Kielecka Mapa Rzemieślników to interaktywne narzędzie, opracowane przez Urząd Miasta Kielce, ułatwi mieszkańcom znalezienie adresów zakładów rzemieślniczych działających w mieście.

Inauguracja odbędzie się 11 września w ramach większego wydarzenia organizowanego przez Izbę Rzemieślników i Przedsiębiorców w Kielcach - pierwszej edycji Rzemieślniczego Bazaru.

Na Rynku odbędą się wystawy prezentowane przez Instytut Dizajnu w Kielcach oraz Muzeum Historii Kielc, pokaz filmów krótkometrażowych pt. „Rzemieślnicy” oraz wystawa „Historia rzemiosła w Kielcach” przedstawiająca historię wybranych zakładów rzemieślniczych oraz ludzi, którzy je tworzyli. Najmłodsi mieszkańcy Kielc będą mieli szansę spróbować swoich sił w warsztatach dla dzieci poświęconych „dawnym zawodom”, a także w formie zabawy przystąpić do egzaminu teoretycznego i praktycznego do cechu rzemieślniczego.

Inicjatywa powstała przy współpracy Biura ds. Przedsiębiorczości i Centrum Obsługi Inwestora Urzędu Miasta Kielce, Kieleckiej Izby Rzemieślników i Przedsiębiorców oraz Instytutu Dizajnu, które zdecydowały się połączyć siły w kampanii „Kieleccy Rzemieślnicy”.

Wydarzenie odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Kielce.
Celem przedsięwzięcia jest promowanie cenionych i poszukiwanych specjalności rzemieślniczych z terenu Kielc w lokalnych mediach, w broszurach oraz w internecie.