Aktualności - Z miastami i dla miast
Thumb 1 3 opoczno 1
26 listopada odbyła się Konferencja OPOCZNO 2.0 – NOWE OTWARCIE, inaugurująca realizację przez gminę Opoczno projektu Rozwoju Lokalnego, finansowanego ze środków norweskich
Thumb 1 3 fot sejm.gov.pl
Kluby opozycyjne organizują w Sejmie RP 6 grudnia o godz. 14.00 wysłuchanie społeczne rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy - Prawo oświatowe (druk nr 1812) i zapraszają do m.in. zdalnego udziału
Thumb 1 3 archikod www
Książka jest próbą utworzenia pomostu i wspólnej płaszczyzny dyskusji między różnymi grupami interesu, które mają realny wpływ na kształt przestrzeni, lecz na co dzień nie znajdują wspólnego języka.
Thumb 1 3 krak w pomiar emisji spalin
W Krakowie ponownie wykonywane są pomiary rzeczywistej emisji spalin samochodowych metodą zdalnego pomiaru. Badania pozwolą określić, jakie rodzaje samochodów emitują najwięcej zanieczyszczeń.
Thumb 1 3 rem k adka
Mieszkańcy gminy Śrem mogą już korzystać z infrastruktury powstałej w ramach projektu „Budowa kładki pieszo-rowerowej nad kanałem ulgi rz. Warty wraz ze ścieżką pieszo-rowerową”.
Thumb 1 3 miasta przysz o ci
Wśród polskich największych aglomeracji to Warszawa ma szansę najszybciej uzyskać status miasta przyszłości. Na podium znalazły się też Wrocław i Katowice. To wyniki pierwszego takiego rankingu.
Thumb 1 3 bia ystok pe nomocniczka
1 grudnia w Urzędzie Miejskim w Białymstoku rozpoczęła działalność Pełnomocniczka Prezydenta Miasta do spraw Osób z Niepełnosprawnościami. Prezydent powołał na to stanowisko Katarzynę Subietę.
Thumb 1 3 katowice system monitoringu zu ycia
61 miejskich budynków użyteczności publicznej objęto w Katowicach systemem monitoringu zużycia nośników energii i wody. Do 2024 r. do systemu dołączyć ma 13 kolejnych budynków.
Thumb 1 3 mosty zaufania photo 2
Polanica Zdrój i Polyanytsya oraz Wieliczka i Henichesk wyraziły zainteresowanie współpracą w ramach polsko-ukraińskiej inicjatywy „Mosty Zaufania”.
Thumb 1 3 luba ppp
30 listopada br. Gmina Miejska Lubań i spółka IZIM podpisały umowę na gruntowną modernizację hali sportowej oraz sąsiadującej z nią krytej pływalni „Laguna”. Wartość zamówienia to prawie 20 mln zł.
Thumb 1 3 marki arterie
Sąsiadujące ze stolicą miasto chce kompleksowo zmodernizować cztery arterie komunikacyjne. W biuletynie Unii Europejskiej ukazało się ogłoszenie o najnowszym postępowaniu mareckiego samorządu.
Thumb 1 3 karlinio seminarium
Wzmacnianie społeczności lokalnej i gminy w czasie kryzysu w obszarach transgranicznych będzie tematem seminarium, które 9 grudnia organizuje samorząd Karlina.
Thumb 1 3 kielce tour
Do Kielc, po ośmiu latach przerwy, powróci Tour de Pologne UCI World Tour - wieloetapowy wyścig kolarski, będący jedną z najbardziej prestiżowych międzynarodowych imprez sportowych.
Thumb 1 3 grafika 2
Poznań poprzez kampanię informacyjną „W Poznaniu porządek musi być”, informuje mieszkańców o zmianie operatora poznańskiego systemu gospodarowania odpadami. Miasto opuści GOAP w styczniu 2022.
Thumb 1 3 ary
22 listopada odbyło się w Żarach spotkanie dla mieszkańców miasta, na którym przedstawiono efekty dotychczasowej pracy oraz plany na najbliższe lata w ramach projektu „Żary, tu chcę żyć!!!”
Thumb 1 3 telekomunikacja1
Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej zachęca gminy do wzięcia udziału w badaniu w związku z Analizą działalności gmin w obszarze telekomunikacji.
Thumb 1 3 259569565 305691364600989 9093830057750794860 n
Fundacja Szkoła Bez Ocen zaprasza wszystkich związanych ze szkołą i jej funkcjonowaniem 1 grudnia br. w godz. 15.00-18.00 na bezpłatną konferencję online inaugurującą projekt „Szkoła bez ocen”.
Thumb 1 3 zgierz tramwaj
20 grudnia pojedziemy ponownie tramwajem ze Zgierza do Łodzi. Prezydenci obu miast podpisali porozumienie dotyczące funkcjonowania komunikacji miejskiej.
Thumb 1 3 legnica warsztaty
Legnica była jednym z pierwszych polskich miast, w którym samorząd i lokalny szpital połączyły siły, by zorganizować pomoc dla osób potrzebujących różnych form wsparcia po przebytej chorobie covid-19.
Thumb 1 3 tychy choinka
W Tychach rusza akcja edukacyjna „Choinka z pozytywną energią. Akcja jest organizowana w ramach tygodnia 3 R (Reduse, Reuse, Recycle) obchodzonego 22-28 listopada.
Thumb 1 3 katowice transport fb
Katowice będą miały system zarządzania transportem. Powstanie Inteligentnego Systemu Transportowego będzie kolejnym krokiem w zakresie komunikacyjnej rewolucji w Katowicach.

Dokumenty

Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Uwagi Związku Miast Polskich do projektu aktualizacji Krajowej Polityki Miejskiej w zakresie wyzwań, rozwiązań oraz mechanizmów wdrożeniowych
Pobierz Download icon@2x
inne
Komunikat ZMP - Wyjaśnienie przyczyn i skutków rozporządzenia dot. zmian w klasyfikacji budżetowej dla porównywalności budżetów JST w roku 2022 z latami poprzednimi
Pobierz Download icon@2x
sprawozdania z działalności ZMP
INFORMACJA O DZIAŁANIACH W CIĄGU 10 MIESIĘCY 2021 ROKU - JESTESMY SILNI I SKUTECZNI, GDY JESTESMY RAZEM
Pobierz Download icon@2x
wnioski komisji ZMP
Stanowisko Komisji Edukacji ZMP

Multimedia

Kalendarz wydarzeń

Miasta
31
grudzień 2021

Grudzień 2021
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
ZMP
Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się do naszego newslettera wyraża Pani/Pan zgodę na posługiwanie się danymi osobowymi w celu wysyłania newslettera. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do jego wysyłania.

Więcej

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Związek Miast Polskich z siedzibą w Poznaniu, ul. Robocza 42 , 61-517 Poznań (dalej: my).

Wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych. Jest to osoba, z którą może się Pani/Pan kontaktować w sprawach związanych z posługiwaniem się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi, które nam Pani/Pan udziela oraz korzystania z praw, które w związku z tym przysługują. Z inspektorem można się kontaktować w następujący sposób:

 • listownie na adres: ul. Robocza 42, 61-517 Poznań
 • przez e-mail: rodo@zmp.poznan.pl

Związek Miast Polskich będzie posługiwać się Pani/Pana danymi osobowymi, w celu wysyłania newslettera na podstawie udzielonej zgody (zapisania się do newslettera).

Związek Miast Polskich będzie przechowywać podane dane osobowe do momentu odwołania udzielonej zgody.

Podane dane będą przekazywane do podmiotów z którymi Związek Miast Polskich współpracuje w celu wysyłania newslettera.

Dlatego, że posługujemy się Pani/Pana danymi osobowymi masz prawo:

 1. wycofania zgody na przetwarzanie danych,
 2. dostępu do danych osobowych,
 3. żądania sprostowania danych osobowych,
 4. żądania usunięcia danych osobowych,
 5. żądania ograniczenia przetwarzania danych osobowych,
 6. wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych ze względu na Pani/Pana szczególną sytuację – w przypadkach, kiedy posługujemy się danymi na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu,
 7. przenoszenia danych osobowych. Aby skorzystać z powyższych praw, skontaktuj się z nami lub z naszym inspektorem ochrony danych .

Pamiętaj też, że masz:

 • Prawo wycofania zgody

  W każdej chwili przysługuje Pani/Panu prawo do wycofania zgody na posługiwanie się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi. Jednak cofnięcie zgody nie będzie wpływać na to, że Związek Miast Polskich mógł posługiwać się podanymi danymi osobowymi przez cały okres obowiązywania zgody tj. na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej wycofaniem.

 • Prawo wniesienia skargi do organu

  Przysługuje Pani/Panu także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich przypadkowym czy umyślnym zniszczeniem, przypadkową utratą, zmianą, nieuprawnionym ujawnieniem, wykorzystaniem czy dostępem, zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi przepisami.

Mniej

Bądź na bieżąco. Dołącz do nas! Fb icon blue@2x