Ruszają kolejne spoty kampanii informacyjnej ZMP i UMP
„Pstryczek od rządu, czyli nasz drogi prąd” oraz „Pstryczek od rządu i po kasie” to nowe spoty przygotowane przez Związek Miast Polskich i Unię Metropolii Polskich w ramach wspólnej kampanii informacyjnej na temat problemów miast i ich mieszkańców.
zmp.png

Związek Miast Polskich (ZMP) ramię w ramię z Unią Metropolii Polskich (UMP) kontynuują kampanię informacyjną, która manifestuje lokalne problemy miast i wskazuje bezpośrednie związki obecnej sytuacji gospodarczej z działaniami rządu. W lutym br. rozpoczęliśmy kampanię w postaci animowanego spotu „Na tropie uników i powiązań” – odcinek 1 „Nasze drogie ciepło”.

Właśnie powstały dwa kolejne spoty – odcinek 2 Pstryczek od rządu, czyli nasz drogi prąd oraz odcinek 3 Pstryczek od rządu i po kasie.

Celem kampanii informacyjnej ZMP i UMP jest dotarcie z prawdziwą informacją, w jak najprostszy sposób, do każdego mieszkańca polskich miast na temat sytuacji energetycznej oraz finansowej ich wspólnoty lokalnej, a także wyzwań, które w związku z tym stoją przed nimi w najbliższym czasie. Chcemy pokazać, jak decyzje polskiego rządu przełożyły się na podwyżki cen energii i ubytki w lokalnych budżetach.

Zachęcamy miasta członkowskie ZMP i UMP do włączenia się w działania informacyjne i synergię działań. To nasz wspólny interes! Tym samym interes mieszkańców!

Poniżej spoty a w załączeniu proponowany harmonogram publikacji dla miast. Animowane spoty mają też swoje teasery!

Odcinek 2 – Pstryczek od rządu, czyli nasz drogi prąd:

YT: https://www.youtube.com/watch?v=5olKJ8CzJz8

Oryginalny film: https://we.tl/t-7Jz7USOMVm

teaser 1: https://we.tl/t-DjleI4AFfG

teaser 2: https://we.tl/t-jwEDsiuiwW

Odcinek 3 – Pstryczek od rządu i po kasie:

YT: https://www.youtube.com/watch?v=i9gNLta-Byk

Oryginalny film: https://we.tl/t-uygbLMLHe3

teaser 1: https://we.tl/t-gGP77HxLv7

teaser 2: https://we.tl/t-A5oaMa6xAs


Wersja długa filmu:
 

Kampanię dodatkowo wzmocnimy podcastem z udziałem prezydenta Ciechanowa, Krzysztofa Kosińskiego , burmistrza Śremu, Adama Lewandowskiego oraz Tomasza Bońdosa z UM Bydgoszcz.

Podcast opublikujemy na Facebooku ZMP i UMP oraz na stronach www w środę, 24 maja.

Dystrybucja treści w ramach kampanii wiąże się z obchodami Dnia Samorządu Terytorialnego w Senacie (27 maja - sobota) i prezentacją raportu na temat stanu samorządu terytorialnego w Polsce, czyli pokazania zmiany sytuacji prawnej JST w latach 2016–2023, wprowadzanych z nieukrywanym zamiarem recentralizacji państwa i osłabienia jego struktur lokalnych i regionalnych. W tym dniu zostaną przedstawione również konieczne kierunkowe zmiany wypracowane przez różne środowiska. 

Zapraszamy do udziału online, więcej informacji - https://www.miasta.pl/aktualnosci/dzien-samorzadu-terytorialnego-w-senacie-rp-diagnoza-i-postulaty

Zachęcamy do dołączenia do wydarzenia na Facebooku!

Link do wydarzenia: https://fb.me/e/1f97VrTRi

Załączniki:

  • Informacja prasowa
  • Proponowany harmonogram publikacji materiałów + treść postów
  • DYNAMIKA DOCHODÓW JST Z UDZIAŁÓW W PODATKU PIT - dane i komentarz

Załączniki:
Informacja prasowa ZMP i UMP
Proponowany harmonogram publikacji materiałów+treść postów
DYNAMIKA DOCHODÓW JST Z UDZIAŁÓW W PODATKU PIT - dane i komentarz


POZOSTAŁE ARTYKUŁY