Remont dworca kolejowego w Szczecinku będzie jednym z największych budowlanych przedsięwzięć w mieście. Koszt remontu budynku dworca szacuje się na ok. 14 mln złotych.

Wielkimi krokami nadchodzi remont budynku dworca kolejowego w Szczecinku. Zgodnie z przygotowaną już dokumentacją, oprócz części obsługi pasażerów, budynek ma zostać wyposażony w część społeczno-kulturalną.

Prace zakładają remont elewacji, wymianę elementów zewnętrznych, wzmocnienie fundamentów, pogłębienie piwnic, docieplenie ścian, przebudowę wnętrz z aranżacją nowych funkcji, wymianę zabytkowej stolarki okiennej i drzwiowej, renowację oryginalnych fryzów w holu dworca i w sali baletowej, oraz wzmocnienie konstrukcji drewnianych stropów. Dodatkowo zakłada się montaż dwóch dźwigów osobowych, odrestaurowanie klatek schodowych, wymianę instalacji, a także przystosowanie obiektu do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Właścicielem budynku miasto formalnie jeszcze nie jest - nastąpi to dopiero po podpisaniu aktu notarialnego. Mimo to podjęto decyzję o ogłoszeniu przetargu na pierwsze prace remontowe.