Aktualności z tematu - „MIASTA WOBEC EPIDEMII”
Thumb 1 3 konferencja 2022
Urząd m.st. Warszawy zaprasza miasta do udziału w konferencji 18 maja br., która ma być przestrzenią do spotkania i wymiany poglądów różnych środowisk, w szczególności naukowych, samorządowych, biz...
Thumb 1 3 covid 19
Wydanie w najbliższych dniach rozporządzenia wprowadzającego obowiązek pracy zdalnej w administracji publicznej w związku COVID-19 zapowiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.
Thumb 1 3 flu shot g32594ca04 1920
Za Unią Metropolii Polskich, która rozpoczęła właśnie kampanię informacyjną „Przekonaj się do szczepień”, podajemy fakty i mity o szczepieniach przeciw Covid-19.
Thumb 1 3 sosnowiec teatr
1 grudnia br. w Sosnowcu zapoczątkowano akcję z myślą o mieszkańcach, którzy okażą paszport covidowy w instytucjach kultury i obiektach MOSiR. Po okazaniu otrzymają specjalnie przygotowane rabaty.
Thumb 1 3 legnica warsztaty
Legnica była jednym z pierwszych polskich miast, w którym samorząd i lokalny szpital połączyły siły, by zorganizować pomoc dla osób potrzebujących różnych form wsparcia po przebytej chorobie covid-19.
Thumb 1 3 szkolenia
Fundacja Edukacji Prawnej, wychodząc naprzeciw potrzebom przedsiębiorców, uruchomiła projekt Tarcza Edukacyjna. To bezpłatne szkolenia i warsztaty ułatwiające powrót do pocovidowej rzeczywistości.
Thumb 1 3 pozna sars w ciekach
Dzięki platformie monitorującej mRNA wirusa SARS-CoV-2 w ściekach, W Poznaniu będzie można lepiej określić, ile mieszkańców i mieszkanek miasta jest chorych na COVID-19.
Thumb 1 3 suwa ki forum pogranicza
Po rocznej przerwie powraca Forum Biznesowe Pogranicza – najważniejsza gospodarcza impreza Polski północno-wschodniej. Tym razem pod hasłem „Nowa rzeczywistość. Nowe wyzwania”.
Thumb 1 3 podkowa le na szczepienia
Podkowa Leśna przekroczyła próg 67% osób w pełni zaszczepionych i zajęła I miejsce pośród 500 gmin w Polsce. Nagroda to 100 tys. złotych. Mimo tego władze miasta nadal zachęcają do szczepień.
Thumb 1 3 szczepienia 6
Bezpłatne szczepienia na grypę dla dzieci w wieku od 6 miesięcy do 5 lat – to jeden z projektów uchwały, który został zgłoszony na najbliższą sesję Rady Miasta Krakowa 25 sierpnia.
Thumb 1 3 szczepibus
Pomysł na zwiększenie liczby zaszczepionych - gdyński Szczepibus dotrze do tych mieszkańców, którzy z różnych powodów nie mogli jeszcze skorzystać ze szczepień.
Thumb 1 3 szczepienie covid 5
O promocji szczepień i przygotowaniach rządu do ewentualnej IV fali pandemii rozmawiano podczas spotkania przedstawicieli strony rządowej z przedstawicielami strony samorządowej KWRIST 2 lipca br.
Thumb 1 3 grafika na www
Podczas Samorządowego Kongresu Finansowego została ogłoszona informacja o tym nowym projekcie, którego celem jest wzmocnienie głosu gmin, miast, powiatów i województw w dyskusji o rozwoju kraju
Thumb 1 3 ciechan w szczepienia
Miasto zachęca do szczepień przeciwko COVID-19. Do promocji włączyli się znani ciechanowianie, którzy w zrealizowanym spocie filmowym informują, dlaczego się zaszczepili.
Thumb 1 3 wroc aw szczepienia bezdomnych wroclaw
Od 9 czerwca we wrocławskich schroniskach i noclegowniach szczepione są osoby w kryzysie bezdomności. Szczepienie osób w kryzysie bezdomności to pilotażowy projekt w skali Polski.
Thumb 1 3 img 4981
Wałbrzych jest pierwszym miastem w Polsce, które wprowadza system bonusów mających zachęcić mieszkańców do szczepień przeciwko COVID-19. Jeden z nich to tańsze bilety do miejskich instytucji kultury.
Thumb 1 3 warszawa niezapominajmy
W jednym z najbardziej eksponowanych miejsc w stolicy powstał wysadzany białymi begoniami napis: #NIEZAPOMINAJMY. Powstał po to, by pokazać, że Warszawa pamięta i będzie pamiętać o ofiarach COVID -19.
Thumb 1 3 marki punkt szczepie
Samorząd Marek zdecydował o przygotowaniu punktu szczepień powszechnych. Rozpocznie on pracę 12 maja. Punkt został zlokalizowany w Centrum Handlowym M1. Przeszedł już drobiazgową kontrolę NFZ.
Thumb 1 3 dji 0024
W związku z otwarciem 15 maja ogródków na świeżym powietrzu w placówkach gastronomicznych miasto chce pomóc restauratorom, dając im możliwość powiększenia zewnętrznych przestrzeni przy swoich lokalach
Thumb 1 3 sopot  gastro
Od początku obowiązywania stanu epidemii związanej z rozprzestrzenianiem się Covid-19, Sopot wspiera branżę turystyczną - proponuje także w tym sezonie powiększenie ogródków letnich za złotówkę.
Thumb 1 3 pl fr
Wpływ pandemii COVID -19 na samorządy oraz prawa człowieka będą m.in. tematami spotkania polskich i francuskich samorządów, które odbędzie się w dniu 30 kwietnia br. na platformie Zoom.
Thumb 1 3  d antywirusowa tkanina w mpk
Łódź jako pierwsze miasto na świecie wyposaży swoje autobusy w antywirusową tkaninę. Mowa o 17 elektrycznych autobusach Volvo, które w pierwszym kwartale 2022 r. zaczną kursować po Łodzi.
Thumb 1 3 gala konkursu innowacyjny samorz d 2021
Lublin, Dąbrowa Górnicza, Międzychód, gmina Bieliny oraz powiat przysuski – to laureaci głównych nagród konkursu „Innowacyjny Samorząd 2021” organizowanego przez Serwis Samorządowy PAP.
Thumb 1 3 wroc aw posi ki od mpk
Wrocławskie MPK będzie dostarczać obiady dla emerytowanych pracowników spółki oraz medyków, którzy walczą z pandemią COVID-19. Potrawy przygotują osoby niepełnosprawne intelektualnie.

Dokumenty

Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Apele ZMP - członkostwo Ukrainy w UE, przyspieszenie prac nad systemowymi rozwiązaniami w polityce migracyjnej, wykorzystanie funduszy unijnych na sfinansowanie wsparcia uchodźców z Ukrainy
Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko wobec propozycji rekompensaty utraconych dochodów z PIT w związku z propozycją kolejnych zmian w Polskim Ładzie (projektem ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i
Pobierz Download icon@2x
publikacje
Problemy, wyzwania, rozwiązania. Ukraińskie dzieci w polskim systemie edukacji. Podsumowanie spotkań tematycznych
Pobierz Download icon@2x
inne
Uzasadnienie do kompleksowej nowelizacji specustawy (projekt z 31 marca br.)

Multimedia

Kalendarz wydarzeń

Miasta
15
maj 2022

20
maj 2022

Maj 2022
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się do naszego newslettera wyraża Pani/Pan zgodę na posługiwanie się danymi osobowymi w celu wysyłania newslettera. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do jego wysyłania.

Więcej

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Związek Miast Polskich z siedzibą w Poznaniu, ul. Robocza 42 , 61-517 Poznań (dalej: my).

Wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych. Jest to osoba, z którą może się Pani/Pan kontaktować w sprawach związanych z posługiwaniem się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi, które nam Pani/Pan udziela oraz korzystania z praw, które w związku z tym przysługują. Z inspektorem można się kontaktować w następujący sposób:

 • listownie na adres: ul. Robocza 42, 61-517 Poznań
 • przez e-mail: rodo@zmp.poznan.pl

Związek Miast Polskich będzie posługiwać się Pani/Pana danymi osobowymi, w celu wysyłania newslettera na podstawie udzielonej zgody (zapisania się do newslettera).

Związek Miast Polskich będzie przechowywać podane dane osobowe do momentu odwołania udzielonej zgody.

Podane dane będą przekazywane do podmiotów z którymi Związek Miast Polskich współpracuje w celu wysyłania newslettera.

Dlatego, że posługujemy się Pani/Pana danymi osobowymi masz prawo:

 1. wycofania zgody na przetwarzanie danych,
 2. dostępu do danych osobowych,
 3. żądania sprostowania danych osobowych,
 4. żądania usunięcia danych osobowych,
 5. żądania ograniczenia przetwarzania danych osobowych,
 6. wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych ze względu na Pani/Pana szczególną sytuację – w przypadkach, kiedy posługujemy się danymi na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu,
 7. przenoszenia danych osobowych. Aby skorzystać z powyższych praw, skontaktuj się z nami lub z naszym inspektorem ochrony danych .

Pamiętaj też, że masz:

 • Prawo wycofania zgody

  W każdej chwili przysługuje Pani/Panu prawo do wycofania zgody na posługiwanie się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi. Jednak cofnięcie zgody nie będzie wpływać na to, że Związek Miast Polskich mógł posługiwać się podanymi danymi osobowymi przez cały okres obowiązywania zgody tj. na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej wycofaniem.

 • Prawo wniesienia skargi do organu

  Przysługuje Pani/Panu także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich przypadkowym czy umyślnym zniszczeniem, przypadkową utratą, zmianą, nieuprawnionym ujawnieniem, wykorzystaniem czy dostępem, zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi przepisami.

Mniej

Bądź na bieżąco. Dołącz do nas! Fb icon blue@2x