We Wrocławiu otwarto pierwszą Kawiarenkę Snu w publicznej szkole. To druga tego typu propozycja w mieście – kawiarenkę służącą wszystkim mieszkańcom uruchomiono przed rokiem na wrocławskim Rynku.

W Światowy Dzień Drzemki w Pracy we Wrocławiu otwarto pierwszą Kawiarenkę Snu w publicznej szkole podstawowej. To jednocześnie druga tego typu propozycja w mieście – kawiarenkę służącą wszystkim mieszkańcom uruchomiono przed rokiem na wrocławskim Rynku.

Nowy pokój odpoczynku powstał w Szkole Podstawowej nr 84 im. Ruchu Obrońców Pokoju przy ul. Górnickiego 20 we Wrocławiu. Uczniowie będą w nim mogli wypocząć i wyciszyć się korzystając ze specjalnych chust lub leżąc na sztucznej trawie wśród zapachów lasu, prawdziwych brzóz czy odgłosów ćwierkania ptaków. Pomieszczenie jest wyposażone w specjalny oczyszczacz powietrza oraz oświetlenie, które również mają pomóc w jak najlepszej regeneracji organizmu podczas krótkiej, maksymalnie 20-minutowego odpoczynku.

Inspiracją dla otwarcia tego pomieszczenia w naszej szkole było szkolenie, którego jednym z elementów była wizyta w Kawiarence Snu w centrum Wrocławia. Uznałem, że taka przestrzeń dobrze będzie służyć również uczniom, którzy potrzebują relaksu i wyciszenia się, a także odpoczynku między lekcjami lub po ich zakończeniu. Wierzę, że kawiarenka okażę się bardzo przydatnym i potrzebnym miejscem dla naszej młodzieży – podkreślił Rafał Just, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 84 przy ul. Górnickiego.

Na początku uczniowie – za zgodą rodziców – będą mogli korzystać z kawiarenki po lekcjach, w ramach kilkunastominutowych sesji lub specjalnych zajęć z psychologiem.

Otwarta we wtorek Kawiarenka Snu to kolejne takie pomieszczenie w stolicy Dolnego Śląska. Pierwsza „Vinci Power Nap - Kawiarenka Snu” powstała przed rokiem w samym sercu wrocławskiego Rynku. W Sukiennicach 1/2/5 mieści się showroom, do którego można umówić się i przyjść, aby na własnej skórze odczuć moc regenerującej drzemki.