Aktualności z tematu - „POMOC DLA UKRAINY-OGŁOSZENIA”
W imieniu Laboratorium Polityk Migracyjnych Miast i Regionów Ośrodka Badań nad Migracjami Uniwersytetu Warszawskiego i Unii Metropolii Polskich zapraszamy do udziału w webinarium w piątek, 17 marca, o godz. 14.00-16.00 na platformie Zoom.
Burmistrz ukraińskiej gminy Łokacze zwraca się do miast zrzeszonych w ZMP o przekazanie autobusu szkolnego, wozu strażackiego, samochodu ciężarowego i busa pasażerskiego. Swoje pojazdy gmina przekazała na początku wojny Siłom Zbrojnym Ukrainy.
Fundacja Solidarności Międzynarodowej proponuje wsparcie logistyczne przy dostarczaniu generatorów prądotwórczych do ukraińskich samorządów. Wraz z Fundacją chcemy zachęcić Państwa do włączenia się w te działania.
25-27 stycznia w Wojnowicach k. Wrocławia odbędzie się Forum Partnerstwa Samorządowego Ukraina-UE. Organizatorem Forum jest Inicjatywa Cities4cities | United4Ukraine, przy wsparciu finansowym USAID, a celem - rozwój partnerstw Ukraina-UE.
4,5 miliona ukraińskich dzieci czeka na Cud Światełka – Bożonarodzeniowej Gwiazdki! Każdy z nas może przynieść światełko dla dzieci w Ukrainie.
Burmistrz Wieruszowa w imieniu Fundacji HAPPY KIDS zwrócił się do miast zrzeszonych z ZMP o przekazanie aut, busów i autobusów potrzebnych do przewożenia w bezpieczne miejsca ukraińskich dzieci – sierot.
W okręgu kijowskim dramatycznie brakuje autobusów do przewożenia ludzi uciekających z obszarów ogarniętych nową ofensywą rosyjską. Apelujemy do miast o przekazywanie sprawnych pojazdów.
Co najmniej 100 lokalnych inicjatyw na rzecz ukraińskich dzieci i ich opiekunów, w zakresie edukacji, zdrowia i integracji społecznej, otrzyma wsparcie finansowe w ramach programu Sąsiedzka Pomoc.
Fundusz Wyszehradzki ogłosił konkurs małych grantów na wsparcie działań związanych z łagodzeniem skutków wojny w Ukrainie.
W najbliższą środę (16.03) w godzinach 11.00-12.30 odbędzie się spotkanie koalicji edukacyjnej Education Sectoral Meeting - Poland refugee response poświęcone działaniom dla dzieci uchodźczych.
Eksperci Deloitte przygotowali analizę dotyczącą wprowadzenia 0% stawki VAT dla darowizn i nieodpłatnych usług na rzecz JST w związku z pomocą ofiarom wojny na Ukrainie
W odróżnieniu od podobnych inicjatyw, platforma uaSOS.org w sposób zautomatyzowany zestawia ogłoszenia potrzebujących z ofertami pomocy, co ma zapewnić pomoc jak najszerszej grupie osób
Udostępniamy Narzędziownik dla samorządów przygotowany przez KONSORCJUM organizacji społecznych działających na rzecz migrantów i uchodźców.
Instytut Badań Internetu i Mediów Społecznościowych przestrzega miasta przed akcjami dezinformacyjnymi w internecie i rekomenduje działania, które zapewnią bezpieczeństwo informacyjne.
Jeśli zastanawiają się Państwo nad tym, jak wesprzeć ukraińskie organizacje partnerskie lub jaką konkretną pomoc im zaoferować, prosimy zapoznać się z poniższymi możliwościami uzyskania dotacji PNWM.
Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej zaprasza na bezpłatny webinar „Wprowadzenie prawne dla samorządów - Zasady legalizacji pobytu i uprawnienia w miejscu pobytu dla osób przybywających z Ukrainy”.
Aby ułatwić komunikację polskim urzędom i obywatelom, Wydawnictwo Edgard udostępnia do pobrania darmowe materiały: rozmówki ukraińsko-polskie i nagrania MP3.
Uchodźcy przekraczający polską granicę otrzymują ulotki w języku ukraińskim, angielskim, polskim lub rosyjskim z najważniejszymi informacjami dotyczącymi pobytu w Polsce
Przekazujemy informację Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych dotyczącą instrukcji jak przygotowywać i pakować dary, by zostały sprawnie dostarczone na Ukrainę
Fundacja Castorama zaprasza samorządy do wnioskowania o wsparcie w dostosowaniu mieszkań komunalnych i noclegowni dla ukraińskich uchodźców wojennych.
Już blisko 300 gabinetów stomatologicznych z różnych części Polski zaoferowało bezpłatną pomoc obywatelom Ukrainy, którzy szukają schronienia w naszym kraju.
Miasto Lublin zbiera informacje na temat możliwości zatrudnienia obywateli Ukrainy w firmach prowadzących działalność gospodarczą w mieście Lublin lub w województwie lubelskim.

Dokumenty

Pobierz
propozycje legislacyjne
Diagnozy i recepty na główne problemy SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO 2023
Pobierz
inne
Listy do dyrektorów szkół i rodziców
Pobierz
inne
Pismo do JST - ankieta
Pobierz
inne
Miasto dostępne dla wszystkich - agenda

Multimedia

Kalendarz wydarzeń

Maj 2023
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się do naszego newslettera wyraża Pani/Pan zgodę na posługiwanie się danymi osobowymi w celu wysyłania newslettera. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do jego wysyłania.

Więcej

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Związek Miast Polskich z siedzibą w Poznaniu, ul. Robocza 42 , 61-517 Poznań (dalej: my).

Wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych. Jest to osoba, z którą może się Pani/Pan kontaktować w sprawach związanych z posługiwaniem się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi, które nam Pani/Pan udziela oraz korzystania z praw, które w związku z tym przysługują. Z inspektorem można się kontaktować w następujący sposób:

 • listownie na adres: ul. Robocza 42, 61-517 Poznań
 • przez e-mail: rodo@zmp.poznan.pl

Związek Miast Polskich będzie posługiwać się Pani/Pana danymi osobowymi, w celu wysyłania newslettera na podstawie udzielonej zgody (zapisania się do newslettera).

Związek Miast Polskich będzie przechowywać podane dane osobowe do momentu odwołania udzielonej zgody.

Podane dane będą przekazywane do podmiotów z którymi Związek Miast Polskich współpracuje w celu wysyłania newslettera.

Dlatego, że posługujemy się Pani/Pana danymi osobowymi masz prawo:

 1. wycofania zgody na przetwarzanie danych,
 2. dostępu do danych osobowych,
 3. żądania sprostowania danych osobowych,
 4. żądania usunięcia danych osobowych,
 5. żądania ograniczenia przetwarzania danych osobowych,
 6. wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych ze względu na Pani/Pana szczególną sytuację – w przypadkach, kiedy posługujemy się danymi na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu,
 7. przenoszenia danych osobowych. Aby skorzystać z powyższych praw, skontaktuj się z nami lub z naszym inspektorem ochrony danych .

Pamiętaj też, że masz:

 • Prawo wycofania zgody

  W każdej chwili przysługuje Pani/Panu prawo do wycofania zgody na posługiwanie się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi. Jednak cofnięcie zgody nie będzie wpływać na to, że Związek Miast Polskich mógł posługiwać się podanymi danymi osobowymi przez cały okres obowiązywania zgody tj. na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej wycofaniem.

 • Prawo wniesienia skargi do organu

  Przysługuje Pani/Panu także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich przypadkowym czy umyślnym zniszczeniem, przypadkową utratą, zmianą, nieuprawnionym ujawnieniem, wykorzystaniem czy dostępem, zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi przepisami.

Mniej

Bądź na bieżąco. Dołącz do nas!