- Z ogromną radością, dumą i poczuciem sensu naszej pracy dzielimy się z Wami wspólnym sukcesem. - napisano na fanpage’u Urzędu Miasta na jednym z portali społecznościowych.

27 kwietnia Miasto Mińsk Mazowiecki otrzymało informację ze Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy o otrzymaniu nagrody „Plaque of Honour”. Rada Europy doceniła działania Mińska Mazowieckiego wzmacniające wartości europejskie, takie jak: solidarność, równość, tolerancja i współpraca w rożnych obszarach aktywności obywatelskiej. Mińsk Mazowiecki jest łącznie laureatem trzech wyróżnień w ramach Nagrody Europy: The European Diploma, The Flag of Honour oraz właśnie The Plaque of Honour. Każdy etap konkursu wymaga większej jakości i różnorodności działań budujących wspólnotę i tożsamość europejską. Najwyższym uhonorowaniem działań samorządów jest nagroda „Prize of Europe” - Nagroda Europy, którą otrzymuje tylko jedno miasto w każdym roku.

Mińsk Mazowiecki jest jedynym miastem w Polsce, któremu przyznano w tym roku to wyjątkowe wyróżnienie, jakim jest „Plaque of Honour”. W całej Europie „Plaque of Honour” otrzymały jeszcze trzy miasta: z Francji, Niemiec i ukraiński Kijów.

- Ta nagroda jest sukcesem całej naszej lokalnej wspólnoty - pisze urząd na fanpage’u. - Cieszymy się, że razem zdobywamy szczyty i jesteśmy doceniani przez ważne instytucje europejskie. Wszystkim serdecznie dziękujemy za otwartość, zaangażowanie i podejmowane inicjatywy!