Zapraszamy na kolejne spotkanie miast, które odbędzie się online 24 listopada. Będziemy rozmawiali m.in. o finansach miast, bieżących sprawach legislacyjnych oraz kontraktach klimatycznych.

Kolejne spotkanie miast członkowskich Związku Miast Polskich odbędzie się w środę 24 listopada 2021 r. o godz. 10:00 i będzie trwać około godziny.

Piąte już spotkanie miast będzie okazją do zaprezentowania podsumowania najważniejszych działań ZMP w ciągu ostatnich 10 miesięcy 2021 r. Pełną informację dotyczącą funkcjo­nowania struktur ZMP w czasie pandemii, lobbyingu legislacyjnego, przedsięwzięć partnerskich, realizowanych projektów oraz obecności w mediach znajdą Pań­stwo już teraz na naszej stronie internetowej: https://www.miasta.pl/aktualnosci/informacja-o-dzialaniach-zmp-w-ciagu-10-miesiecy-2021-r.

Podczas spotkania omówimy także bieżące, istotne z punktu widzenia naszych miast, działania dotyczące legislacji, w których uczestniczą przedstawiciele Związku. W obliczu projektowanych właśnie budżetów, będziemy rozmawiać również na temat finansów miast.

Jednym z gości spotkania będzie prezes Krajowej Rady Fizjoterapeutów, który przedstawi możliwości wsparcia mieszkańców w zakresie rehabilitacji pocovidowej. Z kolei o włączaniu mieszkańców w działania władz lokalnych będzie opowiadał zastępca burmistrza Cieszyna, pokazując jak przy ich udziale został opracowywany miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego Śródmieścia.

Na spotkanie zaprosiliśmy ponadto przedstawicieli Instytutu Badania Internetu i Mediów Społecznościowych (IBIMS), którzy prowadzą unikalne w skali kraju badania dotyczące skutecznego dotarcia z komunikacją do odbiorców w kanałach social media i Internecie oraz analizy sentymentu i emocji związanych ze społecznymi oczekiwaniami. Wspólnie sprawdzimy, w jaki sposób odpowiednio zinterpretowane dane z sieci mogą wpływać na podejmowanie kluczowych i bezpiecznych decyzji w samorządzie i jakie propozycje dla naszych miast ma IBIMS. Pierwszy raport przygotowany przez IBIMS, „Jak skutecznie promować inwestycje miejskie w mediach społecznościowych?” jest już dla Państwa dostępny.

Program spotkania:

1. Podsumowanie aktywności ZMP w okresie styczeń-listopad 2021 – Zygmunt Frankiewicz, Andrzej Porawski/Joanna Nowaczyk/Joanna Proniewicz
2. Legislacja – sprawy bieżące – Zygmunt Frankiewicz, Andrzej Porawski, Marek Wójcik
3. Finanse miast – Andrzej Porawski
4. Wynagrodzenia, diety radnych – nowe rozporządzenia – Maciej Kiełbus
5. Kontrakty Klimatyczne, infrastruktura kolejowa – Andrzej Porawski
6. Instytut Badań Internetu i Mediów Społecznościowych – oferta dla miast – Marcin Wiśniewski i Michał Fedorowicz IBIMS
7. Pomagamy mieszkańcom – rehabilitacja pocovidowa – Maciej Krawczyk - prezes Krajowej Rady Fizjoterapeutów
8. Doświadczenia Cieszyna w zakresie partycypacyjnego opracowywania MPZP dla obszaru  Śródmieścia – Przemysław Major, zastępca burmistrza Cieszyna + Joanna Ludwiczak o projekcie Przestrzeń dla partycypacji
9. Zaproszenie do ogólnopolskiej akcji JA TUTAJ MIESZKAM + film promocyjny – Adam Lewandowski, burmistrz Śremu i członek Zarządu ZMP
10. Tematy miast zgłoszone w formularzu rejestracyjnym
11. Zaproszenie na Forum Rozwoju Lokalnego – 25.11 - nagranie z udziałem Jana Olbrychta

Link do formularza rejestracyjnego na spotkanie, który umożliwia dodatkowo zgłoszenie przez Państwa innych, ważnych dla miasta i jego społeczności lokalnej, tematów, znajduje się pod poniższym linkiem: https://forms.office.com/r/2TjxKgz5KC

Serdecznie zapraszamy!

W imieniu Prezesa Związku
(-) Andrzej Porawski
Dyrektor Biura