Miasto Suwałki przyłączyło się do obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Z tej okazji aż 70 różnych wydarzeń odbędzie się na przestrzeni całego roku w Suwałkach.

Miasto Suwałki przyłączyło się do obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Z tej okazji aż 70 różnych wydarzeń odbędzie się na przestrzeni całego roku w Suwałkach. Całość zorganizuje społeczny komitet, który składa się z mieszkańców Suwałk.

Miasto Suwałki przygotowania do obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęło jeszcze w 2017 roku. Już wtedy zaplanowano wiele wydarzeń społecznych, kulturalnych i sportowych. W grudniu 2017 roku Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk i Zdzisław Przełomiec, Przewodniczący Rady Miejskiej w Suwałkach wystąpili z zaproszeniem do pracy w komitecie organizacyjnym do około 150 osób. Zaproszenie spotkało się z dużym zainteresowaniem. Szeroki odzew umożliwi realizację wielu przedsięwzięć związanych z obchodami święta.

Zaproszenie do pracy w Komitecie trafiło do osób, które reprezentują praktycznie wszystkie środowiska oraz grupy wiekowe. Swój udział w pracach komitetu potwierdziło ponad 100 osób.

Jest także już gotowy plan wydarzeń w roku rocznicowym.