Wychodząc naprzeciw potrzebom migrantów i migrantek Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego otwiera punkty informacji i aktywności WroMigrant. Przygotowano też mapę dla migrantów z ważnymi adresami.

Punkty informacji i aktywności WroMigrant zastąpią działający do tej pory Infopunkt. Punkty mają ułatwić nowym mieszkańcom odnalezienie się we Wrocławiu poprzez wsparcie informacyjne w wielu ważnych sprawach codziennych i urzędowych.

W punktach WroMigrant można dowiedzieć się, gdzie i jak załatwić formalności, uzyskać więcej informacji w zakresie legalizacji pobytu i pracy, nadania numeru PESEL, wynajęcia mieszkania, zameldowania we Wrocławiu. Konsultanci doradzą także, jak skorzystać z opieki medycznej, systemu edukacji oraz oferty nauki języka polskiego w naszym mieście.Migranci i migrantki dowiedzą się również o warsztatach i szkoleniach, na których nauczą się praktycznych umiejętności, potrzebnych do poruszania się w polskiej codzienności. Swoje inicjatywy i pomysły mogą również zgłaszać sami zainteresowani.

Więcej informacji

Wrocławska mapa dla migrantów

Zespół WroMigrant – punkt informacji i aktywności dla migrantów i migrantek, inicjatywa Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego przygotował mapę dla migrantów. Ma ona pomóc osobom, które przyjechały do Wrocławia z innych krajów i stawiają swoje pierwsze kroki w mieście. Na mapie zaznaczono ważne adresy i dodano praktyczne porady.

Na mapie WroMigrant zaznaczono nazwy i adresy ważnych punktów, takich jak: urzędy, placówki opieki medycznej, siedziby lokalnych organizacji pozarządowych udzielających wsparcia informacyjnego i inne. W publikacji można znaleźć także wskazówki dotyczące legalizacji pobytu i pracy, edukacji, bezpieczeństwa czy komunikacji miejskiej.

Ulotka mapa ma pomóc osobom, które przyjechały do Wrocławia z innych krajów i stawiają swoje pierwsze kroki w mieście. Zaznaczyliśmy na niej ważne punkty takie jak urzędy, placówki opieki medycznej, siedziby lokalnych organizacji pozarządowych, które pomagają wsparcia informacyjnego i inne. W samej publikacji można znaleźć też wskazówki dotyczące legalizacji pobytu, pracy edukacji, których punkt informacji konsultuje na co dzień – tłumaczy Albert Miściorak z WCRS z zespołu dialogu międzykulturowego.

Więcej informacji