Aktualności z tematu - „POMOC DLA UKRAINY-OGŁOSZENIA”
Thumb 1 3 zmp ukr2
W okręgu kijowskim dramatycznie brakuje autobusów do przewożenia ludzi uciekających z obszarów ogarniętych nową ofensywą rosyjską. Apelujemy do miast o przekazywanie sprawnych pojazdów.
Thumb 1 3 netto s siedzka pomoc
Co najmniej 100 lokalnych inicjatyw na rzecz ukraińskich dzieci i ich opiekunów, w zakresie edukacji, zdrowia i integracji społecznej, otrzyma wsparcie finansowe w ramach programu Sąsiedzka Pomoc.
Thumb 1 3 visegrad fund logo blue 800px 1
Fundusz Wyszehradzki ogłosił konkurs małych grantów na wsparcie działań związanych z łagodzeniem skutków wojny w Ukrainie.
Thumb 1 3 edukacja pixa
W najbliższą środę (16.03) w godzinach 11.00-12.30 odbędzie się spotkanie koalicji edukacyjnej Education Sectoral Meeting - Poland refugee response poświęcone działaniom dla dzieci uchodźczych.
Thumb 1 3 ukraina kolory
Eksperci Deloitte przygotowali analizę dotyczącą wprowadzenia 0% stawki VAT dla darowizn i nieodpłatnych usług na rzecz JST w związku z pomocą ofiarom wojny na Ukrainie
Thumb 1 3 uasos1
W odróżnieniu od podobnych inicjatyw, platforma uaSOS.org w sposób zautomatyzowany zestawia ogłoszenia potrzebujących z ofertami pomocy, co ma zapewnić pomoc jak najszerszej grupie osób
Thumb 1 3 narz dziownik 1
Udostępniamy Narzędziownik dla samorządów przygotowany przez KONSORCJUM organizacji społecznych działających na rzecz migrantów i uchodźców.
Thumb 1 3 ibiims fake news
Instytut Badań Internetu i Mediów Społecznościowych przestrzega miasta przed akcjami dezinformacyjnymi w internecie i rekomenduje działania, które zapewnią bezpieczeństwo informacyjne.
Thumb 1 3 pnwm dotacje
Jeśli zastanawiają się Państwo nad tym, jak wesprzeć ukraińskie organizacje partnerskie lub jaką konkretną pomoc im zaoferować, prosimy zapoznać się z poniższymi możliwościami uzyskania dotacji PNWM.
Thumb 1 3 frdl webinar popr
Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej zaprasza na bezpłatny webinar „Wprowadzenie prawne dla samorządów - Zasady legalizacji pobytu i uprawnienia w miejscu pobytu dla osób przybywających z Ukrainy”.
Thumb 1 3 rozm wki pol ukr
Aby ułatwić komunikację polskim urzędom i obywatelom, Wydawnictwo Edgard udostępnia do pobrania darmowe materiały: rozmówki ukraińsko-polskie i nagrania MP3.
Thumb 1 3 ulotka
Uchodźcy przekraczający polską granicę otrzymują ulotki w języku ukraińskim, angielskim, polskim lub rosyjskim z najważniejszymi informacjami dotyczącymi pobytu w Polsce
Thumb 1 3 flaga ukrainy
Przekazujemy informację Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych dotyczącą instrukcji jak przygotowywać i pakować dary, by zostały sprawnie dostarczone na Ukrainę
Thumb 1 3 castorama
Fundacja Castorama zaprasza samorządy do wnioskowania o wsparcie w dostosowaniu mieszkań komunalnych i noclegowni dla ukraińskich uchodźców wojennych.
Thumb 1 3 solidarni grafika
Już blisko 300 gabinetów stomatologicznych z różnych części Polski zaoferowało bezpłatną pomoc obywatelom Ukrainy, którzy szukają schronienia w naszym kraju.
Thumb 1 3 lublin praca dla ukrai c w
Miasto Lublin zbiera informacje na temat możliwości zatrudnienia obywateli Ukrainy w firmach prowadzących działalność gospodarczą w mieście Lublin lub w województwie lubelskim.

Dokumenty

Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Apele ZMP - członkostwo Ukrainy w UE, przyspieszenie prac nad systemowymi rozwiązaniami w polityce migracyjnej, wykorzystanie funduszy unijnych na sfinansowanie wsparcia uchodźców z Ukrainy
Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko wobec propozycji rekompensaty utraconych dochodów z PIT w związku z propozycją kolejnych zmian w Polskim Ładzie (projektem ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i
Pobierz Download icon@2x
publikacje
Problemy, wyzwania, rozwiązania. Ukraińskie dzieci w polskim systemie edukacji. Podsumowanie spotkań tematycznych
Pobierz Download icon@2x
inne
Uzasadnienie do kompleksowej nowelizacji specustawy (projekt z 31 marca br.)

Multimedia

Kalendarz wydarzeń

Miasta
15
maj 2022

20
maj 2022

Maj 2022
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się do naszego newslettera wyraża Pani/Pan zgodę na posługiwanie się danymi osobowymi w celu wysyłania newslettera. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do jego wysyłania.

Więcej

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Związek Miast Polskich z siedzibą w Poznaniu, ul. Robocza 42 , 61-517 Poznań (dalej: my).

Wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych. Jest to osoba, z którą może się Pani/Pan kontaktować w sprawach związanych z posługiwaniem się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi, które nam Pani/Pan udziela oraz korzystania z praw, które w związku z tym przysługują. Z inspektorem można się kontaktować w następujący sposób:

 • listownie na adres: ul. Robocza 42, 61-517 Poznań
 • przez e-mail: rodo@zmp.poznan.pl

Związek Miast Polskich będzie posługiwać się Pani/Pana danymi osobowymi, w celu wysyłania newslettera na podstawie udzielonej zgody (zapisania się do newslettera).

Związek Miast Polskich będzie przechowywać podane dane osobowe do momentu odwołania udzielonej zgody.

Podane dane będą przekazywane do podmiotów z którymi Związek Miast Polskich współpracuje w celu wysyłania newslettera.

Dlatego, że posługujemy się Pani/Pana danymi osobowymi masz prawo:

 1. wycofania zgody na przetwarzanie danych,
 2. dostępu do danych osobowych,
 3. żądania sprostowania danych osobowych,
 4. żądania usunięcia danych osobowych,
 5. żądania ograniczenia przetwarzania danych osobowych,
 6. wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych ze względu na Pani/Pana szczególną sytuację – w przypadkach, kiedy posługujemy się danymi na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu,
 7. przenoszenia danych osobowych. Aby skorzystać z powyższych praw, skontaktuj się z nami lub z naszym inspektorem ochrony danych .

Pamiętaj też, że masz:

 • Prawo wycofania zgody

  W każdej chwili przysługuje Pani/Panu prawo do wycofania zgody na posługiwanie się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi. Jednak cofnięcie zgody nie będzie wpływać na to, że Związek Miast Polskich mógł posługiwać się podanymi danymi osobowymi przez cały okres obowiązywania zgody tj. na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej wycofaniem.

 • Prawo wniesienia skargi do organu

  Przysługuje Pani/Panu także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich przypadkowym czy umyślnym zniszczeniem, przypadkową utratą, zmianą, nieuprawnionym ujawnieniem, wykorzystaniem czy dostępem, zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi przepisami.

Mniej

Bądź na bieżąco. Dołącz do nas! Fb icon blue@2x