30 maja na nowo otwarto główny trakt w Śródmieściu. Dzięki rewitalizacji 700-metrowego odcinka powstało kolejne miejsce, gdzie można organizować spotkania integracyjne, wystawy i festiwale uliczne.

W wiosenne popołudnie, ostrowianie spotkali się w miejskim saloniku - na trakcie, który przeszedł rewitalizację. Ulica Kolejowa, Wiosny Ludów i Plac Rowińskiego przeszły gruntowną modernizację, zazieleniły się i zostały przywrócone mieszkańcom. Przy akompaniamencie tańca, muzyki i radosnych okrzyków dzieci, oficjalnie i na nowo otwarto główny trakt w Śródmieściu.

- W niedzielne popołudnie, wraz z mieszkańcami Ostrowa, spacerowaliśmy po pięknym, zmodernizowanym i zrewitalizowanym trakcie: deptak – ul. Wiosny Ludów – Plac Rowińskiego. To była dla mnie ogromna radość, że z jednej strony symbolicznie zakończyliśmy tę ważną inwestycję, ale również dlatego, że wreszcie mogliśmy się zobaczyć i porozmawiać. Mocno za Wami tęskniłam - mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Dzięki rewitalizacji 700-metrowego odcinka powstało kolejne miejsce, gdzie można organizować spotkania integracyjne, wystawy i festiwale uliczne. W tej przestrzeni rozmieszczono nowe ławki i elementy małej architektury, nasadzano piękną zieleń i zamontowano nowe oświetlenie. Skwer przy pl. Rowińskiego również przeszedł modernizacją i stał się kolejnym miejscem, gdzie można usiąść i odpocząć podczas spaceru.

- Dziękuję za wszystkie miłe słowa pod adresem miejsca, w którym się spotkaliśmy. Bardzo się cieszę, że się Wam podoba. Wielokrotnie usłyszałam, że teraz jest to reprezentacyjna część miasta. Będziemy pracować nad tym, by znów tętniła życiem. Tak jak lata temu i tak jak dziś - dodaje prezydent Beata Klimek.

W ciągu ulic posadzono 44 drzewa, a także krzewy i trawy ozdobne, postawiono 47 ławek, 3 huśtawki miejskie, 5 stojaków na rowery, 18 koszy na odpady, 7 koszy na psie nieczystości, zamontowano 6 kamer monitoringu.