O zrównoważonej mobilności miejskiej - zapraszamy na seminarium FRL
Zrównoważona mobilność miejska będzie tematem kolejnego seminarium online zorganizowanego przez Związek Miast Polskich w ramach Forum Rozwoju Lokalnego.
FRL-32.jpg

Związek Miast Polskich w ramach Forum Rozwoju Lokalnego (FRL) organizuje kolejne seminarium z cyklu„Uruchomienie endogennych potencjałów warunkiem rozwoju małych i średnich miast w Polsce” pod tytułem „Zrównoważona mobilność miejska”. Spotkanie w formule online odbędzie się 26 stycznia 2023r. Program znajduje się w załączeniu.

W pierwszej części seminarium spojrzymy na zrównoważoną mobilności z perspektywy doświadczeń ekspertów i pracowników samorządowych planujących i wdrażających rozwiązania budujące zrównoważoną mobilność.

  • Jak tworzyć realne plany mobilności - wybór obszarów, zakresu zadań…,
  • Jakie dane i narzędzia cyfrowe możemy wykorzystywać na różnych etapach procesu zarządzania mobilnością
  • Jak wybierać źródła finansowania lokalnego transportu (ograniczenia/pułapki),
  • Jak budować partnerstwo przygotowując i wdrażając plany zrównoważonej mobilności, jak w praktyce włączać elementy dotyczące mobilności do dokumentów strategicznych i operacyjnych, jak przygotowywać plany mobilności, które są możliwe do realizacji.

W drugiej części seminarium przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury oraz Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej:

  • przedstawią koncepcję Planów Zrównoważonej Mobilności Miejskiej  w polityce unijnej i krajowej,
  • omówią działania przygotowawcze i wdrożeniowe z perspektywy Ministerstwa Infrastruktury,
  • poinformują o zakresie wsparcia samorządów w przygotowaniu i wdrażaniu działań na rzecz zrównoważonej mobilności miejskiej w ramach programów unijnych perspektywy 2021-2027.

Prosimy o rejestrację na seminarium tylko poprzez formularz:
https://zwiazekmiastpolskich.clickmeeting.com/seminarium-frl-32/register, w terminie do 25 stycznia br. Indywidualny link do udziału w seminarium otrzymacie Państwo mailowo na adres wskazany w formularzu, w potwierdzeniu rejestracji.

W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt na skrzynkę mailową seminariafrl@zmp.poznan.pl.

Przypominamy, że cykl seminariów jest realizowany w ramach Programu „Rozwój lokalny” wdrażanego przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej w III edycji Funduszy norweskich i Europejskiego Obszaru Gospodarczego. FRL to uruchomiona przez Związek Miast Polskich otwarta platforma samorządowo-rządowo-eksperckiej debaty oraz zintegrowany pakiet działań służących promocji podejścia oraz narzędzi zrównoważonego i endogennego rozwoju lokalnego.

Załączniki:
Zaproszenie
Program seminarium


POZOSTAŁE ARTYKUŁY