Potrzebna pomoc dla sierot w Ukrainie!
Burmistrz Wieruszowa w imieniu Fundacji HAPPY KIDS zwrócił się do miast zrzeszonych z ZMP o przekazanie aut, busów i autobusów potrzebnych do przewożenia w bezpieczne miejsca ukraińskich dzieci – sierot.
Ukraina-dzieci.jpg
fot. pixabay.com

Polska Fundacja HAPPY KIDS, która buduje i prowadzi w Polsce rodzinne domy dziecka, od początku wojny w Ukrainie zaangażowała się w akcję ewakuacji kilku tysięcy sierot z Ukrainy. Jednak dziś alarmuje, że na miejscu pozostało jeszcze wiele dzieci.

Lokalni urzędnicy z Iwano-Frankowska sygnalizują olbrzymią potrzebę organizacji miejscowych przewozów dzieci. Zostały one pozbawione takiej możliwości przez wojsko, które na początku konfliktu zarekwirowało pojazdy na własne potrzeby.

- Być może wy jako Samorządowcy posiadacie stare auta do przewozu osób, być może macie wiedzę, kto takie auta, busy czy autobusy jeszcze posiada – pisze do miast członkowskich ZMP Rafał Przybył, burmistrz Wieruszowa. – Będziemy wdzięczni za każdą taką informację i pomoc w ich przekazaniu.

Kontakt: Aleksander Kartasiński (prezes Fundacji HAPPY KIDS) tel. 784 513 866. Obecnie ze względu na pobyt w Ukrainie, kontakt także przez WhatsApp.

W załączeniu list burmistrza Wieruszowa

Załączniki:
List burmistrza Wieruszowa (PDF)


POZOSTAŁE ARTYKUŁY