Projekt „E-Ostrów 2050 – Miasto Ekologiczne, Energetyczne, Ekonomiczne” otwarty zostanie konferencją, która odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 16 maja, o godzinie 11:00.

Ostrów Wielkopolski z projektem "E-Ostrów 2050 - Miasto Ekologiczne, Energetyczne, Ekonomiczne" znajduje się w prestiżowym gronie 29 polskich miast, które otrzymały wsparcie finansowe w wysokości 3,5 mln EURO w ramach Programu Rozwój Lokalny. To ponad 15 mln zł środków zewnętrznych na rzecz zrównoważonego rozwoju miasta od Islandii, Lichtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG oraz budżetu państwa. Ostrowski samorząd realizuje i pracuje już nad pierwszymi przedsięwzięciami, które wpisują się w założenia programu.

Podczas konferencji z wiedzą i doświadczeniem ostrowskich samorządowców będą mogli zapoznać się zainteresowani przedstawiciele innych samorządów.

Rozmowy będą dotyczyły Ostrowa Wielkopolskiego, ostrowskich rozwiązań wdrożonych dla lepszej jakości i komfortu życia mieszkańców, niskoemisyjnego transportu publicznego i Programu „Rozwój lokalny” i Funduszach EOG jako impulsu do rozwoju polskich miast.

Zapraszamy do oglądania konferencji na żywo. Transmisja online będzie dostępna na stronie: FB/ZMP oraz FB/umostrow. Zapraszamy!

Więcej o realizowanym przez Ostrów Wielkopolski projekcie: https://umostrow.pl/aktualnosc...