Setki tysięcy turystów wzięło udział w jedenastej edycji Bella Skyway Festival w Toruniu. To największe w regionie wydarzenie kulturalne. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z tegorocznego festiwalu.

Bella Skyway Festival co roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem, przyciągając nie tylko mieszkańców Torunia, ale też gości z innych województw, a nawet krajów. Przypomnijmy, w zeszłorocznej edycji wzięło udział rekordowe około 400 tysięcy osób, czyli prawie o 20 tysięcy więcej niż w 2017.

- Ten festiwal jest markowym produktem naszego miasta. Potwierdza to olbrzymie zainteresowanie artystów, którzy przysłali prawie 150 projektów, spośród których komisja programowa wybrała 20 najciekawszych. Do tego dochodzi kilka wydarzeń towarzyszących, w tym koncerty za CKK Jordanki - powiedział prezydent Torunia Michał Zaleski. .

Motywem przewodnim imprezy była tym razem „Różnorodność miejsca”. Zainspirowani pięćdziesiątą rocznicą lądowania człowieka na Księżycu organizatorzy nawiązali do nieustannego ludzkiego pragnienia do poznawania tego, co nowe i doświadczania tego, co na pozór nieosiągalne. Dzięki kreatywności i wyobraźni artystów z Polski, Francji, Portugalii, Litwy, Finlandii i Singapuru Toruń przybrał wyjątkową i niepowtarzalną kreację!

W obrębie gotyckiej starówki zobaczyć można było nietuzinkowe dekoracje świetlne, instalacje audio-wizualne, mappingi, projekcje 3D i wszelakie pokazy multimedialne.

Zdjęcia z tegorocznego festiwalu można obejrzeć tutaj