Aktualności z tematu - „MIASTA WOBEC EPIDEMII”
Thumb 1 3 tarn w  miasto wspiera medyk w
Władze Tarnowa wesprą medyków w obecnej trudnej sytuacji związanej ze wzrostem zachorowań na Covid-19. Władze miasta zaproponowały kilka rozwiązań, które mają polepszyć ich sytuację
Thumb 1 3 piaseczno wspiera sanepid
Pracownicy urzędu miasta zostaną oddelegowani, aby wesprzeć służbę sanitarną w czynnościach administracyjnych, co przyspieszyć ma procedury. Będą pracować po godzinach.
Thumb 1 3 grudzi dz urz d pomaga sanepidowi pixa
Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski oddelegował do pomocy w pracach biurowych w lokalnym sanepidzie pięciu pracowników urzędu miasta. To odpowiedź na prośbę wojewody i inspektora sanitarnego.
Thumb 1 3 opole jarmark bo e narodzenie
Z powodu dynamicznie rozwijającej się sytuacji epidemicznej, władze Opola podjęły decyzję o rezygnacji z organizacji tegorocznego Jarmarku Bożonarodzeniowego .
Thumb 1 3 seniorzy nowe technologie
To innowacyjne rozwiązanie, które ma wzmocnić aktywność społeczną osób starszych, utrzymywać ich w dobrej kondycji psychicznej oraz włączać do życia społecznego.
Thumb 1 3 face mask 5128855 1920
Kraków podsumowuje wydatki, jakie poniósł wspierając w czasie pandemii system pomocy społecznej. To jak dotąd kwota ponad 13 mln złotych.
Thumb 1 3 cz stochowa covid
W pismach skierowanych do ministra zdrowia oraz wojewody śląskiego władze Częstochowy domagają się utworzenia dodatkowych miejsc izolacji w szpitalach w mieście lub najbliższej okolicy.
Thumb 1 3 legnica ozonowanie
By zapewnić większe bezpieczeństwo i komfort podróżnym, wiaty przystankowe i autobusy legnickiego Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego są ozonowane i odkażane.
Thumb 1 3 gdynia covid
Od 10 października cała Polska znalazła się w żółtej strefie w związku z rozprzestrzenianiem się pandemii Covid-19. Dodatkowo w strefie czerwonej znalazły się 32 powiaty i 6 miast.
Thumb 1 3 logo zmp 2
Zarząd ZMP apeluje do rządzących o wycofanie się z kontrowersyjnych ustaw, zaprzestanie jałowych sporów i podjęcie działań, które pozwolą na skuteczne zmierzenie się z rosnącą dynamiką zachorowań
Thumb 1 3 sopot testy dla nauczycieli
W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną i wzrostem zachorowań na Covid, wiceprezydent Sopotu wystosowała do Premiera apel o testowanie nauczycieli wracających do pracy po kwarantannie.
Thumb 1 3 skarzysko  banner.jpg
Miasto zaprasza 6 listopada br. na Międzynarodowe Forum Inwestycyjne, które będzie poświęcone przede wszystkim warunkom prowadzenia działalności gospodarczej w czasie pandemii COVID-19.
Thumb 1 3 gdynia przyk ad dla europy
Gdyńskie działania związane z pandemią koronawirusa stały się przykładem dla reszty Europy. Wiceprezydent Gdyni opowiadała o nich podczas 18. Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast.
Thumb 1 3 gda sk skutki covid dla bud etu
135,9 mln zł – tyle wynoszą utracone przez Gdańsk dochody bieżące w 2020 roku. Urzędnicy szacują, że do końca roku dochody z PIT będą o 50 mln złotych mniejsze niż zakładali.
Thumb 1 3 s widnica  rynek
Trudny czas pandemii oraz mniejsze w związku z tym niż planowano dochody z podatku PIT spowodowały konieczność korekt w budżecie Świdnicy na rok 2020 i w Wieloletniej Prognozie Finansowej miasta.
Thumb 1 3 mielec sterylizatory
Ponad sto urządzeń do sterylizacji pomieszczeń trafi w najbliższym czasie do wszystkich miejskich szkół. Mielec stanie się jedynym miastem, gdzie w przestrzeniach wspólnych szkół stanie taki sprzęt.
Thumb 1 3 warszawa mama
21 września rozpoczęła się rekrutacja do programu „Mama - Warszawianka na rynku pracy. Wygrajmy z COVIDEM”. Program jest uzupełnieniem dotychczasowej oferty miasta dla rodziców małych dzieci.
Thumb 1 3 toru finanse
Przed nami kolejne trudne miesiące. Wcale nie widać przejawów istotnego wzrostu dochodów, w wielu dziedzinach musimy bardzo mocno uważać na koszty i wydatki – mówi prezydent Torunia Michał Zaleski.
Thumb 1 3 img 4227
Tegoroczny Kongres Współpracy Transgranicznej Lublin 2020, poświęcony będzie wyzwaniom, jakie przed lokalnymi wspólnotami w całej Europie postawiła pandemia COVID-19. Odbędzie się w formule on-line.
Thumb 1 3 wrocaw testy pixa
Prezydent Wrocławia zdecydował o tzw. krótkiej ścieżce testowania w przypadku zakażenia koronawirusem u uczniów i pracowników szkół. Badania będą prowadzone w punkcie na Stadionie Wrocław.
Thumb 1 3 ycie region w 1
Przed jakimi wyzwaniami stoją miasta metropolie i regiony? Czy COVID-19 przyspieszy zmianę? - na te pytania starają się odpowiadać samorządowcy i eksperci, m.in. A. Porawski, dyrektor Biura ZMP.
Thumb 1 3 warszawa pixa
Warszawa do końca roku wskaże te obszary gospodarki, które w ciągu najbliższych 20 lat będą się najlepiej rozwijać i zapewnią całemu miastu zrównoważony rozwój. Miasto właśnie rozpoczyna badania.
Thumb 1 3 ostr w wlkp 15 lat w ue
Zachęcamy miasta do wypełnienia krótkiej ankiety na temat współpracy polskich miast z partnerami za granicą. Jak „koronakryzys” wpłynął na tą kooperację i jakie powstały nowe jej formy i sposoby.
Thumb 1 3 edukacjaa pixa
Ministerstwo edukacji zdecydowało, że 1 września uczniowie wrócą do szkół. Gdynia szykuje placówki do funkcjonowania w trybie stacjonarnym, ale jest przygotowana na każdy scenariusz wydarzeń.

Dokumenty

Pobierz Download icon@2x
inne
List Prezesa ZMP do miast w sprawie systematycznego osłabiania finansów samorządowych (z 7 października br.)
Pobierz Download icon@2x
inne
Ramowy wzór listu do posłów i senatorów w regionach do wykorzystania
Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
APEL Zarządu Związku Miast Polskich o odpowiedzialne traktowanie polskiego społeczeństwa podczas epidemii COVID-19
Pobierz Download icon@2x
publikacje
Raport BGK - Badanie sytuacji finansowej JST w Polsce w świetle COVID-19

Multimedia

Kalendarz wydarzeń

Miasta
12
październik 2020

13
październik 2020

24
październik 2020

28
październik 2020

29
październik 2020

Październik 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się do naszego newslettera wyraża Pani/Pan zgodę na posługiwanie się danymi osobowymi w celu wysyłania newslettera. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do jego wysyłania.

Więcej

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Związek Miast Polskich z siedzibą w Poznaniu, ul. Robocza 42 , 61-517 Poznań (dalej: my).

Wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych. Jest to osoba, z którą może się Pani/Pan kontaktować w sprawach związanych z posługiwaniem się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi, które nam Pani/Pan udziela oraz korzystania z praw, które w związku z tym przysługują. Z inspektorem można się kontaktować w następujący sposób:

 • listownie na adres: ul. Robocza 42, 61-517 Poznań
 • przez e-mail: rodo@zmp.poznan.pl

Związek Miast Polskich będzie posługiwać się Pani/Pana danymi osobowymi, w celu wysyłania newslettera na podstawie udzielonej zgody (zapisania się do newslettera).

Związek Miast Polskich będzie przechowywać podane dane osobowe do momentu odwołania udzielonej zgody.

Podane dane będą przekazywane do podmiotów z którymi Związek Miast Polskich współpracuje w celu wysyłania newslettera.

Dlatego, że posługujemy się Pani/Pana danymi osobowymi masz prawo:

 1. wycofania zgody na przetwarzanie danych,
 2. dostępu do danych osobowych,
 3. żądania sprostowania danych osobowych,
 4. żądania usunięcia danych osobowych,
 5. żądania ograniczenia przetwarzania danych osobowych,
 6. wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych ze względu na Pani/Pana szczególną sytuację – w przypadkach, kiedy posługujemy się danymi na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu,
 7. przenoszenia danych osobowych. Aby skorzystać z powyższych praw, skontaktuj się z nami lub z naszym inspektorem ochrony danych .

Pamiętaj też, że masz:

 • Prawo wycofania zgody

  W każdej chwili przysługuje Pani/Panu prawo do wycofania zgody na posługiwanie się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi. Jednak cofnięcie zgody nie będzie wpływać na to, że Związek Miast Polskich mógł posługiwać się podanymi danymi osobowymi przez cały okres obowiązywania zgody tj. na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej wycofaniem.

 • Prawo wniesienia skargi do organu

  Przysługuje Pani/Panu także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich przypadkowym czy umyślnym zniszczeniem, przypadkową utratą, zmianą, nieuprawnionym ujawnieniem, wykorzystaniem czy dostępem, zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi przepisami.

Mniej

Bądź na bieżąco. Dołącz do nas! Fb icon blue@2x