijnych.
Thumb 1 3 rennes
Francuskie miasto Rennes we współpracy z partnerskim Poznaniem poszukuje współorganizatorów do uruchomienia nowej europejskiej inicjatywy obywatelskiej promującej obywatelstwo europejskie i walczącej o godność migrantów.
Thumb 1 3 kondolencje jp
Wyrażamy solidarność z naszą koleżanką, Joanną Proniewicz, z powodu śmierci Brata.
Thumb 1 3 dji 0469
33 trębaczy z całej Polski odegra hejnały z balkonu Trybunału Koronnego. 15 sierpnia na Rynku Starego Miasta odbędzie się Ogólnopolski Przegląd Hejnałów Miejskich w Lublinie. Tego dnia Lublin świętuje także 705. urodziny.
Thumb 1 3 lubliniec edyta stein
Od kilku dni w miastach, które znalazły się na szlaku życia Edyty Stein, trwają obchody 80. rocznicy śmierci Patronki Europy i Lublińca w niemieckim obozie zagłady Auschwitz-Birkenau.
Thumb 1 3 grodzisk najbogatszy
W prestiżowym rankingu „Najbogatsze samorządy w 2021 r.” przygotowanym przez Pismo Samorządu Terytorialnego „Wspólnota” Grodzisk Mazowiecki utrzymał swoją pozycję z poprzednich lat. Ranking pokazuje, że Grodzisk jest najbogatszy na Mazowszu.

Dokumenty

Pobierz Download icon@2x
inne
Zaproszenie na I Samorządowy Kongres Internetu i Mediów Społecznościowych Local-SoMe’22
Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko Zarządu Związku Miast Polskich w sprawie projektu uchwały Rady Ministrów w sprawie Krajowego Planu Gospodarki Odpadami 2028
Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko Zarządu ZMP w sprawie zmian w aktualnym rozporządzeniu MF w sprawie szczegółowej klasyfikacji dochodów, wydatków, przychodów i rozchodów oraz środków pochodzących ze źródeł zagranicznych
Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko Zarządu Związku Miast Polskich w sprawie projektu rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustalenia granic niektórych gmin i miast oraz nadania niektórym miejscowościom statusu miasta

Multimedia

Kalendarz wydarzeń

Miasta
29
sierpień 2022

30
sierpień 2022

31
sierpień 2022

Sierpień 2022
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
ZMP
26
sierpień 2022

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się do naszego newslettera wyraża Pani/Pan zgodę na posługiwanie się danymi osobowymi w celu wysyłania newslettera. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do jego wysyłania.

Więcej

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Związek Miast Polskich z siedzibą w Poznaniu, ul. Robocza 42 , 61-517 Poznań (dalej: my).

Wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych. Jest to osoba, z którą może się Pani/Pan kontaktować w sprawach związanych z posługiwaniem się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi, które nam Pani/Pan udziela oraz korzystania z praw, które w związku z tym przysługują. Z inspektorem można się kontaktować w następujący sposób:

 • listownie na adres: ul. Robocza 42, 61-517 Poznań
 • przez e-mail: rodo@zmp.poznan.pl

Związek Miast Polskich będzie posługiwać się Pani/Pana danymi osobowymi, w celu wysyłania newslettera na podstawie udzielonej zgody (zapisania się do newslettera).

Związek Miast Polskich będzie przechowywać podane dane osobowe do momentu odwołania udzielonej zgody.

Podane dane będą przekazywane do podmiotów z którymi Związek Miast Polskich współpracuje w celu wysyłania newslettera.

Dlatego, że posługujemy się Pani/Pana danymi osobowymi masz prawo:

 1. wycofania zgody na przetwarzanie danych,
 2. dostępu do danych osobowych,
 3. żądania sprostowania danych osobowych,
 4. żądania usunięcia danych osobowych,
 5. żądania ograniczenia przetwarzania danych osobowych,
 6. wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych ze względu na Pani/Pana szczególną sytuację – w przypadkach, kiedy posługujemy się danymi na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu,
 7. przenoszenia danych osobowych. Aby skorzystać z powyższych praw, skontaktuj się z nami lub z naszym inspektorem ochrony danych .

Pamiętaj też, że masz:

 • Prawo wycofania zgody

  W każdej chwili przysługuje Pani/Panu prawo do wycofania zgody na posługiwanie się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi. Jednak cofnięcie zgody nie będzie wpływać na to, że Związek Miast Polskich mógł posługiwać się podanymi danymi osobowymi przez cały okres obowiązywania zgody tj. na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej wycofaniem.

 • Prawo wniesienia skargi do organu

  Przysługuje Pani/Panu także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich przypadkowym czy umyślnym zniszczeniem, przypadkową utratą, zmianą, nieuprawnionym ujawnieniem, wykorzystaniem czy dostępem, zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi przepisami.

Mniej

Bądź na bieżąco. Dołącz do nas! Fb icon blue@2x