Wizyta Norwegów w Nisku
O tym, jak wspierać rozwój lokalnej przedsiębiorczości, rozmawiali przedstawiciele norweskiej gminy Midt – Telemark i Niska, którzy po raz trzeci już spotkali się 10 i 11 maja br. w Nisku. Wizyta odbyła się w ramach programu "Rozwój lokalny"
Nisko.JPG

Samorządowcy z Polski i Norwegii dyskutowali o tym, w jaki sposób miasta powinny tworzyć przestrzeń do rozwoju lokalnego biznesu. W trakcie wizyty goście z Norwegii spotkali się z lokalnymi przedsiębiorcami, poznali ofertę produktową niżańskiego biznesu i zapoznali się z ofertą inwestycyjną Niska.

W grupie partnerów z Norwegii była m.in. burmistrz Midt – Telemark Siri Blichfeldt Dyrland, zarządzający gminą, Per Dehli, reprezentantka Norweskiego Związku Władz Lokalnych i Regionalnych, Inger Lysa, a także przedstawiciele lokalnego samorządu i norweskiego biznesu.

Wizyta odbywała się w ramach zawiązanego partnerstwa w ramach projektu z Programu Rozwój lokalny, dofinansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego. 

Norwescy goście odwiedzili lokalnych przedsiębiorców: firmy VOSTER produkującej drzwi, OPTIMUM zajmującej się produkcją materacy, ARMES, produkującą materiały ścierne, NIKOS, która produkuje karmę dla zwierząt oraz w firmie TOLO z  artykułami pościelowymi dla dzieci i niemowląt.

W trakcie wizyty udało się zawiązać wstępne relacje biznesowe, które mogą zaowocować otwarciem się polskich firm na rynki norweskie.


POZOSTAŁE ARTYKUŁY