Wewnętrzne potencjały rozwoju gospodarczego - ZAPIS WIDEO i PREZENTACJE
O wykorzystaniu własnych zasobów dla rozwoju gospodarczego miast mówiono podczas drugiego już seminarium w ramach Forum Rozwoju Miast. Publikujemy retransmisję spotkania oraz prezentacje prelegentów.
grafika_2.jpg

23 kwietnia Związek Miast Polskich zorganizował kolejne, drugie już seminarium z cyklu „Uruchomienie endogennych potencjałów warunkiem rozwoju małych i średnich miast w Polsce” w ramach Forum Rozwoju Lokalnego. Jego tematem były wewnętrzne potencjały rozwoju gospodarczego.

Podczas spotkania zaprezentowano procesy gospodarcze zachodzące w miastach oraz wskazano na ich konsekwencje dla rozwoju. Uczestnicy mogli zapoznać się z dotąd niedostępnymi i niepublikowanymi danymi dotyczącymi aktywności społeczno-ekonomicznej w oparciu o zasoby systemu Poltax ministerstwa finansów oraz zasoby ZUS dotyczące rynku pracy. Procesy i zjawiska były omawiane w oparciu o narzędzie do analiz monitor.miasta.pl. Przedstawiono również praktyczne przykłady uruchamiania wewnętrznych potencjałów rozwoju gospodarczego realizowanych w małych i średnich miastach w Polsce.

W dzisiejszym seminarium uczestniczyło ponad 160 osób zarejestrowanych w tzw. wirtualnym pokoju. Przeprowadzonych zostało ponad 50 transmisji wydarzenia dzięki gościnności miast, osób prywatnych i instytucji.   

Dziękujemy miastom za transmitowanie dzisiejszego seminarium oraz udostępnianie naszych postów związanych z tym wydarzeniem na Facebooku!

Przypomnijmy, że Forum Rozwoju Lokalnego to zintegrowany pakiet działań/przedsięwzięć służących promocji podejścia oraz narzędzi zrównoważonego i endogennego rozwoju lokalnego. Działania te prowadzone są w ramach realizowanego przez Związek Miast Polskich projektu predefiniowanego, będącego częścią Programu „Rozwój lokalny”.
Przedsięwzięcia realizowane w ramach Forum Rozwoju Lokalnego wspierane są statutowymi działaniami ZMP skierowanymi na budowanie kultury zarządzania rozwojem lokalnym.

Już dziś Związek Miast Polskich zaprasza na kolejne seminaria on-line, które odbędą się w poniższych terminach:

Miasta, które udostępniły transmisje z seminarium na swoich profilach FB:

Wsparli nas także: 

__________________________________________________________

  Załączniki:
  Program
  Janusz Szewczuk - prezentacja
  Zbigniew Pluta - prezentacja
  Andrzej Sobczyk - prezentacja
  Tomasz Kayser - prezentacja
  Jan Mazurczak - prezentacja
  Inga Demianiuk-Ozga - prezentacja
  Tomasz Czuczak - prezentacja
  Adam Doring - prezentacja


  POZOSTAŁE ARTYKUŁY