Gala konkursu SLZ oraz Forum Rozwoju Lokalnego
23 i 24 lutego 2023 roku Związek Miast Polskich organizuje w Tarnowie wyjątkowe wydarzenie – dwudniową konferencję podsumowującą konkurs „Samorządowy Lider Zarządzania” złożoną z uroczystej Gali finałowej oraz seminarium Forum Rozwoju Lokalnego.
christmas__21_.png

Związek Miast Polskich od ponad 15 lat organizuje konkurs „Samorządowy Lider Zarządzania”. To wyjątkowe, cykliczne wydarzenie, w którym wyróżniamy najlepsze praktyki zarządcze samorządów lokalnych w Polsce.

W roku 2022 tematem przewodnim konkursu była Komunikacja – partycypacja – współzarządzanie. Jego celem było zidentyfikowanie, docenienie i wyróżnienie miast, które, zgodnie z ideą „otwartego rządzenia”, efektywnie komunikując się z interesariuszami i skutecznie angażując mieszkańców w życie wspólnoty lokalnej, wpływają na rozwój lokalny w kontekście poprawy usług publicznych i jakości życia w mieście.

WYDARZENIE:

23 lutego 2023 roku, w ramach uroczystej Gali podsumowującej konkurs i honorującej wszystkich uczestników edycji 2022, dowiemy się, jakie samorządy dołączą do grona „Samorządowych Liderów Zarządzania”. Chcemy, by to wydarzenie zapisało się w kalendarium 2023 roku jako wyjątkowe spotkanie samorządowców, poświęcone partycypacji i włączaniu. Dlatego w ciągu dwóch dni spędzonych w Tarnowie skorzystamy z wyjątkowej oferty wydarzeń, dzięki którym poznamy najlepsze praktyki partycypacji i „otwartego rządzenia” w Polsce, podyskutujemy o wyzwaniach, korzyściach, sukcesach i trudnościach w budowaniu kultury dialogu i włączania społecznego w samorządach.


MIEJSCE:

Tarnów nieprzypadkowo staje się gospodarzem tego wydarzenia. W swoją historię ma wpisaną wielokulturowość, współistnienie Żydów i Romów, a dziś stał się domem dla Ukraińców. Jest miejscem spotkań ludzi, którzy dzięki różnorodności wymieniają poglądy, wiedzę i doświadczenia. Tętni miejskim życiem w naturalny sposób skupiając tych, którzy odczuwają potrzebę uczestnictwa w kulturze i dyskusji o otaczającym świecie. Tarnów tworzy warunki do dialogu o dobrym życiu, do budowania dumy z tego, co w Tarnowie było i jest, oraz budzenia odpowiedzialności za przyszłość miasta.

Tarnów w rankingu CNN znalazł się na liście piętnastu najładniejszych, mniejszych miast w Europie. Słynie z uroku średniowiecznych uliczek, gotyckiej i renesansowej architektury, a rynek starego miasta uważany za perłę polskiego renesansu i zachwyca wyjątkową, jedną z pierwszych na świecie, stałą wystawą tradycji romskich. Znajdują się tu pamiątki kultury żydowskiej, XIV-wieczne ruiny zamku, zabytki sakralne z najwyższymi w Europie pomnikami nagrobnymi, parki i rezerwaty przyrody.

ORGANIZACJA:

Program dwudniowego spotkania w Tarnowie znajduje się w załączeniu. ZMP zaprosił samorządowców, urzędników samorządowych oraz ich partnerów, zaangażowanym w proces partycypacji.  

Rejestracja trwała do 10 lutego. Obecnie prowadzimy rejestrację na Forum Rozwoju Lokalnego (online): https://zwiazekmiastpolskich.c...

Szczegóły FRL: https://www.miasta.pl/aktualno...

Już wkrótce relacja z konferencji wraz z listą zwycięzców!

Załączniki:
Tarnów_zaproszenie dla miast członkowskich
Tarn%C3%B3wProgramGaliIFrl


POZOSTAŁE ARTYKUŁY