Zmodernizowana Sala Sesyjna wraca do życia, ale już w nowej formule - jako Centrum Aktywności Lokalnej. Będą mogły bezpłatnie korzystać z niego m.in. stowarzyszenia czy organizacje społeczne.

Inwestycja zrealizowana została z dwóch projektów – termomodernizacji oraz rewitalizacji. Na kompleksowe odnowienie obiektu pozyskano ponad 2 mln 300 tys. złotych z funduszy unijnych.

W porównaniu do dawnego budynku, który wyglądem i funkcjonalnością nawiązywał wciąż do czasów minionej epoki, zaszły tu diametralne zmiany. Będą mogły bezpłatnie korzystać z niego m.in. stowarzyszenia, czy organizacje społeczne. Dotychczas niedostępny dla niepełnosprawnych, teraz ma windę, która pozwoli wszystkim w pełni korzystać z tego obiektu

- Kiedy tylko pojawiła się szansa, wykorzystaliśmy fundusze europejskie, aby zmienić go na nowoczesny i estetyczny obiekt. Inwestycja była częścią dwóch osobnych projektów. Termomodernizacja budynku kosztowała ponad 1,2 mln zł. Pozyskaliśmy na nią blisko pół miliona złotych. Natomiast modernizacja w ramach rewitalizacji przestrzeni miejskiej to koszt ponad 2,2 mln zł przy niemal 1,85 mln dofinansowania. Oznacza to, że na kompleksowe odnowienie obiektu pozyskaliśmy aż 2 mln 300 tys. złotych – wylicza Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

- Ostrów pokazuje, że potrafi bardzo dobrze pisać wnioski i walczyć o środki zewnętrzne. Dzięki tym środkom powstało Centrum, w którym funkcjonować będą organizacje pozarządowe – mówi Marzena Wodzińska, członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego.