Co zrobić, aby miasta były lepszymi miejscami do życia? - UM Województwa Pomorskiego zaprasza na bezpłatną konferencję w ramach projektu UrbCultural Planning 19-21 listopada br.

Międzynarodowy projekt UrbCulturalPlanning jest realizowany przez 14 partnerów i 36 organizacji stowarzyszonych z 8 państw nadbałtyckich: Danii, Finlandii, Litwy, Łotwy, Szwecji, Norwegii, Polski i Rosji. Instytucje i organizacje realizujące działania projektowe testują metodę partycypacyjnego planowania przestrzennego z wykorzystaniem narzędzi kulturowych i artystycznych w miastach. 

Co zrobić, aby nasze miasta i dzielnice stały się lepszymi miejscami do życia? Jak wykorzystać do tego kulturę? Co to jest planowanie kulturowe? Odpowiedzi na te pytania poszukają uczestnicy konferencji online Gra w miasta: kultura, uczestnictwo, demokracja. Panele dyskusyjne i wystąpienia ekspertów i ekspertek dotyczyć będą kształtowania obywatelskich postaw wśród mieszkańców, wykorzystania grywalizacji w interwencjach kulturowych czy budowaniu społeczności sąsiedzkich.

Wydarzenie odbędzie się online w dniach od 19 do 21 listopada br.; będzie prowadzone w języku angielskim z polskim tłumaczeniem. Konferencja jest bezpłatna - obowiązują zapisy - https://urbcultural.pomorskie....

Więcej informacji w załączonym zaproszeniu oraz programie, a także na:

https://urbcultural.eu

https://www.gameofgdansk.eu

https://urbantoollit.eu

https://www.facebook.com/urbcu...