Aktualności z tematu - „MIASTA WOBEC EPIDEMII”
Thumb 1 3 foto komisja polityki spo
Brak mobilnych punktów szczepień w miastach oraz zbyt mała liczba zaplanowanych szczepień – to zdaniem członków Komisji Polityki Społecznej ZMP główne problemy związane z akcją szczepienia mieszkańców
Thumb 1 3 koalicja nadmorska covid
Z niemal wszystkich samorządów leżących nad Bałtykiem płynie ten sam apel do rządu: o objęcie ich tarczą dla ratowania turystyki. Podpisało się pod nim 26 wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.
Thumb 1 3 ko obrzeg eu
W związku z doniesieniami medialnymi o planowanym przez rząd wsparciu gmin turystycznych z południa Polski, prezydenci Kołobrzegu i Sopotu wystosowali w tej sprawie pismo do Jarosława Gowina.
Thumb 1 3 img 4981
W Wałbrzychu trwa kampania pod hasłem „Kupuj nasze wałbrzyskie, wspieraj swoje miasto”. Ma uświadomić mieszkańcom, że pieniądze „zostawiane” w Wałbrzychu wzmacniają gospodarkę ich miasta.
Thumb 1 3 covid
Prezydent Częstochowy proponuje testy na przeciwciała Covid-19 i szybkie testy antygenowe dla pracowników szkół, którzy będą wracać do pracy. Zaplanowana przez resort zdrowia akcja może nie wystarczyć
Thumb 1 3 toru prezydent
Prezydent Torunia Michał Zaleski skierował 30 grudnia 2020 r. do premiera RP Mateusza Morawieckiego apel o wsparcie ośrodków turystycznych w całej Polsce, w tym Torunia.
Thumb 1 3 warszawa zimowa szko a online pixa
W styczniu miasto uruchamia bezpłatne kursy online z przedmiotów humanistycznych oraz matematyczno-przyrodniczych dla warszawskich uczniów, którzy w przyszłym roku zdają egzaminy ósmoklasisty i maturę
Thumb 1 3 g og w fajerwerski
W ubiegłym roku po raz pierwszy zamiast wystrzałów i fajerwerków na powitanie Nowego Roku miasto przygotowało pokaz laserów. W tym roku będzie podobnie.
Thumb 1 3 gdynia nagroda innowcyjni
Gdyńskie wsparcie dla przedsiębiorców w czasie COVID-19 to najbardziej innowacyjny w Europie projekt o charakterze gospodarczym. Otrzymał nagrodę „Innowacje w Polityce”.
Thumb 1 3 jelenia g ra prezydent pisze
Prezydent Jeleniej Góry napisał do Parlamentarzystów z Ziemi Jeleniogórskiej o podjęcie działań dla wdrożenia „tarczy” chroniącej firmy prowadzące komunikację zbiorową oraz w sprawie odpadów.
Thumb 1 3 krak w wi ta
Miasto Kraków przygotowało kolejną inicjatywę, która ma pomóc lokalnym przedsiębiorcom stawić czoła skutkom pandemii i ograniczeniom. Jest to interaktywna mapa z ofertą świąteczną.
Thumb 1 3 kielce jarmark
Mimo trwającej pandemii, miasto zaprasza na świąteczne zakupy, konkurs kolęd z nagrodami i wiele innych atrakcji. W Kielcach po raz pierwszy odbędzie się Wirtualny Jarmark Bożonarodzeniowy.
Thumb 1 3 g og w  news
Od początku epidemii kilkudziesięciu urzędników głogowskiego ratusza zaangażowało się w wolontariat na rzecz pomocy głogowianom.
Thumb 1 3 covid cor survey
We wspólnym badaniu Komitetu Regionów i OECD ostrzega się, że pandemia jest zagrożeniem dla finansów gmin i regionów w Europie. Wzrost wydatków oraz spadek dochodów zagrozi inwestycjom publicznym.
Thumb 1 3 sosnowiec  wsparcie dla sanepidu
Od 17 listopada pracownicy m.in. Teatru Zagłębia oraz sosnowieckiej biblioteki wspierają pracowników Sanepidu. Na początek oddelegowanych zostało 4 pracowników biblioteki i 2 Teatru Zagłębia.
Thumb 1 3 stargard pomoc dla szpitala
400 kombinezonów, prawie 30 000 rękawic, 200 fartuchów i 200 masek filtrujących za kwotę prawie 53 tys. zł – to kolejne wsparcie dla szpitala w Stargardzie przekazane przez miasto.
Thumb 1 3 widnica sprz dla pogotowia
Decyzją prezydent świdnickie pogotowie ratunkowe otrzymało od miasta opryskiwacz elektrostatyczny wraz z 10 kg płynu dezynfekującego. Urządzenie kosztowało 14 575 zł.
Thumb 1 3 grudzi dz wigilia na wynos
Wigilia dla potrzebujących na wynos, odwołany Jarmark św. Mikołaja i Sylwester Miejski – miasto podejmuje decyzje o zmianie formuły grudniowych wydarzeń.
Thumb 1 3  d strona
Nigdy jeszcze nie było tak źle. To jest najtrudniejszy budżet w historii naszego miasta. Epidemia COVID 19 zmasakrowała budżety samorządów – pisze prezydent Hanna Zdanowska w liście do mieszkańców.
Thumb 1 3 tychy linia dla senior w 2
Urząd Miasta i Gminy w Serocku dołączył do samorządów, które uruchomiły usługę mobilnego urzędnika. Pracownik urzędu dojedzie do osób, które nie mają możliwości załatwienia pilnej sprawy urzędowej.
Thumb 1 3 sopot o nierze covid
Władze Sopotu wydały oświadczenie w sprawie skierowania żołnierzy WOT na oddziały covidowe i braku możliwości zapewnienia odpowiedniej liczby personelu medycznego w tych oddziałach i w izolatoriach.
Thumb 1 3 gdynia strona
Sytuacja budżetowa miasta jest bardzo trudna. Reformy podatkowe, finansowanie edukacji, pandemia. Także ostatnia decyzja rządu o zamknięciu cmentarzy nie pozostała obojętna dla finansów Gdyni.
Thumb 1 3 sopot bez podwy ek czynsz w
Władze Sopotu podjęły decyzję o zawieszeniu do 1 lipca 2021, planowanych na 1 stycznia 2021 podwyżek czynszów za lokale użytkowe w mieście. Apelują do innych podmiotów o podobne podejście.
Thumb 1 3 kalisz pl
Prezydent Kalisza zadecydował o wprowadzeniu ulg czynszowych dla przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność w należących do Miasta lokalach. Ich wprowadzenie ma związek z sytuacją pandemiczną.

Dokumenty

Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko Zarządu ZMP w sprawie projektu ustawy o zmianie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz niektórych innych ustaw (UD 136)
Pobierz Download icon@2x
inne
Apel Prezesa ZMP do miast
Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko Zarządu Związku Miast Polskich w sprawie rozdziału środków z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych
Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko Zarządu Związku Miast Polskich w sprawie zamiarów podziału województwa mazowieckiego

Multimedia

Kalendarz wydarzeń

Styczeń 2021
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się do naszego newslettera wyraża Pani/Pan zgodę na posługiwanie się danymi osobowymi w celu wysyłania newslettera. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do jego wysyłania.

Więcej

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Związek Miast Polskich z siedzibą w Poznaniu, ul. Robocza 42 , 61-517 Poznań (dalej: my).

Wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych. Jest to osoba, z którą może się Pani/Pan kontaktować w sprawach związanych z posługiwaniem się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi, które nam Pani/Pan udziela oraz korzystania z praw, które w związku z tym przysługują. Z inspektorem można się kontaktować w następujący sposób:

 • listownie na adres: ul. Robocza 42, 61-517 Poznań
 • przez e-mail: rodo@zmp.poznan.pl

Związek Miast Polskich będzie posługiwać się Pani/Pana danymi osobowymi, w celu wysyłania newslettera na podstawie udzielonej zgody (zapisania się do newslettera).

Związek Miast Polskich będzie przechowywać podane dane osobowe do momentu odwołania udzielonej zgody.

Podane dane będą przekazywane do podmiotów z którymi Związek Miast Polskich współpracuje w celu wysyłania newslettera.

Dlatego, że posługujemy się Pani/Pana danymi osobowymi masz prawo:

 1. wycofania zgody na przetwarzanie danych,
 2. dostępu do danych osobowych,
 3. żądania sprostowania danych osobowych,
 4. żądania usunięcia danych osobowych,
 5. żądania ograniczenia przetwarzania danych osobowych,
 6. wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych ze względu na Pani/Pana szczególną sytuację – w przypadkach, kiedy posługujemy się danymi na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu,
 7. przenoszenia danych osobowych. Aby skorzystać z powyższych praw, skontaktuj się z nami lub z naszym inspektorem ochrony danych .

Pamiętaj też, że masz:

 • Prawo wycofania zgody

  W każdej chwili przysługuje Pani/Panu prawo do wycofania zgody na posługiwanie się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi. Jednak cofnięcie zgody nie będzie wpływać na to, że Związek Miast Polskich mógł posługiwać się podanymi danymi osobowymi przez cały okres obowiązywania zgody tj. na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej wycofaniem.

 • Prawo wniesienia skargi do organu

  Przysługuje Pani/Panu także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich przypadkowym czy umyślnym zniszczeniem, przypadkową utratą, zmianą, nieuprawnionym ujawnieniem, wykorzystaniem czy dostępem, zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi przepisami.

Mniej

Bądź na bieżąco. Dołącz do nas! Fb icon blue@2x