400 kombinezonów, prawie 30 000 rękawic, 200 fartuchów i 200 masek filtrujących za kwotę prawie 53 tys. zł – to kolejne wsparcie dla szpitala w Stargardzie przekazane przez miasto.

Potrzeby placówki są bardzo duże. Już wcześniej ze stargardzkiego budżetu zakupiono niezbędne środki ochrony. Na początku pandemii przekazano zabezpieczenie o wartości 50 000 zł. Teraz do lekarzy, pielęgniarek i innych pracowników trafiły kolejne kombinezony, maski, fartuchy i rękawice – wykorzystywane w codziennej pracy z pacjentami.

Miasto regularnie wspiera szpital przy ul. Wojska Polskiego 27. W tym roku dofinansowało zakup nowoczesnego stołu operacyjnego, który trafił na oddział ginekologiczno-położniczy. Dodatkowe wsparcie pozwoliło też na zakup serwera z oprogramowaniem do przechowywania wyników badań pacjentów. Na te cele przeznaczono z budżetu miasta prawie 160 000 zł. Z kolei w 2019 r. ponad 660 000 zł pozwoliło na m.in. modernizację dwóch wind, zakup mikroskopu do zabiegów laryngologicznych, videogastroskopu i videokolonoskopu.