Po rocznej przerwie powraca Forum Biznesowe Pogranicza – najważniejsza gospodarcza impreza Polski północno-wschodniej. Tym razem pod hasłem „Nowa rzeczywistość. Nowe wyzwania”.

Park Naukowo Technologiczny Polska-Wschód w Suwałkach oraz Miasto Suwałki organizują 21 i 22 października 2021 r. piątą edycję Forum pod hasłem „Nowa rzeczywistość. Nowe wyzwania”. W tych dniach sale konferencyjne Parku znów zapełnią się przedsiębiorcami, przedstawicielami władz publicznych, organizacji i instytucji otoczenia biznesu.

Nowa rzeczywistość po ponad roku pandemii to nowe wyzwania w prowadzeniu biznesu zarówno globalnie, jak i lokalnie na Suwalszczyźnie. Właśnie nowe perspektywy będą głównym tematem Forum tej jesieni. Suwalskie spotkanie będzie okazją do przyjrzenia się zmianom, które w tym czasie dotknęły małe, średnie i duże przedsiębiorstwa w regionie, w Polsce i na świecie. Uczestnicy będą dyskutować, jak można lepiej przygotować się do przemian z perspektywy biznesu, rządu i samorządu.

Jednak nie tylko skutki pandemii będą tematem spotkania, gdyż światowe trendy przemian dotknęły wielu aspektów naszego codziennego życia. W wymiarze społecznym, demograficznym, ekologicznym, energetycznym czy cyfrowym polskie firmy działają dziś w środowisku rewolucyjnych zmian. Dlatego Forum podzielono na cztery bloki tematyczne:

  • Transformacja energetyczna
  • Zmiany demograficzne
  • Firmy pogranicza na rynku globalnym
  • Cyfrowa gospodarka

Zróżnicowane tematy Forum mają w tym roku jedną wspólną cechę – są pilne i wymagają międzysektorowego podejścia.

Agenda i rejestracja oraz informacje o prelegentach i poprzednich edycjach Forum na stronie: http://forumpogranicza.pl/