Zachęcamy do wzięcia udziału w bezpłatnym webinarium MF 10 stycznia o godz. 14.00 na temat zasad wypłacania wynagrodzeń po wprowadzaniu regulacji Polskiego Ładu - LINK do spotkania.

W wyniku zamieszania z wypłacaniem wynagrodzeń dla nauczycieli wynikającego z błędów w regulacjach Polskiego Ładu, Minister Finansów wydał 7 stycznia br. Rozporządzenie w sprawie przedłużenia terminów poboru i przekazania przez niektórych płatników zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych (treść tego rozporządzenia w załączeniu).

LINK do spotkania.

Wprowadzenie nowych przepisów ma rozwiać wątpliwości służb księgowych co do sposobu naliczania wynagrodzeń nauczycieli oraz pracowników samorządowych.

W ramach prac Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego podjęta została inicjatywa przeprowadzenia kampanii informacyjnej dla zajmujących się tą problematyką służb finansowych w urzędach samorządowych i szkołach.


Wiceminister finansów, Jan Sarnowski zaprasza na spotkanie szkoleniowe o zmianach w rozliczeniu podatkowym wynagrodzeń w 2022 roku, we współpracy ze Stowarzyszeniem Księgowych w Polsce. Zagadnienia obliczenia wynagrodzeń pracowników przybliżą eksperci Departamentu Podatków Dochodowych.

Webinar odbędzie się już w poniedziałek (10 stycznia) o godz. 14:00 na platformie MS Teams. Spotkanie potrwa około 2 godzin, jest bezpłatne i nie ma ograniczenia liczby jego uczestników.

Przedmiotem webinaru będzie kwestia rozliczenia podatkowego wynagrodzeń nauczycieli oraz pracowników jednostek samorządu terytorialnego, w szczególności zmiany zasad rozliczenia zaliczek na podatek dochodowy będące wynikiem wejścia w życie rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 7 stycznia 2022 r. w sprawie przedłużenia terminów poboru i przekazania przez niektórych płatników zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych.