Nisko coraz … chcą, żeby było coraz wyżej!
19 czerwca br. w Nisku odbył się otwarty panel dyskusyjny zatytułowany „Nisko – prężnym ośrodkiem gospodarczym” w Niskim Centrum Kultury.
Nisko_foto.jpg
fot. www.nisko.pl

Podczas panelu padały następujące pytania:
1. Jakie widzimy bariery i hamulce rozwoju gospodarczego miasta i gminy Nisko?
2. Czy Nisko ma szansę i potencjał do rozwoju przedsiębiorczości i tworzenia nowych miejsc pracy?
3. W jaki sposób wspierać obecnie działające firmy, co należy zrobić w Nisku by utrzymać poziom działania obecnych firm i przyciągać nowy kapitał, jak rozwijać lokalny system rynku pracy: kwalifikacje (przyszłe i obecne kierunki kształcenia), wsparcie biznesu (tworzenie instytucji otoczenia biznesu)?
4. Jaka branża/profil/obszar działalności może stanowić szansę rynkową do rozwoju biznesu w Nisku, czy Nisko ma szansę na wyprofilowanie i ukierunkowanie na branże o szczególnym znaczeniu dla rozwoju woj. podkarpackiego (informatyka, jakość życia, lotnictwo i motoryzacja)? W jaki sposób Nisko może współpracować z lokalnymi ośrodkami Stalowa Wola, Rzeszów, Tarnobrzeg?

Nisko – ambitne spokojne miasto południowo–wschodniej Polski – to jedno z 54 miast, które zakwalifikowały się do drugiego etapu Programu „Rozwój lokalny”, finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021. Jednym z istotnych celów programu jest podniesienie jakości środowiska, wzmocnienie przedsiębiorczości, efektywności administracji i standardów życia dla wszystkich.

Aby osiągnąć założenia Programu, burmistrz gminy i miasta Nisko, Waldemar Ślusarczyk zebranym i zainteresowanym mieszkańcom miasta zaprezentował dotychczasowe efekty prac diagnostycznych.

W tematycznym panelu dyskusyjnym głos zabrali i swoje pomysły przedstawili przedsiębiorcy, instytucje kształcenia i otoczenia biznesu. Zaprezentowali swoje diagnozy i rekomendowane rozwiązania. W panelu uczestniczyli też doradcy ze Związku Miast Polskich – Kamil Niklewicz, Krzysztof Markiel i Marek Gabzdyl. Uczestnikom spotkania towarzyszyła świadomość tworzenia Planu Rozwoju Lokalnego, która musi powstać przy udziale Rady oraz możliwe szerokich konsultacji społecznych. Szczegółowe informacje, w tym głosy w ramach procesu uspołecznienia prac nad Programem, pełnej partycypacji, dostępne sa na stronie internetowej: https://www.nisko.pl/forum/roz...


POZOSTAŁE ARTYKUŁY